Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

blackrose
9. okt 2009

tak drzim palce 🙂 svagrina ma v chodbe peknu stenu, taku ze aj skrina, aj komoda, aj zrkadlo v jednom a dvierka maju take posuvne po celej tej dlzke... je to z ciernej lesklej dyhy... fakt velmi pekne. Ale tazko sa to popisuje... 😒

kv3tka
9. okt 2009

dakujem...chceli by sme to vymysliet kym odideme....aby mohli kamarati vyrabat....ale ja nato potrebujem cas....a toho teraz velmi nemame 😀 ...nastastie to tak neponahla....
boze a uz len 2dni a letime naspat 😢

kv3tka
9. okt 2009

ale 20.11 sme doma opat 😀

blackrose
9. okt 2009

ako to ubehlo, co?? a nemozes si to premysling v UK a potom to posles mailom?? niekedy naozaj nie je dobre nieco uponahlat...

blackrose
9. okt 2009

premysling = premysliet 😀 to som trosku poanglictila 😀 😀 😀

kv3tka
9. okt 2009

jasne....mozem...uz i tak za 2dni nic nevymyslim....v Skotsku popremyslam...namalujem a v novembri dame vyrobit....
ubehlo to ubehlo....moj 15rocny brat mi povedal,ze som ani chodit nemusela,ze ma ani nevidi 😀 ...ale darceky vraj mozem nosit kazdy tyzden...zasran maly 😀 ...aj tak ho lubim 😉

kv3tka
9. okt 2009

ja som ti rozumela... 😀

blackrose
9. okt 2009

to je jasneeeee 🙂 darceky stacia aj posielat, ani chodit nemusis 😉 😀

nina88
9. okt 2009

a si zoberte, kolko potratov je za jediný deň... Na antolskej v primere 8 denne 😠 😢 😢 😢

blackrose
9. okt 2009

to nemyslis vazne??? fuuuha, to je dost... 😖
ale ja potraty neodsudzujem... pretoze to je naozaj rozhodnutie kazdej zeny... ona s tym bude cely zivot zit, ona si to musi premysliet co je pre mnu prvorade a prednejsie...

kv3tka
9. okt 2009

...ved prave jemu stacia darceky...najma znackove oblecenie...to on rad 😀

ninka to je dost velke cislo ☹

kv3tka
9. okt 2009

idem ja uz kocky....mm prave volal....prehliadka ok...bez kazu 😉 ...a je uz na ceste...tak sa ide vyberat postel...drzte palce 😉
a cez weekend nakuknem...ako sa tvaria Vase grafiky 😀 ....papa

aduliak
9. okt 2009

ahoj Kv3tka....ja nestiham pisat ☹

blackrose
9. okt 2009

kv3tka maj sa krasne a dobre vyberte 🙂 my mame postel za sebou, len matrace a rosty este treba ☹

nina88
9. okt 2009

Black nesúhlasím-absolutne!! V dnešnej dobe ak žena otehotnie neplánovane, je to velká nezodpovednosť a to bábo za to nemôže!!! Tak prečo ho zabiť?! Každý sa vyhovára na znásilnenie,postihnuté deti a podobné hovadiny ale keby ste vedeli kolko tých znásilnení a postihnutí je- SKORO ŽIADNE!! Jasné, to je iná káva, ale tie všetky potraty, to sú nezodpovedné kravy!!! Verte mi... A hnusí sa mi to, ako nič na tomto svete...

nina88
9. okt 2009

Keď niekto súhlasí s potratom, vôbec nepochopil život... A to nie som žiadna puritánka, ani zaslepená katolička... To len zdravý rozum...

blackrose
9. okt 2009

ninka, nerozculuj sa, ja viem ze postihnuti a znasilneni je minimum z tych potratov... ale ty ani ja s tym nic nezmozeme. Tiez sa mi to nepaci, ale nemozes to zakaz...
A ver mi, ak je ta osoba aspon trochu normalna, bude s tym zit cely svoj zivot, co nie je jednoduche. Urcite to bude niekolkokrat lutovat ale to jej uz nepomoze. Ale ak by si to nechala, to dieta by vacsinou nezilo v laske a mozno by aj tak nezilo a skoncilo niekde v odpade... ☹ ludi neprevychovas... 😖
A suhlasim, ze su nezodpovedne, pretoze chranit sa da! Ja som s mojim mm desat rokov a ani jeden mesiac som nebrala antikoncepciu... keby som kedykolkvek v tomto case otehotnela (aj keby som mala 17 rokov) by som si nenechala vziat to babatko. Ale zial, su taki, ktori to nezvladnu. Nemaju oporu v rodine, v partnerovi a proste to psychicky nezvladnu. Preto vravim, ze je to kazdeho osobna vec. Aj ked ide o zivot ineho cloviecika... zial...

blackrose
9. okt 2009

A ja vzdy vravim: neviem ako by som sa ja v ich situacii zachovala... pretoze nevies, co prezivaju, ako sa citia, kto ich kvoli tomu nenavidi, odsudzuje, kto ich vyhodi z domu, kto im neda peniaze apod... a to nie len v tejto situacii. Ale v mnohych inych. Ziadny zivot nie je taky isty. A nikdy presne nevies, co sposobilo ich rozhodnutie a ake kolke dlhe noci kvoli tomu nespali a rozmyslali. To nikdy nevies...
Preto sa snazim nekritizovat a neodsudzovat... to je ine ako suhlasit.

nina88
9. okt 2009

Black viem presne ako sa cítia, takže môžem!!! Mňa vyhodili z domu a muž ma opustil...

nina88
9. okt 2009

nebudem sa tu lutovať, ani nechcem na to spomínať... ale ver, že to bolo peklo a len jedno som vedela stále: svoje dieťa nezabijem... Nikdy. sama som si vybavila azilový dom.... nie už viac nebudem písať, lebo vždy ma to rozladí...

nina88
9. okt 2009

a mali by to zakázať!!! jednoznačne.

flamenga
9. okt 2009

ja len jedno: nesúďte človeka, kým ste aspoň jeden deň nekráčali v jeho topánkach....

môj názor na potrat? Nesúhlasím, ale nikdy v živote by som si nedovolila odsúdiť....

blackrose
9. okt 2009

ninka, tvoj nazor ti neberiem a nevravim, ze ty si to mala lahke, len vravim, ze nie kazdy je na to dost silny a nikdy nevies co preziva. Aj ked si nieco podobne zazila. Vzdy su rozdiely.
Ty si silna a mala si vieru a tiez odhodlanie. Nie kazdy je taky.
A este raz opakujem. Nesuhlasim s potratmi, ale nikdy by som nehlasovala za to ich zakazat.
Flam, pekne si to napisala.

nina88
9. okt 2009

Bože čo to tu píšete?! To je alibizmus... Nesúďte, ale zabite... Vy viete o čom hovoríte? Keby niekto vyhodil dieťa von oknom, udupal, dopichal, to by ste už súdili, sa stavím... A pritom je to to isté... Žasnem... Frázy, naučné metafory, fuj...
Baby ja idem, papa

nina88
9. okt 2009

A Black: je to možno blbé, ale takto to vidím ja: keď je baba natolko silná, že dokáže rozkročiť nohy, dokáže sa aj postarať o dieťa... Sme horší ako zvieratá. Tie si nerozsekajú nenarodené mláďa...pa

blackrose
9. okt 2009

ninka, niektore zvierata svoje mladata rovno zjedia...
a mrzi ma ze to takto beries... kazdy moze mat vlastny nazor. Ja ti ten tvoj tiez neberiem a neodsudzujem ta kvoli nemu.
Ja nie som ten, ktory ma pravo odsudzovat. Ja sa spravam podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia. Ale nemam pravo odsudzovat inych.
Je mi luto, ze sa to takto zvrhlo a ze si sa na mna nahnevala. Ale ja mam svoju vieru, svoje nazory a nemyslim si, ze som kvoli tomu zla.

nina88
9. okt 2009

Nijako ťa neberiem. Toto podla mňa totižto nie je o názore. Niektoré veci, by ludia mali mať zakódované v sebe. Keby ti niekto zabil dieťa, neodsúdiš ho zato? Vieš, táto spoločnosť to dala za volbu, za vec názoru, ale nemalo by to tak byť...
Zviera zožerie slabého jedinca (postihnutého), to je iná vec... Na toto sa mi celkom ešte nevytvoril názor, ale časom to určite príde.
Máš pravdu, ja to nezmením,môžem len dúfať, že stále viac žien, bude mať ten istý postoj...
Poznám vela takých, čo to spravili: lebo neni správny čas, lebo ma doma zabijú, lebo priatel ma opusti, lebo lebo lebo.... To chúďa vnútri sa sem nepýtalo, ale predsa skončí v kafilérii, bez práva na život... Videla som potrat zo všetkých strán, trasem sa len pri pomyslení na to. To malé sa krčí, dáva rúčky pred seba, otvára ústa,že chce plakať... Vlastná matka ho zabila-nie, toto neni názor, toto je legálne vražda, lebo to dieťa sa nestáva človekom po narodení, ale hneď ako sa spojí vajíčko so spermiou-to už je život...

blackrose
9. okt 2009

Ja tomu rozumiem, ja by som to sama nedokazala urobit a nechapem ako sa niekto k tomu odhodla, ale JA nemozem sudit!
Potrat nie je o tom, ci je to dovolene, alebo nie. Ak to dovolene nebude, budu to robit potajomky a mozu pri tom zomriet aj matky. Alebo vyhodia uz narodene babo von okno, do kosa alebo ho utopia. Budu sa preplnat detske domovy, bude viac deti bez lasky. Nevravim, ze je jednoduchsie zabit, to nie!!! Ale zakaz potratov nic nevyriesi.
Tato spolocnost musi hladat riesenia, aby nedochadzalo k nechcenym tehotenstvam. Ale to nie je na tych "blbych" babach, ktore roztvoria nohy ale na ich rodicoch, ako si vychovaju tie baby, co im daju do hlavy a do srdca.
Takze ti prajem, aby si vychovala svoju dcerku k laske k zivotu a aby si jej bola v dospelosti blizkou a dobrou mamou.
Treba sa zamysliet nad tym, preco dnesne deti su ako utrhnute z retaze... asi preto, ze na nich rodicia kaslu...

nina88
9. okt 2009

na tie potraty nechodia len puberťáčky... Detské domovy? nie. Ak dá matka dieťa do hniezda záchrany, je poradovník... Čakajú ludia ktorí nemôžu mať vlastné deti a budú ich lúbiť tisíc krát viac... A v detských domovoch vyrastá kopec inteligentných ludí, ktorí si založia rodinu a potom sa ich opýtaj, či by radšej boli mŕtvi. Nie...je to vražda a hotovo

aduliak
9. okt 2009

Ninka: aj ja si myslim,ze potrat je hrozny, nechapem ho a nedokazem si predstavit situaciu, kedy by som sa pre potrat rozhodla ja (taka neexistuje)....ale.....po mnohych skusenostiach som sa naucila jedno.....nikdy neodsudzujem chovanie alebo ciny inych, ked som nikdy v ich situacii nebola.....netyka sa to len potratov, ale cohokolvek.....

a inak baby....vsetky tu sme proti potratom, tak sa hadat nebudeme,ok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre