Snaženie sa o mimino po 30tke

petra8786
13. jan 2022

Ahojte ,chcela by som sa Vás popýtať,teda hlavne žien po 30tke,ktoré sa snažíte,alebo ste sa snažili o mimino,čo Vám pomáha,alebo pomohlo ,ako dlho sa snažíte,alebo ste sa snažili? Ja sa s priateľom snažím 4 mesiace a zatiaľ žiak nič,mám už syna,pri ňom sa to podarilo na prvý krát ,ale to bolo 10rokov dozadu,teraz mám 34 ,takže neviem,či to je vekom,vyšetrenia u gyn boli všetky v poriadku.Dakujem za odpovede a Vaše názory,rady 🙂

nikpa
13. jan 2022

@petra8786 možno vajíčok už v tomto veku je pomenej ale určite dosť aby sa jedno ujalo 😉 ak si mala vyšetrenie v pohode a aj muž je zdravý tak sa to časom podarí. Ja som otehotnela v rovnakom veku po vyše roku ale muž mal problémy. Vaše 4 mesiace sú úplne v pohode, nestresuj sa, ani ovulácia nemusí byť každý mesiac. Držím palce

selu11
13. jan 2022

O prvé sme sa začali snažiť keď som mala 28, podarilo sa o rok. Druhé sme plánovali keď som mala skoro 32 a poradilo sa hneď. Štyri mesiace je ešte krátka doba, pri prvom mi gynekológ povedal, že sa to má riešiť keď sa nedarí cca rok. Ja som chodila na folikulimetriu.
Keď sme sa snažili o prvé, už som to tu písala dávnejšie, boli sme 3 kolegyne / kamarátky ktoré chceli bábätko. Jedna prišla s tým, že pomáha jesť grep a ananás, už presne neviem kedy čo ale na nete by si to našla. Dve sme boli do roka na materskej, tretia sa s frajerom rozišla, tým by ani grep nepomohol 😅 Sú to také "babské recepty", kým nie je vážny problém skôr asi na pobavenie, ale možno už len tá psychika že ešte niečo pre to robíme pomohla. Každopádne držím palce.

petra8786
autor
13. jan 2022

@nikpa ďakujem za odpoveď,priateľ je zdravý ,aspoň myslím..teda neviem o ničom,že by bolo niečo v neporiadku...len fajčí aj keď sa to snaží obmedzovať,sem tam pár dní nefajčí ,ale úplne prestať mu zatiaľ nejde

petra8786
autor
13. jan 2022

@selu11 haha tak to som sa zasmiala 😂veru tým by asi grep nepomohol 😅 no my asi teda skúsime tie grepy a ananasy ,aj keď ja som veganka a včera na večeru sme mali aj granátové jablko ,ale zrejme grep je grep 😅😊určite skúsim,cítim sa zdravá,sex máme cca každý druhý,tretí deň ,vždy pred ms ma boli v podbrušku,pichá ,teraz mám tri dni do ms a mala som kvapku len krvi na nohavičkách neviem čo to bolo,už som dúfala,že som tehotná,ale test sa ukázal dnes ráno negatívny,dúfala som,že tá krv bola uhniezdenie vajíčka,alebo neviem,už sa chytám asi všetkého 🙂

majkaska
13. jan 2022

@petra8786 ja mam 5 ročného syna. Coskoro 32. Druhe sa nedari uz skoro rok. Obsolvovala som aj vyšetrenia brala som aj lieky na upravu cyklu ale zatial nic. Ešte si davam dva mesiace a chceme sa s manzelom dat vyšetriť v car.

tisicka123
13. jan 2022

@petra8786 ahoj no ja to mam rovnako dcéra pred 10 rokmi hneď prvý mesiac, teraz mam 33 a už ideme tretí mesiac skusat

petra8786
autor
13. jan 2022

@tisicka123 no dúfam,teda že aj Tebe sa zadarí a bude to v poriadku Mne prídu tie 4 mesiace nekonečné,vždy keď začnem zase menstrovat,som sklamaná no a potom zase skúšať je ťažké

majka99999
13. jan 2022

@petra8786 prveho sme mali na prvy sup (31 rokov, muz o 4 roky starsi) a pri druhom 5 mesiacov nam to trvalo (33 som mala). My sme nerobili nic extra, okrem sexu kazdy druhy den po 14DC. Brali sme to, ze uz 1 dieta mame, ak by sa nezadarilo, tak by sme boli radi aj za to 1. Pri druhom synovi som mala cyklus 28-40 dni, tak sme sa zrejme nevedeli trafit. Ako vravi muz, pri druhom sa viac narobil, tak je to jeho kopia, aj meno ma po nom. 😂 Prvy je cely po mne.

petra8786
autor
13. jan 2022

@majka99999 tak super,že to vyšlo....🙂my máme väčšinou sex každý tretí deň 😅možno v Tom je problém...nejak nestíhame ,príde domov z práce ,naveceria sa ,pomazname sa a okolo 21zaspi 😂😂ale inak keď nezaspi,tak sa snažíme 😅

siska53
13. jan 2022

@petra8786 To je individualne...my sme sa ani nesnazili a stalo sa, druhe uz planovane bolo na 2.pokus, ale kamoska az po 2 rokoch od snazenia.. a tretie bolo hned.. u nej platilo cim vyssi vek, tym rychlejsie otehotnela ( pri prvom sa snazili 4 roky).

palculienkaorech
14. jan 2022

@petra8786 ahoj aj ked sme prisli o babenko teraz mame drobceka a ma 2mesiace a to mam 39 treba byt trpezlivy drzim palce

medeaa
15. jan 2022

@petra8786 snazili sme sa v 33 rokoch obaja od maja minuleho roku a podarilo sa v auguste. Robila som si ovulacne testy a v auguste som pridala kvapky z alchemilky. Je to moje prve babo, tak neviem, ci by to v mladsom veku slo rychlejsie 😁.

petra8786
autor
15. jan 2022

@medeaa skúsim tu alchemiku, ďakujem 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre