Snažíme sa o dieťa, zatiaľ neúspešne

mimusa4
20. okt 2007

Ahojte snažíme sa otehotnieť a nedarí sa... všade okolo mňa sú už malé bábiky alebo krásne brušká a ja nič..viem, že nie som sama. Mám otočenú maternicu , čo by možno ani nebolo až také zlé, môj drahý bol na spermograme len raz a vyšlo mu mierna oligostenospermia, alebo tak nejako sa tomu vraví, ale že treba to zopakovať, aby moja gynka vedela či tlačiť do mňa hormóny abo nie. No ďalšia vec je, že užívam lieky ako concon cor a frontin, síce teraz mi ho zmenili za lexaurin. Tak ja fakt neviem ako to dopadne..a fakt by som už veľmi chcela ...nemám tu veľa príspevkov, ale rada sa zoznámim s vami ďalšími..papa 🙄 😀

luko
20. okt 2007

mimuska, ak ma drahy problem s SPG, na nakopnutie spermii je vraj velmy dobra MACA - viac si precitas na cajovydom.sk 🙂

drzim palceky mimuska 😉

mimusa4
autor
20. okt 2007

ďakujem a načo je efenitin alebo refetin neviem niekto to spomínal a ja som to už skomolila..sorry

linka
20. okt 2007

ahoj mimka 🙂 my sa tiez snazime o mimco a nejak neprichadza ☹ a este k tomu mame teraz pauzu,co uz.

mimusa4
autor
20. okt 2007

Keď ten čas tak letí ..a do 2-och rokov dúfam, že to vyjde, nechcem byť na to veľmi stará, aj tak už mám dosť r. a ešte som nemala žiadne. ☹

linka
20. okt 2007

odkedy sa snazite?

linka
20. okt 2007

alebo lepsie povedane ako dlho?

mimusa4
autor
20. okt 2007

no asi tak rok a pol..neviem presne, len približne..zatiaľ som to brala v pohode ale teraz už ma kare. Môj mužíček našiel niečo, čo neviem či je efektívne, ale volá sa to Kotvičník zemný a je to vraj na lepšiu tvorbu a životnosť spermií, ale dá sa to objednať len na dobierku..

mimusa4
autor
20. okt 2007

keď som sa na to pýtal včera v lekárni tak povedali že ešte o niečom takom ani nepočuli. 😅

linka
20. okt 2007

a neodporucila ti zenska laparku? ja som bola nedavno...

linka
20. okt 2007

a co je ten kotvicnik? nejaka bylina?

mimusa4
autor
20. okt 2007

áno keď si to hodíš do googla tak nájdeš niečo o tom. A ty prečo máš spomínanú pauzu? bola si na nejakom vyšetrení alebo sa niečo stalo?

linka
20. okt 2007

bola som na laparke a laparotomii,mala som myomi a zrasty ☹

mimusa4
autor
20. okt 2007

tá laparka je umelé oplod.. alebo nie? mne ešte nič nenavrhovala len mi poslal muža na spermiogram, ktorý absolvoval ale povedala nech ide ešte raz žeby si bola na istom..ako ďalej, a vieš ako sa mužom chce na takom krásnom mieste niečo produkovať..xixi

linka
20. okt 2007

laparka je taka mala operacia,urobia ti 3 dierky do brucha,v pupku a na lavej strane a pravej,zavedu kameru do oblasti pupka a skumaju ti vsetko,ci sparvne funguje a popripade odstrania zavady.

mimusa4
autor
20. okt 2007

och ja som hlúpa čo? to asi nebude to?

linka
20. okt 2007

mne robili skumali aj vajickovody ci su priechodne aj vajcovody ci su v poriadku,chvalabohu ano.

linka
20. okt 2007

nie si hlupa,odkial si to mala vediet 😉

mimusa4
autor
20. okt 2007

ježkove oči tak to by ma ani nenapadlo že to je niečo také..a nebolelo ťa to? a to sa ti vlastne kvôli tomu nedarilo otehotnieť? ja som v živote nebola v nemocnici tak nič nepoznám a ani nemám tak skvelú mamu ktorá by mi to vysvetlila a svokra taky tak..

mimusa4
autor
20. okt 2007

a to im nestačí na niečo také sono? aby zistili situáciu?

linka
20. okt 2007

po operacii som mala bolesti,tie myomi mi vypalovali,uzila som si,co uz,ale uz je dobre,mame sa snazit o 3 mesiace,tak uvidime,ci to bol problem.

linka
20. okt 2007

no lekar mi ich objavil ultrazvukom

mimusa4
autor
20. okt 2007

uf tak držím palce silno, určite vám to vyjde.. 😵

linka
20. okt 2007

ten jeden bol dost velky,5 cm,takze museli aj rezat,nesiel vybrat cez tie male dierky,lebo bol tuhy velmi..

linka
20. okt 2007

dakujem ti,neboj aj vam sa to podari 😵

mimusa4
autor
20. okt 2007

no mne nič moja nepovedala tak dúfam že ani nič nevynechala, povedala len že mám otočenú maternicu, ale že to má veľa žien..

mimusa4
autor
20. okt 2007

no poviem ti že to si si prežila ty tak ja môžem byť ticho a neplakať.

linka
20. okt 2007

pocula som o tom a ze najlepsia poloha je zozadu,ze vraj...zname mi to hovorili,nedarilo sa im dlho otehotniet a vyskusali ju 😉 a zadarilo sa,tak neviem

evikmi
20. okt 2007

linka: jak dlouho jsi potom ve špitále?

linka
20. okt 2007

ale tak nehovor,kazda sme na tom rovnako,ked sa nedari

mimusa4
autor
20. okt 2007

tak mne potom treba špeciálnu..väčšinou sa pracuje zo zadu, ešte aj nohy dvíham, ľahám na brucho a nejak sa neukladá tam jak má.. 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre