Prirodzené otehotnenie po neúspešnom IVF. Koľko ste čakali?

petra2505
1. okt 2009

Kocky za aky cas po neuspesnom IVF ste otehotneli - prirodzene? Viem, ze zazraky sa deju a zaujimalo by ma kolko ste Vy cakali na ten svoj velky zazrak?Dakujem

zuzankaro
1. okt 2009

ahoj petra
tak po neuspesnom IVF som zostala prirodzne tehu hned po dalsej ms, ale zial v 7tt sme potratili (nebilo mu srdiecko) a po 6 mesiacoch sa nam uspesne podarilo prirodzene otehotniet 🙂 - po kyretazi sa mi ovulacia dala lepsie odsledovat a ked nastala tak sme na to vleteli 🙂
vela stastia! zazraky sa deju 😉

petra2505
autor
1. okt 2009

zuzi tak velka gratulacia 🙂 dufam, ze ten zazrak pride aj k nam 😉

emka1
1. okt 2009

ahoj petra,
ano, zazraky sa deju 😉 ... my sme sa pripravovali na 2.IVF, ktore sme mali podstupit v 8-9/2009 a tesne pred nim, som nasla na teste dve krasne ruzove ciarky, bolo to presne 3 mesiace po 1.neuspesnom IVF.
Viem, ze v tomto letnom obdobi nas bolo viac, ktorym sa tento zazrak stal.
Teraz som v 15 tt a brusko mi utesene rastie ... 😵
Drzim palce vsetkym snazilkam, aby sa aj im stali taketo neuveritne zazraky 😵

mirip
1. okt 2009

my sme síce neboli na IVF ale s diagnozou endometrioza a myomom v maternici ktoré oboje robí problémy pri otehotnení sme predsa len otehotneli a 2x, prvýkrát pri odsledovanom cykle ale vtedy bábo odyšlo v 11tt a druhákrát hned po trojmesačnej pauze čo sme mali mať a to bol naozaj zázrak lebo predtým 3 roky čakania a teraz ani sme si neuvedomili a našli sme // hedn po pauze po kyrete

petra2505
autor
1. okt 2009

mirip ty budes maminka?ja si ta pamatam este z minulosti sme sa stretli v nejakej teme.joj, velmi Ti blahozelam, ved ty to mas uz za par, tak nech to dobre dopadne a o par dni drzis v naruci svoje babeno...
baby ja len dufam, ze sa na nas konecne usmeje stastie, mame ist na KET, ale este davam sancu prirode 😉

mirip
1. okt 2009

može byť, som oxidovala dlho v snažilkách, v endometrioze, potom v trombofíliách čo mi zistil Dr. po potrate a teraz oxidujem v oktobrovkách, v okrese Levice atd. Určite usmeje terba tomu veriť, aj my sem strácali už nádej že ako dlho budeme zas po potrate čakať a hned na prvý šup po pauze ani nevieme ako lebo sme mali iné starosti ani sme velmi ne................ a na konci januára nás prekvapili // a to ešte 5dní pred menzesom, som mala taký nepríjemný pocit akoby som mala svalovicu na brucho tak ako ked som bole prvýkrát tehotná som kúpila test za čo sa muž skoro povadil že už sme tolko investovali do testov a zbytočne..........som ho urobila a nič tak som z wecka odyšla a po dalších 5minútach ked som tam šla som našla druhú paličku síce po limite ale o tri dni na to už bola v limite do 3minút tam................ 😉 tak nech sa čím skor zadarí aj vám

petra2505
autor
1. okt 2009

dakujem, snad to raz vyjde.hlavne sa drz a o par dni si stastne zacnite uzivat novy zivot ako rodina 🙂 este raz vela stastia a rychly bezbolestny porod 😉

emilyz
2. okt 2009

holky mne to uz pride tak, ze lekari takmer kazdeho posielaju na IVF, mozno preto, lebo maju z toho provizie, pritom vela zien otehotnie prirodzene a IVF sa im nepodari.
takze fakt je to o tej trpezlivosti niekedy

zuzankaro
2. okt 2009

emilyz mas pravdu, len ked uz nie si najmladsia a nepodarilo sa to dovtedy tak clovek sa o to radsej pokusi takto 😉

petra2505
autor
2. okt 2009

ja tiez poznam dost bab co otehotneli po IVF a dokonca aj take co cakali na zazrak viac ako desat rokov a po IVF otehotneli po prvej menstruacii tak som zvedava, ale v novembri este ideme na KET takze dovtedy zazrak necakam,ale verim, ze raz pride aj nas cas 🙂

lucula73
4. okt 2009

petra ahoj,
určite sa dejú zázraky,ja som tiež otehotnela pred 2.ivf,v lete sme plánovali naň ísť a v júni som si našla dve čiarky....a to sme v marci boli na 1.ivf,kde po stimulke nedošlo ani k odberu vajíčok a mali sme navyše katasrtofálny spermiogram,100% patologiu...
takže treba veriť,hlavne asi trpezlivosť...
veľa šťastia..

petra2505
autor
4. okt 2009

dakujem lucul 😉 akurat dnes som dostala prvy menzes po neuspesnom ivf takze uz sa telo dostava do normalu lebo som bola ako sopka uz len explodovat 🙂

stokodej
5. okt 2009

Zdravím všetkých aj nám sa podarilo otehotnieť po úspešno-neúspešnom IVF (prišli sme o dvojičky v 20tt) a už po 6 mesiacoch keď sme mali nakúpené lieky na druhý cyklus IVF sme zistili, že čakáme náš malý zázrak a podarilo sa ho úspešne aj keď s námohou donosiť a porodiť v 36tt. Teraz naša krásna Julinka začala 11 mesiac a robí nám radosť. Po určitom čase keď sme rozmýšľali ako sa nám to vlastne podarilo tak sme zistili že všetko je to v hlave o tom akú má človek pohodu, hlavne doma, v práci a keď sa nestresuje. Takže treba veriť a myslieť pozitívne 😉 😎 😅

petra2505
autor
15. okt 2009

posuvam tuto temu vyssie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre