Špinenie a duphaston

20. júl 2021

Ahojte, minulý cyklus som konečne po pár rokoch otehotnela no žiaľ nedopadlo to dobre.
Tento cyklus som už 33DC, MS zatiaľ nedošla ale testy sú zatiaľ biele ako sneh.
Špinila som 15.7 a 18.7 len jednorázovo slabúčko ružovým hlienom po WC. Čo myslite - bola to riadne posunutá ovulácia? Ak by to bolo uhniezdenie tak to by už test mal ukázať však?
Po ovu mám takmer v každom cykle nasadený duphaston.
Ovu som sa rozhodla tento mesiac nesledovať, nemerala som ani BT ani nerobila ovu testy a takto som dopadla 🤦‍♀️
Teraz aj váham či duphaston už nasadiť alebo to nechať na prírodu. Respektíve nasadiť ho ak sa nejakým zázrakom ocitnú // na teste? No i babo raď 🤭

dejna_
20. júl 2021

Ja byt tebou vyskúšam nejaký kvalitný najlepšie digitálny clear blue test a podľa toho by som sa zariadila

autor
20. júl 2021

@dejna_ mám aj ten kúpený, nechcem si však robiť žiadne nádeje ale zas ani nič podceniť …
Teraz si vyčítam, že som ovu nesledovala 🙆‍♀️

dejna_
20. júl 2021

Presne poznám ten pocit každopádne držím palce 🍀❤️

autor
20. júl 2021

@dejna_ ďakujem

hennyinnsbruck
20. júl 2021

Ked budes mat // na teste Kludne si ho nasad, aj ja som tak spravila gynekologicka ze dobre som spravila
teraz je to zbytocne predlzovat lutealku
Ja som ho predtym raz brala od 3dpo

autor
20. júl 2021

@hennyinnsbruck ak nájdem // určite ho nasadím. Skôr teraz váham či ho nenasadiť skôr, keď minuly cyklus to nedopadlo dobre a začalo sa to už týždeň pred testom // špinením a následne krvácaním, testy záhadne tmavli aj napriek krvácaniu … že či som ho náhodou nenasadila uz moc neskoro 🙆‍♀️

hennyinnsbruck
20. júl 2021

Ja ked som ho brala od 3dpo som vtedy otehotnela a aj tak to odislo.ked to ma odist nepomoze nic.
Ako chces len rataj s tym ze o tych 10 dni si predlzis lutealnu. (Neviem kedy bola ovu)Uskodit neuskodi duphik.
Ale neni to vseliek.

autor
20. júl 2021

@hennyinnsbruck veď práve, ovu nemám potvrdenú tento cyklus ničím 🙆‍♀️
Asi to nechám tak, že nasadim len v tom prípade ak nájdem // na teste.
Bojím sa len opäť toho špinenia a krvácania 🤔
Dr skonštatovala že mám mierne nižší progesterón, že nič hrozné 😔

hennyinnsbruck
20. júl 2021

Buduci mesiac odsleduj ked tak a nasad od 3dpo tento mesiac by som uz nespekulovala

alison11
21. júl 2021

A by bolo uhniezďovanie 17.7-18.7. tak test bude pozit najskôr 27.8.-28,7. treba tomu 10dní od uhniezdenia.Držím palce

mamina87
21. júl 2021

Držím prsty ...ja mám už 38 deň cyklu zajtra ráno sa testujem tak som zvedavá a ty kedy ?

autor
21. júl 2021

@alison11 áno, tieto zákonitosti viem len naozaj neviem čo čakať keď minuly cyklus potrat 😼

3petka
21. júl 2021

Ja mám tiež nasadený duphaston, ovuláciu už tiež nesledujem ale bývala tak na 14DC a duphik mám brať každý mesiac od 16-25DC a ak náhodou by boli // tak pokračovať... Tiež mám málo progesteronu a 2 potraty kvoli tomu za sebou...

autor
21. júl 2021

@mamina87 ahoj, ja som 34DC ale práve 34 dňové cykly mávam bežne. Zmiatlo ma len to špinenie - bolo ale naozaj jednorazové po utretí toho 15 a potom 18.7.
Sama som zvedavá ako to dopadne

autor
21. júl 2021

@3petka no ja mávam ovu vždy neskôr ako 20DC, teraz som však hlien, bolesti a všetko čo k ovulacii patrí pozorovala neskôr. Asi mi nič nezostáva len čakať a dúfať že MS nedorazí. Váham len či nasadiť ten duphaston alebo nie

mamina87
21. júl 2021

Tiež som jeden mesiac užívala duphaston a nem dobre ....otehotnela som ale nebol tam plod ....potratila som ...v 8tt som bola na kyrete 😢 ja mám tiež dlhy cyklus a v polovici som spinila takže fakt som zvedavá čo bude na mňa zajtra ráno kukať s testu

autor
21. júl 2021

@mamina87 čo by si robila prosím na mojom mieste? Nasadila by si duphaston? Alebo počkať a nasadiť len v tom prípade ak budú na teste //?
Ja sa len bojím aby nebolo neskoro

mamina87
21. júl 2021

Duphaston neublíži bábätku ...takže myslím že by si mohla brat v pohode a lekárke si nevolala ?

autor
21. júl 2021

@mamina87 nie nevolala, povedala nech sa prídem ukázať po ďalšej MS, ale že snaženie nemusíme odkladať …
Už som nalomená, že ráno nasadim ten duphaston 🤔

mamina87
21. júl 2021

A kedy si robíš test ?

autor
21. júl 2021

@mamina87 skusila som dnes - biely 🤦‍♀️

mamina87
21. júl 2021

Tak len cakat 😏

autor
22. júl 2021

@mamina87 čakám čakám 🙂 len mi vŕta hlavou, či preventívne nasadiť ten duphaston.
Aby som náhodou nezablokovala ovu, ale to snad nie keď som 34DC
A druha vec že od pondelka nie je manžel už doma.
Poraď, čo robiť 🧐

alison11
22. júl 2021

Ja som si nasadila keď mi meškala a na teste boli // bez tak keď budeš mať // tak sa berie do 16tt na udržanie tehu.Držím palce.

autor
22. júl 2021

@alison11 takže podľa vás čakať a nasadiť až keď budú // ??

alison11
22. júl 2021

Určite áno aby ste si nerozhádzali cyklus v prípade že by ste neboli tehu.

autor
22. júl 2021

@alison11 ďakujem za radu, ja sa len obávam aby to nebolo neskoro. Ale snáď bude tak ako má byť 🙂

rita0123
22. júl 2021

Ahojte baby užívam duphaston mám ho na tri mesiace jednu krabičku som ešte nedouživala niekdy zabudnem ho užívať neuzivam ho na čas môže to byť problém?či ako sa to má užívať mne ho dať dr na úpravu cyklu a mávam aj pohlavny styk môžem aj otehotnie nemám stým skúsenosťi keď to mám prvý krát ďakujem za odpoveď

mamina87
22. júl 2021

Tak 34 je dosť ...myslíš že tak neskoro môžeš mať ovu ?

autor
22. júl 2021

@mamina87 Ja neviem, sama sa už vo svojom tele nevyznám.
Ono je to celé komplikované - 18.6 som začala špiniť, slabo krvacat, myslela som, že MS sa rozbieha. Tá sa ale nerozbehla a 21.6 som našla na teste // pričom som stále málo krvácala a 23.6 a 25.6 test bol test silnejší až takmer úplne pozitívny. 26.6 som však zakrvácala silnejšie a hcg išlo rapídne dolu. Odvtedy som krvácala už len dva dni. Takže ťažko povedať, ktorý deň cyklu vlastne som 🤦‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre