Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

jarulai
22. apr 2009

babulky, našla som na mojejsvadbe monciku - 12.4. podstúpili IUI, takže niekedy teraz by mala vedieť výsledok. siiiilnooooooooo jeje držme paste 😉

shandy
22. apr 2009

hehe, veru alebo si strcim do gati plienku, aby ma netlacilo 😀 😀 😀
no ved aj my sme po operacii statocne setrili 🙂 , kto setri ma za tri 😉 , zeby hned trojcata? 😀 😀
som bola na kave s tehu kamoskou, joj ake ma pekne brusinko 😵 😵
moncika, nech to vyjde a nech si najdes //, isto nam daj vediet, budeme cakaaaat 🙂 🙂

jarulai
22. apr 2009

shandy, ja som skromná, mne stačí aj jedno mimi 😉 ale nemala by som nič proti, keby sa aj dvojčatká pritrafia 😉

matusik111
22. apr 2009

juuuj, tak ja zas citam co tu je nove,.... chlapov tlacia vajicka 🙂 , super, A ten profertil ste kupili klasicky v lekarni?? ci je to na predpis

matusik111
22. apr 2009

tak vy by ste to chceli vsetko naraz ?? aby ste dobehli vsetkych okolo ?? 😵 😵 😵 ja si to neviem predstavit ako by som to doma zvladala keby boli dvojicky, aj ked v rodine mame .

jarulai
22. apr 2009

matusik, to kúpiš bez receptu 😉 len u nás som to musela objednať, normálne to nedržia, lebo je to dosť drahe - 42Eur/60tabliet - to je na mesiac 😠 neviem ako to bude u vás. nám ho urolog kedisy odporučil, takže mi ho už máme odskúšaný 😉

matusik111
22. apr 2009

babky moje, neviem ci ste to tu uz rozoberali alebo nie,.... ale Shandy, ty sa chystas k doktorovi , ze sa nedari? Kedy by si nad tym rozmyslala?

A ako pokracuje Vasa neoficialna svadba? Mate naplane daky termin do buducna?

matusik111
22. apr 2009

a z toho ste spravili prve mimino??

matusik111
22. apr 2009

ja som citala , ze aj Shandy to kupila drahemu ??? , a on to bere len tak, bez toho aby bol na kontolu spermii?? Co ak ich ma dobre a teraz ich bude mat este viac ??? 😵 😵 😵 😵 Potom budete mat 5 deti naraz 😀 😀 😀
Moze to mat negativne ucinky, pokial by bol chlap zdravy?

jarulai
22. apr 2009

no neviem, či z toho. my sme mali zlý spg a profertil nám ho zlepšil o 65-70%! urolog povedal, že z jeho strany je všetko doliečené, už to bolo "len" na mne. to bolo asi v júli - auguste a mimi sme urobili v decembri - tak neviem. ale určite pomohol 😉

matusik111
22. apr 2009

Tak to je naozaj dobre. Idem navrhnut muzikovi, ze ci by to chcel uzivat. Da sa to aj cez net objednat. 2 tabletky rano pred jedlom, tak?

Vy ste pripraveni obaja, tak za chvilu nam napises dobru spravicku // 😵 😵 😵

jarulai
22. apr 2009

matusik, nie, berie sa jedna ráno a jedna večer - tam je to popísané. neviem, či by to mohlo ublížiť, je tam síce napísané, že sa treba poradiť s lekárom pred začatím užívania, ale je to vlastne zmes vitamínov+kys.listová, tak by to podla mna nemalo ublížiť 😉
neviem, či sme pripravení - dúfam. a dúfam, že tentoraz to nebude tak dlho trvať a že to už aj dobre dopadne 😉 dnes mám také depky - mrcha pokračuje, mužík mi dnes odišiel... ☹

matusik111
22. apr 2009

ale som citala , ze plodne dni vychadzaju , ked sa muzik vrati domov a cely tyzden budete robit postelne rodeo 🙂 , neboj sa, dobre ste si to naplanovali 🙂
a vysetrenia vam teraz dopadli dobre?

shandy
22. apr 2009

no ja uz som tiez tuuuu. matusik ja som to tiez kupila v lekarni. drahy si to dava rano obe tabletky. su to len vitaminy, tak nemyslim, ze by mu to malo uskodit. aj tak po tej operacii spermosky dostali dost zabrat, tak ich treba trosku povzbudit 😀 😀

jarulai
22. apr 2009

matusik, ako sa to vezme - plodné dni. 15DC bude mužík doma a to by teoreticky mohli byť plodné dni aj pri dlhšom cykle, tak uvidíme 😉 ja som bola naposledy na kontrole 6týždnov po zákroku a to som to tam mala v lepšom stave ako pred tehu 😉 teraz sa chystám k dokimu práve na ten 15DC, potom dám vedieť v akom som stave 😉

shandy
22. apr 2009

no ja sa este k dokine matusik nechystam. este si nechavam cas, asi tak do jula cca...zatial budem len merat a vyuzivat dostupne prostriedky 🙂 🙂 , nech potom mam s cim prist k dokine. lebo pekne odmerany cyklus mam zatial len ten minuly, ostatne som merala inde ako bolo treba 😀 😀 😀 , tak nech mam aspon 3 "neuspesne" grafiky, aby som mala dokazovy material, ze nieco nem v poriadku. minuly mesiac sme nesnazilkovali, kedze bol drahy chory. takze furt nieco 😒 😀 . som trpezliva matusik 😵 😵
jarulka, neboj mrsula prejde a ja myslim, ze tento rok tehulka budes 😵

jarulai
22. apr 2009

díky, shandy, aspon niekto tomu verí 😉 a ty bosorka 😉 😀 , dopadne to už dobre tentoraz?

shandy
22. apr 2009

matusik a ty sa teda chystas k lekarovi?
jasne, ja tomu verim, tak to neviem zarucit, ale citim, ze to bude coskoro 😉

matusik111
22. apr 2009

Shandy , a co su Valovic kvapky, to som este nepocula 😎 , vidiet , ze tu nechodim, tak mam nedostatky 🙂 😵 😵

matusik111
22. apr 2009

Shandy, ja sa zatial nechystam , uvidm co cez leto sa pritrafi a mozno v septembri. Uvidim. Mozno jedneho dna sa objendam aj skor 😀 😀 😀 , neviem co moze v mojej hlavicke vykuknut 🙂

Ja som to spominala, ze prva by mala byt Jarulka, potom sa dostane Shandy do formy, a potm mi to budete rozpravat ako to mame spravit aj my 😀 😀 😀 😀

jarulai
22. apr 2009

shandy, tak to si ma aj potešila aj nie ☹ druhý krát to zlé už zažiť nechcem ☹ aj ked sa teraz ako blbá ukludnujem, že to nebola moja chyba, ani chyba mojho zdravia, či tak, ale možno tých lekárov...ja sa asi zbláznim z toho 😠 zakážte mi nad tým rozmýšlať, lebo mi šibne 😠

matusik111
22. apr 2009

Jarluka, nemozes stresovat, ved vies , ze ja som tu na stresove situacie 😀 😀 😀 😀 , takze hod to na mna, 😵 😵 . Ja si myslim, ze nemozes 2 krat o to prist. Raz sa to moze stat, ale druhy krat pekne az do konca

matusik111
22. apr 2009

Babulky, ja som poslala mail mojmu muzikovi o tych tabletkach, cely rozpis co to vlastne je. .... ja sa az bojim co mi odpise. 😀 😀 😀 Asi , ze mi sibe, ze on je zdravy a nebude ziadne tabletky jest 😀 😀 😀

jarulai
22. apr 2009

díky 😉 inak niekde vnútri aj ja cítim, že druhý krát sa mi to nestane - tak dúfam, že ma moje pocity nesklamú 😉 inak - ked mám byť teda prvá ja tehulka, to aby som si švihla, nech dlho nečakáte, čo 😉 no budem sa snažiť nesklamať vás 😉ten prvý pokus nerátate?

shandy
22. apr 2009

ja mam tiez citak jarulka, ze druhykrat sa to uz nestane 🙂 , veru, veru, pekne ked pride muzik skocis na neho a bude, vsak aj my chceme 😀 😀 😀 , no oni sa tusim volaju ze femi tie kvapky, baby o tom pisali na konovi. maju to normalne v lekarni 😉
ale no nech sa neopovazi nieco na to napisat, sak su to vitaminy 😀 😀 😀

jarulai
22. apr 2009

shandy, tak snád nás tie naše citáky neklamú 🙂 to mi nemusíš kázať aby som skočila na mužíka 😀 😀 😀 len sa modli v tom čase aby nám to vyšlo 😉
matusik, v najhošom mu to budeš pridávať do jedla 😀 😀 😀

jarulai
22. apr 2009

haloooo, kam ste zmizli? ešte som tu, čo by som robila sama doma už o tretej 😉

shandy
22. apr 2009

😀 😀 😀 otrava profertilooom 😀 😀
tu som, len musim este trosku makat 😉

jarulai
22. apr 2009

shandy a kto sa nám otrávil? či to ja som akože otrava 😨 tssssss 🤐 sa urazím a už sa ti neozvem, potom budeš plakať za mnou 😀 😀 😀už nemakaj, ja nebudem zajtra celý den asi - sa mi nechce jednak a ajednak tu zase budem sama, takže žiadna "kontrola" 😀 😀 😀

shandy
22. apr 2009

nie tyyyyyyyyyy 😀 😀
sak matusik otravy mangela profertilom, ze mu ho bude pridavat do jedla ty dora 🙂
ale vsetci otravuju, stale tu niekto chodi. zas aby som si vymyslala slohovu pracu 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre