Reprodukčná imunológia - Prešov, Nitra verzus Bratislava

diva83
28. jún 2016

Ahojte, prosím žienky, ktoré s partnermi absolvovali reprodukčno-imunologické vyšetrenie, aby tu prispeli svojou skúsenosťou, kde boli a aký obsah výsledkov získali. V Prešove sa otvorilo centrum Adla, tak to by ma zaujímalo, ktoré ste tam boli, aby ste napísali svoje skúsenosti a názory. Nitru mám tak trochu "od ruky", preto sa informujem.
Pomohli vám získané informácie ku dieťatku?
Ďakujem krásne... 😵

bebe133
28. jún 2016

@diva83 ja ti neporadim. Ale tiez idem o mesiac na toto vysetrenie. A kedze vsetky ostatne vysetrenia mi vysli v poriadku tak cakam ze tato repr.imun.nieco odhali a cesta k babatku bude lahsia. Drzim ti palce 🙂

diva83
autor
28. jún 2016

@bebe133 Sme na tom podobne...Tiež nič konkrétne, len sa nedarí ☹ ... Aj ja ti držím palce...Som veľmi zvedavá na tie výsledky! Už aby to bolo. Viem, že v car sa s tým veľmi nezaoberajú. Radšej nech žena ide na 3, 4 IVF a keď stále nič, tak potom skúšajú nájsť dôvod, prečo sa baby neuchytí. A peniaze im pribúdajú.... 😠 😢

bebe133
28. jún 2016

@diva83 ja som v reprofite v brne a tam to tak nie je. Po neuspesnom et som chcela ist na ket a doktor mi najskor doporucil ine vysetrenia. Ale bola som v jednom centre na slovensku kde mi po prvom neuspesnom ivf doktor povedal nech skusame. Ze ono to moze vyjst aj na 9ty krat.

hwiezdinka
28. jún 2016

@diva83 to centrum Adla by zaujimalo aj mna, ja som bola v Alergoimune v Presove.

diva83
autor
29. jún 2016

Bebe, bacha na to-...presne o to nám tu ide...Aby sa to podarilo čo najskôr,..pre nich je to bussiness, s radosťou ťa privítajú aj 18-ty krát, to je jasné. A hlavne všetku "ťažkú prácu " odmakáš ty - pravidelné pichanie injekcií, pitie litrov vody (už sa mi o vode aj snívalo...- potom som mala mesiac odpor k vode), a potom celá procedúra kedy ťa uspia a urobia, čo majú,..ty sa zobúdzaš rozbitá na izbe,..Ale dobre, super -mame to za sebou...A potom čakáš, pomaly nič nerobíš, aby si zárodku, čo sa len ide hniezdiť, neublížila,..pomaly aj po schodoch aby ťa nosili (blbosť jak traky)..a nakoniec DRB, dostaneš mrchu a psychika už total ide do hája... To je dôvod, prečo tu rozoberáme imunológiu. Ja určite chcem mať výsledky a potom budem uvažovať, ako ďalej.

diva83
autor
29. jún 2016

@hwiezdinka Ahoj 😵 , volala som tam a myslím, že nepôjdeme do Nitry, ale do PO...Akurát to, že vo štvrtky robia testy pre ženu a v pondelok pre muža... Už som to neodkladala, aby som dostala termín ktorý mi vyhovuje.

nike8
29. jún 2016

@diva83 ahoj, ja chodim do Nitry už rok. Testy robili aj manzelovi, ale problém bol u mňa. Mala som zvýšené Nk- bunky, preto som mala vždy len biochemické tehotenstvo. Najprv som mala liecbu Dexamedom, ta nezabrala, skôr mi výsledky ešte zhorsila. Teraz mam liecbu Igampliou a po ôsmych týždňoch boli výsledky v norme. Takže tehotna este niesom, ale vdaka Nitre mam aspoň výsledky ok.

diva83
autor
29. jún 2016

@nike8 fíha,..človek nechápe, čo tá príroda robí. Držím ti palce, aby liečba zabrala a čoskoro si zistila tú skvelú správu!!! 😎

jana2505
29. jún 2016

@diva83 ahoj ja som tam bola s manzelom asi viac ako pred rokom,a musim povedat ze pristup na jednotku,doktor velmi sympaticky a sestricka bola tiez zlata,nemas sa coho obavat 😉

lienka_1
29. jún 2016

Zienky, ja repro-imunologiu momentalne neriesim, lebo som na materskej 🙂 Iba Vas chcem povzbudit. Nam sa podarilo po 8. rokoch a 8.pokusoch ivf. Myslim, ze hlavny dovod bol imunologicky, aj ked ja mam aj inych diagnoz pozehnane.
A moj gyn. spolupracuje s PO a pochvaluje si. Osobnu skusenost nemam.
Drzim Vam vsetkym palce, nech ste coskoro v tom 😉

diva83
autor
29. jún 2016

lienka a janka, vďaka za super príspevok...To sú dobré správy...Ideme na to! 😵 Lienka a čo máte? Dievčatko či chlapčeka? 😲

lienka_1
29. jún 2016

@diva83 mame polrocne dievcatko 🙂

jana2505
1. júl 2016

@diva83 nemas za co,drzim ti palce nech to dopadne dobre a dockas sa vytuzeneho stastia 😉

bebe133
1. júl 2016

Neviete niekto ako dlho sa caka na vysledky? Treba si tam doniest aj nejaku zdravotnu domumentaciu?

jana2505
3. júl 2016

@bebe133 ja si to uz presne nepametam,najlepsie je si tam zavolat a oni vsetko povedia 😉 .,

hwiezdinka
6. júl 2016

@bebe133 my sme cakali na vysledky 4 tyzdne a najlepsie je doniest kopie vysledkov a sprav, ktore mate. Od nas ich tiez pytali.

diva83
autor
7. júl 2016

@hwiezdinka No teda, si dávajú na čas... Dobre že nie 4 mesiace... 😠 Všetko sa tak naťahuje...a roky nám pribúdajú 🙄

janula2003
8. júl 2016

@diva83 teraz som sa objednavala do BA do imonuvital a termin mi dali az na oktober, plus kym prijdu vysledky, takze druhe kolo IVF bude asi az koncom roka, alebo zaciatkom dalsieho, podla mna strasne zbytocna strata casu

diva83
autor
8. júl 2016

@janula2003 Ahoooj, ..tak to neber.. Nemyslím si, že je to strata času. Podľa mňa je to priam nevyhnutné..aspoň vedieť, že tam nie je imunitný problém u partnerov...Ako zaplatiť niekoľko IVF, skončiť zakaždým s neúspechom a s nervami na konci..., a potom zistiť, že predsa sa tam v tele niečo bije, prečo sa bábätko nemôže uhniezdiť. JJa myslím, že budeš oveľa pokojnejšia, ked budeš mat tie výsledky + budes zas o vás vedieť viac a na základe tých výsledkov budú aj potom postupovať v car. Veľa energie a krásny den želám! 😎

bebe133
8. júl 2016

@janula2003 tak to bohuzial je. Ja tiez cakam uz cez dva mesiace ale nic nenarobim. Radsej si pockam ako ist na ket ktory moze byt opat neuspesny. Ale suhlasim, ze to cakanie je otrasne a clovek starne...

katalanka
27. aug 2016

Ahojte babky, tak ako? Ktore centrum je na reproimun naj? V Imunovitale uz riesim nejake problémy ale nie som spokojná - len peniaze a peniaze, mam si týždenne pichat polyoxidonium (na imunitu) ale som zdravotná sestra tak som sa rozhodla ze mi to pichne kolegyňa ked som to oznámila na recepcii ze teda liek si zoberiem ale pichat si ho budem sama s tym nesúhlasili liek mi nepredali a mala som problem ho zohnat...tolko imunovital.. Zvažujem nr alebo po. V medirexe maju problem - nemaju tam lekárku na zhodnotenie výsledkov .. Takze neviem, ako vybrať..

diva83
autor
30. aug 2016

Ahojte kočky,...no veď repro imuno v Prešove je veľmi dobré vraj, ...ináč lacnejšie ako v Nitre...Neviem, ako je to možné... My sa tam chystáme...Páni, už 2 mesiace. Už mám po dovolenke, takže je to o držku...Lietam medzi prácou, povinnosťami a do toho mám stihnúť ešte aj to vyšetrenie...Hlavne že oni potom budú mať čas...Možno aj dva mesiace, kým sa dočkáme výsledkov. No čo sa dá robiť. Prajem vám pevné nervy a občasný "reset" 😀 , to je jediné, čo mi tiež pomáha VYDRŹAŤ 😵 .Krásny deň.

katalanka
1. sep 2016

@diva83 ahoj, takze ides do Prešova? Odkial si? Ako dlho čakáš na termin?

hwiezdinka
1. sep 2016

@katalanka Ja chodim do PO do Alergoimunu, na termin som cakala vyse mesiaca, reprodukcnu imunologiu robia len piatky a je tam dost plnka, ale som spokojna s obidvomi dr.

diva83
autor
5. sep 2016

@katalanka Ahooj, áno ideme, termín máme 28.9. a vraj na výsledky sa čaká 3 týždne. A zoberú nás na vyšetrenie naraz oboch, čo sa mi veľmi páči.

diva83
autor
5. sep 2016

@nike8 Ahojky,...držím ti palce 😵

eliskaad
31. jan 2017

@hwiezdinka ahoj. Prosim ta u ktoreho lekara si bola na vysetreni (alergoimuno)?
Pises, ze repro-imuno robia len piatky, preto sa pytam. Absolvovali ste vysetrenia s muzom naraz, v ten isty den? dakujem

diva83
autor
2. okt 2017

Ahojte kočky, čo ste sa ma tu pýtali na repro imunológiu v PO. Bola som na dovolenke, tak som bola aj mimo net...aby som si naozaj oddýchla 🙂. Objednali nás cca do mesiaca, nie je s tým nejaký problém. Všetci lekári aj sestričky boli veľmi milí, o všetkom nás informovali. Oceňujem pekné a čisté prostredie + rovno pod klinikou je kaviareň...hmm výborná kávička aj čosi pod zub. To sme ocenili, keď sme bez raňajok kvôli odberom leteli z PP do PO...hladní ako vlci 🙂. Asi do mesiaca boli všetky výsledky. Nesmiete byť choré, ani partneri. To je dôležité kvôli presnosti výsledkov testov. Stálo nás to cca 120 €. Výsledky sme odniesli (teda kópie) do CAR. Sú to dôležité informácie kvôli nastaveniu stimulácie ... každé vyšetrenie je prínosom pre úspešnosť IVF. Ak budete mať ešte nejaké otázky...napíšte.. Pekný dnik

ikonica
31. dec 2017

@diva83 a co ti tam zistili? idem tam koncom januara

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre