Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Po kolika potratech by jste vzdali snažení o miminko?

Spontánny potrat
katluckystar
2. aug 2019
Já sama po dvou,ale už nemám silu.Prvni zamkly a druhy biochemický na začátku těhotenství.
selest
2. aug 2019

@katluckystar mala som 1 MA a 1 prazdny vak. Tiez som sa uz bala pokusat. Chceli sme si dat pokoj chvilku ale nejak sa to po 2 mesiacoch nechtiac podarilo. Aj ked by to bolo tazke ja by som asi skusala kym by sa dalo. Poznam pani ktora potratila 13x kym to v 43 rokoch vzdala. A tiez som v jednej skupine na fb sledovala pani ktora potratila tusim 6 ci 7x a potom mala trojicky. Zalezi aj od toho ci uz dieta mas. Ja som sa nejak nevedela zmierit s tym ze by som nemala ani jedno..

katluckystar
autor
2. aug 2019

Ano,mám 5leteho chlapečka,ale už mám jen strach,že opět bude následovat další potrat.Zkousime dál,ale já už ztratila veškerou víru v miminko.Muj partner věří,že se to podaří,ale já už ne.Hodila jsem to za hlavu.

lula313
2. aug 2019

@katluckystar teraz kamarátka po dvoch potratoch(z toho raz jej odumrelo babatko v 6 mesiaci) ide každým dnom rodit. Prišli na to, že ma problem so zrazanlivostou krvi. Určite to nevzdávaj, skôr navštív lekarov, hematologiu, že kde je problem.

bubu4125
2. aug 2019

Moje prvé tehotenstvo skončilo v 19tt potratom, druhé v 17tt. Tretie tehotenstvo sa nám podarilo dotiahnuť do 27tt,kedy sa dcéra narodila s váhou 950g. Po 6,5roku som zas otehotnela, žiaľ v 14tt odumrelo.
Už 1,5roka sa zase snažíme, neúspešne. Dva mesiace som sa liečila Clostilom. Nepomohlo. No odvtedy našťastie už mám aj ovulaciu. Strašne túžime ešte po malom uzliku. Aj keď viem, že celé tehu bude neustály strach. Veľakrát som si povedala, že už stačí. No túžba je väčšia.

pininka1
3. aug 2019

To asi závisí od povahy tej ženy aj ako sa nastaví. Poznám pani, ktora ti vzdala po prvom potrate a deti nikdy nemala a mám kamošku čo mala 7 potratov než sa jej podarilo donosit dcérku a vravela že jej túžba po dieťati bola taká silná že do toho proste stále išla. Tiež som prežila jeden potrat, ale mňa to práveže nakoplo a išli sme do toho zasa. Neviem si predstaviť mať len jedno dieťa, pokiaľ samozrejme niesu nejaké zivotohrozujuce dôvody.

kataka10
3. aug 2019

Po dvoch este netreba vesat hlavu. Ja nam za sebou dva potraty a tretie tehotenstvo zatial vyzera v poriadku. Tie prvotne procesy su velmi zlozite takze potrat nie je az taka neobvykla vec len sa o tom malo hovori a potom ma zena strach ze nie je v poriadku a ze nidky nevynosi dieta aj ked to tak vobec nemusi byt.

miky25117
3. aug 2019

Mám za sebou 1x samovolny potrat a momentalne ležím po operacii po mimomaternicovom všetko behom 4 mesiacov. Teraz mám ešte vačši strach to znovu skusat ale urcite to ešte nevzdavam aj keď mi vyoperovali jeden vajcovod. Obehnem nejake vysetrenia a skusime urcite znovu.

martina4521
3. aug 2019

Ja som dokopy potratila 3x v priebehu roka a pol. potom sme mali 4 roky pauzu, kym som sa opat odhodlala. Po polroku snazenia a zmeny prace sa nam podarilo otehotniet a dnes uz mame 7. mesacnu princeznu doma. Ono zena sa musi citit na to ostat znova tehotna. U mna bolo cele tehotenstvo pocit strachu ze sa nieco stane. Kazda poradna plac a nervy ale mala je tu a zdrava nastastie

katus226
3. aug 2019

Ja mam za sebou po dlhom snazeni 1 MA. Potom som sa nejaky cas davala dokopy psychicky aj fyzicky. Hrozne som chcela hackovat a pliest vecicky pre nase babo, ale bala som sa normalne, ze to "zakriknem", nechcela som zacat skor nez budem tehu. Nakoniec som zacala hackovat chobotnicky, papucky a rukavicky pre nedonosene deti v sk nemocniciach. Povedala som si, ze ked nie pre vlastne, aspon cudzie potesim. Neuveritelne mi to pomohlo psychicky, rychlo som sa ukludnila, prestala som to riesit. Nahoda ci nie, o mesiac sa nam zadarilo a dnes nam po dome beha zdravy syncek. Vsetko je to o psychike, cize individualne. Kazda mame svoje hranice inde a aj zivot kazdej z nas prinasa ine situacie. Ak dnes nemame silu, zajtra moze byt vsetko inak.

2helka20
3. aug 2019

Ja som mala 1x MA, 1x mimomaternicové - prišla som aj o pravý vajcovod. Do 3m som otehotnela, mám zdravého syna a neskôr k nemu pribudla krásna zdravá dcérka... Nevešaj hlavu, držím palce 😊

ikonica
4. aug 2019

Ja by som si nestanovovala hranicu pocitanim potratov... Ja som si stanovila vek, do ktoreho to este budeme skusat... Zacali sme az v mojich 34 rokoch... Za tri roky snazenia tri straty, kazda ina pricina... Momantalne mam 37,5 r. A snad uz zaciatkom novembra porodim nasu dcerku ;)

ikonica
4. aug 2019

Inac ten vek som si stanovila do 40r. Tak ked boh da, tak mozno stihneme este jedno 🙂

ktochytavzite
4. aug 2019

@bubu4125 a dcerka je ok?

bubu4125
4. aug 2019

@ktochytavzite našťastie áno. Bez jediného náznaku. Má laserovú operáciu očí za sebou, ale nepotrebuje ani okuliare. Ide do 3triedy. Šikovná, učí sa na jednotky

ktochytavzite
4. aug 2019

@bubu4125 super a pri porode nebola ozicovana?Napr ze nedtchala chvilku

bubu4125
4. aug 2019

@ktochytavzite nie, dokonca prvých 24 hodín aj dýchala sama, ale potom ju museli napojiť na hadičky. Keďže jej začalo dýchanie vypadavat.
Bez infekcie, či krvácania. 2x dostala krv, lebo bola chudokrvna. 6 týždňov v inkubátore a 2 týždne mimo. A potom domov s 2000g a 40cm.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli