Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
18. máj 2010

Venduli, tak to ma mrzi co sa stalo vasmu psikovi 😖 snad to nebude take caste a zvladnete to v pohode. verim, ze si sa naplasila ked si ho tak videla... bude do dobre, uvidis.
mohla by si mi pisnut recept na tie rezy? dik 😵

kive76
18. máj 2010

chudinka hafíček..

vendulak
18. máj 2010

Tedy holky já už mám takovej hlááááááááád 😢. Se mi posunul oběd tím jak jsem tedy byla s hafíkem nečekaně v Plzni a šla jsem tam ještě do Tesca pro jemně mletou celozrnou mouku, tu tady u nás v Globu nemají. No ale prostě jsem tedy oběd začala dělat dýl a už tu tu polívku vařím tááááááááák strašně dlouhou dobu a brambory pořád ještě nejsou vařený ☹. tu už pojídám samotný listy salátu 😀.
Marki a jó vystrašená jsem tedy byla děsně ☹, vůbec sem to nechápala a nevěděla co dělat, jak mu pomoct a přtom sem mu tak moc chtěla pomoct! ☹ Ale doufám, že to nějak zvládneme. Je to naše zlato a já pro něj udělám všechno 😵. Juj hodím vám sem pak jeho foto 🙂.
Marki po obědě až nebudu muset pořád odbíhat tak ti receptík opíšu 😉.

vendulak
18. máj 2010

Tak toto je ta moje láska co mě dneska tak vystrašila 😵. První je když byl ještě fakt psí mimínko a na druhé je už větší.

blandik
18. máj 2010

CAUTE,nevite,jak prepnout psani na klavesnici zpatky na z leva do prava. Neco jsem prmackla a pise mi to naopak . .

vendulak
18. máj 2010

Blandi tý jo! Tak to vůbec netuším 😖

Marki? Myslíš že bude hodně vadit když nebudu po jídle pít ten vývar? Mohla bych si dát třeba místo toho velkou sklenici vody, co? Dneska jsem si ho udělala z kostky a první lok byl lepší než včera to jó, ale dál se mi zase hned zvednul žalude, takže sem to vypít nedokázala. Tohle asi fakt nedám ☹.

vendulak
18. máj 2010

Jůůů Marki 😕, já na tebe s tou buchtou zapoměla. Mooooooooc se omlouvám! 😔 ☹ Slibuju že ráno jak zapnu počítač začnu přepisovat! 😉

markiza
18. máj 2010

Venduli, to nevadi, aj tak ten kolacik mozem najskor vo stvrtok 😉 mas cas 😵
toho vyvaru co sa tyka tak si myslim, ze podstatne pre teba je aby si sa citila dobre pocas akejkolvej diety a nenutila sa jest co ti jednoducho nejde, podla mna ten vyvar nie je taky podstatny, snad len aby ta uplne "zaplnil", aby si nemala hlad. pohar vody to spravi celkom urcite. ak ti to nechuti, tak sa do toho nenut, lebo tak jedine dosiahnes, ze skoncis uz o par dni. ... jo a hafan je zlatucky 😉

Blandik, veru neviem poradit... snad si to uz spravila 😉

markiza
18. máj 2010

Kkami, dalsi recept na potvory :

Mušle a iné morské príšery na zelenine
Potrebujeme:
250 g vylúpaných mušlí, za hrsť kreviet, 2 mrkvy, pór, mungo klíčky, olej, sójovú omáčku, soľ na dochutenie, kečup, solamyl, vývar, 2 strúčiky cesnaku

Ako na to:
Mušle a iné príšerky prepláchneme poriadne pod tečúcou vodou. Na oleji orestujeme mrkvu, ktorú sme očistili a nakrájali na prúžky, pridáme „dary mora“ a pretlačený cesnak a ešte chvíľku restujeme. Pridáme cca 2 PL kečupu, trochu sójovej omáčky, zalejeme vývarom alebo čistou vodou a necháme dusiť chvíľu, aby bola mrkva mäkká.
Pred koncom pridáme klíčky a pór nakrájaný na kocky. Dochutíme soľou, príp. sójovou omáčkou podľa chuti a zahustíme solamylom. Podávame s pečivom alebo ryžou.

markiza
18. máj 2010

Mušle na cesnaku s chilli papričkami
Potrebujeme:
900 g čerstvých mušlí, 1 citrón, 2 strúčiky cesnaku, 6 PL olivového oleja, 1 čerstvá chilli paprička, 1 bal. krabích prstov, 1 tavený syr, 2 malé bagetky, čerstvá petržlenová vňať, a soľ

Ako na to:
Mušle pár minút povaríme v posolenej vode, do ktorej sme pridali pár plátkov citrónu. Po scedení ich krátko orestujeme na oleji, potom ich vyberieme a do výpeku pridáme šalotku a cesnak a prikryté dusíme na miernom ohni cca 5 min. Potom primiešame petržlenovú vňať, chilli papričku, soľ a orestované mušle. Chvíľku povaríme a potom necháme postáť 2-3 min, aby sa chute mohli dobre rozvinúť. Tavený syr roztopíme a pridáme do neho nadrobno nakrájané krabie prsty, krátko prehrejeme a masu po vychladnutí natierame na opečenú bagetu. Mušle servírujeme dozdobené citrónom a zajedáme ich chrumkavou bagetou.

markiza
18. máj 2010

Sladké rizoto s krevetami
Potrebujeme:
300 g ryže, 150 g olúpaných kreviet, 2 PL rastlinného masla, 1 mango, 1 konzerva ananásu, 1 limetka, 1 dcl kokosového mlieka, soľ, zázvor

Ako na to:
Ryžu uvaríme. Mango a ananás nakrájame na kocky a ohrejeme na roztopenom masle. Pridáme strúhaný zázvor, krevety, zalejeme kokosovým mliekom a šťavou z limetky. Primiešame ryžu a ohrejeme. Podávame s ovocnými šalátmi ozdobené rezom z limetu.

markiza
18. máj 2010

Rizoto s darmi mora
Potrebujeme:
uvarená ryža, dary mora, soľ, olej, cibuľa, fazuľové klíčky

Ako na to:
Na panvici rozohrejeme olej a dôkladne na nej opražíme uvarenú ryžu. Neskôr orestujeme cibuľu, ku ktorej pridáme dary mora a pražíme ich do zlatista. Dary mora spolu s fazuľovými klíčkami pridáme k ryži, premiešame a dochutíme soľou. Zmes smažíme približne 10 minút.

markiza
18. máj 2010

Zmes morských plodov na smotane so špagetami
Potrebujeme:
zmes morských plodov, cesnak, olivový olej, zmes korenia (morská soľ, rozmarín, tymián, paprika, petržlen, kurkuma, bazalka, saturejka, estragón), zmes korenia (čierne, zelené, biele a ružové)
petržlenovú vňať, sladkú smotanu na varenie, špagety

Ako na to:
Cesnak si nakrájame na kolieska a dáme ho podusiť na olivový olej. Po chvíli pridáme zmes morských plodov necháme podusiť, môžeme pridať trocha vody. Dusíme zhruba 10 minút.
Potom pridáme zmesi korení, množstvo si určite podľa chuti, smotanu a na koniec petržlenovú vňať. Necháme trocha zhustnúť. Uvaríme si špagety a môžeme podávať.

markiza
18. máj 2010

a tu je jeden spanielsky:

Suroviny:
500g spagiet ci inych cestovin
100ml oleja
500ml rajcinoveho pyre
1 cibula
1 paprika
50g sunky
500 g morskych plodov
Petrzlenova vnat
Sladka mleta paprika
Safran
Sol

Priprava:
Na panvici osmazime na oleji na drobno nakrajanu cibulku, pridame na drobno nakrajanu papriku, sladku mletu papriku a sunku, osolime podla chuti. Nakoniec pridame morske plody.
Dolejeme vodu alebo rybaci vyvar so safranom a ked zacne varit pridame rajcinove pyre, bobkovy list a ak je treba sol.
Varit na slabom ohni pod pokrievkou. Podavame s cestovinou posypane cerstvou petrzlenovou vnatou.

kkamca
19. máj 2010

Markizo téda hned je toho tolik..kují
A DOBRÉ RÁNO VŠEM.I když tady zase deštivé. 😝 A já pomažu do školky ,mějte se.

markiza
19. máj 2010

dobre ranko 😉

beruska81
19. máj 2010

krasne rano 🙂 ja jsem opet v praci 😒
v nedeli jsem byla cela zdrbla, pocitala jsem vecer trzbu a v limitu mi chybi 1000Kc, jsem to prepocitavala snad stokrat, no asi jsem nekomu vratila vic. Byl tady jeden takovy chlapek co si myslim,ze me zmatl, ale uz s tim nic nenadelam ☹

markiza
19. máj 2010

ahoj Beruska, tak to ma mrzi... kurnik, to teraz musis zaplatit zo svojho? 😠 to ozaj nepotesi 😢

vendulak
19. máj 2010

Marki díky! 😉 Tak já to asi fakt vyřeším tou sklenicí vody, protože do toho vývaru se přinutit opravdu nedokážu a asi bych tedy fakt za pár dní skončila, se znám ☹. A přitom až na ten vývar mě tahle dietka zatím baví 😀. Líbí se mi že se můžu ten jeden den těšit na to sladké 😀.
Týýýý jo! Takových receptů na potvůrky...no holky máte co baštit... 😀. Já si říkala jestli se někdy nezajdeme taky podívat tady do jednoho krámku kde mají ryby a všechno tohle možné, že třeba něco by nás taky nalákalo... Ale Marki nezapoměla si na receptík s cizrnou pro mě? 😔
A já se do toho opisování tvého dám hned 😉. A našla jsem při tom ještě jednu mňami skořicovou buchtu (je tam puding a smetana prostě moc mňam ta co vím chutnala každému 😀)
Takže: Hraběnčiny řezy
200g hladké mouky
200g hrubé mouky
1 Hera
1 kypřící prášek
2 vejce
200g cukru
-----------------------------
1,5kg jablek
100g vlašských ořechů
trocha hrozinek
skořicový cukr
2 lžíce másla

Zaděláme těsto. Vymažeme a vysypeme plech. Polovinu těsta namačkáme na plech, posypeme nahrubo nastrouhanými (oloupanými) jablky, rozsekanými ořechy, poházíme rozinkami, posypeme cukrem se skořicí a pokapeme rozehřátým máslem. Druhou polovinu těsta nastrouháme na hrubém struhadle na povrch.

Beru ahoj ráda tě vidím! 😵 Ale mrzí mě že v práci taková bota 😒. Je to děs, taky jsem to zažila. Sice s míň penězma, ale stejně člověk si pak připadá blbě a vracet to...
Kamarádka když jsme byli ještě spolu na brigádě na pokladně tak jí chlap zmátnul a obral o 2 tisíce 😒. No měla z toho nervy děsný. Platit to nakonec nemusela, ale byli tam na ní od tý doby fakt hodně hnusní a dělali naschvály a tak až nakonec sama odešla ☹.
No snad to u tebe dopadne v pohodě, držím palce! 😉

markiza
19. máj 2010

Vendi, dakujem 😵 na recept pre teba som nezabudla, ale nebola som vecer pri mojom pc... prepac 😅
ja som vcera vecer nevydrzala, dala som si bielkoviny, nie moc, ale teda o piatej rano to zo mna slo aj, aj... a uz je dobre... no nevadi, aspon z toho nepriberiem 😉 😉 😉

markiza
19. máj 2010

Vendi, nasla som ju na nete:

CÍCEROVO - PÓROVÁ POLIEVKA (Jamie Oliver) - pre milovníčku cíceru Darinku

POTREBNÉ PRÍSADY

Darinka, tak pridávam polievku, ktorá nám veľmi chutí a dúfam, že zachutí aj Tebe a ostatným žienkam, ktoré prišli na chuť cíceru... Nakoľko ja som technický antitalent , ak ju budeš variť, pridaj prosím Ťa fotografie... Potrebné prísady:1 balenie cíceru (500 g), 2 - 2,5 kg póru, 2 - 2,5 lt zeleninový vývar, 1 zemiak, 3-5 strúčikov cesnaku (podľa chuti, ja dávam aj viac), maslo, olivový olej, soľ, korenie, parmezán (nastrúhaný, cca 10 dkg – podľa chuti) (Uvedené suroviny sú na cca 5-6 litrov polievky) - ja varievam také množstvo aj pre mojich rodičov...

POSTUP PRÍPRAVY

POSTUP:

Cícer namočíme deň vopred. Na druhý deň precedíme cez sitko, nasypeme späť do hrnca, zalejeme čerstvou vodou, pridáme 1 očistený zemiak (vraj lepšie zmäkne šupka z cíceru) a varíme cca 1 hodinu. Potom cícer znova precedíme cez sitko.

Kým sa varí cícer, pripravíme si pór (keďže ja robievam také veľké množstvo polievky, pórik si krájam deň vopred, keď namočím cícer). Odstránime vrchné listy, odrežeme aj trochu zo zelenej časti póru. Potom ho pozdĺžne prekrojíme na 1/2 a ešte raz, na 1/4. Pokrájame na tenké rezančeky.

Do hrnca dáme olivový olej, maslo, zohrejeme, pridáme cesnak nakrájaný na tenučké plátky a chvíľku opražíme. Potom pridáme pór, bude ho v hrnci veľa, ale pri pražení zmäkne a zmenší svoj obsah. Potom pridáme odkvapkaný cícer, osolíme, okoreníme, zalejeme časťou zeleninového vývaru (zvyšný si pridáme podľa potreby) a varíme cca 20-30 minút, kým nebude cícer úplne mäkký. Ja pridávam aj zemiak, ktorý sa varil s cícerom, nakrájaný nadrobno.

Keď je polievka uvarená, polovicu alebo 2/3 môžeme rozmixovať, potom spolu zmiešať. Teraz môžeme pridať zvyšok vývaru, podľa toho, akú chceme polievku hustú.Vyskúšame, či je polievka dosť korenistá a na záver pridáme nastrúhaný parmezán pre zvýraznenie chuti.

Polievka je dosť hustá, my ju mávame aj ako hlavné jedlo. Podávame na tanieri posypané parmezánom + prípadne pár kvapiek olivového oleja.

vendulak
19. máj 2010

Marki díky za recept vypadá to tedy mňááám! 🙂 Už se na ní budu těšit 😵.
Jo a kdyby jste holky ještě chtěla některá péct tak přidám ještě jeden recept na výbornou dobrou vynikající buchtu!

Skořicová buchta
20dkg hladké mouky
15dkg cukru krystalu
1dcl oleje
1dcl mléka
4 celá vejce
1 kypřící prášek ---> to celé smíchat a dát na (vymazaný a vysypaný) plech

Na to se naleje uvařený vanilkový puding z 1 litru mléka (pro ujasnění, nalije se do toho ještě syrového neupečeného těsta 😉).
Pečema cca 20 minut / 200°C.
Na upečené natřeme 3 kysané smetany a posypeme štědře skořicovým cukrem.

Holky a ta je fakt mňam! 😉

kkamca
19. máj 2010

vendulko a ten recept je zhruba na jak velký plech?????Já mám doma takovej ten velkej.

kkamca
19. máj 2010

to byl dotaz na ty hraběnčiny řezy

kkamca
19. máj 2010

a ted dotaz na tu skořic buchtu..to je jeden pudink na 1 litr mléka?????

vendulak
19. máj 2010

Kami já myslím že oba jsou na klasický velký plech s tím vyšším okrajem 😉.
Protože oba jsou od mamky, která to doma vždycky pekla takhle. A já když někam jedeme s někým tak to peču taky na něj. A když by měla být jen pro mě a příťu tak to rozpůlím dvěma tu dávku a dám to na ten kulatej koláčovej plech 🙂.

vendulak
19. máj 2010

Kami to je puding z 1 litru mléka a myslím, tedy jistě vím že na litr mléka jsou třeba dva pudingy 😉. Oni je dělají všechny jen na půl litr né? Takže já dělám vždycky ať už do buchty nebo jen tak puding z 1 litru mléka a dám tam dva sáčky. A poslední dobou mi přijdou ty pudingy docela řídký i tak 😒.

vendulak
19. máj 2010

Ježiš já bych si teď taky nějakou dobrotu táááák dala! 😀 No nic, večer bude 😀. Teďmusím jít venčit hafana, pak ho pořádně rozčesat a půjdeme na stříhání 🙂 už je to medvídek 🙂.

kkamca
19. máj 2010

No vendy obvykle to tak bývá,že 1 sáček je 0.5 l mléka.Ale nevěděla sem,jestli to nemáš nějak jako upravené. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre