Riziká tehotenstva hneď po potrate

dudu1506
27. mar 2012

caute kocky...podarilo sa niektorej otehotniet hned po potrate a ako to prebiehalo? 😒

bambi2
27. mar 2012

@dudu1506 podarilo sa to viacerym zenam... riziko mas vsade aj ked pockas par mesiacov aj ked nepockas. ked nepockas, vyhras cas... a po potrate byvva väcsia sanca, ze druhe dietatko donosis do konca... cim skor sa ale budete snazit, tym lepsie, rychlejsie sa da otehotniet. najlepsie to vie posudit zena sama ci je na tehu pripravena.. takze, never dr. nech si kazdy tvrdi co si tvrdi.. ak ty uznas, ze si pripravena tak kludne zacnite so snazenim... 😉 ak sa vajko ma kde uchytit, tak sa uchyti. ak nie tak to vyjde isto nabuduce!!! 🙂

meza
27. mar 2012

ahoj,tak ja som ostala hned po prvej menstruacii po kyrete tehotna a mam 2.5 rocnu dcerku 🙂
tehotenstvo bolo v poriadku,len ma trosku viacej sledoval

dudu1506
autor
27. mar 2012

@bambi2 dakujem bambi,potesila si ma.pytam sa to preto,lebo som mesiac po zakroku,mali sme nechraneny sex este predtym ako ma prist mrska,tak som trochu vystresovana.mozno sa ani nepodarilo,ale mysliet musim na cokolvek 😒 a ak sa aj podarilo,bez obav to akosi nejde ☹

dudu1506
autor
27. mar 2012

@meza ty si aspon na prrvu mrchu cakala 😒

bambi2
27. mar 2012

@dudu1506 vobec sa neobavaj... kludne mozete snazikovat... vies kolko zien otehotnelo ani nedostali prvu mrchu??? by si sa cudovala kolko takych je. dr. zvyknu plasit bububu... ale neber to vazne... 🙂 viem, aj ja som po potrate, prirodzenom a vobec nemam strach. toto tehu je uplne ine ako to predtym co som potratila.. ja som otehu po 2 mesiacoch, nejako sa mi nechcelo do noveho.. tak sme to nechali tak, vykaslali sme sa na to a klaplo to... teda 3 mrcha uz neprisla... a je vsetko ok, vobec sa neboj!!!! 🙂

dudu1506
autor
27. mar 2012

@bambi2 uff,trochu mi odlahlo,lebo sa mi vyhrazali,ze druhe tehu nemusi po tak kratkej dobe dobre dopadnut,ale aj moze.a tak isto,ze mi hrozia vselijake infekcie atd...ale asi sa naozaj zariadim podla toto,co mi telo povie 🙂

bambi2
27. mar 2012

@dudu1506 hej... bla bla bla... vobec im to never. jednym uchom dnu a druhym von. hraju sa bohov... 😅

bambi2
27. mar 2012

@dudu1506 a okrem toho druhe tehu nemusi dobre dopadnut ani ked pockas 6 mesiacov... je to 50: 50. a radsej skor zacat lebo ak sa to znovu stane, nebudes si hlavu buchat, ze si stratila tolko casu s cakanim... ak by si rok cakala a znovu potratis, budes ten cas lutovat...

dudu1506
autor
27. mar 2012

@bambi2 🙂 🙂 🙂 🙂

dudu1506
autor
27. mar 2012

kedy by bolo najlepsie urobit test?lebo ja mam este v sebe hormony z predchadzajuceho tehotenstva 😒

meza
27. mar 2012

hej, kyret som mala v septembri v oktrobri prva menstruacia a v novembri som bola tehotna,ale mne dr povedal,ze sa mozme snazit ,nakolko v histologii neboli ziadne vrodene vady alebo nie co take
a este mi povedal,ze je maternica kompletne precistena a ked bude pripravena tak sa babtko udrzi a nam sa udrzalo 😉

lussi2
27. mar 2012

@dudu1506 ahoj ja som mala kyret v sept., v okto. prisla mrcha a v nove. som otehotnela. teraz som v 24 tt. dufam, ze to dobre dopadne🙂

monyccka
27. mar 2012

Som prekvapena, ze Vam neodporucili 6 tyzdnov abstinovat. Normalne sestonedelie ako po porode. Kvoli infekciam a pooperacnej rane atd. Kyret aj ked v skorom stadiu je zasah do tela matky a v pripade, ze tehu pride skor ako ma, hrozia komplikacie vo forme hematomov.
Doba cakania sa samozrejme lisi, ja si nemyslim, ze je nutne cakat tri-styri mesiace, kym sa znova zacnete snazit, tak ako pisali vyssie, ked je maternica pripravena, vajicko sa uchyti aj skor.
@dudu1506 Teraz uz nic. Ale s dalsim stykom by som istotne pockala do konca sestonedelia, zasla by som na kontrolu a az potom skusala stastie. A ak sa Vam uz podarilo, tak Vam drzim prsty, nech sa Vas nic z toho, co som napisala netyka a spokojne tehu si uzijete az do stastneho konca 🙂

lussi2
27. mar 2012

@monyccka my sme cakali na odporucenie dr. pokial nam nepovedal, ze je vsetko v poriadku. Povedal, ze maternica je ako pohnojena tak sa moze skor zadarit. Clovek musi byt ok. hlavne psychicky.

monyccka
27. mar 2012

@lussi2 iste, ved podla toho, co pises ste cakali viac ako 6 tyzdnov. to plne suhlasim, ze sa moze zadarit hned. Len si myslim, ze skusat skor ako prejde tych prvych 6 tyzdnov je nebezpecne. Drzim prsty, nech ste ty aj babo v poriadku 🙂

dudu1506
autor
28. mar 2012

@meza ja si myslim tak celkovo,ze keby telo nebolo pripravene na dalsie tehotenstvo,tak by sa to urcite nepodarilo,je to vec prirody a ja uz asi fakt necham vsetko na nu 🙂mne tiez dr povedal na poslednej kontrole,ze zahojene,tak by som sa asi nemala obavat.aj kied je to krátka doba,ale ved uvidime 🙂

meza
28. mar 2012

@dudu1506 drzim palecky 🙂

beky77
28. mar 2012

ahojte, ja som mala v sept.2011 potrat v 15.týždni, v novembri nanovo kyret ( nakoľko som neustále krvácala, zlé ma vyčistili) a dnes som úspešne v 14.týždni. Všetko je to o psychike...hlavne sa nevzdávať a veriť.........

dudu1506
autor
28. mar 2012

@beky77 pre boha,to ta az po 2mesiacoch cistili znovu?lenze ty si pockala urcite mrchu,no su tu aj take,co nepockaju 🙂ale silno ti drzim palceky 😉

beky77
29. mar 2012

@dudu1506 ďakujem pekne za podporu. Doktor ma presvedčil, že maternica je krásne vyčistená a pripravená na ďalšie materstvo, stačí jeden cyklus a môžem otehotnieť. Toto bude moje tretie dieťa po šiestich rokoch, pričom obe predchádzajúce tehotenstvá som mala na jednotku. Neviem či to je tým vekom 🙂

elenka6
29. mar 2012

@dudu1506 ja som na konci marca potratila a v maji ostala tehotna,v osmom mesiaci som mala trochu problem že placenta slabo vyživuje bábo,že koli tomu lebo telo nebolo tak rychlo pripravene na dalšie tehotenstvo,ale ja som tomu moc neverila,lebo som mala stale pocit že je všetko ok a hrozilo že malá sa narodi s nizkou pôrodnou vahou a mala 3350g,takže ozaj idealne miery a zbytočne ma strašili,je zdravučka 😉

dudu1506
autor
29. mar 2012

@elenka6 vsak to,ze dnesny doktori len bububu 😉 ani neviem,ci sa im vobec da verit,mne povedali ine v nemocnici,ine mi povedal moj gynekolog,ine zasa druhy,takze si mam asi vybrat 🙂 no uvidime,cas vsetko vyriesi 🙂

lavyrle
13. okt 2012

ahojte baby. No riesim podobnú dilemu 😝 potratila som koncom augusta. Celý prvý cyklus sme abstinovali kvôli infekciám a tak - prvá mrcha prišla ako hodinky presne, v bežnej intenzite. Budúci týžden čakám druhú mrchu, ale akosi sa nám zadarilo poškodiť ochranu 😲 nemám plodné dni, ale aj tak som pekne v strese, lebo ja otehotniem aj ked okolo mna prejde chlap 😎 my sa chceme snažiť od januára. No som velmi zvedava ako to dopadne

majkuska
15. okt 2012

Ahojte, tak ja len tak na povzbudenie. Ja som potratila svoje babo v 12 tt v marci 2010. Po kyretaži som uživala Wobenzym, mala som zapal, z vyterov mi vyšli 4 bacilky, takže super, antibiotika, probiotika, Wobenzyn, mne tvrdili, že mam dodržať šestonedelie, ale my sme to každopadne nedodržali. Nestihla som dostať ani menštruáciu, O nejakych 5 tyždnov po potrate som zistila, že som tehotna. Problemy sice boli, mala som hematom, krvacala a potom kopec podozreni, ale všetko nakoniec dobre dopadlo a maly bude mať na Silvestra 2 rôčky. Paradoxom bolo to, že mame problem s plodnosťou na prvé sme čakali 3 roky, to druhe po 3 rokoch ale hneď 2 tehotenstva za sebou 🙂

bibinkaleo
16. mar 2013

ahojte je tu este niekto ??? no mne robili kyret 22.2 a po troch tyzdnoch abstinencie sme sa konecne milovali.. vsetko bolo o.k ziadne bolesti nic aj po kyrete ziaden problem nebol ani som nekrvacala... co som bola rada len moj priatel volak zabudol ze musime pockat este aspon do prvej mestruacie..no ale pozor si nedal... 🙂 🙂 🙂 tak mam obavu ze by som ostala tehu... myslite ze 3 tyzdne po kyrete sa da?? otehotniet ... juj dufam ze nie lebo sa bojim.. cakam este na vysledky z genetiky s martina .. a histologia bola normalna tehotnost..tak uvidime otehotnel niekto takto skoro??

emma93
19. apr 2013

@meza ..gratulujem ku krásnej dcérke!! super, že sa vám to hneď o mesiac podarilo!!! tzn., že si počkala len na jednu M a šup nato??🙂...a v ktorom týždni si potratila?? aj ti zistili prečo??vďaka

emma93
19. apr 2013

@beky77 ....chudatko, musela si to prežiť 2x:(...ale teda veľmi pekne sa vám to potom podarilo..ak som správne pochopila, tak v novembri si mala opakovaný kyret a v decembri znova tehotná??? ..koľko vám odporúčali čakať?

emma93
19. apr 2013

@elenka6 gratulujem ku krásnemu dieťatku...tak aj vám sa super skoro zadarilo. Neuveriteľne to človeku pomáha keď si prečíta takéto pozitívne príbehy..!!!..dufam, že aj ja potom budem môcť podobne utešovať ďalšie dievčatá!!..a lekár vám koľko odporúčal čakať?? podľa toho čo tu čítam, tak netreba to s tým čakaním preháňať, mám skôr opačný pocit, že dievčatám sa viac darí keď idú nato čo najskôr!!! mali by tie učebnice prepísať🙂!!

emma93
19. apr 2013

@majkuska ahoj,,,ja som týžden po kyrete:((..som z toho o to viac smutná, že sa nám to podarilo skoro po dvoch rokoch snaženia. Vidím, že ty si podobný prípad ako ja..vy ste čakali dokonca tri roky! tak si viem predstaviť to sklamanie, keď to nevyšlo!_/.Ale nakoniec to teda dobre dopadlo, z čoho sa veľmi teším!!!..dúfam, že aj nám sa to teraz podarí skôr ako to prvé!! lebo najlepším liekom na ubolenú dušu by bolo práve ďalšie tehotenstvo! A ako sa tváril tvoj lekár keď si tak skoro prišla s tým, že si opäť tehotná??,,nemusela si potom ostať na rizikovom?

emma93
19. apr 2013

@bibinkaleo ahoj...no čítala som tu veľa príbehov kedy sa dievčatám podarilo otehotnieť bezprostredne po kyrete, kedy nepočkali ani na prvú M. A väčšinou v 85% to dopadlo úspešne!..len boli asi viacej sledované, ale to nieje na škodu! držím palce aby to dopadlo ako si vy želáte!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre