Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

matusik111
19. jan 2009

Jarulai, chcela by som sa nieco opytat,.... viem, ze je to uz davno za Tebou, ale ako Ti merala DR ovulku? To sa ako robi ?

shandy
19. jan 2009

Nerobia to nejako tym vnutornym sonom? ci?

jarulai
19. jan 2009

ahojte,
ovu mi dr.vždy zistoval vnútorným sono - on tam vždy niečo videl, čo mu povedalo, či bola alebo nie.
shandy, nie je tam krv, je to výtok a to len na toaleťáku, na nohavičkách nič. no aj tak mám obavy ☹

jarulai
19. jan 2009

ozaj, babulky, som tak nad tým rozmýšlala, či vám to nevadí, ked tu popisujem moje tehu. ked s vami sa tak dobre kecá 😉

shandy
19. jan 2009

jaru, co si....v pohodke, ved aj nam sa tie tehu skusenosti do buducnosti zidu 😀 😵 😉 .
A s tym vytokom si nerob starosti, nemalo by to byt nic vazne, ak by tam bola krv, to by si mala utekat k dokimu, ale take spinenie je v poriadku, mozno len nejaka cievka malicka ti tam praskla alebo co...sleduj vyvoj, ak by sa to malo zhorsit, tak radsej volaj alebo chod k dokimu, ale s tymto sa zatial zbytocne neplas... 😅

jarulai
19. jan 2009

dík, shandy, dúfam, že máš pravdu. mala som ísť k dokimu v piatok, tak asi pre istotu skočím v stredu. ale si ma ukludnila.

shandy
19. jan 2009

neboj, vsetko bude ok. uvidis ako sa bude situacia vyvijat, ale snad to bola len nejaka nahodicka. Ved si zober, ze niektore babeny maju MS aj prve 3 mesiace a to krvacaju normalne a mimco je v poriadku, tak si nerob hlavu z toho, dobre? 😉 😀

jarulai
19. jan 2009

práve mi teraz jedna baba písala, že ona mala tiež takto, čakala, potom začala krvácať a už jej babenko nezachránili. tak som sa rozhodla, že skočím na tú pohotovosť.radšej budem robiť planý poplach ako by malo byť neskoro.

shandy
19. jan 2009

jaru, neplas sa, neboj vsetko bude ok, ale pre klud v dusi, radsej chod. Ona zacala krvacat...ty snad nezacnes. No asi ked uz sa to rozbehne, tak uz s tym tazko ktokolvek cokolvek urobi ☹ 😖 , ale verim tomu, ze toto bude plany poplach. a tvoj gyndo neordinuje? zeby si k nemu skocila? drzim palce, nech je vsetko ok...

jarulai
19. jan 2009

moj gyndo je z PN - teda dost daleko, mužík nie je doma a nechcem rizkovat tú cestu sama. zajtra drahý večer príde, preto som myslela, že v stredu možem ísť k nemu

shandy
19. jan 2009

ty jo, to je dilema. A stale mas ten vytok? Nepreslo ti to? A keby si mu aspon zavolala gyndovi, ze co mas robit?

jarulai
19. jan 2009

ved tak som sa rozhodla.len má teraz obednajšiu prestávku - najdlhšia prestávka v mojom živote asi
no bola som skontrolovat 😀 a vyzerá to tak, že sa to zase ustálilo. to isté bolo aj včera - ráno bol, do večera nič a dneska zase tak. mamina mi práve volala, že to tak býva v prvých mesiacoch, ked by som akože mala mať mrchu /teoreticky to tak aj vychádza/ ale asi pre pokoj duše zavolám 😉

shandy
19. jan 2009

no super, veru aj to ti tak vychadza, ze na mrchu akuratne, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku. daj vediet ked zavolas, ze co ti povedal. ale ja si tiez myslim, ze to bude v poho. 😉
hlavu hore, kto si pocka, ten sa docka 😀

jarulai
19. jan 2009

tak som práve dovolala - kázal mi zvýšiť dávku duphastonu /brala som 3x1 a teraz mám brať každých 6 hodín 1tbl/ a ak by to neprestalo, mám dojsť. no velmi ma nepovzbudil 😢 budem myslieť pozitívne

shandy
19. jan 2009

neboj jaru, dobre bude. v piatok ides k nemu ale tak ci tak, nie? ja myslim, ze je to tym terminom mrchy a ze to prestane. presne to potrebujes, mysliet pozitivne 😉 ,
tak bude v pohode aj bejbino, ok? 😎

jarulai
19. jan 2009

áno, piatok idem tak či tak - to mám naplánované od poslednej kontroly. dík za povzbudivé slová 😉

jarulai
19. jan 2009

OK, tak idem zase niečo urobiť, neskor sa zase ozvem 🙂

jarulai
19. jan 2009

tak som tu zase - aby som sa neupracovala k smrti 😀

shandy
19. jan 2009

ja som ti aj pisala, ale ako blbol kon, tak sa to nejako neulozilo 😒
ze nemas za co dakovat, ze to je samo, ze si musime pomahat 😵
nejako na mna sadla nadcha ts, ts, tss...jaru ty si si zvykla predtym merat aj BT?

jarulai
19. jan 2009

aj mne blbol konik, vobec sa nedal otvorit 😒
ja som sa posledný mesiac rozhodla, že začnem merať. potom došla mrcha, potom bol zase mužík doma a ja som na to zabudla, no a dalej už nebolo treba merať 😀

shandy
19. jan 2009

😀 😀 jaru, tak dufam, ze v mojom pripade to bude rovnako 😀 😀
do marca mi staci 😉 , aj ked mne sa tie grafiky na fertilityfriend desne pacia 😀

matusik111
19. jan 2009

ahojte kocky,... asi tu ostala iba shandy 🙂
tak ako to dopadlo s Jarulaikov ? vytok uz skoncil?? uz je dufam vsetko v poriadku a tesis sa na muzika .

Shandy, ja som zacala merat minuly mesiac asi od polky a teraz zacinam druhy cyklus. Je to zaujimave, ale mne to pripada niekedy stresujuce stale tocit okolo toho vsetkeho. Samozrejme , doma o tom nemozem rozpravat , lebo si muzik mysli , ze mi uz sibe 😀 😀 😀 a ze vsetko pride samo.
Skusim tento mesiac a potom uvidim ci budem pokracovat , alebo nie.

Ja mam pocit, ze ked sa to nedari, ze bude daky problemik. Mozno len malinky, ale asi v tom nieco bude ☹

shandy
19. jan 2009

No ostala matusik, ale o xvilku mi zacina anglina, tak aj ja pojdem 😉
jaru by mala byt ok, verime tomu. snad sa zajtra ohlasi, ked uz dnes nie.

no ja tiez neviem, ci sa do toho pustit, drahy tiez z toho nie je nadseny, ze radsej ten mikroskop skusit. ale v mojom pripade uz veru dlho cakat nexcem, nie je tolko casu...

to, to ze co ak je daky problemik...hmmm

babulky pekny vecer, neviem ci sa sem este dnes dostanem. pa pa

matusik111
19. jan 2009

to mi hovor, ze nie je vela casu ..... poznam to. 30 ja na krku a ked si predstavim, ze mam chodit na rozne vysetrenia a skumania, ktore sa tahaju niekedy rok - dva , tak mi je z toho zle,.
ale co uz, ked doktori povedia, ze na vsetko je cas a skor ako o rok snazenia si Ta ani nevsimnu. Ja rozmyslam, ze cez leto zacnem riesit dake vysetrenia, aj ked moj manzel sa diva na to, ze je vsetko v pohode a netreba plasit. Ved nic sa nedeje.
Ty si taky moj clovek 😀

Jarulka .... cakame na Tvoje info rano.

shandy
19. jan 2009

Ved prave...xlapom je to jedno, blbe je, ze som tu na konovi citala, niekto pisal, ze dnes je uz muzska a zenska neplodnost 50 na 50 co znamena, ze je polovicna sanca, ze ma problem xlap. Lenze kto zazije najviac stresov, vysetreni a vsetkeho mozneho? Vacsinou baby a xlapi pridu na rad az na koniec...

🙂 😀 jasne, musime drzat pokope, vsak takto sa neda...ja tiez stresovat nexcem, ale nexcem sa na to ani uplne vykaslat, no uvidime 😉

matusik111
19. jan 2009

ja som mala extremne rychlu mrchu , 3 dnovu . Nikdy v zivote pred tym som to tak rychlo nemala,.... ale prisla o 4 dni skor ako mala, .... tak od zajtra rana zacinam merat. Zacni aj ty, budeme ako novacikovia . 😀 Baby v teme Grafy pomozu a vysvetlia vsetko co sa da, lebo tiez este vsetko neovladam.

moncika15
autor
19. jan 2009

ahojte,tak vam hlasim zlu spravu 😢
priatel mal velmi zli spg a hned nam povedali ze je to na umele. za 4 tyzdne ide na kontrolny odber ci tie vysledky oplatia. a ja idem 23.1 na krv a potom 3DC zase na krv a 22DC na prehliadku. strasny zaxvat placu som tam dostala ani neviem ako som vysla von ☹
prosim drzte nam palce

matusik111
19. jan 2009

jaaaaj moncika , tak to mi je luto. Viem, ze je to tazko, ale ber to tak, ze konecne s vami zacnu nieco robit a mozete rychlejsie otehotniet.
Ja som tu citala vela krat, ze su sposoby ako sa zvysuje u chlapov spg, tak zacnite s tym a urcite sa to zlepsi.

a ty uz si mala dake vysetrenie alebo 23 ides prvy krat?

moncika15
autor
19. jan 2009

folikulometriu mi robil aj moj dr,hormonalny profila nejake stery a testy inak nic

shandy
19. jan 2009

moncika to je mi luto 😒 , pocuj, ale na konovi som citala tiez o jednej babule, ze mali velmi zly spg a napriek tomu sa podarilo relativne skoro otehu. Teraz aspon ked vies, co je vo veci, tak zacnete riesit tento problem. A uvidis este ako dopadne ten druhy spg. Je dobre, ze to vies cim skor, aby si sa vedela podla toho zariadit a ze sa nesnazis x rokov zbytocne. Hlavu hore moncik, drzime palciska 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre