Existuje transplantácia maternice?

matams
3. feb 2019

Dobrý deň. Viete mi niekto poradiť? S partnerom túžime po dieťatku, ale ja mu ho nemôžem dať keďže som prišla o maternicu. Chceli by sme vedieť ci existuje niečo také ako transplantácia maternice alebo náhradná matka ktorá mi vynosi dieťa 🙂

matams
autor
9. okt 2019

@cellesta ahoj nie nenašli sme nieje to také jednoduché

jpaste
15. okt 2019

Mozno by som niekomu vedela pomoct, este sice nie som plne rozhodnuta,ale je to jedna z moznosti...

jpaste
15. okt 2019

@zimik Zdravim, mozno by som vedela pomoct

jpaste
15. okt 2019

@matams zdravim

cellesta
15. okt 2019

@jpaste viete mi dat info, že ako sa to robi alebo ako by ste to vy urobila?

jpaste
15. okt 2019

@cellesta je vela teoretickych info na nete, urcite bude vela zalezat na konkretnom pripade

matams
autor
15. okt 2019

@jpaste a aka moznost by bola ?

cellesta
15. okt 2019

@jpaste konkrétne vy som mala na mysli. Kľudne aj do správy mozete

ajkajr
13. nov 2019

Môžem byť – DARKYŇOU – aj ja.. "

Môžem - ti darovať: MATERNICU +
Jeden – VAJEČNÍK.. "

Dôvod: nie-som schopná pohlavného života, ani akéhokoľvek iného fyzického kontaktu..
Ale – vaječníky mám funkčné – a nemám – žiadne vážne ochorenia ;

Mám vážny záujem – samozréjme – že nie za finančnú odmenu – treba si pomáhať – myslím – navzájom... pomoc - za - pomoc - nemyslím finančnú odmenu... "

A - ÁNO DÁ SA - DAROVAŤ - MATERNICA - AJ VAJEČNÍK.. "
ODPOVEĎ NA SVOJU OTÁZKU - NÁJDEŠ TU:

https://sciencemag.cz/v-cr-se-poprve-narodilo-d...

ajkajr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajkajr
14. nov 2019

@michaelis ahoj neviem prečo ale mne vôbec nefunguje súkromná pošta - ODOSIELANIE "
pýtala si sa prečo chcem darovať - preto že: ju tu niekto na tejto stránke potrebuje - ja potrebujem tiež pomoc - nechcem peniaze - chcela som napísať na profil: matams
ale netuším prečo ma to hodilo na tvoj profil
skúšala som jej posielať asi hodinu cez súkromnú poštu de sa to dá robiť - ale nejde to
nejde mi pre-posielanie posti - preto píšem tu - lebo ani tebe mi to nejde odoslať... : (
netuším prečo ?

viem de sa robia tie transplantácie - ale neviem sa - s ňou spojiť... : (

a dôvod prečo ?
nie-som schopná pohlavného života, ani akéhokoľvek iného fyzického kontaktu..
ale – vaječníky mám funkčné – a nemám – žiadne vážne ochorenia ;

ajkajr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajkajr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajkajr
14. nov 2019

@jpaste
ja tiež - ale nik - neodpovedá...

cellesta
21. nov 2019

@ajkajr ono je to veľmi citlivá téma a ani jednoduché to nie je rozhodnúť sa. Ja by som skôr náhradnú matku ale to je take komplikovane

ajkajr
23. nov 2019

@cellesta
ahoj keď som bola ešte takým mladučkým dievčaťom niekto mi strašne ublížil
prosím ťa nechci odo mňa aby som robila niekomu chodiaci inkubátor
mám strašné bolesti - a som natoľko zúfala že som ochotná darovať svoje orgány len aby sa mi dostalo príslušnej zdravotnej pomoci..
lekári tu na slov. sa s takýmto prípadom ešte nestretli a nevedia ho riešiť ale možno v Prahe v FN. motol alebo niekde vo: Viedni.. by vedeli a tak prosím pomoc za pomoc
niekto ma strašne zmrzačil - vyrezal mi pohlavné orgány - všetko - neostalo nič
ani koža ani sliznica ani malé pysky ani veľké pysky a krytoris ten mi bol vyrezaný až na kosť "
prosím - sú to strašné bolesti a utrpenie - nechcite odo mňa aby som sa stala v tak strašnom trápení - ešte aj: živím inkubátorom.. : (
chcela som len pomoc - ponúkam čo mi ostalo - nežiadam nič len pomoc - potrebujem ju
ten kto mi ublížil rozj.... ma aj z vnútra skoro som umrela ale maternica sa mi zachovala aj keď sa mi akoby utrhla ale stále ju mám ( padá mi dole do pošvy ako by bola utrhnutá )
ale stále ju mám a mám aj funkčné vaječníky
nie-som schopná akéhokoľvek fyzického kontaktu - prosím len o pomoc ..prosím "
neviem pre-poslať súkromnú správu: matams ..kto to vie prosím dajte jej vedieť ona chcela tu maternicu chcela ju ..je autorka tejto prosby: Transplantácia maternice alebo náhradna matka "
viem že sa to dá aj de sa to robí - prosím odkážte jej: že mi nejde preposlať cez súkromnú správu.. : (

ĎAKUJEM "

floretine
23. nov 2019

V Česku už urobili aj zopár transplantácii maternice v IKEMe, ale je to veľmi veľmi náročný proces, v prvom rade musíš byť vhodná pacientka na transplantáciu a potom musíš dlho čakať na vhodný orgán, takisto ako iní čakajú na srdce alebo obličky. Nehovoriac o tom, že telo nemusí orgán prijať. Otehotnieť s transplantovanou maternicou tiež nie je easy peasy, nakoľko si odkázaná celý život na lieky potláčajúce imunitu, ktoré majú samozrejme vplyv na cyklus a plodnosť.

floretine
23. nov 2019

@matams ešte by som dodala, že s transplantovanou maternicou otehotnieť je skôr rarita a v podstate to v súčasnosti celé len skúšajú a je to jeden veľký experiment. Takže do toho by som nádeje veľmi nevkladala, pretože ťa to bude stáť množstvo úsilia, bolesti, budeš mať doživotné následky - lieky a žiadnu záruku, že ti to prinesie dieťa.

ajkajr
23. nov 2019

@matams
V ČR se poprvé narodilo dítě z transplantované dělohy
Projekt dává naději všem pacientkám s chybějící dělohou porodit vlastní zdravé dítě.
https://sciencemag.cz/v-cr-se-poprve-narodilo-d...

anniii
23. nov 2019

@floretine Čítala som o výskume transplantácií maternice, ktorý sa pred pár rokmi robil vo Švédsku. Lieky na potlačenie imunity sa v tomto prípade neberú do konca života, pretože transplantovaná maternica sa pri sekcii odstráni. Nemá význam v tele umelo udržiavať orgán, ktorý nie je nevyhnutný na prežitie.

anniii
23. nov 2019

@floretine Teraz čítam ten článok, ktorý sem dala @ajkajr - tam sa píše, že pacientke v ČR maternicu nechali pre prípad druhého tehotenstva, ale aj v tomto prípade predpokladám, že jej ju po ďalšom pôrode odstránia. Je to lepšia možnosť ako brať doživotne imunosupresíva.

juliet86
23. nov 2019

inal aj v ukrajine vam vynosia babom stoji to kolo 40 tisic eur tusim

floretine
23. nov 2019

@anniii určite hej, že je rozumnejšie potom maternicu vybrať. Problém je ale ten, že imunosupresíva sa berú v tom kritickom čase, kedy sa ženy pokúšajú otehotnieť.
Ako hovorím, to, že sa to podarí je skôr raritou, takže to nefunguje tak jednoducho ako si to mnohé predstavujú, že dostanú maternicu, ujme sa, bude fungovať a a ešte aj donosia dieťa. Je to beh na dlhé trate s veľmi neistým výsledkom. Možno o 10-20 rokov budeme na tom tak, že to bude bežná metóda asistovanej reprodukcie ale teraz je to všetko v rovine vysoko experimentálnej.

anniii
23. nov 2019

@floretine Jasné, v tom máš pravdu. Po transplantácii je jediná možnosť IVF a to má aj pri vlastnej maternici relatívne nízku úspešnosť. Ale chápem, že ak je to pre niekoho jediná možnosť maťvlastné dieťa, pôjde do toho aj pri malej pravdepodobnosti.

michaelis
24. nov 2019

@floretine Máš problém otehotnieť? Alebo vrodenú vadu? Povedali ti niekedy že nikdy nebudeš mat dieťa? Keby áno tak ver že by si šla do všetkého an s minimálnou šancou otehotnieť!

floretine
24. nov 2019

@michaelis ja som dokonca darovala oocyty v CAR, takže som zopár ženám k dieťaťu dopomohla. V tomto ale treba byť realistický, v súčasnosti transplantácia maternice naozaj nemá dosť dobré vyhliadky na úspech, preto je na zváženie, či je reálne čakať roky na vhodný orgán, ktorý sa nemusí ujať a potom podstúpiť celý vyčerpávajúci kolotoč IVF, ktorý ani u žien s vlastnými orgánmi nie je ktovieako úspešný.
Samozrejme, lekári sú radi, že to majú na kom skúšať a že je o to záujem. Ani zďaleka však nie je každá pacientka vhodná adeptka na transplantáciu a v tomto prípade tiež neplatí "za vyskúšanie nič nedáš" pretože je to.obrovský zásah.

moni2710
15. apr 2020

Rada sa stanem NM

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre