Sem môžte písať ako ste otehotneli

babika0
16. sep 2008

ahojte tehulky a maminky. sem mozte pisat ako ste otehotneli, ako dlho ste sa snazili, kolko mate rokova atd.. ja som snazilka a zaujimaju ma pribehy inych zien a myslim, ze nie som sama.. nemam cas hladat v historii, ako ktora otehotnela, tak vas prosim, aby ste v skratke napisali ten vas pribeh. vdaka a pekny den

kvetinka1709
10. jan 2011

@cecil36 dakujem 🙂.strasne sa tesime ale zaroven bojime,doktorovi som volala,povedal,ze spermie vydrzia v tele zeny za idealnych podmienok,to je ked je plodny hlien aj 5 dni,ale maju schopnost oplodnit vajicko len 2 dni,potom,ze oplodnovaciu schopnost stracaju,ze urcite to bolo z toho neskorsieho styku.vedeli ste,ze ked zena nema plodny hlien,tak spermie do hodiny hynu?tak mi to povedal moj lekar.

cecil36
10. jan 2011

@kvetinka1709 s tymi spermiami je to indi vindi a tak isto i s plodnym hlienom. Plodny moze byt i viac dni. Tak ako spermie mozu v menej kvalitnom vydrzat i viac dni. Pokial nemas spravene pri spermiograme i zivotnost spermii, su to len dohady, ze spravidla je to takto a takto. Nestresuj a pekne si uzivaj tehu 😵 😵 😵

kvetinka1709
10. jan 2011

@cecil36 spermiogram mame doma,kde mam hladat v tych vysledkoch zivotnost spermii?to je ta morfologia,ci nieco ine?dakujeme,chceli by sme si uzivat tehu ale strach je potvora a nedovoli zatial ☹

t1nulka
10. jan 2011

ahoj kočky 🙂 fakt super temicka, tak som sa rozhodla, ze prispejem aj svojou troskou 🙂 s drahym sme sa vzali 27.9.2008 po 4 a pol rocnej znamosti. V prvom roku sme babatko vobec neplanovali. Po dalsom pol roku sme sa vsak rozhodli, ze uz je cas 🙂 mala som vsak vzdy problemy s cyklom... mala som mrchu niekedy len 5-6 krat do roka... takze ani ovu ani nic som si nevedela vyratat... tak sme si proste od marca 2010 len uzivali 🙂 v maji som nasla na teste // ale neskoncilo to dobre - lekar povedal, ze to bol mikropotrat, ale kludne nech skusame dalej... vtipny... ze kludne 😒 tak ale nedali sme sa odradit, a skusali sme poslusne 🙂 po maji som dostala mrchu az v septembri... potom so si uz pozrela na takej internetovej stranke aj terminy podla Dr. Jonasa, tak sme skusili aj ten, ale nic, teda test nic neukazal... ale nevzdavali sme sa stale, som veriaca, a bola som v oktobri aj na puti, aj som s manzelom pila liecivu vodu, a ten tyzden sa nam zadarilo 😀 😀 😀 23.11., ked uz mi mrcha meskala skoro mesiac, som sa rozhodla pre test, a asi po pol minutke tam bola dialnica ako hrom 😵 k lekarovi som isla 7.12. a uz som bola v 7. tt 😀 teraz som v 12. tt a uz mi je celkom fajn, ani nevolnosti netrapia moc... tak verim, ze to dotiahneme do uspesneho konca 🙂 vsetkym snazilkam prajem vela stastia a vydrze 😵

cecil36
11. jan 2011

@kvetinka1709 zivotnost sa robi len na specialnom spermiograme, tak neviem aky vam robili, ale je tam napisane zivotnost. Morfologia je iny tvar spermii.

yasmin0001
9. okt 2011

Ahojte. Tieto pribehy sa velmi dobre citaju, tak som si povedala, ze by bolo fajn ju ozivit novymi pribehmi.
Ja zatial nemam cim prispiet, ale ktovie..., dufam, ze uz o niekolko tyzdnov budem.
Piste baby! 😀

in131
10. okt 2011

Radi si prečítame dalšie príbehy

tanika5
10. okt 2011

ahoj, my sme sa snažili o Drobca 2 roky, nakoniec sme od brata dostali poukážku na pobyt v hotely v Martine a ja som povedala, že celý mesiac nebudeme pokusať a ak sa to ma podariť tak sa to podarí tam, no aj sa stalo 🙂 Hotel sa volal Viktoria, tak sme vraveli, že ak to bude chlapec tak bude Martin a ak dievča tak Viktoria 🙂 No nakoniec je Dominik 🙂))

monika127
21. okt 2011

Ahojte,my sme sa snazili o mimi asi 8 mesiacov,ked som stále nebola tehotná,tak sme zacali plánovat svadbu,bolo to v januári 2009.Popri vybavovačkách som hovorila partnerovi že ja sa tehotná vydávať nechcem.Svadbu sme naplánovali na júl 2009.Začiatkom marca sme mali skoro všetko vybavené a všade sme nechali zálohy-za zákusky,za svad.šaty,...Na konci marca mi meškala mrcha a ráno mi bývalo trošku zle od žalúdka,priatel mi hovoril že som si asi s niečím pokazila žalúdok.Nedalo mi to,tak som si spravila test a jasné že som bola tehotná.Takže som sa nakoniec vydávala v 5 mesiaci.termín pôrodu mi gynekolog vyrátal na 24.12.2009 -nakoniec sa Náš samko poponáhlal na svet už 16.12. Takže sme mali najkrajší vianočný darček...

gabinap12
31. okt 2011

...ahojte kočky, my sme k prvému synovi dopracovali po pol roku, teraz má päť a je zdravý našťastie...Druhé bábätko na nám podarilo ihneď, celé tehotenstvo bolo bezproblémové až na tehotenskú cukrovku a zníženú činnosť štítnej žľazy ale vďaka liekom sme aj toto zvládli a tešili sme sa na našu dcérku, potom prišiel osudný 33tt kedy mi Sofinka v brušku zomrela a v máji som ju porodila..dodnes neviem prečo nám odišla bola úplne zdravá...dnes pol takmer pol roku sme sa rozhodli že chceme tretie bábätko, ktoré nám síce nenahradí dcérku ale aspoň čiastočne dúfam zmierni našu bolesť...lenže psychika robí svoje a ja som samozrejme ochorela síce iba prechladnutie a dráždivý kašeľ, no nevydržala som a dala som si Ditustat na dráždivý kašeľ a teraz sa bojím a snaženie radšej odložíme...môj príbeh je smutnejší ako predchádazjúce ale tu na modrom koníkovi som zistila že nie som jediná, ktorá má takúto smutnú skúsenosť....

kikusik88
31. okt 2011

my skusame druhy cyklus tak hadam sa coskoro podariiiii 😒

lagunasa
15. máj 2012

super pribehy!
piste dalej!!!
my sa tiez snazime este len druhy mesiac. zatial nijakio nestresujem ze sa nam nedari, este je moc skoro. a stale si hovorim ze aj tak vlastne nechcem rodit v zime takze ked sa nepodari hned tak to vobec nevadi a organizmus si aspon po hak oddychne.
takze baby piste nech mame cim sa povzbudzovat!!!

awalancha3
15. máj 2012

@gabinap12 ...jezisinky, to je tak bolestive o tom len citat, co sa vam stalo a nieto este prezivat...v tak vysokom tyzdni tehotenstva......ostava nam len verit, ze osud, zivot a nejaka vyssia moc vedela a vie preco sa deju take pre nas priserne veci...... a neviem si predstavit to, ked niekto porodi dieta a po nejakom roku, dvoch dieta ochorie a pred ocami matky pomaly umiera, zosalela by som.. priserne, hrozne... desive.....ale vidim, ze uz cakate babenko, tak nech to vyjde ako ma a nech ste este velmi stastni.... 🙂

taja27
26. jan 2013

@diamond22 diamond pripoj sa k nam do temy...od dnes pozitivne mylsim ....alebo tak dáko založila osm ju ja.ňňň🙂)hlavu hore

taja27
26. jan 2013

@kikusik88 aj ja druhy teda my.....držim palce.-))))

mirip
29. jan 2013

@honey777
@smejka
@lenkove
@lenusska
tak sem píšem dodatok k svojmu príbehu, kedže ste mi vtedy v 2008 gratulovali k tehotenstvu. Aj by som zabudla že som sem niekedy písala ale dnes mi to jedna zlatá žienka pripomenula ked odklikla že sa jej páči moj príspevok na 1strane tejto témy..takže dodatok k príbehu znie......áno vtedy som 1.augusta našla // bola šťastná prešťastní Dr nám dokonca dovolil ísť na dovolenku, ktorú sme mali už zaplatenú a po príchode domov to začalo........v priebehu mesiaca mi zomrel zlatý svokor, celý september som chodila každý týždeň na UZV a čakalo sana srdiečko lebo baby sa vyvíjalo pomalšie ako malo srdiečko bolo tiež neskôr a 2 dni po pohrebe mojho svokra som šla už dúfajúc konečne pre tehuknižku a na UZV už len čierny fľak a záver kyret , vtedy sa mi zrútil svet a nikto ani netušil ako mi je navyše deń mojich narodenín somstrávila celý v nemocnici na kyrete.................
takže takto som dopadla vtedy s vytúženým tehotenstvom...
ale,mám skvelého Dr, počas pauzy nečakal so založenými rukami, nečakal či sa missed zopakuje ale urobil XY vyšetrení počas pauzy po kyrete a pátral príčinu potratu......a našiel...
po 3 mesiacoch som mala dobehnúť na preventívku, bolo všetko ok a tak sme sa dohodli že po ďalšom menzese začíname odznova zo všetkým tým čo predtým, /to bol január/ ja som to nejak neriešila mala som zapálenú mandlu na jednej strane a jeden "skvelý" súkromný krčiar hovoril že vybrať mandle a vybrať mandle za každú cenu....tak som si zachraňovala celý mesiac mandle a obehla dalších dvoch krčiarov ktorý jednoznačne povedali že mandle nemusím ísť dať von a nakoniec som aj bola rada lebo ten další menzes už neprišiel, namiesto toho som mala // a toto tehotenstvo síce so strachom prežité už bolo ok 🙂
aktuálne mám dve deti a super komletnú rodinu ako som vždy chcela 🙂 😵 😵 😵

teuflerin
29. jan 2013

@mirip pravdepodobne som ti to pripomenula ja 🙂 lebo som na tuto temu nadabila.-.kocky, vsetkym Vam prajem, aby ste mali tie vase snicky splnene...a dufam, ze niekedy sa mi splni aj ten moj 🙂

my s teraz uz manzelom este babatko neplanujeme, ae urcite velmi po nom tuzime a ked pride, bude velmi milovane 🙂

smejka
30. jan 2013

@mirip tak blahozelam k detickam a celkovo k tvojmu splnenemu snu 🙂
ja som rodila iba zo srdiecka....mame 3 musketierov doma 🙂 ...snad niekedy pride cas i na princeznicku....mozno z bruska...
s tou prvou stratou ta chapem 😔

mischell333
25. dec 2021

@babika0 ako som otehotnela? Hneď prvé plánované druhé plánované skončila sponntannym potratom v 4 tt tretie plánované hneď..štvrte hneď. Čakám teraz.

beatagasparova
25. dec 2021

Ahojte, mi sa snažíme o bábo 4 a pol roka a zatial nič. Vždy som mala na deň presný menzes. No teraz mi to meškalo 4 dní ale na 5 prišli. Neviem si to vysvetliť, lebo som cítila ako keby pohyby v bruchu. Podobné ako pri 1tehu. Bolesti v podbrušku, nafukovanie ranné nechutenstvo. Možno črevá, ale aj to je divné pretože stravu mám upravenú žiaden cukor ani múku dokonca aj vianočné pečenie som tomu prispôsobila. Sranda je, že chodím do fitka a aj tak som pribrala aj na priek strave. Prosím 🙏poraďte mi ak viete. 🤷‍♀️

rebecca999
13. júl 2022

@giuli toto je prekrásny príbeh. Zimomriavky ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre