Snažíme sa o dieťa ale stresuje ma dotieravá rodina

mywiel
25. sep 2007

Urobila som asi chybu, ked na otazku rodiny a znamych "a co vy keby budu deti?" som odpovedala, ze uz sa snazime. Este sme len zacali a uz ma vsetci stresuju a pytaju sa, ze ci uz som v tom a davaju mi rady, ze nemam stresovat! Ved ja nestresujem ale zacnem, ked sa ma neprestanu pytat kazdy mesiac!!! ☹

zabka
25. sep 2007

Tak ziadne stresy... 😉
Lebo to veru nepomaha... 😉

mywiel
autor
25. sep 2007

Som sa rozhodla, ze uz nebudem nic hovorit, ak sa podari tak to oznamim az vo 4tom mesiaci a basta.
😉

mywiel
autor
25. sep 2007

Som si myslela ze sa budu so mnou tesit, ze ma podporia ale vidim, ze to je presne naopak, vsetci sa obavaju aby som to nesilila.
Stresovat budem az ked sa to nepodari po roku, tak nech prestanu malovat certa na stenu. A to som si myslela, ze mama bude rada... ☹

zabka
25. sep 2007

Presne tak spravna rec.... 😉

mywiel
autor
25. sep 2007

A ty uz mas deti ci sa tiez snazite?

alex
25. sep 2007

Presne pre toto, na tieto otázky odpovedám tak, že sme ešte v štádiu rozmýšlania, či áno, alebo nie. Keď sa to podarí, tak povieme, že sme sa rozhodli, že je ten správny čas. Samozrejme, je pár ľudí, čo vedia, že sa snažíme, ale tí našťastie nič také nehovoria a nestresujú za nás.

mywiel
autor
25. sep 2007

Ved som sa poucila, som naivna, ale ja som to povedala nablizsej rodine! ☹

alex
25. sep 2007

Tak im jednoducho povedz, že keď budete čakať, tak im to oznámite sami, nemusia sa vás stále vypytovať.

mywiel
autor
25. sep 2007

No nic uz sa stalo. Uz budem tajnosktarka. 🙂 Kupila som si Cyclotest 2plus s tym sa to do 6 mesiacov urcite podari.(mini pocitac plodnych dni na principe bazalnej teploty) poznas? 😉

alex
25. sep 2007

nepoznám 😕 idem to kuk

mywiel
autor
25. sep 2007

Nemusis kreslit ziadne grafy, pocitac ti vyrata vsetko sam... 😀

alex
25. sep 2007

A ako to funguje?

mywiel
autor
25. sep 2007

merias si teplotu pod jazykom, rano pocas menstruacie, ked nameras 6 cyklov pocitac ma dost informacii aby ti potom presne ukazal ktore dni plodis...a je to 😀

mywiel
autor
25. sep 2007

Meria to presnejsie ako teplomery a vyrata a zaznamenava to vsetko same, funguje to na baterky, dokonca si mozes na tom nastvavit budik aby si merala vzdy v tu istu hodinu rano.

mywiel
autor
25. sep 2007

A funguje to tiez ako antikoncepcia, nemusis brat tabletky, lebo ti ukaze ktore dni su neplodne.

alex
25. sep 2007

íha... no ja meriam BT a robím si graf na wunschkinder.net
Meranie bazálky je si myslím fajn vec. Naozaj sa o sebe veľa vecí dozvieš.

ajena
25. sep 2007

mywiel napíš nám čo to je vlastne ten Cyclotest 2plus...na webe o tom v slovenčine nie je nič písané...dík

mywiel
autor
25. sep 2007

cize merias len pocas menstruacie a po 6 cykloch uz vie presne ukazat kedy budes ovulovat, je to super. Ja som zatial pri prvom cykly, ale baby co to pouzivali rychlo otehotneli aj tie co sa predtym uz dlho pokusali a neslo s tymto to bolo rychlo. 6 mesiacov nie je zas az taka doba, to ubehne rychlo no nie?

mywiel
autor
25. sep 2007

no je to v anglictine, nemcine a francuzstine tak ktory ti mam poslat?
je tam cely navod k pouzitiu...

annavi
25. sep 2007

mywiel nemas to nahodou v slovencine??,je to po nemecky a ja nemcinu eee..

mywiel
autor
25. sep 2007

myslim ze v Rakusku, alebo v Nemecku to dostat kupit v lekarni. Ja zijem vo Svajciarsku a kupila som to vo Francuzsku. 😀

alex
25. sep 2007

No ako antikoncepciu by som to rozhodne nevyužívala, keďže je možné, že sa ti vajíčko uvoľní aj mimo plodných dní, napr. pri silnom orgazme.
Mňa by veľmi zaujímalo, kedy by to mňe vypočítalo plodné dni, keď skoro každý mesiac mám ovuláciu iný deň cyklu. Napr. minulý mesiac to bolo tuším 18DC a teraz som 23DC a ovu je asi dnes.

mywiel
autor
25. sep 2007

to vypocita podla tych nameranych teplot...

mywiel
autor
25. sep 2007

mam to v anglictine ak chces annavi

mywiel
autor
25. sep 2007

jasne ze na 100% by som to ako antikoncepciu tiez nepouzivala to ani nedoporucuju, lebo to nechrani proti pohlavnym chorobam samozrejme, je to len pristroj... 😀

mywiel
autor
25. sep 2007

Annavi ty si zo Zvolena? Ja som z Banskej Bystrice, ale som sa vydala do Svajciarska. 😀

alex
25. sep 2007

Aj ja sa orientujem podľa teplôt. Zapisujem ich do grafu a tam mi to vypočíta, kedy bola ovu. No a raz mám ovu vtedy a inokedy vtedy. Ale nehovorím, že to je zlá vec. Určite to v mnohých veciach pomôže, takže ja len držím palce!

mywiel
autor
25. sep 2007

Je to presne to iste co ty robis funguje to na tom istom principe, len nemusis ty kreslit grafy, tie su niekedy dost komplikovane.

mywiel
autor
25. sep 2007

Ak chces mat graf a vidiet to na papiery, tak zavolas cislo co je v navode, natukas cislo tvojho cyklotestu a prilozis pristroj k telefonu a prehra sa to z neho a oni ti potom poslu grafy domov postou! To je co?! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre