Túžba po dieťatku

24. feb 2024

Ahojte mam 27 rokov mam priatela uz dlhu dobu ale netuzila som po dietati a teraz ked mam tehotnu kamaratku aj ine baby v mojom okoli normalne zavidim doteraz som vzdy pocuvala od matky ze naco staci ked budem mat 31 , 32 rokov neviem prepadol ma zrazu smutok musela som sa takto vypisat mam zmiesane pocity zeby som uz tuzila po babetku ? A ked nie tak preco zavidim tehotnym zenam ? :( . Dakujem za precitanie pekny den

evka_21
1. mar 2024

@mia111111 stoja aj podstatne viac... ja som mala kočik požičaný (prežila som s nim polroka aj keď sa mi nepačil) od svokra keďže má 11ročného syna (môj švagor) 🤣 a tak isto aj športový kočik som zdedila... Takže kde je vôľa tam je cesta.. už si len treba uvedomiť čo vlastne slečna chce resp. nechce 🤭

autor
1. mar 2024

Ale ano citim sa byt pripravena na dieta aj ho chcem realne nieje to uz len tuzba mne iba zle padnu od rodicov tie reci ... neni to uz skoro preboha 27 mam a nepochopim ja sama tie ich reci...4000 eur ze financne to je tak stredne ? To kolko mam mat nasporene na dieta ? Neviem napriklad moja mama nemala nic a tu som a to som vyrastala dost v dobre finacnej situacii...nechcu aby som mala dieta lebo oni ma maju za dieta ved ja som si ista ze to je tym...vydat??? Neviem nejako ma to netaha pritom som s priatelom uz 11 rokov a mozte ma odcudzovat..to ze sa mam vydat nikto v rodine nespomenul

autor
1. mar 2024

Kamosky co rodili tiez su neni vydate a prosim vas nie neriadim sa podla nich ale ja sa vydavat nechcem

marcelka49
1. mar 2024

Citis sa na to? Partner tiez? Tak potom…?

adrianajozko
1. mar 2024

Ale ved toto si ty zariad tak ako to tebe vyhovuje. Aj ja som porodila dcerku a az o rok ked som videla ,ze je partner naozaj vyborny ocino aj partner tak az potom sme zacali rozpravat o svadbe. Sama som bola uz rozvedena a nemala som chut prezivat vsetko co ked sa raz rozvedieme. Ale po roku krasneho žitia spolu v tom najváčšom strese a prebdelich nociach sme vedeli,ze sme mali predurcene sa milovat a žiť spolu. Ano zatial sme spolu len 6,5roka ale vedela som to prave v tehotenstve,po porode a pri vychove dcerky. Je to velka skuska lasky to mi ver. A ked sme to zacali citit ze chceme rodinu mat komplet aj na papieri tak sme sa za mesoac vzali na urade a mali sme len rodicov za svedkov a krasnu druzicku. Nelutujem toho a dufam ze uz to bude navzdy.

ibulienka
2. mar 2024

Ahoj, čítala som zopár odpovedí a skôr to vidím takto.

Ideálny vek na dieťa neexistuje. Sú ženy, ktoré sa stanú matkami v 16/17 rokoch. Potom sú také, čo si všetko naplánujú že v 25 svadba, 27 dieťa a aj im to vyjde. A taktiež sú tu ženy, ktoré neskutočne po dieťatku túžia už xy rokov a žiaľ sa im dlhodobo nedarí potomka splodiť. Takže v tomto tvoji rodičia pravdu nemajú, že máš čas po 30... Skúsila si im tento názor argumentovať napr. lekárskymi faktami? Alebo sa ich spýtať na pádny dôvod, prečo nechcú aby si mala dieťa? Z čoho majú strach? Sú pracujúci alebo už na dôchodku? Neboja sa toho, že dieťa príde do partnerského a nie manželského vzťahu? Keby sa moji rodičia takto vyjadrujú, úprimne by ma zaujímalo aký majú na to dôvod a prečo mi chcú brániť v niečom tak prirodzenom.

Čo sa týka tvojho veku a dieťaťa... Ak máte vy dvaja a partnerom medzi sebou jasno a chcete obaja bábätko, a viete mu zabezpečiť zázemie a bezpečie, myslím si, že nie je o čom. Netreba vždy na všetko len čakať a myslieť si, že mi to príde na tácke. Možno otehotnies na ďalší cyklus, možno ani na 10... Preto si o tom pohovorte s partnerom a ak túžite začnite sa snažiť.

Možno tvoja závisť voči kamarátkam, ktoré sú tehotné alebo už matky pramení práve z toho, že ty si veľmi dobre uvedomuješ svoj vek, reprodukcny systém ženy a biologické hodiny ale od rodičov si tak spracovaná, že máš blok a strach z toho čo povedia že sama sebe branis v šťastiu a závidíš ho kamarátkam, lebo majú to, čo chceš aj ty, ale myslíš si, že to mať nemôžeš.

Nebála by som sa ich reakcie. Možno to pre nich bude šok, možno povedia v tom šoku niečo, čo sa ťa dotkne - tak s tým radšej počítaj dopredu. Ale ver tomu, že keď uvidia tvoje šťastie a hlavne dieťa po narodení otočí sa celé ich zmýšľanie... Pokiaľ nie, tak prepáč boli by to surové masochisticke tvory, ktoré si ďalej nezaslúžia tvoju lásku a pozornosť a už vôbec nie vnúča... Pretože možno si pre nich stále to malé dievčatko, ale je načase aby sa zobudili do reality, že už nemáš 7 ale 27 rokov a aj ty túžiš po tom "malom dievčatku" ako kedysi tvoja mama s otcom...
Rozprávaj sa s nimi, neboj sa. Občas si treba dupnúť. A ste predsa na to 2 😊 Veľmi ti prajem, aby si bola šťastná a spokojná so svojim životom.

autor
2. mar 2024

@ibulienka nechcu aby som mala dieta zevraj je to financne velmi narocne toto je otcova argumentacia podla mna sa boji ze ho bude musiet zivit ci co...rodicov mam este pracujucich ...partnerovi rodicia zomreli davno mali nehodu...viem ze nemusim hned otehotniet a tiez neviem ako som natom ved sa vlastne o to dieta este ani nepokusame...ak by sa dozvedeli ze cakam dieta no otec by nebol nadseny mozno mama trosku by sa aj potesila nevyznam sa v nej lebo ine deti naozaj ma velmi rada..dakujem ti za mile prianie do zivota dobre mi to padlo 😊

autor
2. mar 2024

Presne tak mam blok z rodicov ze co povedia toto je cista pravda veru

autor
2. mar 2024

Inak ja mam aj taky pocit ze nebudem mat nikdy dieta ze ja to proste nedokazem ze mne neni sudene

ronie338
2. mar 2024

To je len od rodičov, nariadiť sa nimi, oni za teba žiť život nebudú, oni sa oňho starať nebudú, ak chce partner aj ty, tak to zvládnete, ale reálne musí aj on pomáhať.

princezna_bosorka
2. mar 2024

divny postoj... druhi ludia by ti nemali nic hovorit do toho, kedy budes mat deti (ani ked su to tvoji rodicia).

A ohladne toho, ze je to drahe - je, ale na vybavicke sa da poriadne usetrit, ked vies vopred, co chces mat doma a netrvas na nakupe novych veci (co sa v 90% neoplaca - napr. oblecenie, kocik, prebalovak, postielka, komoda na detske oblecenie, vacsina hraciek a pod.).

mia111111
3. mar 2024

Ale už dosť .PRESNE TAKÉTO SPROSTOSTI, že niečo nedokážem, chodia mne po rozume celý život.... Ja som od detstva mala psychické problémy - najväčší bol podceňovanie. Bohužiaľ vekom a tým všetkým čím som si prešla by človek povedal, že by som mala byť na tom lepšie ale nie, ešte sa to zhoršuje. V prvom rade začni s týmto dačo robiť!!!!!! psychológ a nie ako ja.... chodím 2,3x a potom zase zlyhám, keď viem, že mám ísť na kontrolu a nesplnila som čo som sľúbila, že budem robiť minule, tak zase nejdem...... Keď si sebavedomie nezačneš budovať teraz, môže to dopadnúť s tebou tak ako so mnou, nechci vedieť ako sa mi psychika zhoršuje a čo všetko ma ešte trápi. .... Bolí ma, keď vidím, že niekto je presne na takej ceste ako som bola ja...... Tiež som si vždy myslela, že nedokážem to alebo ono, jasné, že sa kopec vecí nemusí podariť, ale najväčšia sprostosť je vopred dačo odsúdiť na neúspech. .... Ak máš strach ísť za psychológom, neboj sa, všetko čo mu povieš tam zostane. Objednať sa dá vopred, ani v čakárni som skoro nikdy na nikoho nenatrafila. A predbežne odporúčam pustiť si aspoň občas na youtube videá od bratislavského psychológa Martina Lajpríka. Napríklad:

https://www.youtube.com/watch?v=DqgTEmVebb8

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre