Práca na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny a snažilkovanie

ivoninka
24. sep 2012

Ahojte. Potrebujem poradit od dievcat, ktore pracuju ako sestry na OAIM a snazia sa otehotniet. Najdu sa take?Rada by som vedela ako riesite alebo ste riesili veci spojene s pracou na oddeleni (CT, RTG, odsavanie z DC, germicidne lampy a pod.pozitivne vysledky z mikrobiologie). Predsa len, nie je to najidealnejsie miesto pre vyvoj babatka. Mam na mysli obdobie pred potvrdenim tehotenstva lekarom...Snad som to do dobrej kategorie zaradila...

nicky07
24. sep 2012

Ahoj @ivoninka... Neviem či ti v tom nejak pomôžem - ja som pracovala na OAIM 4roky predtým ako som otehotnela... U nás to fungovalo že OAIM aj anestéza boli pod jedným takže sme sa striedali podľa toho ako nás vrchná rozpísala... Niektorý mesiac na anestéze a niektorý na lôžku na OAIM. Neviem či ti pomôžem v snažilkovaní - lebo ja som otehotnela neplánovane... Pravdupovediac tretie bábo som už nechcela... V čase keď som otehotnela som bola zaradená na lôžko no bola som asi 3 dni aj na anestéze. Neriešila som žiadne chránenie sa. V období keď som už bola tehotná ale ešte som o tom nevedela sme mali v službe polytraumu tak si to vieš predstaviť. Lietali sme ako s namydleným zadkom do toho RTG ani neviem koľkokrát. Neviem ako u vas ale my sme na snímkovanie vždy len vybehli z izby, laborant blikol a my sme nabehli naspať... No lietaj takto pri polytraume... Ožiarilo ma asi tak 5x.... Vtedy sme mali dokonca aj jedného agresívneho chlapa v nočnej a boli sme v službe len 4 sestry + ošetrovateľka asistentka - samé baby a tak sa stalo že ked bol agresivny a sme sa na neho hodili všetky tak som dostala kopanec do brucha... :( Ked som teda potom zistila že som tehotná tak mi nebolo všetko jedno... Hned som šla na usg - bola som v 6tt. Dr mi vravela že ak by bolo bábo nejak poškodené tým žiarením a anest.plynmi alebo baktériami že telo spontánne plod vylúči, takže ked tam videla biť srdiečko tak ma ubezpečila že bude všetko v najlešom poriadku. A poviem ti dnes už mám drobca doma v postielke a je dokonaly... 🙂
Po potvrdení tehotenstva - to bolo 20.decembra som potom ešte do konca mesiaca ostala normalne robiť na odd aj so službami - teda aj nočné..no tie posledné už dali zabrať... Robila som všetko aj odsávanie DC akurát som nepolohovala... Vo februári ma už ale preložili na ambulanciu. Viem však že dievčatá ktoré pracovali na OAIM dlhšie mali problém s otehotnením či dokonca s udržaním tehotenstva... Predsalen robíme v riadnom svinstve, je tam namnožené čokoľvek... Takže veľa z nich hned po pozitívnom tehot.teste ani nenastúpili do práce...

mysiacik2
24. sep 2012

Ahoj. Ja pracujem na OAIM - teraz materska. Ja som si este predtym ako mi doktor potvrdil, ze som tehotna robila test tak som dopredu vedela o tehotenstve. Tak som sa k tomu aj prisposobila. Chranila som sa dost. Ale praci sa nedalo vyhnut. Nastastie nic vazne nebolo. A neviem ako to u Vas ide, ale u nas chodime ako nahle sa potvrdi tehotenstvo lekarom na PN pre rizikove pracovisko.Tak sme potom az do materskej na PN. Ja som sice na PN pre pracovisko nebola, ale bola som na rizikovom. Nemaju nas kde inde zaradit. Dufam ze aspon trosku som ti pomohla.

ivoninka
autor
24. sep 2012

nicky07 mysiacik2 dakujem za odpoved, ja som momentalne teraz na tom tak, ze sa snazime prvy mesiac, MS mam dostat za tyzden, uz som si robila testy, len to je este skoro takze nic neukazali, neviem ako na tom som..a este je skoro aj na USG asi.. aj ked robim v zdravotnictve, tato tema mi nebola taka blizka, takze som si vsetko musela nastudovat...u nas v robote je to tak, ze na anestezu by ma nevedeli dat, ani na ambulanciu (sme malicka nemocnica), s Dr. som sa dohodla, ze ma ihned ako to bude potvrdene vypise, len teraz som trochu nervozna z tohto obdobia, pretoze co ak som tehotna..davam si v robote pozor, ked sa snimkuje idem von, len si myslim ze to nie je dostatocne...k pacientom chodim iba s ruskou, polohovat nepolohujem...a tiez ked treba ist na CT nemozem povedat ze nejdem...v robote o tom nehovorim, pre istotu...bojim sa hlavne razstepu pery a podnebia, pretoze v rodine sa to uz 2x vyskytlo...potrebovala by som tieto veci prediskutovat s niekym kto to zazil, kolegyne maju uz vacsie deti, rodili davno este ked to bolo rizikove pracovisko...a tiez musim zapinat v nocnej UV ziarice a germicidne lampy, kolegovia tam stale dvere otvaraju, tak sa bojim oziarenia..neviem...ale aspon nieco pozitivne, ze mate zdrave deturence aj napriek tejto robote 🙂

strapco13
24. sep 2012

@ivoninka nie som sice z OAIM..ale Dr na krcnom..az do 8 mesiaca som pracovala na ambulancii, oddeleni, operacke, sice RTG sme nerobili, ale zas sme fajne infekcni 😅 , do 3 mesiaca som sluzila chirurgicku pohotovost, akonahle som mala knizku v ruke, tak som pohotovosti zrusila, ale nadalej som sluzila prisluzby, cize boli noci kedy som lietala :p
nasla sa kolegyna co mala odvahu sa ma den pred odchodom na matersku spytat, ci nezpberiem za nu sluzbu na chir. pohotovosti..no to som sa dobre pobavila 😝
maly je uplne zdravy, ziadne problemy, imunitu ma super.
v tom case ako som ja robila nebola ziadna sestricka z OAIM tehu, tak neviem ako by sa to riesilo i nas

ivoninka
autor
26. sep 2012

strapco13..dakujem za odpoved, trochu som sa upokojila po tychto odpovediach..bojim sa hlavne toho razstepu pery a podnebia..ale do roboty musim chodit...tehotenstvo planujeme, takze dufam ze sa mi to podari zachytit este v tom stadiu predtym ako vznika razstep...niekde som citala ze razstep vyvija na 35, den, tak hadam ta kyselina listova pomoze tomu aby sa to podnebie a pera u baby normalne zrastli...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre