Snažíme sa o dieťatko a nedarí sa

zuzana_2000
18. dec 2018

Ahojte baby, mam 20 r a muž má 24 ...
Snažíme sa o bábo už dlhši čas cca 1,5 r, no žial nedarí sa nám
Som s toho v koncom.
Tento mesiac som mala 3-tie kolo Clostibeggitu. A som zvedavá.
OVU testy čo som si robila boli //.
Len nejako ja moc týmtom OVU testom neverím ...
Mne gynekológ povedal, že mam cakat. Robil mi hormonálny profil, ktorý vyšiel dobrý, že som v poriadku, že tam mám len "DROBNÉ CHYBY" ...
Priatel zatial na vyšetrení nebol.
Uzívala som tbl na otehotnenie a nic gynex som uzívala a nic ...
Baby, prosím Vás otšehotnela nejaká čo sa dlhšie snazila ? :(

monika494
18. dec 2018

@zuzana_2000 skus bylinkarku vo vrbovom.pomaha zenam, kt sa snazia o babo..

andula1988
18. dec 2018

@zuzana_2000 ahoj, myslim ze najskor by mal ist priatel, aby si hormony nebrala zbytocne ak je chyba u neho....
mozes podstupit aj laparoskopiu

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@andula1988 A prečo by som mala podstúpiť laparoskopiu ? Keď ja nemam ani cysti na vaječ ani nič. Všetko mi zmyzlo .. 🙂

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@monika494 požete mi dat kontakt. Prosim alebo nieco
Ja pochádzam zo Šaľe :(

andula1988
18. dec 2018

@zuzana_2000 nemusis ju podstupit, no mozes mat aj nepriechodne vajecniky. To ti vie zistit aj lekar ...
Mne dali odporucanie na spermiogram skor nez zacnem brat lieky

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@andula1988 tak zatial nepovedal. Zajtra idem tam .. Tak sa uvudí ... Opytam sa ho nato
bodaj by sa zadarilo

andula1988
18. dec 2018

@zuzana_2000 prajem ti to ....
clostyl idem uzivat aj ja od dalsieho cyklu ak pride

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@andula1988 ani ty nevieš otehotniet ?
prečo ideš užívat clostil ? máš s nim skusenosti ?

andula1988
18. dec 2018

@zuzana_2000 ja som ho brala zatial len raz 1cyklus asi 3 roky vzad ....
teraz idem znovu. Idem ho brat koli ovulacii, no najskor som bola na laparoskopii

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@andula1988 a tu laparoskopiu mozem ppzidat i ja alebo ako to je ?
Mozme popisat na Viberi ak mas ? 🙂 FB nemam

asia83
18. dec 2018

@zuzana_2000 POČKAJTE. Však ste mladučká, nič vám neujde. Menej na to myslite...

andula1988
18. dec 2018

@zuzana_2000 nemam viber, lekar by ti ju asi odporucil ak by bola potrebna ale mozes sa na nu spytat niekto riesi skor lieky az potom laparku.

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@asia83 Ako újde velmi po tom zúžim :/

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@andula1988 raz mi rozprával o laproskopii, len nehovoril ze mala by som alebp ze dobré by bolo .. :( Ale opýttam sa ho na to

ukulela
18. dec 2018

@zuzana_2000 naozaj - skor nes zacnes podstupovat nejaku liecku (na co - ked mas profil OK) nech ide priatel na spermiogram. to je to najmenej, co moze urobit. a potom obaja vitaminy, ty kys. listovu, jemu tiez nejake vhodne najdi. a ak bude mat spermiogram v poriadku, potom rieste dalsiu tvoju liecbu. cudujem sa, ze ti to lekar hned nenavrhol.

andula1988
18. dec 2018

@ukulela mne je taktiez dovne ze berie 3 cyklus clostyl a nemaju ani vysetrenia zo spermiogramu ....

evalin88
18. dec 2018

Kamoska sa dlho s manzelom snazila. Nakoniec zistili ze on ma bohuzial pomalsie spermie, cize nakoniec potrebovali asistovanu reprodukciu.. muz mal 30. Ona 26. Bola zdrava takze uz potom donosit babo nebol problem.

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@ukulela kyselinu listovu beriem. Môj gynekológ mi ešte ani lne nenavrhol, že priatel má íst na spermiogram ...

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@andula1988 neposiellal mjho priatela na spermiogram

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@evalin88 je tá zo šťastnejších. Ja neviem čo mám robiť :( už ... Zúfala som už ženy.

ikonica
18. dec 2018

@zuzana_2000 1.spermiogram a potom ak bude ok 2. Mozno skusit este ine vysetrenia ako napr reproimunologia - ci nie si "alergicka" na spermie 3. Mozno ta laparka a ak bude ok tak potom skusat par mesiacov prirodzene, ak sa nepodari tak skusit iui... Ak ani to nezaberie tak zvazit ivf... Ale bez spermiogramu sa do ostatnych veci nepustajte....

ikonica
18. dec 2018

@zuzana_2000 zbytocne sa budes napchavat hormonmi, podstupovat narkozy, laparky a ine 'fajnotky' a nakoniec zistis, ze problem je u muza....

amarilka26
18. dec 2018

@zuzana_2000 cislo na bylinkarku z Vrboveho p.Kopacovu 0903 037 131

sida456
18. dec 2018

@zuzana_2000 ahoj my sme sa o druhé snažili 2 roky 😞 po 2 rokoch mi dala dr.duphaston brala som ho 3 mes vždy nejak počas men.cyklu už neviem v akých dňoch po 3 mesiacoch nič..... tak mi odporučila že priateľ nech ide na spermiogram a mne dala clostibeg či ako sa to vola.... priateľ prevracal očami keď mal ísť na spermiogram 🤷‍♀️...... čuduj sa svete clostibeg som si už nedala lebo menzes neprišiel. Možno sa partner prebudil ? Neviem ale je to tým že Popravde som prestala tlačiť na pílu a povedala som si dosť ! Kašlem nato tak je nám to tak súdené nemať druhé aaaaa podarilo sa. Som v 25 týždni a mám 26 rokov prvé som mala ako 22 ročná a babo sme chceli ale netlačili sme. Podari sa nepodarí vôbec som sa nato nesustredila 🤷‍♀️

zuzana_2000
autor
18. dec 2018

@amarilka26 písala som jej SMS :(

osky
19. dec 2018

@zuzana_2000
Si este velmi mlada,tvoj partner tiez.
Snazite sa ani nie 2 roky...mozno potom bude dr.riesit cosi viac...
Neviem co by si hovorila,keby si sa snazila 10 rokov a nic....
V kazdom pripade-lekar tvrdi ze mas v hormonalnom profile len "male" chyby...
To co je za lekara???
Bud si ok alebo chyby treba riesit!!!
Ako prve ste uz daaavno mali riesit manzelov spermio a pokial bude ok,zistit ci mas priechodne vajcovody,ci u teba prebieha ovulacia a napr.aj ci nemas zvyseny prolaktin....
Ak bude vsetko ok,mozes sa pytat aj na vysetrenie stitnej zlazy-ale myslim ze to by v hp videl,ci tam nieco nesedi.
Skus si pozriet i prirodzene metody-sledovanie hlienu,bazalnej teploty....na nete i tu na mk najdes o tom vsetko.

titla
19. dec 2018

@zuzana_2000 Pripájam sa k názorom čo tu odzneli, ako prvé riešiť partnerov spermiogram.
My sme sa snažili vyše roka a to som ja mala po 30 (muž po 35) a zlý hormonálny profil. Cysty chvalabohu v tom období nie, ale v minulosti áno. K tomu aj iné gynekologické ťažkosti (podozrenie na endometriózu), takže môj lekár mi navrhol laparoskopiu. A rovno so žiadankou o predoperačné vyšetrenia napísal aj žiadosť o spermiogram pre manžela, lebo ako povedal nemá zmysel aby som ja podstupovala všetky tieto invazívne vyšetrenia a liečbu, keď nevieme či je problém v manželovi... A u muža sa to dá vylúčiť jednoduchým vyšetrením.
Ja som laparskopiu podstúpila (áno je to operácia ale fakt nič strašné) a ukázalo sa, že u mňa je všetko v poriadku a na moje veľké prekvapenie na pooperačnú kontrolu o 7 týždňov neskôr som prišla už ako tehotná 🙂
Ale ja som sa po tej operácii, tak v duchu rozhodla, že treba zvoľniť. Sťahovali sme sa, v robote boli stresy, tak som si povedala, že ešte pol roka dám tomu voľný priebeh a potom by sme mali zvážiť návštevu CAR... no a na to dve čiarky na teste.
Čiže ako bolo spomínané, po prvé treba poslať partnera na spermiogram a po druhé, snaž sa zvoľniť. Ja viem, že tá túžba je silná a nedá sa let tak potlačiť, ale len zo svojho okolia poznám xy prípadov, kedy sa bábo podarilo práve vtedy, keď sa žena uvoľnila.

amarilka26
19. dec 2018

@zuzana_2000 treba jej telefonovat poobede. Ked som tam bola ja, tak pani este pracovala niekde, takze sa jej dalo volat len poobede.

nini1010
19. dec 2018

Myslim ze po 1,5 roku by uz bolo hadam fajn aj viac vysetreni ako len cakat a snazit sa.to sa takto mozete snazit aj najblizsich 5 rokov...zvlastny pristup lekara.na tvojom mieste by som bola asertivnejsia a pytala sa na vysetrenia kde sa da.
1.folikulometria-dr ti bude od cca 10 dna cyklu merat kedy vlastne mas ovulaciu.ked nevies s istotou kedy ovulujes ako vies kedy sa snazit?obrovske mnozstvo zien neovuluje medzi 14-16 dnom.ked nevies 100%kedy ovulujes je to ako loteria.navyse dr vie spravit taku vec,ze bude sledovat folikuly a akonahle uvidi ze je vajicko zrele tak ti pichne injekciu a vyvola ovulaciu.je to normalne,stoji cca 30eur a potom sa treba nasledujucich 24 hodin snazit.
2.hyfosy-neinvazivne vysetrenie,cena cca 120e v sukr.centre,skontroluju ti priechodnost vajickovodov.ze ci nemas nejake zrasty alebo ine poskodenia,kvoli ktorym by vajicko pri ovulacii nevedelo zist.lebo mozes aj ovulovat,ale ak ti vajko neprejde dole je ti to figu platne.
3.spermiogram priatel-zaklad zakladov.davno ho mal mat ak ste na tom takto.spermiogramy dnesnych mladsich muzov su casto tragicke,ovela horsie ako muzov v strednom.veku.v sukr.centre mu ho spravia za cca 30 eur.v sukromnych centrach je vsetko spoplatnene ale mas rychlo vysetrenie aj vysledky a to sa v takejto situacii ceni.
4.ak mas uz horm. profil tak ok.ak budes mat vsetky tieto spominane vysetrenia v poriadku treba ist hlbsie.
5.Reprodukcna imunologia-Nitra,Presov,BA-spoplatnene vyseteenia 250e,skontroluju vam kompatibilitu spermii s vajickkm,ci spermie napr vo vnutri nezabijas,a ovela detailnejsie kvalitu spermii ako na spermiograme.
6.Ak stale nic tak by som checkla aj stitnu zlazu,mozno hematologiu?neviem,ale ta sa myslim testuje az pri potratoch.
Takze tak.Ziadne IVF.Este mas prilis vela nezodpobedanych otazok aby si sa dala napichat hormonmi a umelo oplodnovat.
Must have je spermiogram,folikulometria a hyfosy.Bez toho by som.sa nezaobisla.
A sorry mas dost nanic lekara ze ti nebol.ochotny pomoct skor a ja laik iba vyzbrojeny nestastnymi skusenostami z minulosti ti pisem to,co mal davno odporucit on.mne to vsetko navrhol moj dr.zvaz vymenu lekara.
Drzim silno palce 😊

nini1010
19. dec 2018

@zuzana_2000 a inak ta hyfosy je neinvazivna alternativa laparoskopie.pri laparo ta uspia.pri hyfoay tu len vstrieknu do vnutra tekutinu a sleduju priechodnost.je to ovela setrnejsie a bezbolestne.na laparku by som sla az keby som mala potvrdeny problem.na tej ti ho vyriesia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre