Posunutá ovulácia, menzes

3. apr 2023

Ahojte. Vo februári som mala biochemické tehotenstvo, 4.3.mi začala MS. Každý mesiac viem, kedy mám ovulaciu, ale teraz som zmätená. Nerobím si ovulačné testy. 18.3. som mala výtok ako pri ovulácii. (Vo februári som mala taktiež ovulaciu posunutú o 4 dni)
Sex sme mali 16.3. a 19.3.
MS mi stále neprišla, ani žiadny náznak blížiacej sa MS (žiadna bolesť pŕs, žiadne nafúknuté brucho, žiadne symptómy)
Tehotenský test negatívny

Ak ste mali anovulačny cyklus, mali ste potom MS normálne? Alebo je ešte nejaká šanca byt tehotná aj keď nebol sex tak často? (Dr povedala že ideál každé 3 dni, ale mne sa to nejako nezdá)

Ďakujem za všetky vaše skúsenosti, ak MS nepríde do konca týždňa, asi v pondelok behnem k dr 🤷🏽‍♀️

janetinka27
3. apr 2023

ahoj, aj po anovulacnom cykle pride krvacanie, ale nie je to ms v pravom zmysle slova (pretoze k nej neprislo prirodzenou cestou po prebehnuti jednotlivych faz cyklu)
ono aj zavisi od toho, preco je cyklus anovulacny, ci vobec nenarastie folikul, alebo narastie a nepraskne atd.
lebo od toho zavisi aj to, ake hormony posobili/neposobili v cykle.
moze to byt pripad, ze stupal estradiol, ale folikul nepraskol a estradiol isiel stale hore, pricom progesteron nebol, lebo nebola ovu. estradiol moze potom vystupat do urcitej hladiny, kedy sa to prelomi, estradiol spadne dolu a spusti sa krvacanie napr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre