Tri mesiace sa snažíme o bábätko

olinka1502
4. mar 2020

Ahojte 🙂 Mam 23 rokov a nedari sa mi otehotniet. Viem ze si asi budete mysliet ze som blazniva a zbytocne zatial panikarim , ale snazime sa s manzelom otehotniet a nedari sa , zatial je to velmi kratko, treti mesiac, ale ja zacinam mat pocit ze je nieco v neporiadku , navyse neviem presne zistit kedy mam asi ovulaciu kedze ja ziaden hlien pocas ovulacie nemavam , mam skoro cely mesiac nejaky vytok, ale pocas ovulacie posledne mesiace nie .... Rozmyslam ze zajdem ku gynekologovi na testy ci nemam nejaky zapal alebo ci mi vie povedat ci som plodna ...da sa to vobec zistit nejak zo sona ? Liecila som chlamydie asi pred rokom ...Dakujem za akekolvek rady alebo pomoc od Vas ak ste niektora mali podobnu skusenost

sisa_s
4. mar 2020

Neda sa ultrazvukom urcit, ci ste plodna len tak.. Ak by tam boli nejake vyvojove anomalie sposobujuce neplodnost,tak by ste to vedeli pri predchadzajucich kontrolach... Lekari riesia problemy s otehotnenim najskor po neuspesnom polrocnom snazeni..skuste si najskor kupit ovulacne testy a odsledovat to, ci vobec prebieha ovulacia, vitaminy z lekarne, priatel zdravy zivotny styl, sport

olinka1502
autor
4. mar 2020

@sisa_s dakujem za radu 🙂 na kontrolu k lekarovi pravidelne chodim a vzdy povedal ze je vsetko v poriadku ... ovulacne testy uz som objednala tak uvidim o 2 tyzdne co na nich bude...🙂

evita2176
4. mar 2020

@olinka1502 skus si kupit bazalny teplomer a meraj teplotu, tak spoznas svoje telo asi najlepsie 😊

miskaamiska
4. mar 2020

@olinka1502 keď nevieš, kedy máš ovulaciu najspolahlivejšie je merať si bazalnu teplotu. A 3 mesiace pri snažení nič neznamená... My sme sa snažili skoro rok a pol a lekári "nedarenie sa" väčšinou riešia po roku. Psychika tiež robí svoje. Nezúfaj a držím palce 🍀

kittyna5
4. mar 2020

Ja som mala tiež 23 keď sme začali skúšať, presnejšie od apríla minulého roka. Chodila som pravidelne na kontrolu ku lekárovi, tvrdil že som ok a zrazu pred rokom v marci mi povedal, že mám polycystické vaječníky, na jednej strane 19 a na druhej 24 cýst, takže deti mať nebudem. Nešlo mi to do hlavy, že zrazu len tak po ročnej preventívke sa ich tam tolko spravilo. Tak som sa objednala do reprodukčného centra, tam doktor povedal, že to vôbec nie je také zlé, možno s tým problém bude, ale nevidí to ako hororovú situáciu, nakoľko mám málo rokov. Tak sme teda od apríla skúšali a stále nič. Chodila som každý mesiac k doktorovi, ten mi odsledoval kedy mám ovuláciu. Potom v septembri som si povedala, že dám si pauzu od lekárov, nasadila som si prírodné vitamíny. V decembri som si zas povedala, že dobre tento mesiac posledný krát a keď nič tak, to už riešiť nebudeme. Asi som to tých 9 mesiacov skúšania mala v hlave a moc sa na to sústredila, ale keď som povedala, že posledný krát a dosť, tak sa nám podarilo a teraz som v 15 tt. 🙂 Držím palce nech vám to vyjde 😉

olinka1502
autor
4. mar 2020

@evita2176 budem musiet 🙂 asi to je dobry napad , dakujem

olinka1502
autor
4. mar 2020

@miskaamiska mozno aj to ze na to stale myslim fakt neprospieva :( len je tazke to vypustit ked vidim okolie a zeny ktorym sa to podarilo hned na 1x :( ale dakujem za podporu

olinka1502
autor
4. mar 2020

@kittyna5 tak som rada ze uz sa mozes tesit a dufam ze vsetko dobre dopadne 🙂 po dalsej menstruacii pojdem k lekarovi a som zvedava ci bude stale “ vsetko v poriadku “ kazdopadne budem si merat bazalnu teplotu a mozno aj to pomoze 🙂 dakujem

miskaamiska
4. mar 2020

@olinka1502 viem je to ťažké, ale hovorím z vlastnej skúsenosti....problémy s hormonálnou nerovnováhou, užívala som prírodnú kúru a inofolic v july spontánny potrat a v novembri som otehotnela znova na začiatku augusta sa mi narodí chlapček. Netlac na pílu ono to príde 😉😊

simca06022011
4. mar 2020

@kittyna5 dobre ta vystrasil, to je iny dement ten lekar, bez urazky.. omg... mne tiez moj lekar stale, ze vsetko ok vsetko ok... a nakoniec PCO mi hned na jeden sup druha lekarka zistila... nechapem, ale uplne prirodzene som otehotnela.. a moj lekar este do mna navrieskal, ked som prisla s diagozou od inej lekarky, ze co si vymyslame. Pritom aj priznaky roky som riesila...

simca06022011
4. mar 2020

@olinka1502 najlepsie je nestresovat, a ani na to nemysliet, uzivat si.. ten stres z toho ze sa nedari, obzeranie tehuliek neskor a slzenie nad kocikmi nepridavaju na pohode :D Mne sa podarilo, az ked som si povedala, ok, ziadne dieta nebude a vrhla som sa do prace, isli sme na dovolenky a sup... :D len 3mesiace je naozaj kratucko na trapenie sa...

michaella24
4. mar 2020

Naozaj. Netlač na pílu. Môžeš si preventívne nasadiť Inofolic či Gynex a partnerovi Folandrol. Poviem ti, ako to bolo u nás. My sme si povedali mesiac pred svadbou, že teda je čas. Strašne som sa tešila, bola som nadšená a nevedela sa dočkať predstavy, že si nájdem dve čiarky. Inofolic som užívala už nejaký čas predtým na odporučenie gynekológa, na sone videl, že folikul tam je, čiže všetko v poriadku. Viem, kedy mám ovuláciu, no bola som si istá, že to musí vyjsť hneď. Milovali sme sa každú druhý deň. Prvý mesiac nič, druhý nič. Poplakala som si, že čo robíme zle. Prišla jeseň, pre mňa moje depresívne obdobie a manželovi som napísala (väčšinu času je v zahraničí), že sa z toho nechcem zblázniť, nechcem skončiť tak, že sa budem merať, sledovať, testovať a blázniť z toho a teda, nebudem nič brať, nebudem nič riešiť, teraz sa psychicky na dieťatko aj tak necítim. Keď bude chcieť prísť medzi nás, tak príde, aj keď to bude trvať rok (sme spolu naozaj veľmi málo, takže pri našej frekvencii by to ani nebolo veľa). A vieš čo? Hneď pri najbližšej príležitosti som zostala tehotná 😀 Tiež som nechápala, ako sa nedá myslieť na to, že chcem otehotnieť. Takže ono, nerieš, nestresuj, nemysli na to, má niečo do seba. A tri mesiace sú fakt málo. Držím palce ♥️

olinka1502
autor
4. mar 2020

@simca06022011 budem sa snazit nad tym nerozmyslat a neplanovat presne na urcite dni kedy sa musime viac snazit 🙂 a gratulujem

olinka1502
autor
4. mar 2020

@michaella24 gratulujem a dakujem za podporu 🙂 ked uz nad tym prilis premyslam tak hladam same negativa , vraj mam trosku naklonenu maternicu tak dufam ze to nejak nevplyva ... pojdem na tu gyndu a necham to radsej tak ako to ma byt 🙂

michaella24
4. mar 2020

@olinka1502 ďakujem, určite sa ešte popýtaj gynekológa, aby si si bola istejšia. Ak poznáš svoj cyklus, skús si vypočítať orientačný čas, kedy by ovulácia mala nastať a objednaj sa ku gynekológovi, že či bude folikul viditeľný aj na sone. Ešte som zabudla doplniť, že v tom čase, keď som otehotnela, manžel mal zlomenú nohu, čiže ani milovanie nebolo také časté 😀 Nezabúdaj, že aj to má byť hlavne z lásky a s chuťou, nie preto, že treba a musíme. Užívajte si jeden druhého a aj to, že ste možno ešte len vy dvaja 🙂 Bábätko je naozaj veľká zmena.

nikapuggioni
6. mar 2020

@olinka1502 Ahoj.
Ja mám 26 a tiež sa nám nedarilo vyše roka. Pred mesiacom a pol som išla k lekárke. Chcela som ísť skôr ale žijem mimo sk a keď som prišla na sk moja lekárka že treba sa snažiť. No celé zle.
Tak som išla k lekárovi tu v zahraničí povedala som mu aký mám problém a hneď má poslal na krv kde mi zistili že mi nefunguje dobre hypofyza že mám hormonálnu nerovnovahu. Takze mi nasadil hormonálnu liečbu, a plus každý týždeň chodím na injekcie. Difam že sa nám zadarí. 🙏🙏.
Takze určite ti odporúčam ísť k lekárovi a povedať mu o vyšetrenie. A držím palčeky nech sa zadarí čím skôr 🙃🙃

iamfruity
9. mar 2020

Uplne chapem tvoje obavy a strachy. My sme na tom podobne. Mam 26 a snazime sa treti mesiac... mometalne som este v dvojtyzdnovom cakacom obdobi takze netusim ci uz sa podarilo aldbo nke :D ale chapem ten pocit ked ta csly zivot plasia ze pozor lebo otehotnoes a zrazu ked to chces tak ocakavas ze to bude take jednoduche a ono to nie je ! Clovek sa boji a rozmysla co by mohlo byt zle ale na toto je priestor asi az po roku snazenia. Teda mlzes aj slor samozrejme ale neplodnost je charakterizovana ako 12 neuspesnych pokusov pri pravidelnom nechranenom styku. 😉 no co ja si myslim ze je u mna problem je skor nastavrnie mysle. Mam momentalne stresy a vo svete siri panika a vsetci riesia len virus... proste telo je mudre a vie ze matka ss neciti bezpecne a to nie je energia do ktorej sa lahko privadzanpotomstbo. Cize snaz sa urcite aj o vizualizaciu,upokojenje a doveru v nieco viac ze vsetko dobre dopadne 🙂)

olinka1502
autor
11. mar 2020

@iamfruity no ved prave , ten dnesny stres z toho co bude , navyse ja som dost taka citliva na tieto veci ako panika a tak , mna vie rozhodit vela veci , po zdravotnej stranke ale cakat nebudem nabuduci mesiac pojdem k lekarovi / gyndosovi a vyziadam si aj nejake testy , pretoze si chcem byt ista , navyse mam podozrenie ze minuly mesiac som ovulaciu ani nemala ... tak drzim palce aj tebe 😊

iamfruity
12. mar 2020

@olinka1502 Bože aj ja 🙂 Ja pracujem v lekárni v poliklinike a nemáme rúška ani pre vlastnú spotrebu. Denne nám tam chodia stovky infekčných pacientov, pričom sú aj takí, čo prišli zo zahraničia a takmer s výsmechom hovoria že karanténu nedodržiavajú. Ohrozujú každého okolo seba. Do tohto stavu privádzať dieťatko je strašne ! Nebojím sa o seba ale bojím sa o všetky tehotné ženy ktoré su takouto nezodpovednosťou ostatných ohrozované. Cakam ci sa potvrdi tehotenstvo, ak ano, nemozem pracovat bez ruska a vybavovat pacientov... cele zle proste hrozna situacia hlavne pre nas snazilky !

olinka1502
autor
13. mar 2020

@iamfruity Dufam ze sa to coskoro podari 🙂 a daj vediet , ja som teraz tiez cakala a nepotvrdilo sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre