Snažíme sa o dieťa a manžel očkovaný na ovčie kiahne

zuzkaakzuz1
22. jan 2019

Ahojte, nema prosim niekto skusenost s nasou situaciu? Snazime sa o dieta, no v nasom okoli su prave rozsirene ovcie kiahne, ja som ich uz prekonala ale manzel este nie, takze sa bol zaockovat vakcínou. Viem, ze zena by po ockovani nemala 3 mesiace otehotniet, ale ako je to s muzom? Je lepsie si dat teraz pauzu pre istotu?

Dakujem

zuzana76
22. jan 2019

inkubacna doba je zhruba 14 dni, takze ak to do 14 dni po ockovani nedostane, tak sa mozete kludne snazit

zuzkaakzuz1
autor
22. jan 2019

@zuzana76 dostat by to nemal, mna skor zaujima ci ta vakcina v jeho tele nemoze nic sposobit, kedze je to vlastne ten isty virus

evittam
22. jan 2019

@zuzkaakzuz1 Neexistuje vakcina,ktora ti zaručí ze chorobu nedostane. Ani jej lepsi priebeh. Bohužiaľ. Co sa tyka možnosti splodit dieťa treba riešiť s lekárom. Najlepšie tým čo odporucil vakcínu.

beky1813
22. jan 2019

A ako by mohla ovplyvnit vakcina spernie a nasledne plod? 🤔

pininka
22. jan 2019

Určite to nič neovplyvní. Kľudne pracujte na plodeni.

zuzana76
22. jan 2019

@zuzkaakzuz1 je tonziva vakcina, takze moze dostat kiahne a mat slabsi priebeh, ale je to skor rarita, kludne sa mozete podla mna snazit

zuzkaakzuz1
autor
23. jan 2019

@beky1813
@pininka
@zuzana76 dakujem vam, upokojili ste ma 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre