Ťažkosti pri menštruácii, odkedy sa snažíme o dieťa

vega3
13. jan 2021

Ahojte, odkedy sa snazime o dieta (par mesiacov), tak mi byva pri menstruacii velmi zle a zvraciam. Predtym sa mi stavalo mozno raz za rok. Takisto odkedy sa snažíme, sa mi stava (nie vzdy) , ze namiesto menstruacie, najskor 3 dni sem tam zbadam na toaletnom papieri hnedy vytok a az potom začnem menstruovat. Tiez sa mi to nestavalo. Su to zmeny ktore nastali naozaj az odkedy sa snazime. Mate niekto podobnu skusenost?

tamvtme
13. jan 2021

@vega3 nezacala si brat nejake vitaminy, doplnky, caje?

nika_val
13. jan 2021

Mám podobný problém, taktiež ako som vysadila antikoncepciu prvé 3 mesiace ešte okej to sme sa ani nejak extra nesnažili ešte. Ale teraz 4 mesiace už sa snažíme a pri každej ms mám silné bolesti, kŕče ale nezvraciam no bolesti mávam naozaj silné. A to som ani pred antikoncepciou nemala.
Žiadne vitamíny som nezačala užívať.

vega3
autor
13. jan 2021

@tamvtme ano zacala, vitamin E, kyselinu listovu, pupalku. Ma to vplyv na to?

tamvtme
13. jan 2021

@vega3 podla mna moze to mat plyv

vega3
autor
13. jan 2021

@tamvtme len rozmyslam, ja tie vitaminy beriem iba mesiac, ake ťažkosti ti zacali uz skor, tak to zrejme nebude tym. A inak by som skor cakala ze vitaminy budu mat skor dobry ucinok a nie toto 😬 Ale možné je asi všetko.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaa006
13. jan 2021

@vega3 podľa mňa z tých vitamínov to nie je. Môžeš to spomenúť gynekologičke, niekde som čítala že špinenie pred ms môže znamenať nedostatok progesteronu.

katulastraka
13. jan 2021

@nika_val krce mas z toho, ze si vysadila antiku 🙂 ja mam rovnake skusenosti, pred antikou v pohode bezbolestne kramy, po vysadeni som trpela jako mucenicka pri kazdych kramoch :D antika je svinstvo, to ti tak dodrbe organizmus ze az...ale neboj, otehotnela som, takze si tymi bolestami musis len prejst 🙂 ja dufam, ze po porode sa to napravi :D

nika_val
13. jan 2021

@katulastraka a to svinstvo som do seba dávala 6 rokov 😀🤦‍♀️ a teraz spätne si uvedomujem že to bolo zbytočne dlho ale čo už mladosť sa ospravedlniť asi nedá
Dnes mi skončili akurát a to čo som zažívala presne ako si napísala 😀 mučenie
Dávala som si flector a priateľ že načo si to dávam veď to nemože byt také silné bolesti.. som mu povedala že kebyže mám 3 priania tak jedno z nich je nech si chlapi vyskúšajú na 1 mesiac ženské dni ale také poriadne zo všetkým čo k tomu patrí 😁

katulastraka
13. jan 2021

@nika_val kokos a to ta nevidi jak trpis? mna ked manzel vidi ako trpim, tak hned zhana lieky aj ked je polnoc :D a hej inak ja som to tiez brala dost dlho a lutujem to, ale nevadi no, musime sa poucit z nasich chyb a sirit tuto osvetu dalej :D

nika_val
13. jan 2021

@katulastraka ja som zásadne proti flectoru, keď tabletka proti bolesti tak klasika valetol, ibagin atď a keď videl že ja si idem dať flector tak bol až v šoku z toho 😀
Ja na neho nemôžem povedať v tomto krivé slovo keď potrebujem niečo tak aj pol lekarne vykupi...
Raz som chcela tabletky na hrdlo presne jeden typ a nemali ich tak kúpil 4 rôzne iné varianty aby som si mohla vybrať 😄

katulastraka
13. jan 2021

@nika_val akoze uplne chapem, aj ja mavam take hrozne bolesti...len potajme dufam, ze tie porodne budu maximalne take ako tie co mavam pri kramoch :D lebo vacsie bez epiduralky podla mna nedam :D

evina0
13. jan 2021

@katulastraka
@nika_val zienky ako keby som citala moje riadky par rokov spät.ak chcete velmi rada vam poradim jednu liecivu kúru ktora mne pomohla zbavit sa nielen prisernych bolesti, ale upravila a skratila cyklus.a kedze sa snazite o babätko tak nejednej zienke to pomohlo k otehotneniu a uz su tehulky aj maminky 🙂. Ak chcete kludne mi napiste, rada poradim

katulastraka
13. jan 2021

@evina0 ja som nastastie otehotnela 🙂 inak ja som cvicila na tie bolesti hormonalnu jogu, ale teda nemam pocit, ze by mi to nejako pomohlo a to som cvicila pol roka...neviem no, ci to chce viac casu, alebo ja som to robila zle :D

evina0
13. jan 2021

@katulastraka no neviem ci joga pomoze.Nemozem potvrdit ani vyvratit kedze s nou skusenosti nemam. Ja som mavala menzes taky ze som prve dni takmer stenu skriabala. Nadupovana chemiou(liekmi)potom aom presla lievibou kurou teraz jedine co pouzivam bylinne vlozky. Ked treba gel a vsetko prirodne a nemozem si vynachvalit. Menzes sa mi skratil 🙂 ak je bolest potriem gel, maximalne nalepim kusok naplaste a pohoda.niekto tomu neveri ale naozaj sila byliniek je neskutocna a nielen nmenzes ale aj ine zdravotne problemy.

katulastraka
13. jan 2021

@evina0 tak to je jasne, bylinky su naj...mne pomahala trochu alchemilka, ta mi zmiernovala bolest

evina0
13. jan 2021

@katulastraka ak spravne chapem tak cakas babatko vtedy velkyy pozor na bylinky. V tehotenstve sa kopec byliniek nemoze.ale po porode uz aj v porodnici na rychle zotavenie su tie skvele vlozky na ktore zienky nedaju dopustit.

vollino5
15. feb 2021

Neni som odborník, ale priateľka mávala tiež dosť zlé "svoje dni" a nepomáhalo jej veľa veci... častokrát musela len byť doma prvé dni, čo mala pocit, že odpene, ale kamoška jej doporučila hemonove železo alebo CBT kvakpy a pomohlo jej to celkom, keď tak si skús o tom prečítať https://www.globifer.sk/pre-koho-je-urceny/ a uvidíš. možno ti to pomože :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre