Príde túžba po dieťatku na každú z nás?

misena01
17. jan 2014

ahojte zienky.
chcela by som vediet kedy u vas nastal cas ze ste si povedali ze chcete babatko.
mam 26 rokov, manzel je o par rokov starsi a dietatku by sa vobec nebranil - hlavne v poslednom case su tie naznaky coraz castejsie. ja stale vsak tento pocit nemam, keby sa prihodilo tak samozrejme ze by som sa tesila ale nakolko beriem aktikoncepciu tento scenar je v podstate nemozny. vsetky podmienky na to aby sme mohli byt rodicmi mame - materialne, financne a urcite aj ludske 🙂
mozno je problem v tom ze si plne uvedomujem aka obrovska zmena by to bola a asi este nechcem prist o to pohodlie a slobodu, ktoru teraz mame - ist kam chceme, dovolenky, zabavy s kamosmi, mam dobru pracu - alebo som len sebecka? uprimne sa toho trosku bojim, byt mamou…
viem ze otehotniet moze trvat rozne dlhu dobu ale aj nemusi a moze sa to stat hned...
nehovorim, ze dieta v ziadnom pripade len este v sebe nemam tu tuzbu ako ine dievcata co sem pisu…
pride to na kazdu zenu?

dakujem za vase odpovede a vsetkym krasny den 🙂

tenerifka
17. jan 2014

@misena01 Moj 34-rocny brat a jeho o nieco mladsia zena v tom maju(zatial) uplne jasno - ziadne deti. On si je isty na 100%, ona nateraz takisto(ale dokedy?). Maju radi svoj zivot, svoje pohodlie, a dieta tam nejako nepasuje. Ja osobne to nechapem, ved aj s dietatom sa da pracovat, cestovat, uzivat si zivot.....Pred rokmi sme si mysleli, ze zmenia nazor, ale kdeze. Kazdopadne je to ich volba, ale z mojho uhla pohladu je to skoda, urcite by mali krasne a mudre deti.....

danjelca
17. jan 2014

@misena01 určite nie su také ktorým deti nič nevravia do smrti

melalex
17. jan 2014

No ja som mala 20 a tuzila som po dietatku riadne.Teraz budem mat 26 rokov a mam 5 rocnu a 20.mesacnu dcerku a som prestastna ze ich mam aj ked bo,i chvilky ze som mala vsetkeho dost.Kazdy je iny.Niekto tuzi v mladom veku,niekto vo vyssom a niekto vobec.Budem mat 35 a deti uz budu v podstate velke a ja si budem uzivat zivot.

jellinga
17. jan 2014

@misena01 V tvojom veku, som este tiez netuzila mat dieta, este som sa na to necitila, pred rokom som to brala ze keby sa podarilo, tak by som nenamietala a teraz by som si priala babatko, takze ako tu uz bolo povedane, pride to samo... 😉

misena01
autor
20. jan 2014

@stanislavao
@dahra
@tenerifka
@danjelca
@jellinga
do 30-tky to dufam zvladneme 🙂 tento rok si este nechame len pre seba a buduci by sme to nechali volny priebeh. verim tomu ze je uzasne mat dieta. zatial si na chvilku "poziciam" kamaratkine a snad sa to aj vo mne bude cim dalej tym viac lamat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre