Snažilkovanie po missed abort

dada194
2. jan 2015

Ahojte. Som tyzden a pol po MA. Bola som v 10. tyzdni,ale babo bolo 2. tyzdne pozadu s vyvojom. Bola som aj na kyrete. K doktorovi idem az o tyzden. Chcem vas poprosit o radu, kedy by sme sa mohli pokusit o dalsie tehu?

siska765
2. jan 2015

@dada194 odporuca sa cca po 3.MS ,uz by mala byt maternica ok.drzim palce

dada194
autor
2. jan 2015

@siska765 dufam, ze to velmi rychlo ubehne, lebo som myslela, ze po prvej ms mozme skusit...

grundia
2. jan 2015

Nam sa podarilo po 2mesiacoch po kyrete.
Nikto mi nevravel po akom case satmozme opat pokusat.

siska765
2. jan 2015

@dada194 ja som 2 krat mala MA a doktor mi vzdy povedal aj moj gynek. a aj v nemocnici ze sa odporuca pockat aspon 3 cykly ,aby sa maternica dala do poriadku lebo kyretaz je dost velky zasah do organizmu a namaha pre maternicu-je to vyskrab maternice a vzdy je riziko.Ano pocula som aj o tom ze necakali a otehotneli,ale ja by som neriskovala.Su aj take co to dotiahli do konca uspesne ale je aj dost takych zien co opatovne potratili ,kvoli tomu ze proste maternica nebola este pripravena.Je to na tebe, mas to vo svojich rukach ,ja som len odpovedala na otazku : kolko sa odporuca cakat, po oboch kyretoch a oba boli zhruba cca v 10tt mi povedali to iste a viaceri doktori.Takze tak. 😉

poohie
3. jan 2015

@dada194 je mi luto, co sa ti stalo. my sme takisto prisli o babatko pred takmer dvoma mesiacmi. kazy lekar povie inak. od mesiac po (resp. po prvej ms), cez 3-4 mesiace az po 6 mesiacov. je len na vas, ako sa rozhodnete. mne osobne sa 6 mesiacov zda strasne dlha doba (nie len kvoli tuzbe, ale logicky - z akej strasnej operacie by si sa pol roka zotavovala? nie som lekar, ale nezda sa mi to...), 3 mesiace mozno su na mieste, ale pripada mi to skor ako zastaraly nazor, a mnohi tvrdia, ze kludne hned po prvej, ze nie je dovod cakat. asi sa neda spravit jasna statistika, kolko zien znova potratilo, ked otehotneli skor, lebo nikdy sa nevie, preco potratili, kedze sa to nezistuje, ze ano?
kazdopadne ti prajem, aby ti ten cas rychlo usiel a aby sa dalsie tehotenstvo podarilo vtedy, ked bude ten spravny cas s a hlavne aby bolo uspesne! 😉

dada194
autor
3. jan 2015

@grundia gratulujem 🙂))

dada194
autor
3. jan 2015

@siska765 Tak to by som nechcela už zažiť ani vo sne, radšej sa dáko prinútim a počkáme, ako by sme to mali prežiť zas.... Len sme to mali tak krásne naplánované a ani by mi nebolo napadlo, že sa niečo môže stať....A teraz ešte skúšate, alebo sa už podarilo???

dada194
autor
3. jan 2015

@poohie Mrzí ma to, že aj vy ste prišli o bábätko. Veru, tých 6 mesiacov je moc dlhá doba. Ja som prvý pôrod mala cisársky a vtedy mi dr. povedal, keď som sa ho pýtala na druhé bábo, že nech počkáme pol roka. Tak toto si myslím, že by sme asi po tých 2-3 mesiacoch mohli skúsiť. Len k dr. idem až vo štvrtok, a už teraz som na ihlách, že čo mi povie. Ešte ani tie výsledky z histológie nemáme. A môžem sa ešte spýtať, či ti aj povedali, že či si čakala dievčatko alebo chlapčeka?

jvlo
3. jan 2015

odporuca sa pockat aspon po prvej MS, v idealnom pripade po 3 MS, ale nie je na to ziaden medicinsky dovod

sjuzan77
3. jan 2015

@dada194 Ahoj, odporucam ti pockat 3 mesiace, kedze si mala kyret. Zial, mam za sebou uz 3.potrat, "vdaka" tomu mam za sebou rozne vysetrenia a neskutocne mnozstvo konzultacii s roznymi gynekologmi, kazdy mi povedal pauzu minimalne 3 mesiace. Ono ani nie kvoli maternici, ta je takmer vzdy zregenerovana po prvom cykle, ale kvoli krcku, kyretom sa krcok nasilne roztvori, co je velka zataz, co moze sposobit rozne problemy, od opakovaneho potratu az po predcasny porod. Drzim palce, nech je uz pri dalsom pokuse vsetko v poriadku 😉

dada194
autor
3. jan 2015

@sjuzan77 Mne sa 1 mesiac zdá dosť skoro, aj keď by som neváhala ani sekundu, ale keď by sa malo stať toto isté, tak to radšej počkám. A predčasný pôrod tiež nebudem riskovať, to mi hrozilo pri malom, a je to dosť stresujúce. Ale keď ten čas v tomto prípade pôjde pomaly. Keď si predstavím, že sa môžme začať snažiť až niekedy v apríli, tak som z toho hotová :(

ohlala
3. jan 2015

Ja som bola na kontrole po prvej ms, doktor povedal, ze mam pockat na dalsiu a mozme sa pokusit o babatko znova (ze vzhladom na moj vek 35 rokov by necakal). Mam 10 mesacnu dceru, zadarilo sa nam hned, ani som nedufala. Zalezi zrejme od stavu maternice. Zelam vela stastia.

sjuzan77
3. jan 2015

@dada194 neboj sa, prejde to rychlo, tiez sa mi ta pauza zdala vzdy dlha, ale vzdy to preslo raz-dva. Ja mam teraz za sebou uz 3 mesiace cakania a minimalne dalsie 3-4 mesiace ma cakaju 🙄

poohie
3. jan 2015

@dada194 nie, pohlavie som sa nedozvedela a pochybujem, ze by sa zistovalo take nieco. moje babatko malo len 6,8 mm, takze by to ani nebolo mozne.
a s tym cakanim.. ja som prvy mesiac nemohla na nic ine mysliet, len kedy sa uz mozeme snazit a stale som to dookola riesila (hoci toto posledne dietatko prislo trosku neplanovane) a po mesiaci ma to nejako zrazu preslo, zrazu sa mi nezdalo take hrozne pockat este jeden mesiac alebo aj dva. nuz a neviem, ci sa napriek tomu nezadarilo neplanovane znova 🙂 vsetko uplne naopak 😀

dada194
autor
3. jan 2015

@ohlala Tak to musela byť riadna radosť :D. Gratulujem k malej princezničke :D

dada194
autor
3. jan 2015

@sjuzan77 hádam máš pravdu a ubehne to rýchlo. Silno ti držím palce, aby sa čoskoro podarilo a bolo všetko ok 🙂

dada194
autor
3. jan 2015

@poohie no, ono to tak býva, keď človek najmenej čaká, vtedy to príde :D. Ale o to väčšia musela byť radosť z dieťatka. Naše bábo na poslednej kontrole malo 13mm. A niektoré baby tu písali, že nevedia, že či to bola genetická chyba, ale že im povedali len pohlavie dieťatka. Budem musieť poprosiť manžela, aby tam išiel so mnou, lebo ak mi o tom dr. začne rozprávať, tak sa asi zosypem....

ohlala
3. jan 2015

@dada194 Drzim palce, aby si to dobre zvladla. Mne paradoxne kyret pomohol, aspon na chvilu, ale v hlave sa mi to upratovalo este dalsie dva mesiace. Potom prisla Hanka a cele to prehlusila 🙂 teda vlastne som to tak nejak prijala, ze sa to stalo, stale mi to je luto ale uz to neanalyzujem. Inak ja som sa po vysledky z histologie nedopracovala; doktor mi nepovedal nic a ja som sa nespytala. A neskor som vzdy zabudla.
Naozaj zelam aby vsetko dobre dopadlo a podarilo sa coskoro dalsie babatko.

poohie
3. jan 2015

@dada194 mne ani o tych vysledkoch nic nehovorili, teda bola som u dr, ked este vysledky asi neboli, mali jej prist. asi len keby bolo nieco nezvycajne, tak by mi zavolala. inak sa z toho asi nic moc nezisti.
vlastne mas pravdu, da sa zistit pohlavie, ved aj pri amniocenteze ho vedia zistit.
ved ak som naozaj znova tehu, tak sa tam o par tyzdnov objavim a spytam sa. ale asi nic prevratne tam nebolo. ale aspon to pohlavie by potesilo 🙂

dada194
autor
3. jan 2015

@ohlala Ďakujem, dúfam, že aj tá bolesť sa časom stratí. Ja som bola tehu aj so sesternicou, ona o týždeň viac, a obe sme sa veľmi tešili, rátali sme si termín pôrodu a tak. A ja som bola na kyretáži deň pred Vianocami a ona deň po Vianociach. Neviem, či to môže byť genetika, alebo to bola len nezmyselná zhoda náhod.

dada194
autor
3. jan 2015

@poohie Hej, to by asi volali, že sa niečo vážne deje. A ako dlho si krávacala? Ešte stále trochu špiním, ale to bude asi ako po pôrode cca do 6 týždňov bude hnedý výtok, čo sa bude meniť na žltý a potom biely....

potvorka77
3. jan 2015

ahojte, ja som tiez citala ze kyret je zasah a ze treba pockat, ale zase som bola aj svedkom uspesnych tehotenstiev mesiac a dva mesiace po kyrete a deticky su krasne a zdrave. vraj maternica je ako pohnojena a je fajn hned na to ist. ale tazko povedat... ja som kyret nemala tak som pockala ci budem mat po krvacani ovlaciu a mala som... ale nesnazili sme sa este som sa na to necitila, takze az na dalsiu ovulaciu sme skusili a vyslo to. teraz sa budem modlit aby to dopadlo dobre. uzivala som aj gynex aj mam vyssie hodnoty hcg ako som mala v predtym, tak dufam, ze sme na dobrej ceste. viem ze to bude tentokrat ine a my budeme v septembri 4ria 🙂
prosim vas ako zistovali pohlavie babatka? nerozumiem tomu celkom.. vlastne vobec. vdaka

poohie
4. jan 2015

@dada194 ja som krvacala/spinila dokopy asi 10 dni. vzdy to preslo a znova zacalo, ale po tom tyzdni a pol uz neprislo znova. pila som alchemilkovy caj tie prve dni, ten by mal byt dobry na hojenie zenskych veci.
to je sila s tou sesternicou ☹ nech sa vam obom zasa zadari a mozete sa obe tesit z babatiek!

@potvorka77 blahozelam k babatku, v kolkom tyzdni si? prajem ti, nech to tento raz dobre dopadne!

dakinko
4. jan 2015

@dada194 ja som mala kyret v juni a kolko je od toho a zatim nič vobec a to som brala inofolic a partner folandrol,tak neviem len to treba nechať na nahodu každa to mame inak mám kamošku a ta hned po prvej ms a narodil sa im chlapček tak dzžím palčeky a všetko dobre v novom roku... 😉 🙂

siska765
4. jan 2015

@dada194 ja som teraz 3xtehotna a v 36tt takze podarilo 🙂 vravim je to na tebe, netreba sa unahlit za kazdu cenu,skor treba viac oddychovat a pozitivne mysliet. 😉

potvorka77
4. jan 2015

@poohie dakujem 🙂 som dnes 5t 1d, takze zacinam siesty tyzden. moja sesternica potratila rovnako ako ja v 6tom tyzdni avsak presne v oktobri ako ja ale o rok skor. ja som 2014 a ona 2013.. ale jej trvalo dlho nez sa z toho spamatala a snazia sa az teraz par mesiacov.
baby odporucam aj ten gynex, predava to energyklub naozaj som o tom citala ako o zazraku... skuste neni to ani take drahe... je tu na mk o tom popisane dost len si najdite a nadchnete sa ako ja 🙂
drzim palce

redlola
4. jan 2015

@dada194 hovori sa, ze sa ma cakat tolko, kolko trvalo tehotenstvo. ja som mala MA 2krat aj s kyretazou, prvy raz sme cakali 3 mesiace a zadarilo sa po 9 mes. druhy raz sme necakali, ze aj tak to bude dlho trvat a na druhy cyklus od revizie som bola tehotna. doktor nic nepovedal na to, iba nasadil lieky. zelam skore psychicke zotavenie a nech sa tesite z babatka v brusku 🙂

vaapeter66
4. jan 2015

Ja mam 3zdrave deti,2adoptovane,vlani planovane otehotnela som na prvy sup,velka radost,10.tt MA,dr,tvrdil,ze moxme hnec skusat,aj sa zas siklo,zial,scenar rovbaky,6ttMA,uz som zmenila aj dr,dokonca som si vobec po druhom kyrete nebola ista jeho tvrdeniam,trraz,po roku ideme skusit znova,akurat som vysadila antikon,cakam na ms a hybaj....bojim sa,no verim,ze do tretice vsetko ok...

dada194
autor
4. jan 2015

@potvorka77 Veď to, že aj doktori hovoria jeden že nemusí sa čakať, druhý že treba počkať. No ešte uvidím, čo povie môj doktor, toho sa asi budem držať, veď on má s tým skúsenosti. A ak sa mi to bude zdať krátka doba, tak pre istotu počkáme o mesiac dlhšie. Aj keď to čakanie je už teraz nekonečné....

dada194
autor
4. jan 2015

@poohie Ja pijem iba ten urologický čaj, celkom mi robí dobre, lebo som zo začiatku mala aj mierne bolesti, ale prešlo to.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre