Stimulovanie clostylbegytom a pregnylom. Pomáha to?

tinusa75
9. feb 2010

Ahojte všetky snažilky aj tehuľky, prosím Vás o radu....Mám 35 rokov, jedno už takmer 7 ročné dievčatko a túžime po druhom a už niekoľko rokov sa nám nedarí, príčina neznáma....Tento cyklus sme stimulovali s clostylbegytom a potom mi bol aj pichnutý pregnyl, boli aj foliky a aj praskli a aj sme snažilkovali, po pichnutí sa dostavili dosť nepríjemné bolesti v podbrušku počas cca 2 dní, ale potom sa to ukľudnilo. MS by mi mala prísť v sobotu-nedeľu 13.-14.2.2010 a ja mám už teraz brucho ako balón tesne pred prasknutím. Okrem tejto stimulácie už niekoľko mesiacov užívam vitamín E a čistú kyselinu listovú...Máte niektorá skúsenosti s týmito stimulkami? Pomohlo to niektorej z Vás pri otehotnení???Vďaka za radu.....

lenka618
9. feb 2010

Ahoj Tinuska,
my sa snažíme o druhé bábo presne rok a mesiac a nedarí sa. Momentálne máme za sebou vyšetrenia v centre asist. reprod., manžel má spermie v poriadku, takže chyba je buď vo mne, alebo v psychike. Tento mesiac nám druhý krát naplánovali styk. To znamená, že som 3 deň cyklu začala užívať clostylbegytom, na 11ty deň som bola na ultrazvuku, ukázali sa mi krásne 2 folykuli, pichli injekciu na prasknutie, to bolo v nedeľu a teraz sme sa dva dni snažili. Som ale sklamana, lebo ako som pisala, je to už druhý krát, minulý mesiac to nevyšlo. Tiež boli 2 folikuly ☹
Najhoršie je, že už ma to začína veeeľmi trápiť. Minulý mesiac ma krámy tak sklamali, že som dostala totálny záchvat plaču. Som myslela, že sa zbláznim. Nemôžem sa ani pozrieť na druhé maminky s kočíkmi. Hlavne, že okolo nás poznám 5 nových tehuliek. S prvým sa nám podarilo na prvý šup, takže teraz sme veeeľmi sklamaní.
Napíš mi, čo všetko si už podstúpila ty a ako to znášate. A tiež, čo ťa drží nad vodou, lebo ja už strácam nádej. Ešteže mám synčeka (5,5 roka)

tinusa75
autor
9. feb 2010

Milá Lenka, ďakujem Ti za Tvoj príspevok do tejto témy... Cítim z Teba veľké sklamanie a trápenie, ktoré Ti určite nepridáva pri "snažilkovaní". Takže sa trošku ukľudni a mysli pozitívnejšie, nie tak pesimisticky, lebo ako iste vieš, psychika hrá v tomto smere dosť dôležitú rolu...Opíšem Ti zhruba a v skratke moju históriu čo sa týka snažilkovania a vôbec vecí týkajúcich sa gynekol. problémov. Takže v 19 rokoch som chytili veľmi silný zápal ľavého vaječníka, ktorý prerástol do chronického, v 21. roku mi diagnostikovali cystu na ľ. ováiu, vykonali punkciu, ale reakcia bola taká, že ma po troch týždňoch museli priniesť na rukách do nemocnice kvôli "opuzdrenému hnisu" na ľ.ováriu. Takmer celý mi ho vyoperali a prognóza pre mňa a dokonca aj od môjho lekára, že ja keď budem mať dieťa, tak to bude zázrak.....v 24. rokoch som podstúpila laparku v Podunajských Biskupiciach, kde mi robili prefuk vajíčkovodov, rontgen maternice....atď. Asi 6 mesiacov na to som otehotnela, ale po 7 TT som potratila. Medzitým som sa rozišla s bývalým a dala dokopy s mojím terajším manželom, s ktorým sme už 8 rokov spolu. Po vysadení HAK sa nám podarilo otehotnieť asi do 6 mesiacov, takže zázrak sa stal. Keď sa nám narodila malá v roku 2003, po pôrode som nasadila HAK, ale iba zopár mesiacov a od vtedy máme nechránený styk a doteraz sa nám to nepodarilo. Je pravda, že intenzívne sa tomu venujeme len posledný rok dozadu, ale s hormónmi sa zaoberám až tento cyklus. Okrem toho pijem čaje, užívam kys.listovú, vit. E, ktorý je veľmi dôležitý, veľa-veľa čítam o tomto a samozrejme sa modlím, aby to už tento krát vyšlo. Prišla som dokonca k jednému receptu jednej pani M., nebudem ju menovať a ona mi poradila niečo, čo dodržiavam už 5 týždňov, je to recept, ktorému musíš veriť.....či zabral, to posúdim časom, ale ja mu verím. Táto pani už má za sebou 8 detí, to znamená, že pomohla 8 ženám.....a to presne touto kúrou.
A presne ako si napísala na konci svojho príspevku, že "ešteže mám synčeka", to isté si hovorím aj ja: "ešteže mám dcérku"...., pretože sú ženy, ktoré tento dar nemajú a je mi ich úprimne ľúto...zatiaľ toľko. Ak chceš, odpíš....budem to sledovať....

tinusa75
autor
9. feb 2010

Lenka, ten recept Ti dám, len neviem, či ho chceš a či veríš bylinkám a alternatívnej medicíne....ak áno, napíš mi a ja Ti ho napíšem.... 🙂

shaarka
9. feb 2010

tinusa,
nemusela si zakladat novu temu - pidaj sa do tejto, je aktivna:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

aj tu je trosku o tom:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tinusa75
autor
9. feb 2010

shaarka, ďakujem.....neviem sa tu tak "vrtko" pohybovať ako iné snažilky, tak idem ...... ešte raz vďaka.... 🙂

figurka.m
9. feb 2010

tinuska, chcem ta trosku potesit, nam sa podarilo planovanym stykom otehotniet na druhy cyklus, pred tym sme sa o babo snazili 7 rokov a nic, zmenili sme doktora,pri LSK nasli pricinu, endometrioza, absolvovala som lecbu umelym prechodom a potom sa podarilo, syn uz ma 7 rokov 😀

drzim palceky babulky 😉

lenka618
9. feb 2010

Dakujem za podporu.
Už sme v štádiu, že by sme vyskúšali všetko. Rozhodovali sme sa medzi prírodnou alternatívou, čiže nejaké bilinky, čaje, a sanatóriom. Do sanatória sme išli hlavne kôli spermiogramu. Chceme ísť na to vylučovacou metódou.
Keď to tentokrát nevyjde, chceme ísť aj za jednou pani bilinkárkou, býva pri Piešťanoch, tuším Vrbové. Nie je to tá istá? Dočítala som sa o nej tu na fóre. Ale v podstate mi je to jedno a ten recept by som uvítala. Ja tiež budem veriť 😅
To, čím si si ty prešla, muselo byť strašné. Je to naozaj krásne šťastie, že máte dcérku. Ja mám tiež za sebou nejaké ženské zdravotné problémy, ale vaječníkov ani maternice sa to netýkalo. Šlo o krčok, ale už som po konizácii a je v poriadku. Našli mi ale v krvi protilátky na chlamýdie, už prekonané a čosi som čítala , že spôsobujú aj neplodnosť, tak som dosť v šoku, lebo nemám ani poňatia, kedy som ich mohla mať.
Ozvi sa ohladom toho receptu, ďakujem.

tinusa75
autor
10. feb 2010

Ahoj Lenka, až teraz som sa dostala k PC, ak si prítomná, ozvi sa mi a napíšem Ti ten recept, alebo ak chceš, tak mi daj e-mail a pošlem Ti ho tam....ako myslíš.... 😉

nemko
10. feb 2010

Kocky neviete ake bylinky doporucuje pani Kopacova?Som po neuspesnom IVF a na dalsie urcite v najlizsich rokoch nejdem (som z toho celeho znechutena) a rada by som skusila bylinky, ovu mam pravidelu, menzes tiez pricina neplodnosti - neznama.Dakujem vam moc

tinusa75
autor
10. feb 2010

nemko, neviem, kto je p. Kopacova. Ja Ti môžem poradiť z byliniek jedine to, čo bolo povedané mne, treba to držať 6 týždňov a nie je to nič náročné, ani finančne a ani časovo....chceš ten recept?

vladusik
10. feb 2010

Ahoj tinusa. Tiež patrím do skupiny snažiliek, ktorým sa dlhší čas nedarí.. 😔 Nemohla by si aj mne poslať ten zázračný recept??? Ďakujem.

lenka618
10. feb 2010

Ahoj tinuska,
môj e-mail je:
lenka618@gmail.com

dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre