Pokles močového mechúra a ďalšie dieťa

mirkava
14. feb 2019

Ahojte. Je tu nejaka mamička ktora mala aj s poklesnutym mocovym mechurom dalsie dieta? Mam tento problem po prvom dietatku a chceli by sme este jedno. Dakujem za skusenosti a postrehy 😉

mama2502
23. feb 2019

@mirkava ahoj ja som mala poporode. Dr povedala ze je to normálne ze mam ľahký stupeň ze to býva oveľa horšie. Zdá sa mi ze cvičením je to dost lepsie. Ked necvicim tyzden je to horšie . Teraz som po roku opäť tehu. Ale este som sa s dr o tom nebavila. Musím na najbližšej poradni

mirkava
autor
23. feb 2019

@mama2502 ahoj v akom to mas stadiu? Mne to obcas vybieha von hlavne pred MS

mama2502
23. feb 2019

@mirkava ja som ms ani nemala medzi pôrodom a tehotenstvom. Ale ked moc dvíhame malého 11 kg cítim to. Bojím sa co urobí druhý porod

mirkava
autor
24. feb 2019

@mama2502 aj ja sa toho bojim aby sa to nezhorsilo. Chceme este jedno. Nevim ci by nebolo lepsie rodit cisarskym. Chcem zajst za doktorom sa poradit

mama2502
24. feb 2019

@mirkava daj vediet co ti povie potom prosim

mama2502
24. feb 2019

@mama2502 ja som rodila v tn a tam sú hrozné za prirodzene

mirkava
autor
25. feb 2019

@mama2502 urcite dam vediet. Aj moj dr je za prirodzene ale hadam nebudeme ohrozovat matku a iba ta zena co to ma vie ake je to neprijemne a obmedzujuce

mirkava
autor
6. mar 2019

@mama2502 ahoj, vcera som bola na gynde. Vraj pokles mocoveho nie je indikaciou pre cisarsky, ale ze sa nemam bat, ze to sa potom zoperuje a da donporiadku, ze na to nemam mysliet. Neviem ci ma ukludnil alebo nie. Ja by som bola skor za ten cisarsky. Som z tpho dost rozhodena. Obcas mi vychadza posvova atena von a citim tlaky.Ty si ako na tom?

paulimauli
9. jan 2020

@mirkava mozem sa opytat ako ate dopadli? Tiez mam cystokelu :( ,,,,, ale po druhom porode, vzdy dom chcela mat 3 deticky ale kvoli tomuto uvazujem ze stacia aj dve,,,

mirkava
autor
12. jan 2020

@paulimauli druhe sa nam zatial nepodarilo :( takze asi ostaneme pri jednom, ale ak by sa podarilo asi by som sa snazila presadit si sekciu... mam uz ale 40 tak asi bude jedinacik....

paulimauli
13. jan 2020

@mirkava ale ta cystokela sa teda nestiahla? ,,, ja som si nasla sukromnu fyzio, a cvicim som 2 mes. Po porode ale tak mavam take depresie z toho aj ked aktualne je to v takom stave ze to necitim, len viem o tom ,, 🤔

mirkava
autor
14. jan 2020

@paulimauli vačšinou to necitim vobec, len niekedy. Treba cvivit celkovo posilovat, vtahovat. Ono sa to od porodu trosku upravilo, ale uz nikdy to nebude ako predtym. Da sa to upravit plastkou, ale s tym chcem este par rokov pockat a hlavne po plastike uz nie je vhodne rodit. Daju tam taku sietku, vytiahnu veci a svaly. Viem si predstavit ake mas depky bola som na tom podobne. Veeeelmi dlho mi trvalo kym som sa dala do poriadku a kym som prestala kazdu sekundu na to mysliet. Existuje a "skola panevniho dna" je to v CR, ale uz to prichadza aj k nam na slovensko. Absolvovala som ten kurz. Ucia tam ako vtahovat a spevnovat panvove dno.

nasadzuli
7. nov 2020

@mirkava ahojte dievčatá, ja mam ten isty problém. Po pôrode 6tyz citila som sa výborne. Zial prišli návštevy atd a strašne som sa namahala. Vôbec mi nikto nepomohol v šestonedelí netrebalo nikoho k nám. Ale stalo sa. 4t po pôrode a odchode návštevy som pocítila pokles panvoveho dna a lekar potvrdil aj pokles močového mechura. Psychicky to zle znášam, snažím sa cvičiť, aj to malinko pomáha. Lekar vravel ze to nepôjde do pôvodného stavu ale cvičenie vyrazne pomôže. Chcem sa spýtať, je možné, ze sa aj ten močovy mechúr posilňovaním panvoveho dna nejako upraví ? Nešťastná som z toho veľmi a ta neistota co bude

mirkava
autor
7. nov 2020

@nasadzuli ahooooj 😉. Viem ta pochopit. Mam 6 rokov po porode a je to uz omnoho lepsie. Vacsinou to necitim. Zijem normalnym zivotom 😊. Po porode som mala velke bolesti a lezala som 3 tyzdne, vela som oddychovala a aj tak sa mi to stalo. Takze tou namohou to nemusi byt... po pol roku az roku sa to trochu dalo doporiadku same. Cvicenie moze trosinku pomoct. Netrap sa tym nie je to koniec sveta 😉. Operuje sa to, dava sa sietka ktora vytiahne posvovu stenu dohora, ale odporuca sa az tak po 50tke.

nasadzuli
7. nov 2020

@mirkava ďakujem že si napísala, tak dobre mi to padlo 🤗veru ťažko to znášam je to čerstvé, celé dni len plač, lebo ja som sa naozaj nešetrila... to tie návštevy ked si človek myslí ze príde pomoc na týždeň a nikto si nevezme ani pohar vody, nieto aby niečo pomohol. Taka doba ťažká je. Našťastie nemám únik moču, svaly slabšie, cvičiť budem ďalej kolko sa da pri mojich dvoch deťoch. Počula som o tej operácii sieťkou a páskou- na tu dokonca lepšie. Lekar spomínal na neskôr aj výber maternice ako alternatívu.. Aj ja si myslím, ze je skoro myslieť na operáciu, len som pozerala ake su možnosti pri takýchto ťažkostiach.
Tak veľmi si želám dostať sa z toho aj psychicky aj fyzicky.🙏 Rodina ma potrebuje naspäť takú aka som bola. Ďakujem za podporu 🥰

mirkava
autor
7. nov 2020

@nasadzuli pamatam si ako som ja plakala, obvinovala som seba, dokonca aj dieta. Teraz uz chapem ze je to banalita. Ani ja nemam unik mocu, je to len divny pocit vecsinou pred MS. Slus este pozriet : skola panevniho dna. Je to uz aj u nas na slovensku. Absolvovala som to, ale pravdupoveduac cakala som viac za tie peniaze. Teraba vtahovat svaly dovnutra. Skus ked sa vecer sprchujes: nahmatat tu "bunčku" co vychadza von a vtahnut akokeby si vtahovaka naprilkad tampon, ale nie ako ked ti treba na WC, ale vnutornymi svalmi. Je to dost narocne ale da sa to natrenovat. Tie svaly su vsak akokeby dotrhane ale cvicenie moze len pomoct. 😉

mirkava
autor
7. nov 2020

@nasadzuli ozaj este, maternicu by som si nedala len pre toto von. Skor mam pocit, ze by sa tam vytvorilo este viac miesta a probkem by sa zhorsil aj psychicky je to pre zenu narocne. Toto by som si dala len v krajnom pripade, ale radsej asi nie.

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre