Recept na úspešnú plodnosť, otehotnenie a pôrod

mimusiacik
25. júl 2008

🙂 Mozno by viacerym pomohol suhrn cennych informacii o tom ako zlepsit svoje sexualne zdravie a co podla Vas zabralo a sposobilo,ze ste nakoniec donosili a porodili dietatko...
Co podla Vas snad najviac zabralo z mnozstva toho co ste vyskusali?Comu pripisujete najvacsiu vahu Vasho uspechu?
Alternativne metody,bylinky,caje,masaze,kury,liecitelia,brusne tance,akupunktura,liecenia - kde a ake procedury,ake lieky na podporu coho,ake vysetrenia ste podsupili...?
Dakujem.

mimusiacik
autor
5. sep 2008

Zázvor - hrejivá dobrota

Ak poznáte iba sušený zázvor alebo zázvorové sušienky, urobte ďalší krok vpred: zvládnite čerstvý zázvor, pretože obsahuje oveľa viac účinných látok.

Gingeroly napríklad potláčajú zápal tak účinne, že pri pravidelnom užívaní jednej čajovej lyžičky čerstvého sekaného zázvoru denne mnohým pacientom s reumatoidnou artritídou a osteoartrózou výrazne ustupujú bolesti.

Zázvor tiež
» stimuluje imunitný systém

» ukľudňuje žalúdok pri kinetóze (najmä na mori)

» bez rizika zmierňuje ranné nevoľnosti v prvom trimestri tehotenstva

» uvoľňuje črevné kŕče a plyny.

Zázvor obsahuje aj pomerne veľa draslíka, vápnika, horčíka, mangánu, železa a selénu.

Zohrejte sa v zime zázvorovým čajom a v lete urobte zázvor súčasťou svojich jedál - našli ste spoľahlivého pomocníka proti chorobám.

Pripravte si svoju vlastnú zázvorovú limonádu.

Skúšajte kombinovať tieto zložky v pomere, ktorý Vám bude chutiť a podávajte s ľadom:

» čerstvý strúhaný zázvor alebo z neho vytlačená šťava

» čerstvá citrónová šťava

» med alebo javorový sirup

» čerstvé listy bazalky

» voda 🙂

Pozn.: stipku čerstvého strúhaného zázvoru môžete pridať a rozmiešať aj do čerstvej pomarančovej alebo mrkvovej šťavy a získate novú chuťovú variáciu.

Nové a užitočné informácie o vyše stovke tých najlepších potravín a recepty, v ktorých si zázvor "zahrá" dôležitú úlohu nájdete v kuchárskej knihe Igora Bukovského a Pavla Liptáka Hneď to bude

Ambulancia klinickej výživy

akv.sk

mimusiacik
autor
5. sep 2008

Pestujte si zdravé spermie!

Nedávna argentínska štúdia znovu ukázala, že muži, ktorí fajčia a pijú alkohol, majú menší počet spermii, menší objem semena a zníženú pohyblivosť spermii. To je čas, aby som vám povedal, ako si pestovať zdravé spermie.

Výživa hrá, samozrejme, veľkú úlohu. Dostatočný prívod vitamínov a minerálov je zodpovedný za správny vývoj spermii a ich funkcie počas oplodnenia. Selén, zinok, kyselina listová, vápnik, vitamín a E patria k tým najdôležitejším, ale vyhýbajte sa chybe “čím viac, tým lepšie”. Stačí udržiavať ich príjem na úrovni odporúčaných denných dávok a zdravie spermii v priebehu niekoľkých týždňov zaznamená výrazné zlepšenie. Odporúča sa tiež obmedziť príjem tuku, zvýšiť príjem ovocia a zeleniny, dopriať si dostatok odpočiinku a redukovať stres.

V prípade, že máte nadváhu alebo obezitu, je nevyhnutné znížiť hmotnosť. Obezita zhoršuje najmä pohyblivosť spermii (ich počet býva v poriadku, ale nemajú schopnosť dostať sa do cieľa). Čím je muž obéznejší, tým má tiež väčší počet spermí s poruchou DNA, ktorá je zodpovedná za neplodnosť alebo potrat. K ďalším faktorom, ktoré zvyšujú riziko vzniku defektu DNA v spermiách patria: fajčenie, konzumácia alkoholu (znižuje tiež hladinu testosterónu a podporuje erektilnú dysfunkciu), dlhodobá sexuálna abstinencia, vek nad 50 rokov a vyššia teplota v oblasti testes. Prehrievanie testes spôsobuje sauna, parné a termálne kúpele a horúce vírivky. Nie je pravda, že druh spodného prádla muža ovplyvňuje kvalitu spermii: boxerky nie sú lepšie ako slipy. Naopak, obezita pravdepodobne teplotu v oblasti testes zvyšuje. Vyhýbajte sa drogám: marihuana znižuje počet a kvalitu spermii, kokaín prispieva k erektilnej dysfunkcii a amfetamíny oslabujú libido.

Usilujete sa o oplodnenie? Skúste si najprv niekoľko týždňov až mesiacov pestovať zdravé spermie. Zlepšíte nielen šancu otehotnenia, ale aj zdravie budúceho človeka na celý život.

MUDr.Igor Bukovský, PhD.

luciamk
5. sep 2008

Ahojte babulky,
chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s hormonálnou liečbou.
Snažíme sa o bábo a už šesť mesiacov sa nám nedarilo, tak som išla na kontrolu. A môj pán doktor mi povedal, že mi nezrejú vajíčka a chce mi nasadiť 3mesačnú liečbu. Povedal mi, že mi všetko vysvetlí keď prídem nabudúce , medzi 1. a 4. dňom menzesu, aby sme začali liečbu . Ale rada by som vedela dopredu, čo to všetko obnáša.

saffi
5. sep 2008

lucka kuk IP 🙂

sylvia21
5. sep 2008

Ahoj kocky 🙂

bola som troska zahrabana v praci, ale cez vikend si planujem poriadne oddychnut. Teraz na zaciatku sk. roka byva vzdy troska viac hektiky 😉 Deti su super, uz mi strasne chybali.
MS stale nemam uz mam teraz 38DC. Takze mi uz meska 10 den. Keby vsetko islo dobre a MS by som dostala nacas, tak uz o takomto case by ma cakalo OPU. No ale vydrzim. HCG bolo negat, dali mi vyvolavacku, teraz je tomu 4 dni po, takze este do 6 dni by som mala MS dostat. Mam pocit, ako keby sa nieco vo mne zaseklo a nie a nie sa rozbehnut.

Co mate noveho vy - kocky ?
Krasne slnecne piatocne poobedie 🙂

mimusiacik
autor
6. sep 2008

luciamk ahoj,vitaj,kuk ip.

cauenko sylvuska,zaenab,saffi - vikend plny pohody! 😉

mimusiacik
autor
6. sep 2008

pre lucku 😉
ovulacia zblizka
http://www.equark.sk/index.php?cl=article&iid=7...

POMOC CENTRA PRE PRIRODZENÉ POČATIE - v clanku roluj dole - mozno najdes to,co potrebujes
http://www.billings.sk/cpp-pomoccentra.htm

mimusiacik
autor
6. sep 2008

lucka skus si i v googli vyhladat - anovulacia,liecba,uprava a pod slovne spojenia

zaenab
7. sep 2008

Ahoj holky,
tohle je stránka na výpočty početí http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

shoduje se s Jonášem (aspoň u mě).

Uff, to byl víkend. Trčela jsem v tom horku s politiky na CIAFu (mez. letecký den), ale nakonec to bylo docela fajn setkání se spoustou zajímavých lidí. Tak zítra jdu pracovat na novém domečku a bytečku, už se těším. Bude tam i pokojíček, zatím pracovna (nechci to pokoušet 😉 )

sylvia21
9. sep 2008

zaenab i my mame pripraveny "pokojicek" a volame ho pracovn, zatial 🙂

zaenab
9. sep 2008

Ahoj Sylvi, mo zdravím. Ten pokojíček tak asi má víc lidí (teda s možností nějakého toho místa).
Byla jsem dnes na power joze, bezvadne protažení, tak jsem se sebou moc spokojená, co všechno dělám pro sebe i pro budoucí mimčo.

sylvia21
9. sep 2008

zaenab, to je uzasne ako zvladas dodrziavat vsetky plany v cviceni, ktore si naplanujes. Ja nie som v tomto taka dosledna a chyba mi to. Asi sa treba len premoct.

zaenab
9. sep 2008

No, vzhledem k tomu, že už od VŠ jsem podnikala a pořád jsem ve funkcích, kdy musím plánovat i za jiné, zahrnuju to jednoduše do týdenních rozvrhů. Pak se nemůže stát, že mi do toho něco vlítne a já to odsunu, až to vytěsním úplně. Takže je to podle mě o plánování, jinak jsem od přírody docela líná 🙄

mimusiacik
autor
10. sep 2008

ahojte,
sylvuska zacali ste stimulovat?tfuj,tfuj,tfuj ...pre stastie!

mne sefka vzdy hovorila "neplanuj!" odvodene od slova "plano" - "zle" aj tak ti to osud uplne inac pomiesa... 😉

ako sa mate? 😉

riska
10. sep 2008

miniušiačik - ahooooooooooooooj, dlho som neprispela - veľa roboty, ale snažím sa vas aspoń čitať ....
kúpila som si femigard, tak snáď zaberie... 🙂 a ty sa máš ako?

zaenab
10. sep 2008

Čau mimusiačik, co mám dělat, když jsem sama šéfka? 😉
Plánování v práci se nevyhnu, a myslím, že se docela daří 😉 , ale v soukromí, to je jiná. Miminko se naplánovat nedá, a kdo si myslí, že ano, žije mnohdy v celoživotním omylu.
Já začnu stimulovat v říjnu, ale ráda bych mezitím stihla ještě jeden cyklus, který by měl přirozenou ovulaci. Nějak to teď nevychází a absolutně nevím proč. Tak uvidím, MS by měla přijít brzo, tak to do října třeba konečně vyjde, když se tak o sebe hezky starám 😉

sylvia21
11. sep 2008

Mimusiacik = dnes mam za sebou stvrtu injekciu. Doki mi dnes na kontrole povedala, ze pekne reagujem, nasla cca 15 malickych vajicok. Tak uvidime ako bude dalej.

zaenab
11. sep 2008

Sylvi, moc na tebe myslím, ať se vajíčkům daří 😵

sylvia21
12. sep 2008

dakujem Ti Zaenab. Si taka zlata 🙂
Zajtra idem zase na kontrolu, potom Vam dam vediet. V praci som sa dohodla, ze este tyzden budem pracovat, a potom pojdem na Pn.SOm teraz priblizne v polke stimulky a kedze mam kratky protokol, tak by to mohlo byt takto fajn. POvodne som chcela ist uz teraz na PN, ale doki mi povedala, ze je lepsie, ked do odberu zijem ako doteraz, upozornila ma, ze psychuka zohrava velku rolu. A je pravda, ze ja pri svojej praci na zdravotne problemy nemam cas mysliet. Pracujem s malickymi detmi a je to praca, ktora ma maximalne vie pohltit.

Krasny predlzeny vikend. Aj v Cechach mate sviatok?

zaenab
12. sep 2008

Ahoj Sylvi, v Čechách svátek nemáme ☹
S tou prací děláš dobře, jestli ti nic není a cítíš se dobře, není nic horšího, než mít čas na všechno velmi detailně myslet. Většinou pak člověka napadají i blbosti a podivné hrozné scénáře, jejichž pravděpodobnost je skoro nulová.

Já jsem teď pár dnů hezky sexíkovala, mám dny podle Jonáše. Tak uvidím, ale ovulace se tento cyklus nedostavila (nicméně zázraky se dějí, tak proč to nezkusit? 🙂 )

sylvia21
12. sep 2008

zaenab, ak by nahodou nic, tak ste si aspon pekne uzili 🙂 ale ten maly zazrak by se hodil 🙂

sylvia21
13. sep 2008

ahoj kocky

tak dnes nemam velmi potesujucu spravu, jeden vajecnik je skryty za maternicou a velmi nespolupracuje. V drumom vajecniku sa crta 8 vajicok, ale vsetky rastu velmi pomalicky. Doki povedala, ze po zakroku, ked mi odoberali jeden vajcovod pri mimomaternicovom, tak mohli vzniknut nejake zrasty, ktore mohli vajecnik zafixovat k maternici zozadu . Takze dalsie komplikacie. Dnes mi zvysili davku, tak uvidime, co bude.
Keby ste nasli na webe o info o podobnych vajecnikch, co sa hraju na skovku, tak by som bola rada.

mimusiacik
autor
13. sep 2008

ahojte!

sylvuska - nenasla som nic k teme,
mam lavy vajednik posunuty nizko v douglasovom priestore,udajne preto ostre vystrelujuce bolesti vyzarujuce do slabinovej uzliny,ale pravy vajecnik zabezpecil dcerku... 😉 pokoooj!
staci Vam jedno vitalne vajicko! 😉 rastie 2 mm za den...
zamestnaj mysel niecim pozitivnym - film,kniha,priroda,stretnutia...
kolektiv mrnuskov - zdroj moznych infektov viac vhodnejsi ako pn doma s programom? 😨
drz sa moja...niekedy staci i 1/4 jedneho vajecnika na uspech...kliiiideeeekkk 😉

zaenab - milovanie plne vasne,zmyselnosti nabije endorfinmi do zasoby,

uspesne dni a noci! 😉

sylvia21
13. sep 2008

mimusiacik dikesko 🙂 Krasny vikendovy vecer pre vsetky babulky 🙂

mimusiacik
autor
14. sep 2008

sylvuska ...len diskusia "schovany vajecnik"
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

http://www.milujtesa.sk/poradna-gynekologicky.h...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

drz sa,
boh skusa nasu odvahu,trpezlivost a pokoru,
ale nas ziadna infoska nezlomi - vyburcuj naprogramuj v mysli v predstavach svoje vajicka ako sa pekne hladenim tvojich dlani s laskou zväcsuju a rastu do zdravia! 😉

mimusiacik
autor
14. sep 2008

http://www.miriam.sk/Citaren/NPOSRZ.html

http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&fil...

http://www.forumzivota.sk/index.php?art=58&id=2...

http://www.harm.sk/harm9/licitacia.htm

Čo keď som neplodná?
Začali vo vás hlodať pochybnosti? Spravili ste veľký krok a rozhodli ste sa otehotnieť. Akonáhle sa psychicky naladíte do tohto módu, prejate si, aby vytúžená udalosť prišla čo najskôr. Keď sa to však nestane, vynára sa v hlave každej z nás myšlienka, či je s našou plodnosťou všetko v poriadku.

Pre mnohé ženy je to mimoriadne náročná psychická záležitosť. Takmer každá vie, že predstava, že sa tehotenstvo podarí hneď na prvýkrát je dosť naivná. Áno, možno sa to mnohým vašim známym podarilo rýchlejšie než sa nazdali, neberte to však ako pravidlo.

Len žiadnu paniku
Rovnako však nezúfajte ak sa to nepodarilo ani druhý či tretí mesiac za sebou. Myšlienky na neplodnosť nie sú v týchto chvíľach na mieste, k tejto diagnóze máte skutočne veľmi ďaleko. Podľa správnosti môžeme o neplodnosti začať hovoriť, ak nedôjde k otehotneniu po jednom roku pravidelného nechráneného pohlavného styku.

Bežne zdravá a plodná dvojica vo veku do 25. rokov má každý mesiac šancu na otehotnenie jedna ku štyrom. Jeden pár z desiatich spadá do nepríjemnej skupiny neplodných, krajšie povedané so zníženou schopnosťou plodnosti.

Ako postupovať?
Ak je váš menštruačný cyklus pravidelný, doprajte si minimálne rok nechráneného styku, je to bežné obdobie, počas ktorého by sa zdravému páru malo splodenie potomka podariť. Prirodzene, svoj štart do materstva by ste obaja mali podporiť minimálne bežnou preventívnou lekárskou prehliadkou.

V prípade, že je váš cyklus nepravidelný, zájdite za svojím gynekológom a poraďte sa, ako postupovať. Zváži váš zdravotný stav a bude hľadať prípadné príčiny nepravidelnosti, prípadne môže hneď začať s liečbou vášho cyklu. Poradí tiež metódy pomocou, ktorých aj pri nepravidelnom cykle odhalíte prebiehajúcu ovuláciu.

Čo keď sa nedarí dlhšie než rok?
Vaše prvé kroky by rozhodne mali viesť do ordinácie gynekológa. Po úvodnom dialógu a následných vyšetreniach zdravotného stavu oboch partnerov určí doktor ďalšie potrebné kroky vedúce k určeniu príčiny ich neplodnosti. Vo väčšine prípadov sa to dá, u 20 % však býva príčina neplodnosti nevysvetliteľná. Nie však neriešiteľná. V takejto situácií sa zväčša špekuluje aj o psychologickom faktore, ktorý schopnosť otehotnieť môže výrazne ovplyvňovať hlavne zo strany ženy.

Vyšetrenia u žien sú zamerané na zistenie ovulácie, priechodnosti vajcovodov a hormonálnej hladiny. Žena zväčša absolvuje bežný odber krvi na zistenie jej celkového zdravotného stavu, ale aj odber krvi v konkrétny deň cyklu s cieľom zistiť hladinu určitých hormónov. Nevyhne sa ani bežnému vyšetreniu ultrazvukom, rtg, či iným, s tým súvisiacim odberom.

Ak sú však zo strany lekára podozrenia na nepriechodnosť vajcovodov, podstupuje menší operačný zákrok zvaný laparoskopia. Práve choroby vajcovodov sú na príčine neplodnosti približne u štvrtiny postihnutých párov.

Možné riešenia
Na základe stanovenej diagnózy určí lekár ďalší postup pri liečení neplodnosti. Možností je viac. Niekedy stačí len malá pomoc v podobe hormonálnych injekcií, či tabletiek. Za asistované počatie za považuje aj jednoduché sledovanie činnosti váječníkov prostredníctvom ultrazvuku, ktoré môže byť kombinované aj podávaním liekov.

Je zamerané na odsledovanie presného času uvoľnenia vajíčka. Podľa toho býva načasovaný pohlavný styk, prípadne sa spermie do krčku maternice môžu zaviesť aj umelou formou. Tento proces sa odborne nazýva inseminácia. Nikto vám však nezaručí, že sa musí podariť na prvý krát.

Umelé oplodnenie
Alebo in vitro fertilizácia je klasická technika známa tiež pod ľudovým názvom „deti zo skúmavky“. Predstavuje najrozšírenejšiu formu asistovaného počatia na svete. Prebieha odobratím niekoľkých vajíčok ženy, ktoré sa v laboratóriu oplodnia spermiami partnera. Vzniknuté zárodky sa potom prenesú do maternice, kde sa neskôr uhniezdia a prichádza k tehotenstvu. Štúdie ukazujú, že k pôrodu dieťaťa po tejto liečbe dochádza u 28 % liečených prípadov.

Ako si zlepšiť plodnosť?
Žen-šen je vo všeobecnosti považovaný za veľmi účinný liek proti mnohým sexuálnym neduhom. Vitamín E je často nazývaný aj „vitamínom plodnosti“, transportuje kyslík k pohlavným orgánom. Vitamín E, B-komplex a B-12, ktoré dozerajú na správnu funkciu nadobličiek nájdete v slnečnicových a sezamových semienkach.

Jedzte ustrice, slede, mäso, hríby, vajcia, orechy a iné morské potvory, sú zdrojom zinku, ktorý je dôležitý pre bezproblémové fungovanie pohlavných orgánov. Pomôcť môžu aj bylinné čaje, hlavne tie obsahujúce alchemilku.
http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/tehotenstvo...

http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/tehotenstvo......

http://wanda.atlas.sk/sex-a-vztahy/sex/153559/c...

sylvia21
14. sep 2008

mimusiacik si zlatko 🙂

mimusiacik
autor
14. sep 2008

Pevná panva znamená lepší sex

Máte problémy so sexom? A nepomáha žiadny z chronicky odporúčaných „liekov“ či rád, ako erotické pomôcky či dlhšia predohra? Nech robíte čo robíte, orgazmus dosiahnuť jednoducho nemôžete! Možno je totiž problém inde než ho hľadáte!

Sex je záležitosť značne fyzická, aj keď my ženy si rady navrávame, že hlavne záležitosťou hlavy. Pravdou však je, že fyzická kondícia zohráva v prežívaní vzrušenia a sexuálnom živote ako takom značnú úlohu. A čím je horšia, tým horší je aj váš sexuálny život. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo vlastne robíte pre svoju panvu, ktorá pri sexe zohráva tak dôležitú úlohu?

Číhajúca hrozba
U žien nielen po pôrode často dochádza k oslabeniu panvového dna. Môže sa tak stať preťažením v tehotenstve, nesprávnym držaním tela či vďaka rýchlemu nárastu hmotnosti. Ale ani po skončení tehotenstva nemá žena vyhrané. Oslabené panvové dno si môžeme nahonobiť aj nesprávnym nosením detských sedačiek alebo zvýšenou námahou pri nevhodných druhoch športu, kde samozrejme aj nerodiace ženy riskujú oslabenie panvového dna.

Aktívne sa na danom probléme môže podieľať aj dedičnosť, a vari ešte viac nadváha. Dokonca aj s vekom a hormonálnymi zmenami sa zvyšuje riziko oslabenia panvového dna. Oslabené panvové dno sa môže prejaviť bolesťami a napätím v šiji alebo v krížovej oblasti, bolesťami v podbrušku, problémami pri menštruácii, postupujúcou inkontinenciou, neschopnosťou dosiahnuť orgazmus spočiatku vaginálnou neskôr akoukoľvek cestou.

Zacvičte si
Priaznivý účinok na oslabené panvové dno má rýchla chôdza, plávanie, pilátesove cvičenia, joga, či strečing, alebo špeciálne cviky, ktoré nielenže posilňujú svalstvo panvového dna, ale ako veľmi príjemný bonus uľahčujú pri pravidelnom cvičení aj dosiahnutie orgazmu.

Cvičenie však musí byť absolútne každodenne pravidelné. Stačí naň 10 minút a môže slúžiť aj ako prevencia. Popri cvičení však treba upraviť niektoré zlozvyky, ktoré sú u žien s oslabeným panvovým dnom bežné. Veľmi dôležité je zachovať si počas celého dňa správne vzpriamené držanie tela a je sa treba naučiť správne dvíhať bremená. Nie v predklone, ale z podrepu.

Treba dodržiavať pitný režim, lebo neustále prázdny močový mechúr nekladie na svalstvo panvového dna žiadne nároky, ale treba sa vyhnúť aj zdržiavaniu moču, alebo stolice. Ak ste počas celého dňa dokázali dodržiavať dané zásady, budú nasledujúce cviky účinnejšie:

V sede na stoličke sa snažíme nadvihovať len pomocou sedacích svalov. Opakujeme 6 krát s nádychom pri stúpaní nahor.
Pri ležaní sa snažíme pevne sťahovať a uvoľňovať svaly pošvy a močovej rúry. Opakujeme 6 krát.
Z polohy ležmo nadvihujeme pri nádychu panvu a stiahneme pritom pevne sedacie svaly. V zdvihnutej polohe vydržíme pár sekúnd so zadržaným dychom. Opakujeme 6 krát.
Pri vykonávaní malej potreby zadržujeme a znova púšťame párkrát moč
Cvičenie najpríjemnejšie
No a ešte malá rada na záver - cviky so sťahovaním sedacieho svalstva sú síce natoľko diskrétne, že si ich môžete dovoliť realizovať kdekoľvek, ale predsa len najpríjemnejším a najprirodzenejším cvikom na posilnenie panvového dna je pravidelný sexuálny styk. A čo vám vlastne bráni spojiť príjemné s užitočným?! Takže buďte fit a sexu zdar!

Posilnujte penis - posilníte vášeň!

Trénuje vaša partnerka svoju pošvu, lebo si v časopise prečítala, že svaly v nej fungujú ako imaginárny výťah? Len nech trénuje, vám obom to posilní pôžitok pri sexe. Nenechávajte to však len na nej, aj mužské sexuálne orgány totiž možno posilňovať.

Nie je to len taký výmysel. Tak ako cvičenie robí dobre iným častiam tela, aj tieto dôležité partie si zaslúžia vašu pozornosť. Ženám sa odporúča posilňovať panvovú oblasť, aby sa zintenzívnil ich sexuálny prežitok, urýchlil sa orgazmus a posilnil medzi inými aj močový mechúr.

Tak do toho
Obdobne môžu postupovať aj muži. Je to dôležité nielen z fyzického, ale aj psychického hľadiska. Viaceré teórie hovoria aj o obehu tzv. sexuálnej energie, ktorá sa týmito cvičeniami môže posilniť a upraviť. Telom by totiž mala prúdiť neustále a bez prerušenia, pričom rozličné bloky môžu spôsobiť nepríjemné problémy v sexuálnom živote, či dokonca zabiť libido.

Skúste si teda trochu zacvičiť, iste si nájdete každý deň pár minút. Vašou odmenou bude lepší sex, takže motivácia by mala byť dostatočne silná.

Je to aj o relaxe
Cviky môžete cvičiť postojačky s mierne rozkročenými nohami, alebo posediačky vo vystretej polohe. S výdychom zatiahnite podbrušok, pomôžte si tlakom pravej ruky na brucho v jeho dolnej časti. Vťahovanie opakujte niekoľko krát za sebou, akoby ste sa pokúšali nasať spodnou časťou tela do seba vzduch, po celú dobu však majte zadržaný dych.

Následne sa zhlboka nadýchnite až do brucha, pomaly vydýchnite a opakujte cvičenie znova. Cvičenie vám pomôže upokojiť myseľ a podľa okolností podporiť aj chuť na sex. Môžete ich cvičiť aj spolu s partnerkou.

zaenab
14. sep 2008

Ahoj holky, Sylvi to mě mrzí, ale i to je stav, se kterým si dnes doktoři umějí poradit. Moc ti držím pěsti!

Jinak to posilování pánev. dna můžu jen dopručit - já jsem cvičila podle Mojžíšové a kromě pánevního dna jsem si vypěstovala nádherně pevný zadek (odměnou bylo překrásné prádélko). Tak takové radůstky si dělám 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre