Strach a tehotenstvo

13. sep 2022

Zdravim vás žienky vopred hovorím nie som žiaden psychiater potrebujem tu vypísať všetko čo mám na srdci s priateľom budeme spolu 4 roky zachvilku manželia on na mňa netlačí ale túži už veľmi po bábätku ja by som tiež
chcela aj ale sa bojím veľmi pôrodu či to zvládnem ja od malička nechodievam po doktorov nikdy som ešte nebola v nemocnici len keď som sa narodila od detstva mám taký strach z nemocnice a s ihly s infúzie pretože som ešte nemala proste mám strach s takých veci myslíte že keď budem tehotná že sa to zmení že budem myslieť ináč budem myslieť na bábätko viac než na seba a nebudem mať strach že sa to v mojej myslí dajak usporiada je tu niekto ktorá to mala tiež prosím viete mi poradiť alebo povedať či má to po časom prejde či ste mala dakto tiež taký problem a nakoniec ste to zvládla pekne aj napriek tomu že sa bojíte všetkého teda takýchto veci ? Prosím blbé komentáre si nechájte láskavo pre seba každá žena má v živote s dacim problém a strach podporme a pomáhajme si navzájom dievčatá ďakujem .🙂

dadka128
14. sep 2022

Dieťa máj až vtedy, keď budeš na to psychicky pripravená.. strach je normálny, a ma ho každý, ťažko povedať ako strach vnímaš ty, ale skôr cítim z teba ze si neni na dieťa este pripravená, niečo ta brzdí a to ti vyvoláva strach.. ak si nemala este infúziu, nie je to nič strašné, teda nikdy som s tym nemala problém noo, odber krvi uz znášam aj ja horšie 🤣 a pôrod no každá ho má iný, prvý bol dlhy, ťažký s epi druhý krátky a bolestivý noo .. ale popravde radsej by som rodila ako by mi mali trhať Zub 🤣

Ale skus sa zamyslieť trošku preco ten strach, lebo v tehotenstve ihly a podobne nastroje idu bokom a najväčším strachom je strach o dieťatko

jakoma
14. sep 2022

Ja deti nemam, snazime sa a na toto nemyslim. Infuzie som sa bala neskutocne velmi a v 20ke som ju musela mat, nebolo to take zle. Donedavna by som uprednostnila vrtanie zuba pred odberom par kvapiek krvi, kvoli stitnej zlaze som mala posledny rok vela odberov krvi, aj na to som si zvykla (nemozem vidiet ani ked ukazuju ihlu v telke:D) .. mam teoriu, ze strach by nemal obmedzit tvoje sny a nejak bolo, nejak bude🙂

kitycat
14. sep 2022

Ja som do svojich 10 rokov odpadla snad po kazdom odbere krvi ci ockovani. Vekom som sa naucila to skratka zniest a povedat, ze to zle znasam, tak ma nechali oosediet aj vnutri.. Alebo sim ja posedela vonku..

Onedlho robim, strach velky o porode si zatial vobec nic nezistujem a dufam, ze to bude rychlo

ajapa
14. sep 2022

Ja som tiež do svojho tehotenstva nikdy nebola v nemocnici, podľa mna väčšina žien nebola v nemocnici dokym nebola tehotná…
Ak po dieťatku túžite tak choďte do toho. Tie ihly, porod a všetko okolo samozrejme nie je nič príjemné ale ani nič strašné čo by človek nezvládol. Zvládli to všetky matky pred tebou a zvládneš to aj ty. Strach má podľa mna skoro každá, ale keď už budeš tehotná, 9 mesiacov je dosť dlhá doba na to aby si si zvykla a pochopila a zmierila sa so všetkým okolo. Budeš sa tešiť na bábätko, tak trošku to ten strach prekryje.
Ja vždy pred odberom krvi pijem veľa vody, a keď estetická pichá, otočim hlavu, nepozerám sa a myslím na to ze ak dopadnem je tam predsa sestrička aj dr… zachránia ma 😂

janka_v
14. sep 2022

Mozes si popozerat aj alternativne porody - hypnoporod, porod do vody, pripadne kliniky v cechach, kde to ide pod dozorom mimo lekara. Samozrejme v idealnom pripade, ale zas nikdy netreba mysliet dopredu na zle veci. Pocas tehotenstva je potrebne absolvovat tiez pravidelne navstevy u lekara, brat ich tiez nie ako pritaz, ale sucast toho procesu, kde odsleduju, ze vsetko ide ako ma.
Zbytocne sa stresujes vopred...

katches69
14. sep 2022

Toto iste som mala aj ja, nikdy v nemocke, strach z infuzii z porodu atd. Ista situacii. Nakoniec som mala akutnu sekciu, predcasny porod 33tt a este k tomu som bola 3tyzdne v nemocnici s malou. A vies co strach z infuzii aj injekcii som po tomto prekonala. Neboj sa vsetko bude dobre, ked budes mysliet len na babatko tak na bolest aj infuzie atd zabudnes. A ked porodis tak na porod si ani nespomenies o par dni. Stoji to za to ver mi.

lauha21
14. sep 2022

Myslím si, že by u teba malo prevýšiť to, že chceš, aby bolo dieťa v poriadku ešte predtým ako otehotnieš… v tehotenstve ti totiž budú brať krv relatívne často😃 ak to nahodou bude veľmi zle alebo na odpadnutie tak pravdepodobne skončíš aj na urgente na infúzii, ale ja ti radiť ohľadom ihiel nebudem, lebo ja s takými vecami problém nemám - mám však iný problém, veľmi sa vždy bojím ísť si niečo vybaviť, zavolať niekam alebo sa čo i len v obchode opýtať, keď to má byť sama pre seba vždy radšej pošlem email ak sa dá, ale mám o 8 rokov mladšieho brata a viackrát potreboval niečo on, ale mal logopedické problémy tak som musela hovoriť zaňho a poviem ti keď mám niečo vybaviť za dieťa či už za svoje alebo za brata tak mám v sebe iný druh odvahy 😂 vtedy vôbec neviem, že sa hanbím alebo bojím… takže myslím si, že pokiaľ naozaj chceš dieťa tá odvaha príde ale pokiaľ si tým nie si istá musíš sa najprv ty vedome rozhodnúť, že chceš urobit všetko preto aby si sa oňho postarala inak to nema zmysel… a potom ak to bude aj tak veľmi zlá skúsenosť nemusíš mať predsa ďalšie deti

autor
14. sep 2022

Ďakujem vám veľmi pekne žienky že ste ma pochopili vážim si to ❤️🥰

zuzi0911
14. sep 2022

Strach je normálny. Nikto z nás nemá rád injekcie a nemocnice atď....ale všetko sa dá zvládnuť. Nie je to až také hrozné.

natasa12345678
20. sep 2022

Mam strach o tehotenstvo ... 2 rokou sa snazime o babo ... a nemame s mamzelom ... poradte mi prosim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre