Prístup gynekológa... No coment

erika434
16. máj 2019

Ahojte, tak po roku snaženia som navštívila svoju gynekologicku. Na jej odporúčanie. Prišla som tam, ani si nepozrela moju kartu, s otázkou "no kvôli čomu ste prišli" povedala som jej svoje, Spýtala sa ze kedy som mala posledný menzes. Tak som si vzala telefón že jej to presne poviem, a v tomto začalo... "nabudúce to musíte vedieť naspamäť, vytáča ma keď niekto hľadá v telefóne, to ma fakt vytáča".... Ja si tam však zápisu aj teplotu, plodný hlien a pod.... No tak som si vyliezla na kozu... A vyšetrili ma za 2 sekundy,že plodné dni už boli.Ok tak som sa vrátila k jej stolu, a vysypala na mňa postup, že čo treba, aké vyšetrenia, naskrabala to na papier, podala mi ho, a ze dovidenia,. A ešte raz mi zopakovala, že nech nabudúce viem, kedy mám menzes. Bola taka nepríjemná, chladna, becitna. Čakala som trosku iný prístup. Mojej mame sa stalo to isté, že kým nemala problém, tak bola milá, zlatá... Ale keď sa začali problém... Tak to bolo cele zle. Ppvddzte mi, ak mám s takouto osobou fungovať a prísť keď bude problém. Som viac menej rozhodnutá že po vysetreniach si od nej beriem kartu...

nickpick
16. máj 2019

@erika434 daj jej este jednu sancu, ak sa bude spravat rovnako, vypytaj si kartu s tym, ze ta vytacaju lekari ako je ona a ze si najdes lekara, ktory sa sprava privetivo a nefiltruje si na tebe svoj zly den a naladicky....

evaachesa
16. máj 2019

@erika434 mala si sa spytat ci tak nahodou nema aktualne menzes ona 😁 tiez nechapem ze si k nej isla ked ma s nou mama zle skusenosti. Vysetrenia si obehaj a vysledky konzultuj uz u noveho gynekologa. Len by skusila byt drza tak by som jej nieco splechla do tvare. Ja som po polrocnom neuspesnom snazeni isla rovno do centra asistovanej reprodukcie kedze moj gyn mi povedal ze mam prist az po roku ak sa nebude darit. Cakat sa mi teda nechcelo.

luckamjar
16. máj 2019

@sivana09 prosím ta, čo u neho znamená mimorajonove? Berue len Karlovu ves? Ďakujem!

sivana09
16. máj 2019

@luckamjar ano, len Karlovu Ves. Chcela som tam poslat svoju mamu, ktora nema trvaly pobyt v Karlovke, ale doktor povedal, ze take pacientky uz davno v ziadnom prípade neberie.

selest
16. máj 2019

Ber kartu

danianela
17. máj 2019

@erika434 tiez mam taku gynekologicku pôsobí na prvý pohľad milo , ale clovek nech sa nieco opýta alebo nepochopí , tak je najmúdrejšia na svete . Zostala som u nej cele tehu lebo sa mi nechcelo hľadať inde a nejak som si zvykla

alexsk
17. máj 2019

@erika434 ahoj Erika, ja ta chapem. Uz len to, ze sa dlhodobo snazite a bez uspechu, prinasa velky stres, a tak clovek by cakal aspon iny pristup u lekara. Niekedy mozno trosku pochopenia. Ja som mala tiez zle skusenosti s byvalym gynekologom, o to tazsie, ze u nas v malom meste ho nebolo velmi za koho vymenit, no nakoniec som to aj tak spravila. Inak my sa tiez snazime rok od potratu a nic. A hoci presne viem, kedy som mala menstruaciu, ovulaciu atd, kedze chodim na folikulometriu, tak tiez mam problem sa rozpamatat, aky bol posledny datum menstruacie, ci ktory den cyklu som 🙂 cize neviem, co ju na tom tak vytaca. Mne ten moj byvaly gynekolog povedal, ked zistil, ze srdiecko nebije, ja hotova a on na mna pomaly este krical, aby som sa mu tam nahodou nerozplakala, ze to je normalna vec, ako ked zrazi niekoho auto na chodniku, a ze srdce moze prestat bit aj v 35. tyzdni. Cize presne, ako u tvojej, aj u neho som pocula, ze kym je vsetko dobre, je mily k zenam, ked uz nastane nejaky problem, nechce sa mu to riesit. Drzim ti palce, pripadne mi mozes napisat kedykolvek, ak sa budes chciet porozpravat o snazeni.

erika434
autor
17. máj 2019

@alexsk som rada ze si mi ponúkla pomocnú ruku, lebo doma už nechcem ľudí obťažovať... Nechcem aby sa trápili kvôli mne. Ak mi je ťažko, večer Di poplacem a zas je na chvíľu dobre. Mame stresy aj s domom, nevieme sa pohnúť ďalej lebo čakáme už 4 mesiace na papiere... Ako v lete na sankach, ani dieťa, ani dom... Cele zle... V robote tiež stresy... Som už frustrovana to všetkého...

miska210
17. máj 2019

Ja si tiež pozriem do telefonu kedy som mala menzes 🙂 a doktor mi nikdy nič nepovedal. Zmeň doktora predsa nebudeš chodiť k doktorke so "strachom" či zas bude nepríjemná a pod.

alexsk
17. máj 2019

@erika434 uplne ta chapem, kludne si mozme popisat cez sukromne spravy. U nas je to podobne, akurat, ze ja s mojim nemozem ani pohnut, co sa domu tyka, nevie prestrihnut pupocnu snuru. Viem presne, ako sa citis, ale neboj, bude lepsie.

adelakom12
17. máj 2019

@erika434 keby mi podala papier so slovami, ze nech nabuduce viem svoj menzes, by som jej odvetila, ze dakujem pekne, ziadne nabuduce nebude :D :D

janynyna
18. máj 2019

@erika434 a práve tie stresy ti tiež nepridávaju. Viem o com hovorím. Kým som nebola úplne v kľude nedarilo sa. A paradox je, že som mala dovolenku 2 tyzdne počas Vianoc a zadarilo sa.

tehula
18. máj 2019

Jesus, toto mi pripomina moju prvu gyndacku Bystricku v BA. Ta musela mat menzes asi stale. Mama mi u nej zalozila kartu a ked som prisla prvykrat, ze uz pohlavne zijem a chcela by som HAK tak spustila na mna rev, ze to teda idem neskoro. Ja som nechapala, a ona, ze chysta sa na dovolenku a treba mi krv vziat. Sestricku nemala nikdy, asi preto bola nervna robit aj tu robotu. Pri odberoch, ked som spomenula, ze mi byva zle a odpadsvam, zacala vrieskat, ze ona na mna nema cas a skusim odpadnut, tak ma vykope pred dvere😲. No odvtedy som tam uz ani nesla, resp sla po kartu, ktoru mi odmietla vydat ani neposlala mojmu novemu gyndakovi, ktoreho mi uz moj manzel vybavil. Odvtedy chodila som uz len ku chlapom na gyndu, s ktorymi aspon hormony nekyvu. Vymen doktora a hotovo