Pomohol niekomu liek Profertil? Prosím o vaše skúsenosti.

ka131
27. mar 2009

Ahojte! máte skusenosti s týmito liekmi. mužovi ich odporúčili 😔 tak by som chcela vedieť či niekomu pomohli. dakuje,

dahra
27. mar 2009

Nam to odporucali v lekarni, ked sme si vyberali vitaminy. Lekar o tom nic nehovoril. Povedali sme si, ze kukneme ohlasy, a tak sa rozhodneme.

Majkaa, to je zaujimave, ze ta lekarnicka vedela. My sme sa pytali vo viacerych lekarnach a nevedeli nic povedat, ze oni ohlasy na liek nemaju. Ludia im nechodia hovorit, tak im pojdem povedat ja, aby vedeli 😀.

majkaa
27. mar 2009

no my sme boli v lekarni hned vedla Heliosu, v inych lekarniach ani profertil nemali co sme sa pytali. No ona nam nepovedala, ze to ma z ohlasov, ona nam len odpovedala, ze naco profertil je, lebo sme sa pytali ci je na upravu morfologie.

ixi
27. mar 2009

majkaa tamoxifen sme uz mali stoji tiez za nic teda u nas 😒 ja uz som po ivf a papame vitaminky 😉 v maji sa chystam na 2.Ketpohyblivost mame 220-nedostatocna 😖

lienka2
27. mar 2009

ixi, aby zarobili 😠 my sme ho tiez skusili a nepomohol, lebo problem mame prave s morfologiou... a na to asi ziadny zazracny liek este nevymysleli.. ☹

majkaa
27. mar 2009

ixi tak to dufam marne ze pomoze, ale neda sa to porovnat cenovo s profertilom, tak to skusime. 😉
Tu hodnotu nepoznam 220.
A suhlasim s lienkou 😵

klymene
27. mar 2009

ahoj holky, máme dobrou zkušenost s profertilem manža měl katastrofální sperm. a po tom co začal brát prof.tak mám ukázkový jí ho už rok a pořád dobrý takže u nás zafungoval 😉 hodně štěstí

ixi
27. mar 2009

my sme to brali naraz aj profertila aj tamoxifen 😉 ja mam napisane v tom papiery aj hodnoty to je invazna pohotovost 😅 som to dajak poplietla pohyblivost: 10% linearna,22%pomala linearna,7%nelinearna a 61% nehybnych

majkaa
27. mar 2009

klymene a mali ste zlu aj morfologiu???? A ta sa tiez zlepsila???? Niekedy to nieje ani v profertile. Moznoze ked bol 1x na spg, tak nieco zle zjedok, alebo bral pirulky, alebo mal pocitac na nohach....je toho vela, no a potom sa zacas brat profertil a po 3 mesiacoch bol uz dobry, ale myslim, ze by bol dobry aj bez uzivania tohto lieku.

ixi
27. mar 2009

majkaa suhlasim stebou presne to ma napadlo

ixi
27. mar 2009

majkaa a vy mate aku pohyblivost?

majkaa
27. mar 2009

ixi tak vy mate aj zlu pohyblivost. A aj vitamin E,C,selen, zinok ste brali?

dahra
27. mar 2009

Majkaa,
tak potom tie lekarnicky necitaju navody, ked nevedia, na co je ktory liek.
S tym pocitacom - notebookom na nohach som co-to pocula. Fakt to ovplyvnuje spermie?
Moj manzel je programator a on sa smeje, ked mu vycitam, ze cele dni lezi s notebookom na bruchu alebo na nohach. Vraj kym ho nema polezeny tam....

ixi
27. mar 2009

vsetko mozno 😒 aj teraz bereme

ka131
autor
27. mar 2009

majkaa - nám povedali že je iba pohyblivosť zlá musím sa pozrieť na tie papiere. vobec neviem nič o morfológii. bola som na obede som v práci tak som nemohla odpísať čo je to morfologia nám sa točia spermie do okola

klymene
27. mar 2009

majkaa: měli jsme naprosto špatný sper. bylo jich málo byli nekvalitní a moc se nehýbaly fakt hrůza doktor v caru řekl, že nejdříve musíme poléčit manžela a pak se bude pokračovat

klymene
27. mar 2009

měli jsme štěstí nám profetil funguje 😀

majkaa
27. mar 2009

dahra ovlivnuje to a velmi. Raz som kukala na jednej stanici, testy chlapov co ovlivnuje spermie. Skusali na 4 chlapov, dali im tam teplomer a skusali kedy je najvacsia teplota varlat. Ide o to, ze varlata potrebuju byt chladnejsie, okolo 36C alebo 36,5C ked je viacej, tak odumieraju spermsky. No ty muzi mali tyzden slipi a len u jedneho bolo trosku zhorsene, potom mali trenky a to bolo vpohode, potom sedeli s nohami prekrizenymi a tam ta teplota bola uz vyzsia a nakoniec mali vsetci na kolenach, cize nie uplne pri tom a tu dopadli vsetci katastrofalne. Po par sekundach sa im zvysila teplota az na 37,5C a to je uz umieranie spermoskov. Zevraj notebook vie vytvorit az 70stupnov a to sa musi niekde preukazat.

ka131
autor
27. mar 2009

klyme - o koľko sa vám zlepšil spermiogram 😉

ixi
27. mar 2009

😠 😠 😠 to je strasne 😕

klymene
27. mar 2009

ka131: o 100% ted je naprosto v pořádku vše pohyblivost, množství i rychlost

ka131
autor
27. mar 2009

to vám gratulujem. dúfam že aj u nás to tak bude

majkaa
27. mar 2009

klyme ale ak ste mali len 1 spg zly a potom ste brali profertil tak je pravdepodobne, ze to nebolo tymi liekmi zlepsene, ale ak ste boli na 1spt a po 3 mesiacoch znova na spg a znava bol zly, tak potom vam urcite pomohol.
Ka keby ste mali len pohybivost zlu, tak to je dobra sprava, lebo pohybivost a mnozstvo sa da zlepsit vitaminmi, ale morfologia nie.

ixi
27. mar 2009

a aku ste mali predtym patologiu?

ka131
autor
27. mar 2009

majkaa - napíšem v pondelok preštudujem si to doma. ale tvrdil nám doktor že je zlá ta pohyblivosť že sa krútia dokola a nie ako majú

ka131
autor
27. mar 2009

ozaj meráte si teplotu ja ano aká ma byt teplota ked si tehotná

ixi
27. mar 2009

nad 37 😉

ixi
27. mar 2009

ja som si teraz uvarila alchemilku 😝 neznasam ju ale chlontam to nasilu 😀 😀 😀

klymene
27. mar 2009

měli jsme před profertilem 3x sper. a pořád se zhoršoval, pak jsem se naštvala a našla na stránkách profertil, tenkrát se dal sehnat jen na Slovensku nebo v Německu prostě jsem ho přes net objednala a manža ho začal brát. Po 1,5 měsíci užívání jsme šli na sper., aby jsme zjistili jestli to k něčemu je a bylo. Sper. byl o dost lepší tak po 14dnech ho udělali znovu, protože si mysleli že je to nějaká chyba, ale vyšel znovu dobře. Ted chodíme na kontrolní sper. co 3 měsíce a po necelém roce užívání máme sper. "ukázkový" doufám že to tak vydrží 🙂

majkaa
27. mar 2009

my mame mnozstvo 40,2 mil/ml, celkova pohyblivost 75%, rychlo progresivne 46%, pomaly progresivne 25%, neprogresivne 4%, imobilne 25%. Teraz neviem ci tie 4% su dobre alebo zle???

majkaa
27. mar 2009

klymene tak to je super 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre