Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

zaira1407
22. okt 2013

ahoj .... mozem sa k vam pridat ? patrim sice k snazilkam do leta 2013 ale akosi sa zatial nezadarilo tak teraz ideme do stvrteho cyklu .... a kedze citam ze tento mesiac je plodny 😉 ,tak by som sa rada pridala ....

neomea
22. okt 2013

@beruska141 no ona tam je ale ovela slabsia ako ta druha, v pripade negativneho nezvykne byt ani naznaku po druhej ciarke? nie ze si tu zacnem namyslat daco co nie je 🙂 juuuuj az sa mi hlava zatocila z toho 😵

zaira1407
22. okt 2013

@neomea ahoj 🙂 podla mna ak je tehu tak si tehu ...ked si neskusala ovulacny 🙂

neomea
22. okt 2013

@zaira1407 hehehe pre istotu som si ho kukla este raz ale nie, je to tehotensky rychlotest 🙂

manddarinka
22. okt 2013

@ingrid2410 Ďakujem za objasnenie a drobcovi prajem skoré uzdravenie 🙂 S tým dávkovaním kys.list. je to zvláštne. Keď som predtým mala inú krabičku tiež 400mg, tak tam písali 1 tabletu denne. Teraz mám zas inú, tiež 400mg a dávkovanie tam je 1-2 tablety denne. Teraz si vybrať, čo je správne. ..A začínam mať obavu, či som schopná otehotnieť pri tom mojom učiteľskom povolaní :-/

beruska141
22. okt 2013

@neomea je slabsia, pretoze HCG je este nizke, kazdym dnom sa zdvojnasobi, takze kazdym dnom by mala byt prva ciarka silnejsia a silnejsia. ak je co i len slabucicka, znamena to tehotenstvo. tak si sadni, nech sa ti nekruti hlava, este odpadnes 😀 odfot testik a ukaz nam ho 😉

beruska141
22. okt 2013

@manddarinka tej kyseline listovej nechapem ani ja, ja mam tiez teraz taku co je tam 400 mikrogramov (nie miligramov, to by ta slahlo z takej davky 🙂 ) a pisu ze jedna tableta denne. a predtym som mala acidum folicum, tam pisu ze v jednej tablete je 10mg. a tiez jednu denne. tak to je aky rozdiel, preco aj 10miligramovu aj 400MIKROgramovu iba jednu denne???? nechapem....

manddarinka
22. okt 2013

@beruska141 No veru máš pravdu, je tam mcg 😀 ..ja mám teraz Folic Acid (taký zelený obal s nálepkou) a je v ňom 250 tabliet, tak dúfam, že ich nebudem musieť všetky použiť 🙂 ..Chcela som sa ťa práve opýtať, že čo je to to DPO,.. premýšľam, že by DeňPoOvulacií? Ja ani poriadne neviem, kedy mávam ovuláciu.. Väčšinou 14.deň cyklu sa mi zvýši baz.teplota, takže asi niekedy predtým je ovulácia, či?
Inak, gratulujem - tebe aj @neomea a prajem vám, aby vám to vyšlo!

neomea
22. okt 2013

@manddarinka ďakujem mandarinka 🙂

beruska141
22. okt 2013

@manddarinka kyselina listova by sa mala brat minimalne mesiac pred planovanym tehotenstvom, ale najlepsie tri mesiace pred tehotenstvom a potom aspon prve 4 mesiace tehotenstva. ochranuje plod pred roznymi razstepmi. takze to kludne zjec cele balenie. a ano DPO je den po ovulacii. ovulacia by mala byt vtedy, ked ti na par dni poklesne bazalna teplota a potom ked ti sa zvysi, tak ten posledny den s najnizsou teplotou, tam bola ovulacia. vacsinou je zena plodna 4 dni pred ovulaciou a udava sa, ze treti den vyssich teplot po ovulacii je uz nepodny.

manddarinka
22. okt 2013

@beruska141 Hej, to viem, že je dobré ju užívať aj v tehotenstve.. ja som to skôr myslela tak, že ich hádam nebudem musieť užiť všetky ešte pred otehotnením 🙂 ..no uvidíme ako to všetko ešte bude, toto nie je v mojej moci. Ďakujem za objasnenie dňa ovulácie. Inak, ženy, ktoré majú údajne teda viackrát za cyklus ovuláciu (také dačo som čítala, že niektoré to majú.. nerozumiem ani ako je to možné).. tak im sa akože zas zníži a následne zvýši tá bazálna teplota? Nevieš?

bambicka
22. okt 2013

obdivujem vsetky, ktore dokazete cakat...ja som mala dostat mrchu az o par dni...a vcera po praci som nevydrzala a kupila si test, s tym, ze si ho spravim dnes rano (ved rano je hcg najvyssie) ...myslite, ze som to vydrzala? ...prisla som domov a utekala som na wc testovat 😀 ...a takto to vyzeralo vcera vecer

beruska141
22. okt 2013

@manddarinka no to ti uz neviem povedat. ale google isto vie, on vie vsetko 😀

alienka000
22. okt 2013

nesmelo sa pridavam dievcata, ja mam 3. cyklus po MA a kyrete. Prvy sme sa snazili, druhy nie a teraz treti len sme skusili 🙂 Ale podla online kalkulacky plodnych dni sme snad dali iba posledny den 😀
Mam taku blbu otazku (nie som blba, ale sklzavam k velmi detailnemu sebapozorovaniu ked sa snazime 😀 ) - Realne ak sme sa trafili do posledneho dna ovulacie, tak to bolo pred styroma dnami. A je mi dost zle, zaludok mam ako na vode, proste divne. Ja viem, ze este ani HCG nemoze stupat a tak. Ale zazila to niektora, ktora realne otehotnela hned tesne po tom take pocity?

tonjadabik2
22. okt 2013

@bambicka gratulujem si tehotna 🙂

tonjadabik2
22. okt 2013

ja mam nizke teploty zatial..co o tomto datume kazdy mesiac uz boli vysoke..a teraz nizke stale.. strasne huste biele vytoky a od rana bolest bruska..ale nie tak ako vzdy ale inak..

lenicak
22. okt 2013

@tonjadabik2 to je ovulka..🙂

tonjadabik2
22. okt 2013

@lenicak hej? ta snad lebo sme aj dnes snazilkovali 😀 aj vcera aj cely vikend bo bol.. ta snad sa daco ujme konecne..

lenicak
22. okt 2013

@tonjadabik2 podla tvojho popisu by to tak malo byt..ale treba zotrvat este dva tri dni..🙂 pri znizenej teplote je ovulka a ked nastupuje menzes a neplodne obdobie v cykle tak sa zasa zvysi..🙂 drzim pacule 🙂

tonjadabik2
22. okt 2013

@lenicak hej teraz pozeram dnes mam presne 14 den od ms.. takze urcite..ovulka.. a menzes az za dva tyzdne.. nechapem to neplodne obdobie sa ako zvysi???

tonjadabik2
22. okt 2013

no a zase mi na ms kalendariku ukazuje ze mam plodne dni.. a na druhom kalendariku moj kalendarik sk mi ukazuje ze az od piatku by som mala mat plodne dni ta teraz uz neviem kedy vlastne ale asi az po ovulke teda v piatok???

lenicak
22. okt 2013

@tonjadabik2 teda si 14DC...hej? ak by si si merala bazalnu teplotu od 1.DC(to je den kedy si dostala MS) tak je cca okolo 37stupnov(plus - minus, kazdej zene sa to inak hybe)..cca v strede cyklu, teda pri ovulke by sa mala teplota znizit okolo 36 stupnov..ale rozdiel byva cca 0,3 - 0,6 stupna..medzi ovulkou a neplodnymi dnami

lenicak
22. okt 2013

@tonjadabik2 nedrz sa moc kalendarov na nete..su orientacne...

tonjadabik2
22. okt 2013

@lenicak noo po kramoch som si raz merala a mala som 36,7 cize som urcite mala par dni predtym aj 37.. lebo ja mavam vysoke pred kramami teploty a dva dni pred ms mi klesnu.. a teraz mi klesli jeden den pred ms som mala 37,03 na dalsi den 36,8 a v den ms 36,7.. taze mi zacne ist hore tento tyzden..ako vzdy a pred ms zase klesnu..u mna je to tak vzdy..

tonjadabik2
22. okt 2013

baby som nasla na nete ako sa hybe babetko v brusku som kukala jak puk toto musite vidiet: http://tivi.azet.sk/video/679563/zabery-ako-zo-...

zaira1407
22. okt 2013

@bambicka jej , to je ukazkove 🙂 ...dlho sa snazite ? ktory si DC urcite si to tu pisla ale ja som tu nova a mam v tom mierny zmätok 😵 vám ...gratulujem 🙂

zaira1407
22. okt 2013

@alienka000 ahoj ...aj ja som nova ..... 🙂 ...... no tak ja som ako prve citila prsia a to tak ze spavam na bruchu a nemohla som ...bars by tvoje pocity boli pravda....... u mna moje pocity boli tri mesiace psychika a stale som mala vsetky priznaky 😠 🙂

teda kazdy mesiac som bola psychicky tehotna 😀 ale mrcha stale prisla 😝

zaira1407
22. okt 2013

@alienka000 co znamena skratka MA ? Sme rovnako stare 🙂

neomea
22. okt 2013

@beruska141 v robote som ho nemala cim odfotit, tak tu ho mame, nase dve ciaroccky 😵

minuska777
22. okt 2013

ahojte, tak ja som tu uplne nova 🙂 a pridavam sa k Vam oktobrovym , snad sa nam to podari co najskor ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre