Plávanie v jazerách a chlórových bazénoch počas snaženia sa o dieťa

12. júl 2023

Vy tu viete vsetko, myslite ze je vhodne si davat take vazelinove tampony pocas plavania vo vode ked sa snazime o dieta? My sa uz dlho snazime a kedze sme vasnivi plavci, ziadne take, ze pred, pocas a po ovu sa stranim plavania, tak riesim "udrzanie spermii" v tomto obdobi.. treba si davat tie tampony alebo nie? Moze to pomoct alebo vobec? Vzdy plavam bez nich. Viem - mozno blba otazka, ale i tak sa opytam na vas nazor 🙂

zuzanaa239
12. júl 2023

Podľa mna ak máte zdravotný problém a už dlho sa snažíte o dieťa nepomôže vám ani svätená voda a nie to vazelinový tampón, nuž toto mne napovie praobyčajny zdravý rozum.

autor
12. júl 2023

@zuzanaa239 nemame zdravotny problem. Posledny rok sa niesol v znameni samych vysetreni, keby sme mali - neriesim tampon do vody...

petamich
12. júl 2023

udrzanie spermii akoze kde? po sexe idete plavat a ty si chces dat tampon, aby si udrzala spermie v posve? ako ti to znie? lebo mne (prepac budem uprimna) ako totalna somarina, lebo ta spermia, co ma pripadne byt najlepsia a oplodnit vajicko je uz davno tam, kde ma a netreba v posve udrziavat ejakulat

takze nie nepomoze a este je to moj osobny nazor naozaj hlupost, ten tampon, kde tak ta ochrani pred nejakymi pripadnymi infekciami ale inak...

jaskolka
12. júl 2023

Nerozumiem celkom, akože kedy a ako dlho chceš "udržať spermie dnu?"
To udržanie spermií je nezmysel...veď ak spermie sa raz dostanú do maternice a vajickovodov, tak to je okamžite pri styku a sú tam, kde majú byť. Nie ze hodinu, dve potom ideš plávať a kvôli "udržaniu" si tam dáš tampón, to je už úplne zbytočne.
A ani stranit vody pred a po ovulácii sa nemusíš, to nemá absolútne nijaký súvis s oplodnením. Mimochodom, otehotnieť sa dá aj pri styku vo vode, čiže už len to by ti malo na povedať, že fakt riešiš nezmyselne veci.

colsami
12. júl 2023

Ako sa pise vyssie, je to nezmysel. Ziaden tampo Ti nebude "udrziavat spermie" tak ako to Ty myslis.

autor
12. júl 2023

@petamich dakujem, dava mi to logiku 🙂

autor
12. júl 2023

@jaskolka dakujem, je to pravda. Ja som si to asi inak naprojektovala v hlave 😀

januska12323
12. júl 2023

Ten si daj jedine ak si náchylná na spodok. Na otehotnenie inak nemajú mať aký vplyv.

damia22
12. júl 2023

@jaskolka ... mimo otázka ... takže keď budeme mať styk .. tak sperieme tam idú hneď a netreba ich udržať .. to znamená že hneď (za 5 min) viem ísť na toaletu a "vypustiť" ejakuát proste von? Všade som sa dočítala že baby skúšajú čo najviac to tam držať aj pól hodinu a nohy hore blah blah takže ten tampón mne príde opodstatnený

beata_k
12. júl 2023

@damia22 Ved trochu uvazuj. Si ozaj myslis, ze znasilnene zeny, co ostali tehotne drzali nohy hore? Noooo, asi nie....

jaskolka
12. júl 2023

@damia22 je to nezmysel. Spermie sú počas styku vstreknute ku krčku a do maternice. Áno, samozrejme ze istá čas ejakulátu vytecie, to áno. Ale keď si vezmeš, že v jednej kvapke je aký obrovský počet spermií, a na oplodnenie stačí jedna jediná, tak skutočne nemá držanie nôh hore ani tampón do pošvy ani neviem c žiadne reálne opodstatnenie. Kľudne po sexe môžeš ísť na WC, aj do sprchy, aj si rovno urobit výplach, proste nikdy všetko nevytecie. A ako vravim, na oplodnenie stačí jedna jediná.

nataly420
12. júl 2023

🤣🤣🤣🤣🤣

nevenka
12. júl 2023

@damia22 ale prosim Ta...🤪. Ja mam 4 deti a fakt, fakt...hned som utekala do sprchy a co sa dalo, som hned vytlacila vzdy von, nech mi to nevyteka pol dna potom este, hoci...aj tak vytekalo 🤣. A 2x som otehotnela totalne neplanovane, raz 2 dni pred ovu a dalsi raz 4-5 dni pred ovu 😊. Toto je totalna blbost, udrzat spermie dlhsie dnu.

damia22
13. júl 2023

@beata_k a
@jaskolka ja to tak nepraktizujem :D len sa pýtam lebo u báb čo nevedia otehotnieť som práve toto čítala že praktizovali a pomohlo im to
@nevenka teším sa s tebou

beata_k
13. júl 2023

@damia22 Toto im urcite nepomohlo. Bola to len nahoda 🙂

hefo
13. júl 2023

Najviac pomáha, keď sa na to človek nesústreďuje, ale si sex užíva a často.

Pokiaľ máte nejaký zdravotný problém, tak žiadne pokusy o udržiavanie spermií aj tak nepomôžu, a všemožné opatrenia akurát zvyšujú stres, takže to ešte situáciu zhoršuje.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre