Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
3. máj 2010

Kkami 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

Miki, gratulujem k chlapcekovi, super, ze vam vsetko vyslo ako ste si naplanovali. nemala si ani problemy s tlakom? uz len 2,5 mesiaca a je vas o jedneho viac 😵 tehulky sa tu veru zidu 😉

lukacka17
3. máj 2010

Miki, tvoja dcérka vyzerá presne ako to dievčatko Bambuľka z rozprávky, ale úplne! Rozkošná!

kkamca
4. máj 2010

Dobré ráno,
tak já vstávám dnes dřív a po dlouhééé době půjdu pěšky ze školky.Jsem zvědavá co na to moje nohy. 😝
Pěkný den.

miki060707
4. máj 2010

dobré ránko, markíza, s tlakom som nemala veru problem a ani nemám, ťuk, ťuk, ja pijem dve kávy denne a stále je ok....
lukacka dakujem, no a bambulka je jej naj rozprávka..... 🙂

awalancha3
4. máj 2010

holky................ tak v prvej poradni v 9tt ma sestricka donutila postavit sa na vahu............... ja som sa nevazila roky a udrziavala v sebe iluziu ze mam 99 kg, ze nad 100 urcite nie......... a....... ☹ mala som 114 kg..... sestricka statocne nic nepovedala a zapisala to do tehu knizky...................sakra.......... to pojdem rodit 130 kilova ☹ Mne je to tak luto, po porode musim so sebou nieco robit, a vlastne ani nie po porode, ale hned ako mi prestane byt zle.... len zdravu stravu a budem chodit na dlhe prechadzky.... v poradni som sa napodiv necitila zle, boli tam aj skoro rovnako tucne zeny ako ja......

beruska81
4. máj 2010

krásné ráno všem, já mám ještě dneska volno a zítra zase práce 😒
kami tak ať v pořádku dojdeš domů 🙂

kkamca
4. máj 2010

beru tak už jsem doma..nožky trochu bolej ,ale zvládla sem to. 🙂 Tak budem ještě kluka dávat asi cely měsíc do školky a pak už možná červen budem doma.Přeci jen -má poslední prodloužené prázdniny.Pak už jen škola po prázdninách. 😝 Tak at si užije.Uvidím teda,ještě jak se mu bude chtít.On je školkou posedlej.Jak je sám doma a nemá sourozence..Tak otravuje..děsný.

beruska81
4. máj 2010

No to máme stejné, ale naštěstí malý ještě do školy nejde, ale taky nás to čeká. Zítra a ve čtvrtek taky nejde do školky, bude ho hlídat bratranec a pak moje mamka, protože jsme s manželem oba v práci, já až do večera a Marek taky dlouho a školka je jen do půl čtvrté, takže zítra spím s malým u mamky ať zase v noci necestujeme domů. My to máme trochu komplikované, bydlíme na vesnici, 35km od Opavy a do práce musím do Opavy.

kkamca
4. máj 2010

Beruško..já to mám do školky asi 4 km..takže tam jedu buse,,ale nazpět nic nejede..vesnice,takže musim pěšky a to samé když jdu pro kluka dolu.Školku máme teda max do 16 hod..ale většinou poslední děti odchází v 15.30.
Do města to máme asi 12 km..když chcem jet nakoupit jako do kauflandu nebo tak.Takže taky naprd..ale na pracáku to nikoho nezajímá.

zuzimia
4. máj 2010

Ahojte, dakujem za privitanie. Ked by som teraz nieco viac aj napisala, tak nestiham. Zato vy ste sa vcera rozkecali 🙂 .
No ja som takato od malicka, ale pred prvym tehu sa mi nejakym zazrakom podarilo schudnut a tehu som zacinala ako cca 80kg, rodila som so 100 na krku. Ziadne problemy som nemala, len hadam do 6 mesiaca som zvracal hocikedy, bolo to dost otrasne, ale ani tlak, ani unava, ani cukrovka, proste bezproblemove tehu. Z porodnice som prisla domov a mala som 86, to bolo v pohodicke, ale potom prisli problemy so stitnou a kym sa na to prislo, tak som sa pekne vyzrala az tam, kde som.
Snazime sa realne 3 cyklus, Len som zistila, ze mam problem s dozrievanim folikulov, preto ten clostil. Folik aj zacne rast, aj podrastie na tych 17-18 mm, ale potom nie vzdy praskne, tak uvidim, co z toho bude.
Vsetkym by som nam zelala, aby sme boli rychlo tehule, aj ked nie sme modelky.

zuzimia
4. máj 2010

Jaj a este som vam chcela povedat, ze genetika robi svoje: mala, ked sa narodila mala 54cm a 4500g a na pohlad ziadne tucne dieta, ziadne zahyby a tak. Teraz je vysoka, ale stihlucka az chuda, ma asi 125 cm a 22 kil a v septembri pojde do skoly, aj ked 6 rokov bude mat az v novembri. Tak dufam, ze to bude ok.

beruska81
4. máj 2010

Tak to máte taky pěkně naprd hlavně s tou školkou, já máš školku o 4 baráky výš, takže super.
Tady ani u nás žádná práce není, takže musím dojíždět, ale jsem zvyklá, z Opavy pocházím a jsme tam poměrně často u našich, ale bez auta bych byla v prdeli, autobusové spojení katastrofa.
Nic musím se jít aspoň nasnídat a trošku upravit ať tady nesedím v pyžamu, zatím pá 🙂

markiza
4. máj 2010

dobre ranko kocandy,

toto sa mi paci, pisete ako dive 😉
my mame skolky asi 30m od vchodu do baraku, takze lazo plazo, pocujem, ze zvoni a az vtedy ideme z domu, lebo skolnicka vzdy kustik meska. nemozem si vynachvalit, ze ju mame pod oknami.

Awalancha, ako sa citis v prvom trimestri? tak ta vaha ta pekne zmiatla, ale nic si z toho extra nerob, raz je to tak a na dietu uz nie je miesto. dolezite je, aby sa miminu darilo a ostatne bude dobre. kto vie, mozno ani tolko ako je tvoj katastroficky scenar nepriberies. drzim palce nech ide vsetko ako po masle a nemas nikdy ziadne komplikacie! 😵

markiza
4. máj 2010

kde ste vsetky??? 😵

zuzimia
4. máj 2010

Makame... ☹

markiza
4. máj 2010

aha a kde? ja idem varit nieco pod zub, uz je na case... dnes som zacala 90-dnovku... asi mi to dlho nevydrzi 😀

zuzimia
4. máj 2010

Nuž v praci... ☹ Ja som teraz bola tyzden s malou doma, lebo jej vyberalo nosnu a zmensovali krcne mandle a bolo nam taaaaaaaak super. Hned by som sla na matersku.....

markiza
4. máj 2010

tak prajem princeznej skore zotavenie ak sa este zotavuje 😵 a tebe skoru matersku... ach jo, ja by som tiez chcela.... pred par dnami som si hovorila, ze uz to nikdy viac neskusime a teraz ma uz prenasleduju myslienky na babatko, ved predsa flintu do zita nehodim a pojdeme do boja...
kedy koncis v praci? nech ti to rychlo ubieha 😵 ja idem po malu, leje tu ako z krhle uz od nedele, v jednom kuse... bleee! 🙄

beruska81
4. máj 2010

zuzi přeji ti ať se ti mimi brzo podaří a užíváš si doma s dětmi
my jsme teď dorazili ze školky, učitelka si na malého stěžovala, že dneska hrozně zlobil, že neví co se s ním stalo, že to vůbec není on, tak jsem mu teď domlouvala, tak snad to bude ok. Zase kouka na DVD tak já jdu žehlit. Mějte se 🙂

markiza
4. máj 2010

Bruska, to je normalka, ani my dospelaci nie sme kazdy den k zezrani 🙂 🙂 🙂 🙂 mozno je Matyasek len viac unaveny, alebo len nema dnes naladu. dozehlenia 😵

zuzimia
4. máj 2010

Pokial ide o matersku - dakujem, snad sa podari, len tie biologicke hodiny ma mlatia po chrbte... 😠
A pokial ide o hereckino zotavovanie, jej uz tri dni po OP nebolo vobec nic, len bolo treba, aby par dni bola mimo kolektivu.

markiza
4. máj 2010

Zuzimia, merias bazalku ci ako?

zuzimia
4. máj 2010

Ano meriam. Kuk grafy
http://www.fertilityfriend.com/home/26bf9e
a teraz tie posledne tri mesiace chodim aj na folikulometriu ku kamaratovi gynekologovi, ked sluzi. U nas v robote nemozem o tehu ani pipnut, odtialto sa na matersku planovane "neodchadza".
Vdaka BT a sonu uz viem, aky je problem a aj ten marcovy cyklus /akokolvek sa tvari) bol v podstate anovulacny, lebo progesteron bol velmi nizky na to, aby ovu bola ako sa patri. Tak teraz beriem po polke clostilu pocas 4-9 DC a snad nieco narastie, ak nie, buduci mesiac si zvysim davku. Mala som uz jeden cyklus s clostilom, vtedy som brala 1 tbl denne a mala som dva foliky a ovu vtedy urcite bola. Ale to bolo este vlani a bola som po hysteroskopii a nesnazili sme sa este.

markiza
4. máj 2010

takze Zuzi u vas sa naplno pracuje na malom princovi... ved vies, drzim palce!! ten clostil si ordinujes sama alebo ten dobry kamarat? je fajn, ze mas niekoho znameho. ja predpokladam, ze ak sa k nejakym vysledkom dopracujem bude uz jesen, ak vobec...

markiza
4. máj 2010

ja sa v grafoch moc nevyznam, nieco som citala, ale nikdy som nebola nutena sa do merania pustit...

awalancha3
4. máj 2010

no, babulky, som v 11 tt a dnes som bola u noveho dokiho, ktory mi bude robit aj amniocentézu aj ma odrodi..... a prve co povedal, ze mila pani vy pojdete rodit s nizsou vahou ako mate teraz...mam 117 kg, ja viem je to strasne ale na pohlad vyzeram tak max na 95-100... a hned aj pocital, ze ked cistou vaho babatka priberiem 10 kg a 17 kg schudnem z tuku... pojdem rodit ako 110 kg a po porode budem mat okolo 100 kg................no a naordinoval mi dietu.................. hm, co vy na to? mam na to este 7 mesiacov

markiza
4. máj 2010

fiha Awalancha, trosku nevsedny lekar, ale nemyslim, ze je to nieco vynimocne. ak budes mat nejaku dietu pod dohladom lekara, gynekologa, ktory pozna potreby organizmu tehotnej zeny, budes mat mat v strave zahrnute vsetko co potrebujes ty aj babatko, tak by to problem nemal byt. ved priznajme si, ze najzdravsie sa asi nestravujeme. tak ti drzim palce, aby to islo ako treba.... ach jaj, v dobrom ti zavidim 😵

beruska81
5. máj 2010

Preji vsem boubelkam krasne rano, ja uz jsem v praci, takze dneska asi nebudu moc psat 😨

markiza
5. máj 2010

prijemny den aj odo mna 😵 my mame s drobcom nejaku crevnu chripku, fuj!!!!! chudacik 2x v noci zvracal a mne riadne toci zaludok 😖

beruska81
5. máj 2010

Ahoj Markiz, to je hnus strevni chripka, preji brzke uzdraveni 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre