Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

nellie_
22. jan 2010

takze sa chystate lyzovat herecky.. ale ved treba treba to vyuzit kym sa sneh neroztopi 😉

shandy do kelu tam ty si potom ako ja.. tiez vsetko ukazkove len prd z toho... 😅
tak teda skus vyskusat ten clostil - ten zaruci mega kvalitne vajko a mozno uz nic ine viac nebude treba 😉

matusik ta tvoja doktorka.. boze ta ma tak vytaca... 😠 ako ti môze povedat ze ti laparku netreba??? co ked mas nepriechodne vajcovody ved to sonom ona nema sancu vidiet ani nejake pripadne zrasty alebo take daco???
inak laparky sa baby fakt nemusite bat, ked so zvladla taka fifina ako ja zvladnete to kazda... 😉
ale zas na druhej strane mne ani dierovane vajecniky nepomohli k otehotneniu 😀 😀 😀

ja uz sa spolieham iba na umele.. uz som s tym stotoznena.. dovtedy nemienim uz nic riesit, ale v lete uz skusime nejake to centrum asi... 😉 🙂

ale ako som vam uz spominala momentalne mi to vôbec nevadi, ze som este stale netehu 😉 🙂

moncika15
autor
23. jan 2010

ax ja ked vas tu citam tak mi je do placu 😔
vy ste plne nadeje ze sa vam podari prirodzene ( a vlasten preco by sa nemalo ked mate vsetko ukazkove) a ja uz len cakam kedy sa zacnem zase dopovat hormonmy a platit nehorazne peniaze za nieco co aj tak nie je 100 percent iste. uplne sme stratili vsetku nadej ze sa nam to podari prirodzene ☹ vsetko sa tak zbytocne natahuje a vsetko tolko stoji 🙄
nexapem preco nexcete ist na laparku 😅 ja by som na nu isla aj hned ak by to k niecomu bolo. nestracajte cas len preto ze sa bojite alebo nexcete vymeskavat z roboty... ja som tiez strasny straxoprd co sa tyka injekcii, vysetreni a bozexran skalpela ale pre babo by som spravila vsetko na svete...

drzim nam vsetkym palce aby sme sa tu mohli konecne stretavat ako tehulky a riesit nevolnosti,nespavost,tehotenske xute, kociky, vybavicku a starostlivost o babatko 😵

shandy
24. jan 2010

ahojte, hlasim sa takto netradicne cez vikend 😵 😵
moncurik, to sa ti len tak zda, ze sme plne nadeje, ze sa nam to podari prirodzene. ja uz nie som po roku, kedy vzdy trafili do plodnych dni a vacsinou aj do ovulky, tak uz som naozaj prestala verit, ze sa nam to podari prirodzene. budem cakat na tie vysledky z prahy a podla toho sa zariadime dalej, ale neverim, ze to u nas bude prirodzenou cestou... 😔
takze ja som si podla rad matusika zalyzovala - v sobotu v marikovej a v nedelu sme boli pozriet na makove. matusik dakujem za tip, tam sa mi fakt viac pacilo, je to tam dlhsie, akurat ze tam bolo dost ludi, ale to cez vikend je asi vsade 😉
nellie veru, vsetko ukazkove a prd z toho 😔
najprv asi skusim len duphaston (uvidim, co povie na to doki), idem v pondelok na folikulometriu, tak mu to navrhnem. a potom podla tych vysledkov z prahy. lebo ak tam bude vysledok, ze absolutna indikacia na IVF, tak by mi ten clostil bol asi zbytocny...
matusikova dokina mala uz davno vratit diplom, je to riadna truuuba. matusik ty by si mala radsej hned naklesat do centra, lebo keby to bola len mala hlupost co ti brani, tak trubka by na to aj tak neprisla 😔 😝
nellie ja rovnako, asi to necham na leto a nejake centrum...
tak pekny zvysok nedele a v pondelok sa tu vidime 🙂

jarulai
24. jan 2010

ahojte, aj ja som sem dnes nakukla 😉
idem precitat

jarulai
24. jan 2010

babulky, nevesajte hlavu - ja ako bosorka vam vravim, ze tento rok tehulkujeme vsetky!!! este mi sice krystalova gula nepovedala, ktora ako otehotnie, ale urcite to bude uz tento rok 😉

shandy
24. jan 2010

jarulka moja, no to je nahoda 😀 😀
ideme na skype?

jarulai
25. jan 2010

dobre ranko babulky 🙂
ja som vas prisla len popri ranajkach pozdravit aby som vam moc nechybala 😀
takze pekny uspesny a pohodovy zaciatok pracovneho tyzdnika a plodeniu zdar!
😀

nellie_
25. jan 2010

no dobre ranko teda aj ja prajem 😀 😀 😀

moncika15
autor
25. jan 2010

tak ja sa teda pripajam 🙂

matusik111
25. jan 2010

ahojte kocky, dako sa to tu rozbehlo, idem rychlo nastudovat co nove 😀 😀
ako ste vikendovali ?

moncika15
autor
25. jan 2010

ahoj matusik 🙂
my sme vikendovali cela rodina v posteli 😀 obydve generacie xore 😒

brr takato zima strasna pritom slniecko svieti...

matusik111
25. jan 2010

tak som rada ze sa Shandy dobre zalyzovala a mame rovnaky vkus 🙂 davam prednost Makovu. Aj ked ☹ chystali sme sa na lyzovacku , ale nakoniec sa nam skomplikovali dake veci, lebo bolo treba vybavit par veci v meste a k tomu bola strasna zima -10 na Makove, tak sme to zvazili a nesli sme ☹ , ale nevadi. Prezijeme aj bez lyzovacky.
Shandy, mas pravdu, cez vikend je vsade vela ludi, preto my chodime maximalne piatky, lebo sa nam nechce cakat vo frontach a hlavne by som ohrozovala vela ludi na kopci 😀 😀 😀 ,
Baby , ja mam tiez nervy na tu moju kravu doktorku. Teraz berem tie ATB a mam take jemne rezanie dole, ale je to ine ako ked je zapal mocovych ciest, a hlavne citim to mimo cikania 😀 , tak som rozmyslala, ze ked douzivam ATB a nerejde to ( lebo myslim, ze je to z ATB , mozno takym sposobom zo mna vychadza ta infekcia 😀 😀 😀 ) , isla by som na gyndu, ze nech zisti co to je. Ako sa prejavuju mocove kamene ? alebo co by tam este mohlo byt?
Ale rozpravala som sa s muziko, vysvetlila som mu, ze ta moja krava je neschopna , na vsetko hovori , ze je v poriadku a hlavne za vsetko si iba uctuje, tak ze by som isla s tym do CARu. Platit budem rovnako s tym, ze bude lepsi pristup a mozno sa dozviem aj viac co mam vnutri 😀 😀 😀 . Ved ja vobec neviem aku mam sliznicu, HP mi urcovala z jedneho odberu, iba raz mi povedala velkost folika, vobec ziadne cisla - vysledky mi nedala, a ani folikumetriu. Takze mozno zavolam buduci mesiac, poziadam o nove kompletne vysetrenie a ked bude vsetko OK, tak maximalne vyskusame Pregnyl. Skusali ste to uz ? Ja mam strasny strach z umeleho oplodnovania, laparka, prefuky, juuj, ja sa strane bojim. Momentalne by som na to urcite nesla. Mozno vekom by som sa nechala ukecat. Takze ja uz len uviazat muzika do postele a naordinovat mu pravidelny sex 😀 😀 😀 😀

shandy
25. jan 2010

ahojte bambule a tu sa to nejako rozbehlo 😀 😀
joooj matusik skoda, ze tebe ta lyzovacka nevysla. inak aj v nedelu bola dost kosa na tom makove ale dalo sa. co mi vadilo boli tie fronty, na svahu sa to este dalo, uz som zazila aj vacsiu tlacenicu 😀 😀
no mas pravdu matusik, chod radsej do CAR-u a bude pokoj. takto sa ti to uplne zbytocne natahuje...a ked mas to rezanie, moze byt, ze mas mykozu, lebo cez antibiotika mas narusenu celu mikrofloru aj v crevach a aj v buchte. je dobre si kupit probiotika - napr. probiofix a gynda by ti tiez mala nieco na to dat. mne automaticky dal gyndo s antibiotikami aj cipky proti kandidoze, lebo je to vysokopravdepodobne, ze sa to objavi (u mna pravidelne 😀 ). matusik podla mna to neni nic s mocakom, nemaj boja 😉
no zatial sa do ziadnych prefukov nehrn, mozno ich ani potrebovat nebudes. hlavne chodte na tu konzultaciu do CAR, lebo toto s tou tvojou donou bude neverending story 🙄

matusik111
25. jan 2010

Shandy, ze by to bola mykoza ?? ale zas nemam vytok , nic ☹ iba bol eggac cez vikend 😵 😵 😵
a to by mohla byt mykoza , ked je take rezanie, a ono to citim skor ako v podbrusku. Je to zas nieconove.
Inak , kupila som hlivu na imunitu a presa sa mi vyhodila horucka. A inak ja herpes mam asi tak 5x za zivot. Takze to bude sposobene vsetko s ATB ☹ , ty mas dobreho gyndos, ked Ti taketo veci povie k ATB.

shandy
25. jan 2010

hmm, no je to divne matusik, ze co to moze byt.... 😒
neviem, ja som tiez mala take palenie, ale nie v podbrusku...hmmm.
fakt? mas herpes? ja som to tiez mavala casto...kazdu chvilu. dobry je na to laser, 5 min. u kozmeticky, par sedeni a zmizne to - rychlejsie sa to hoji 😉
no ano celkom mam. minule sa mi rehotal, ze nech si uz nic necitam na internete, lebo objavim na sebe vsetky diagnozy 😀

matusik111
25. jan 2010

Shandy a kedy budete mat vysledky z Prahy ? uz to bude skoro mesiac hadam. Uz isiel drahy do prace ??
Ja som taka unavena, mne sa nic nechce robit . asi tu zaspim 😀 😀 😀
Ja ani neviem kde by som ku kozmeticke s tym isla. 😀 😀 , zatial nie je velka , tak myslim, ze by to mohlo aj rychlo odist.

jarulai
26. jan 2010

dobre ranko babulky 🙂
budem vam to tu kazdy den zacinat, lebo vy este buvkate 😉 😀 😀 😀
tak vam aspon poprajem krasny zamrznuty dnicek
pa-pa

matusik111
26. jan 2010

ahoj Jarulka, to Ty kazde rano na nas takto pekne myslis a prides nas pozdravit ?? Ty si taka zlata 😵 😵 😵

shandy
26. jan 2010

dobre ranicko bambule 😵 😵 😵
jeeej jarulka rozlepi ocka a hned nam pise? 😀 , huraaaaaaaa
matusik to asi z tych ATB si taka unavena, neboj to prejde. do kedy to beries?
no ja neviem, kedy pridu, tento tyzden by mali...ch jo, clovek aby tolko cakal 😒
inak musim sa s vami podelit o tuto story. tak kolegynu som nahovorila, nech si zacne robit grafy na FF, lebo sa zacali snazit...chcete vidiet jej graf? tot je http://www.fertilityfriend.com/home/2b4e36
no a skuste mi na to nieco povedat....je jasna tehula 😅 , to ja tie grafy asi budem robit vecnost... 🙄

shandy
26. jan 2010

inak vcera som bola na folikometrii, tak folik pekne praskol, volna tekutina tam bola, aj zlte teliesko....takze cakam na mrchu a potom dokvitnem zasa a asi urobime miernu stimulaciu, ak sa z toho imuno nieco ine nevykluje ovsem... 😔

matusik111
26. jan 2010

Shandy, tak to potesi, ked ty davas mudre rady niekomu a sup , hned je tehulka 😵 😵 , tak zacni aj nam radit,a potom poradime aj my Tebe 😵 😵 😵
inak, dlho som nevidela Tvoj graf ,... kde sa schovava 😎 ???

Ja ich budem uzivat este do soboty a potom uz dufam bude klud .

Strasne som zvedava na tie Tvoje vysledky z Prahy, juuj, neviem ci je lepsie aby nieco nasli, alebo aby nenasli nic. a kolko to teraz stoji ? lebo som citala dnes temu o tych vysetreniach a stale sa dohadovali , ze co naviac vysetruje Praha ako Brno.

moncika15
autor
26. jan 2010

ahojte 🙄
zas som skusila stastie na tom nosnom. isla som tak o 7 (to tam ani dr nebola) a myslite ze som sa vybavila/! 😠 skusim zajtra na 6 😅

prajem pekny dnik 🙂 strasna kosa je vonku, kto nemusi nex ani nevyxadza 😝

shandy
26. jan 2010

no matusik, vsak ja radim, co sa da 😀 😀
specialne na vyziadanie pre matusika moj grafik 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/shandy
tak do soboty, to uz ti rychlo ujde a dalsi cyklus uz zasa snazilkujeme spolu 😉
no co ty, ale ja aka som zvedava 😒 , vies ze tiez neviem, co je lepsie? bude ako ma byt...ak sa tam nieco najde, ja uz som s tym vopred zmierena. my sme platili 5200 czk, ale nerobili nam uplne vsetko, len to co pan doktor uznal za potrebne, ze aby sme vela neplatili 🙂 , ale najlepsi su vraj v Prahe, v KE zacali teraz robit uz aj tie protilatky, co im chybali, ale neviem aky tam je pristup personalu, ale ja mam super skusenosti z Prahy. Velmi mili tam boli a mne to bolo blizsie ist do Prahy ako do KE 😉
ahoj moncurik co nove? uz si zdrava? 🙂

moncika15
autor
26. jan 2010

ahoj 🙂
ale kdeze. furt do seba pxam 3x dnne urinal a furt to neni ono.
konecne po mesiaci a pol sme mali vcera lasku 😵 taky vybux vasne zrovna na plode dni...to by bylo aby nebilo...tak cakajte a dufajte spolu s nami 🙂

shandy vy ste boli na genetike?

shandy
26. jan 2010

no to je v prdke, ze to neprechadza a na tej gynde si bola, aby ti skontrolovali, ci nemas chlamydie alebo mykoplazmy?
😀 😀 😀 , tak drzim palce moncika, to teda bude energicke dieta, ked taky vybuch ste mali 😀
nieee, zatial nevidim dovod, preco by sme mali ist na genetiku. tam sa chodi az ked sa potraca, nie? ja som este ale nikdy nebola tehu 😒
nelka a ty si kdeeeeeee?? fnuk 😖

moncika15
autor
26. jan 2010

tak sa xodi aj ked sa nedari, ci nemas protilatky alebo nieco.

prave ma napadla Oriesok...uz by mala byt v 18tt, nebola sa poxvalit ako tehulkuje?

matusik111
26. jan 2010

Moncika, akurat som citala kopec veci o chlamydiach,... tak ak si este na to nebola skumana , tak myslim, ze to budes mat. Hlavne priznaky : opakove zapaly mocaku .

Shandy, ved vy zas mate pekne snazilkovanie , juuj, vam to tak krasne vychadza do ovulky, ja tomu nechapem, ze sa nedari. ja myslim, ze tam nieco musi byt, lebo som inak z toho debil.

shandy
26. jan 2010

moncike protilatky nie su genetika ale imunologia a tam prave cakam na vysledok 😉
no jo matusik, len co z toho, ze? tak, tak niekde musi byt pes zakopany, ale kua kde?? 😀 😀 zeby u susedov? 😀 , no nic, berieme to s humorom... 😀 , ine nam nezostava... 😉

matusik111
26. jan 2010

Shandy, ale mna napdalo, ze vlasne ty si sa liecila na ureoplazmu,... to znamena, to mohla byt pricina a teraz sa mozno uz zadarilo , lebo je vsetko OK 😵 😵 😵 aj stitna uz je liecena , takze mam takeho tucha, ze uz sa odstranili tie bosoraky a caka Ta uspesny mesiac 😵 😵

shandy
26. jan 2010

no jo, ved uvidime, uz nech mam tie vysledky z prahy, lebo som ako na ihlach 😒
tak ale sa tesim, ze uz mam krasne cykly ako predtym, uz druhy 28 dnovy vzorovy cyklus, huraaa 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre