Prefuk vajcovodov a snaha o otehotnenie

mishka89
27. jan 2023

Dobrý deň chcem sa spýtať že či je v tejto dobre správne robiť prefuk vajcovodov.ja mám len jeden a že ten mám priechodný len do jednej tretiny.a môj gynekológ povedal že prefuk nemá zmysel že to má nula percentnú úspešnosť na otehotnenie a že sa mi to môže zrast znova.tak teraz neviem čo mám robiť?ďakujem za každú radu

gabika128
27. jan 2023

@mishka89 ja som bola na takom tom zákroku kde pozerajú cez kontrastnú látku priechodnosť. Záver bol že mám oba vajcovody nepriechodné, pol roka po tomto som otehotnela prirodzene. Kamarátka úplne to isté, po 6 rokoch sa im podarilo prirodzene, pár mesiacov po tomto zákroku.

pondelok01
27. jan 2023

@gabika128 ja som tiez na takom bola, vysetrenie velmi nevyslo, vacsina kontrastnej latky vytiekla tade, kade vosla, cize zaver bol za asi aspon ciastocne prechodne, ale tazko povedat. Dalsi mesiac som otehotnela, po 2,5 roku snazenia.

mishka89
autor
27. jan 2023

Dievčatá tak teda vy by ste mi odporučili ísť?lebo na jednom s kontrastnou látkou som už bola a preto lekár nechce opakovať zase.ze len by sa mu to potvrdilo.tak potom ako lepšie spriechodniť vajcovod?

pondelok01
27. jan 2023

@mishka89 to ti radi tvoj bezny gynekolog, alebo si bola v centre asistovanej reprodukcie? Urcite zavisi od diagnozy, ja som mala naplanovanu laparoskopiu, kde by znova spravili aj “prefuk”, ale uz nie tekutinou, ale nejakou penou. Zaroven by hned opravili, co by sa opravit dalo. Ale nakoniec som nesla, ten jeden cyklus po navsteve CAR sa to podarilo aj bez zasahu, nejakym zazrakom.

mishka89
autor
27. jan 2023

@pondelok01 pred 4 rokmi sme došli 3krat na IVF v Nitre a nič

pondelok01
27. jan 2023

@mishka89 3 krat nevysiel vklad? Aj zistovali, preco? Mozno by som skusila iny CAR, velmi si chvalia Brno, ze vzdy pred dalsim vkladom sa snazia zistit, ci nie je nejaky problem v tele. Kamaratke tak napriklad pred stimulaciami zistili v 30 rokoch celiakiu, o ktorej netusila, myslela si, ze ma histaminovu intoleranciu.

4stanka4
27. jan 2023

Baby asi sa spýtam somarinu ale bežný gynekológ vidí na Sone ci sú vajcovody priechodné alebo nie? ide o to ze mame 1 dieťa a to sa nám podarilo keď som bola na HyFoSy v CAR..neviem ci sa im tam podarilo niečo prepchat alebo co ale na sone bolo pekne vidno ako ta kontrastna pena presla všade kam mala.Ze ci to bola len náhoda ze som otehotnela zrovna po tomto vyšetrení. Skúšali sme už druhé babo a nedarí sa tak ze ci tam nemôže byť niečo nepriechodné a ci by to Dr na sone videl

matkahelka
27. jan 2023

@mishka89 nie je to "prefuk", je to laparoskopicka operavia, pri ktorej sa vajcovod, ak je upchaty, spriechodi

pondelok01
27. jan 2023

@4stanka4 nie, len tak na sone to nevidi, treba vajcovody naplnit kontrastnou latkou, aby to bolo vidno.

4stanka4
27. jan 2023

@pondelok01 Ďakujem

miroslava2710
28. jan 2023

ja mam jeden vajcovod robili mi hyfosy a bolo mi povedane ze je cely nepriechodny tekutina nepresla ani s maternice nikam inam. Rok snazeni, neuspesne ivf a tento mesiac som sa dozvedela ze som tehotna a k otehotneniu doslo prirodzene. Ak vsetko vyjde ako ma a budeme sa snazit o druhe tiez by som zvazovala ten prefuk, pride mi ze je sanca ze to urychli proces snazenia 🙂

mimi410
10. feb 2023

@mishka89 môžem vám odporučiť alternatívnu čínsku medicínu. Upraví veľa ženských problémov.

dadis
10. feb 2023

@matkahelka Nie, "prefuk" byva laicky oznacena diagnosticka metoda, kde cez krcok do matrnice vpravia kontrastnu latku a pomocou usg/rtg sleduju, ci su vajcovody priechodne. Ja som na tom bola cca pred 17rokmi, bolelo to tak, ze mi slzy vyhrkli. Ale vela zenam to vraj pomohlo..akoby ten tlak tej latky to tam ponarovnaval a ulahcil spermii cestu 😀😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre