Poraďte kyselinu listovú

vlocka007
6. máj 2018

Ahojte poraďte mi prosím ak niekto berie túto kyselinu listovú je to na predpis acidum folicum 10 mg mne ju predpísala že 2x1 to by nebol problém lenže už skoro rok čo ju beriem mám +5kg na váhe..tak som.si.upravila že jednnu denne brať ale aj tak z nej stále len jem a už nechcem priberať už si to všimlo aj okolie ak má niekto s týmto skúsenosť poraďte čo robiť či ju vymeniť za druhú alebo nebrať..

mariannamk
6. máj 2018

@vlocka007 najskor predebatuj s gynekologom. kvoli comu ju beries? mas hematologicku diagnozu? pripadne nejaku inu? skus popisat viac podrobnosti 🙂

vlocka007
autor
6. máj 2018

@mariannamk ja som bola asi stvrt roka bez ms nasledkom chudnutia mala som nasadeny duphaston potom sme sa zacali snazit tak mi predpisala 2×1brat ze zo zaciatku len ale lekarnik mi povedal že to je vysoká dávka že mi stačí jedna denne. Ale chutí mi dosť po nej jesť a nechcem už priberať.Duphaston už neužívam len tuto kyselinu

mariannamk
6. máj 2018

@vlocka007 tak zamen skor za inu listovku s beznym obsahom 800-1000 mikrogramov. mozes siahnut po metafoline/quatrefolicu.

vlocka007
autor
6. máj 2018

@mariannamk A akú napr. značku?

ikonica
6. máj 2018

@mariannamk ja mam active folic od generica

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre