Tehotenstvo pred hematologickým vyšetrením

andrejocka36
16. dec 2020

Dievčatá, prišla som si po radu. 4.12. som žiaľ v 5 týždni tehotenstva prišla o bábätko ☹ Gynekologička ma neposlala na kyretáž, že to není potrebné. Vypísala mi lístok na hematologické vyšetrenie. Tam ma objednali 8.2.2021 na odber a 3.3.2021 si mám ísť po výsledky.

Momentálne som medzi dvoma múrmi, či sa máme s manželom snažiť o bábätko pred objednaním sa na hematológiu alebo máme radšej počkať?

Ďakujem za rady.

petamich
16. dec 2020

@andrejocka36 ja som prisla v 6tt, potom opat v 6tt a poslali nas na hematologiu, imunologiu atd. a teraz som v 10tt a vdacim za to tomu, ze mi nasla hematologicka problem a od 4tt (este pred menzesom mi vysiel test) si picham injekcie, nam bolo odporucene pockat, ze je velka pravdepodobnost, ze sa to zopakuje ale tak mali sme za sebou uz dva AB, uprimne ja som to velmi tazko niesla, neviem si predstavit, ze by sa to zopakovalo 3x takze som rada, ze sme pockali a este nemam vyhrate ale dostali sme sa najdalej klop klop, chapem tu frustraciu, my sme zbierali vysledky niekolko mesiacov

andrejocka36
autor
16. dec 2020

@petamich ja sa tiež obávam, aby sa to nezopakovalo opäť. Tiež to ťažko nesiem. Išlo o moje prvé tehotenstvo, a ani vo sne by mi nenapadlo, že sa niečo také stane ☹

petamich
16. dec 2020

@andrejocka36 u nas tak isto, sme lietali v oblakoch, lebo prvy pokus a sup uspesny :( a dopadlo to tak ako dopadlo, lekar povedal, ze to sa stava a pockajte 2 cykly a snazte sa znovu, opat sa zadarilo na prvy pokus a bum, ten isty vysledok, to som velmi zle niesla a to uz chcel riesit, lebo mam svoj vek, dopadlo to uplne uplne rovnako, tak sme obiehali lekarov a teraz snad uz to dopadne dobre 🤞🏻🥰 tolko moja skusenost, mrzi ma, ze to musime zazivat taketo veci

danusa64
16. dec 2020

@andrejocka36 urcite pockaj na vysetrenia, ved to nieje rok dva ze nevydrzis, tie dva mesiace zbehnu ako voda. Mne zial nepomohlo ani to, aj po nasadeni anopyrinu som potratila. Teraz ked sa nam podari 4pokus tak uz si budem pichat injekcie. Takze urcite najprv absolvuj vysetrenia a az potom sa pustite do snazenia.

andrejocka36
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejocka36
autor
16. dec 2020

@petamich držím palce nech to dobre dopadne 🙂 Veď práve, nepočítala som s tým, že k dačomu takému dôjde :(
@danusa64 asi to tak bude najlepšie, radšej s manželom počkáme, čo ukážu výsledky toho 3.3.2021. V takejto situácií by som sa nechcela nachádzať opäť

mogaa
16. dec 2020

@andrejocka36 ono sa odporúča určitý čas nechať telo aby sa zregenerovalo a až potom opäť skúšať....na druhej strane nikde nie je písané, že hned otehotnieš......ja osobne by som minimálne ten mesiac počkala a potom začala opäť skúšať.....niekedy to proste príroda tak zariadi že plod odíde a aj bez zjavnej príčiny, preto je ten prvý trimester najrizikovejší....

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
16. dec 2020

aj ja by som pockala, ved to je zachvilu. keby si otehotnela teraz, nez sa doriesi diagnostika z ehmatologie, mohlo by byt neskoro na zachranu tehotenstva. radsej pockat.

raddkka
16. dec 2020

Ja by som počkala. Viem od puberty, že mám hematologický problém, ale bol spiaci, k hematológovi som nechodila ani som nebola u žiadneho registrovaná. Keď som zistila, že som tehotná, gynekologička mi hneď na druhý deň predpísala injekcie na riedenie krvi pre istotu, že to pomôže miminku, ak ich je treba, a ak nie neuškodila, a poslala ma na hematológiu. Tu sú tiež všetci lekári plní, ale keď som povedala, aký mám problém zobrala má doktorka hneď. Dala mi aj pre istotu robiť genetické testy, aj keď som ich mala robené v puberte. Výsledky boli za pár dní, už neviem za koľko. Potom mi už len zmenila dávku lieku.
Normálne genetické testy trvajú mesiac, preto tam máte ísť až v marci. Ale myslím, že keby sa Vám zadarilo a otehotniete skôr, našiel by sa lekár, ktorý by Vás zobral a pomohol rovnako ako u mňa 🙂 Ale ak je to pre Vás prípustné, počkajte. Ak máte rovnakú mutáciu ako ja, volá sa leiden syndróm, trpí ním 70% populácie, pravdepodobne bez liekov prídete o každé miminko a to za tie tri mesiace nestojí. Držím palce

sekerka18
17. dec 2020

Ahoj. Ja to tak mám... bola som pred troma týždnami na hemato. Výsledky budú až 5.januara. Po dvoch potratoch za jeden polrok už čakáme radšej.

miskanathan
17. dec 2020

@andrejocka36 ja som prisla 2x o babo v 6tt marec april 2020 v oboch pripadoch som uz mala potvrdene tehotenstvo z krvi hcg...sama som zacala krvacat a babo odislo. Treti krat som otehu v juli 2020 to som uz mala nasadene injekcie aj duphaston, vsetko vyzeralo ok ak babo na sone hlavicka telicko a v 10 tt MA... ani som nespinila nic vsetko v poriadku len srdiecko nebilo na poradni... neuponahlaj sa. Chcela som tym povedat..ze babatko je velky dar a uz vobec nie samozrejmost...

andrejocka36
autor
17. dec 2020

Dievčatá asi počkáme do toho hematologického vyšetrenia. Nebudeme sa ponáhľať. Nechcem to prežívať opäť a neskôr si to aj vyčítať ☹

petamich
17. dec 2020

@miskanathan velmi ma mrzi, ze taketo veci musime zazivat :( ak to nie je privelmi osobna otazka, pred tou poradnou v 10tt bolo aj srdiecko aj vsetko? ja totiz som rovnako mala 2x v 6tt samo odislo a teraz som v 10tt, pred tyzdnom na kontrole vsetko v poriadku a mam tak kusok nocnu moru co bude na poradni, na kazdu kontrolu idem s malou dusickou

majamat
17. dec 2020

@petamich netrap sa. nemozes vediet ci to pride a kedy. nic neurobis. ja som amla tiez MA v 13tt. v 11tt poradna, udajne vsetko OK. dr. bol neprijemny, tak sono som nevidela. a 13tt na toaletaku kvapka krvi., no vyslovene som vela nekrvacala, len jedna mala kvapka doobeda, poobede tiez a dalsi den nic. az potom dalsi den uz som trochu krvacala. no to som aj pri dcere a uz bude mat 10r. cize pri prvom tehu krvacanie a vsetko OK a pri druhom tehu najskor len slabulinke krvacanie a nakoniec MA. od poradne, ze tie 2t babo nenarastlo ani 1mm a akcia srdca uz nebola.

naozaj sa neda usudzovat podla priznakov, kym nie su prilis vyrazne ( napr, riadne krvacanie, ci velmi silne bolesti ), alebo zo skusenosti inych.

zelam ti aby si bola OK a donosila stastne svoje babatko. urcite mas velku sancu. a ten strach, toho sa nezbavis. to ma skoro kazda tehulka, dpkonca aj taka, co nenzazila potrat.

petamich
17. dec 2020

@majamat dakujem za povzbudenie 😃 stale si hovorim, aby som na to nemyslela, ze uz vsetko dobre dopadne, po kazdej kontrole som kludnejsia, len potom akosi 🤷‍♀️ budes asi len oddychovat, sviatky su na to ako stvorene a dufat, ze je vsetko ako ma, vsetkym nam drzim paste, aby sme sa tych vytuzenych drobcov dockali co najskor, neviem preco a toto deje, kedysi mam fakt pocit, ze zeny rodili jedna radost a my akosi...asi je to aj tym, ze viac vieme, zivot je vseobecne iny, ktovie

miskanathan
19. dec 2020

@petamich na poradni som bola 6+1tt este nebilo..ale to je este taky tyzden ze v pohode...no a v 10tt nebilo...tak neviem ci bolo a prestalo ci vobec nebolo a bola to vyvojova vada....uz len anjelik moj vie ako to vlastne bolo..ale hcg som mala vyborne.. a velkost babatka na 9+3 tak rastlo..kedy prestalo bit a ci bilo....si vzalo so sebou.

petamich
19. dec 2020

@miskanathan :( veru je to babatko dnes dar, preto prirodzene, podporene, umelo, jednoducho, zlozito, kazdej z nas len prajem, aby sme sa toho maleho zazraku dockali ❤️ obcas je to asi skutocne medzi nebom a zemou, hoc sa to tazko prijima

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre