Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

woodynka
28. feb 2009

caute babulky nemate skusenost niektora z tabletkami na podporu otehotnenia..? ze su nejake nove kanadske velmi dobre,,pripadne ine??

mastulka
28. feb 2009

tak to woodynka neviem, my zatial skusame len tak bez akejkolvek podpory... ale ked to zistis daj mi prosim vediet, bo moja kamoska sa s manzelom snazia uz viac ako rok a stale nic, tak by som jej to aspon poradila

woodynka
28. feb 2009

mastulka,no su teraz nejake nove na slovenskom trhu ze kanadske velmi drahe,,ale neviem nazov,,ôpokusam s ato zistit,,,kolkym zenam by nam to pomohlo,,keby to naozaj zaberalo..HM... 😉

mastulka
28. feb 2009

to ano, a ako by sa potom rapidne zvysila porodnost na slovensku :D

woodynka
28. feb 2009

ano, bolo by to skvele.. 🙂 ..len, aby to bollo dostupne kazdemu... take nieco mat by som chcela,,snad sa mi podari zistit co a ako... 😠

flyangel
28. feb 2009

Ahojky pridávam sa k vám,len sa bojím kedy sa mi podarí otehotnieť totiž mám myom aj cystu...niekto s rovnakým alebo podobným osudom?

woodynka
28. feb 2009

flyangel.. ja som mala cystu na vajecniku tak ma operovali,,na koniec z mojej cysty bol hnusny nador a tak mi vyoperovali cely vajecnik.. ☹ mam uy len jeden,,takze mam obavy z otehotnenia,,nakolko my gyndos povedal, ze ani ten jeden comi ostal nieej 100percentny.. =( a to mam len 24rokov v máji.. 😒

flyangel
28. feb 2009

woodynka...ja budem mat 22 a cystu mam 5x6cm velku..ta hnusna cysta sa mi urobila za1mesiac,aj moj lekar si myslel ze to bude nieco ine ako cysta lebo rychlo mi narastla ale robil mi onkomarkery kt.nastastie boli negativne...teraz v marci idem na kontrol.vyš. či cysta rastie aj dalej ak narastie co i len 1cm musi ist asi von.A k tomu mam aj maly myom na maternici kt. sa u žien objavuje väcsinou okolo 30-ky.a preto uz lekar mi pred rokom odporucal co najskor otehotniet lebo hrozi potrat ci predcasny porod. 😖 Neboj dajak už bude aj jedna moja zanma ma len 1 vajecnik a tiez sa bala ci otehotnie a po polroku otehotnela a ma 2mes.krasne bejby 🙂

halintoa
28. feb 2009

ahojček, rada by som sa pridala, tiež sme sa s MM začali tento mesiac snažiť, ale až na posledný z plodných dní, takže to nevyšlo, ale marec to dúfam istí 😀 . MM sa do toho síce úplne nehrnie, bojí sa financií, ale pri našej hypo nebude nikdy ideálny čas na bábo. Inak ja mám 24 (MM o 10 viac), beriek kyselinu a calibrum baby plan a nechávame to na náhode(teda až na moje sledovanie plodných dní 😝 .)

woodynka
28. feb 2009

flyangel dakujem za povzbudenie, taketo slova s acitaju prijemen,su povzbudive..
no uvidime ako sa to cele podari,,budeme sa snazit a ak pan boh da, tak aj bocian zaleti k nam =D
bola by som moc stastna a moj priatel tiez =D
mam toho teraz dost,,koncim MGR takze diplomovka statnice mamm v jun..takze stres trsoku,,ale najviac myslim na babetko a vsetky veci spojene s tehulkovanim...potom budem stastnaa ked bude babetko

flyangel
1. mar 2009

ja som s tym podobne teraz koncim aj ja skolu...takze dost sa treba sustrediť,aby sa nam to vydarilo,ale aj to snažilkovanie s bábom snád vyjte a to čoskoro 😉

monana
1. mar 2009

Aj ja mam v juni statnice. Mozno je dobre ze mame aj ine starosti - aspon nemame len jeden ciel - otehotniet. Preto som sa aj rozhodla zacat este pred tym ako skoncim skolu - mozno ked budem tehotna, nebudem tak strane prezivat tie statnice a bude to ok 😝

flyangel
1. mar 2009

Ahoj monana,je to možné že ak máme aj iné povinnosti nemyslíme len na bábo,alebo sa až tak netrápime ked cakame ze ms nedostaneme a predsa sa objaví. 😉 ved asi vsetko ma svoj cas...len dufajme ze to snazenie sa stastne skonci pre z nás 🙂

flyangel
1. mar 2009

je tu nejaká nová snažilka? 🙂

mastulka
2. mar 2009

Ahojte babulky, tak ako sa mame? ako nam ide snazilkovanie? 😵

funlucy
2. mar 2009

Bože baby,mám normálne výčitky svedomia...ja som u ženského lekára nebola asi tak 3 roky...teda išla som k 1 lekárke ale ma nezobrala,lebo chcela nejaký výpis poistenca alebo čo,že niesom registrovaná u nikoho iného (predtým som žila 5 r.v CZ) takže jasne že na SVK som nemala žiadneho svojho lekára!
Tak ma poslala do VŠZP po ten výpis,už ho aj mám,ale odvtedy som sa tam nedostala ☹
Je to hrozné...ja ani nič neberiem,žiadne lieky,vitamíny,menzes mám normálne každý mesiac,podľa mňa mi nič nieje...ale musím sa už dokopať na prehliadku.
Keď poviem doktorke,že by sme chceli mať bábo bude vyšetrovať niečo špeciálne?Vidíte aká som tupá? 😅
My sme absolvovali s manželom zatiaľ len jeden pokus-ale to už bolo po plodných dňoch podľa mňa...tak čakám "mrchu".Ona aj prišla v nedeľu ale taká divná..najprv len také hnedé špinenie a trošičku krvi a teraz kde nič tu nič...zrazu jej niet 😕 to čo jeee? dúfám,že sa vrátí nech sa môžem na to všetko pripraviť dôsledne 🙂

mastulka
2. mar 2009

Ahojky funlucy, z toho si nic nerob ja som u zenskeho nebola asi tak do 24ky :( som sa riadne hanbila, ale vtedy mi nastastie ani nic nebolo, az na dalsi rok mi nasiel HPV virus, ten horsi a to uz mi nebolo jedno, lebo mna nic nebolelo ani som nic necitila nezvycajne, tak sme to liecili a uvidime ci sme vyliecili... 😀 ale povedala som mu, ze chceme s manzelom babatko a on ze by to nemal byt problem... a nerobil mi ziadne specialne vysetrenie, ak je krv a sono v poriadku tak nebol dovod... no a nieco vyse mesiaca sa pokusame a v pitok som mala dostat mrchu... a zatial stale nic... obcas take male krce v podbrusku ale to uz mam asi 2 tyzdne tak uvidime, bodaj by to vyslo 🙂
no a v tvojom pripade pockaj par dni a ak mrska nepride tak testuj a uvidis 😀

kleopatris
2. mar 2009

mastulka, len taka mozno hlupa otazka....nevies kde sa v nas ten HPV zrazu objavi? dotreraz som mala vsetky kontroly ok a zrazu vysledok nie je ok ☹ tak neviem, kde by som ho mohla vziat...teda este neviem isto, ci mam ten HPV alebo co za potvoru sa mojmu lekarovi nezdalo, ale i tak mna to zaujima...ved ked zijem s nejakym partnerom uz roky a predtym boli vysetrenia ok tak kde sa moze vzat?

mastulka
2. mar 2009

vies co mne vtedy povedal lekar, ze to je hlavne zo styku, ale v dnesnej dobe je to uz bezny virus, ktory mozes chytit na toaletach, ked mas niekoho ineho uterak a tak, ze to je dokonca aj taky maly virus, ze by ho ani ochrana nezachytila, ono je asi 150 typov tohto virusu ale su len take 2 hlavne, ktore sposobuju rakovinu krcku maternice, ale nemusi to tak vzdy skoncit, vacsinou sa telo vie s nimi vysporiadat, len ked mas oslabenu imunitu tak je to horsie, preto ked niekomu zistia tento virus, chodi na vysetrenia castejsie ako raz za rok 😉

flyangel
2. mar 2009

Ľudský papilomavírus (HPV) je bežný vírus. Niektoré typy HPV spôsobujú rakovinu krčka maternice. HPV môže byť tiež príčinou abnormálnych buniek krčka maternice a genitálnych bradavíc.Najčastejšie sa prenáša pohlavným stykom.

zuzana1010
3. mar 2009

Ahoj mastulka aj ja mám také malé kŕče v podbrušku asi dva týždne a býva mi občas zle, ale pripisovala som to ku strave 😝 , že som niečo zjedla čo mi nezapasovalo. Nedalo mi to a dnes som navštívila lekára a ten mi povedal, že to sa mi asi rozťahuje maternica a keď stredu nedostanem mrchu mám si spraviť test a mam prísť. 🙂 Ja som si myslela , že mam nejaký zdravotný problém........ a on na to povedal, že som asi tehotná 😀 . Sono mi teraz spraviť nemohol, lebo by nebolo ešte nič vidieť 🙂

mastulka
3. mar 2009

jeeeej zuzi gratulujem .... drzim palceky aby si cakala mimco na 100% 😀

no ja som sice este tehotna nebola, ale mam taky pocit, ze by som aj mohla byt, mrska este stale neprisla a ani sa tak netvari, ze by chcela prist, obcas mi vie tak zaplavat zaludok, ako keby som chcela zvracat, ale zatial som ho vzdy nejako ukludnila 🙂 myslela som, ze testovat budem az kncom tyzdna... no neviem ci to vydrzim 😅

kleopatris
3. mar 2009

och babulky, ja Vam to tak prajem, aby to naozaj tak bolo 😉 sice Vam trosku zavidim, ale sak aj my coskoro zacneme a budeme tehulkovat spolu 😀

alfa333
autor
3. mar 2009

Ahojte babulky 😵 , tak ako citam, pekne sa nam to tu rozbieha. Zuzi, mastulka 😎 dufam, ze to budu len tie najbabatkovejsie spravy, drzim Vam palce, nech sa to podari 🙂
...potom budete na nas chodit fukat tehu virusy 😀 😀 😀

alfa333
autor
3. mar 2009

Ivulaaaaaaaaaaa, kde si?

mastulka
3. mar 2009

kleopatris, alfa jasne, ak mi to doktor potvrdi, tak slubujem, ze tehu viru rozsirim s radostou 😀 sa vam potom pochvalim, len nemam nervy cakat do konca tyzdna na testovanie, asi dnes pojdem rono z prace do lekarne 😎

alfa333
autor
3. mar 2009

kleo... ked Ti to meska, tak sa testni a budes hned vediet... ja by som asi tyzden nevydrzala 🤐

mastulka
3. mar 2009

no ved to asi ani ja nevydrzim, len co som tu citala, tak mi to nemusi hned ukazat jasny vysledok... ale za pokus zase nic nedam... ktory test si vy kupujete? ja ten rapidclear ci ako sa to vola... ale ak mate tip na nejaky spolahlivejsi, budem rada

zuzana1010
3. mar 2009

dakujem babulky , ale este nic neni iste. kleo...ja by som to nevydrzala . 🙂

alfa333
autor
3. mar 2009

😲 mastylka, ved ja som Ta premenovala, prepac 😢 , taka som bola z toho happy, ze uz ani nerozmyslam 😀 . Inak, k tym testom Ti velmi neviem poradit, ja som raz mala rapid clear a druhy raz dvojbalenie mama-test. Ale myslim, ze je to v podstate rovnake. Ved ak budes tehu, babo da o sebe v dostatocnej mier vediet aj ak bude na teste len / . 😉 Ale bud // 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre