Túžim po bábätku a priateľ ho ešte nechce

13. aug 2020

Viem že, je nás tu takých veľa. No neskutočne túžim po bábätku... Ja už neviem ako to ďalej vydržím som psychicky na dne. Všetko ma rozplače. Známe majú deti, priateľovi kamaráti majú deti.... A ja čo som vždy túžila mať dieťa, mne sa to nesplnilo....
Problém je, že môj priateľ ho nechce. Povedal, že má čas,že si chce užívať ... A že mám počkať. No ja to takto cítim a neviem sa premôcť.
V poslednej dobe odmieta úplne sex. A mne sa len každý mesiac tisnú slzy do očí. Ľúbim ho nadovšetko ale neviem či to vydržím, takto čakať každý rok kým sa on na to bude cítiť. Snažila som sa s ním porozprávať, no on si ide stále svoje.... 😩 Sme spolu 3 roky a vie od začiatku ako mi na bábätku záleží.... Plus ma úplne zlomia otázky rodiny a okolia kedy budeme mať dieťa, keď dobre viem, že to tak skoro nebude 😭

didi2102
13. aug 2020

Niektorych chlapov treba nakopnut,sadni si s nim vecer a z vaznou tvarou mu povrdz ze bud zacneye robit na dietati(staci tomu nechat volny priebeh,ved podarit sa to moze aznpo roku dvoch ...) alebo je koniec nakolko je to pre teba dolezite, toto som zazivala aj ja ale boli sme spolu 9r, on ze este je cas no ja som bola vo vnutri mamou bez dietata, dala som ultimatum a mame 2krasne deti,ked to teraz spomeniem uz manzel po mne zazera aby som mu to nepripominala aky bol blby ... a este ako sme sa zacali snazit zistili sme ze mame obaja problem pri otehotneni cizeeee necakat

hopsadobrandejsa
13. aug 2020

Kolko mas vlastne rokov????

autor
13. aug 2020

@hopsadobrandejsa myslím že vek je nepodstatný, keď sme finančne celkom zabezpečený, a nemusíme si odopierať....

1gabriela13
13. aug 2020

Tak si nájdi iného.

veronikaszabova
13. aug 2020

Anonym - hlavne si to dieta nerob, pokial portner nechce.
Tiez by ma zaujimal vek

autor
13. aug 2020

@veronikaszabova ak Vás ten vek tak veľmi zaujíma, tak mám 23 a priateľ je starší o niekoľko rokov ....

@1gabriela13 nie je to také jednoduché ako sa to povie... stále ho ľúbim. Len sa začínam báť, že slepo verím, že sa zmení jeho prístup a takto mi utečú ďalšie roky...

ona303
13. aug 2020

Tiež si myslím, že vek je nepodstatný. I keď zase, pri niektorích chlapoch to hrá rolu, lebo niektorí proste potrebujú dospieť. Tiež by som nečakala. My sme sa začali snažiť keď som mala 26 a dnes mám 29 a stále nič. Samozrejme to riešime ale to tu nejdem rozpisovať. Takže určite rozhovor s ním daj tak ako píšu aj kočky vyššie..

autor
13. aug 2020

@didi2102 my sme spolu 3 roky, a skusala som sa s nim o tom rozpravat... on mi povedal ze vsetko je ako ma byt... a raz to bude. Plus ze mam byt trpezliva... A neotravovat ho s tym. A odbil ma s tym, ze kam by som isla ... :( V tom ma pravdu... nemam kam ist kebyze sa rozideme.

veronikaszabova
13. aug 2020

Mas 23, nic ti neutecie. Zameraj sa na seba, na priatela. Uzivajte si spolu, cestujte...
Ak zazivas taketo "strese", ze druhy maju babo, pokecaj o tom s nejakym odbornikom.

K tomu odmietaniu sexu - netlacis moc na neho ohladom dietata? Mozno nesexuje, lebo fakt to dieta este nechce.

autor
13. aug 2020

@veronikaszabova nikdy som mu to nevtlacala... Aj ked som sa snazila rozpravat o tejto teme vzdy ma odbije...
A hlavne je mi smutno z toho ze pred rokom mi vravel ze o rok sa mozme zacat snazit ked budeme mat byvanie....
Byvanie mame a zasa to oddialuje ze neskor...

autor
13. aug 2020

@ona303 Dakujem za nazor... ja sa toho prave bojim kedze som mala dlhsie problem aj s cystami a nepravidelnym cyklom... no a on to ma na haku 😞
Proste vsetko bude az ked sa on bude na to citit...

zuzanka.zuzu
13. aug 2020

fúha mne keby takto niekto pílil uši s deckom, asi rovno zdrhnem... a to som žena, pričom vieme, že muži to majú ešte o niečo horšie.

veronikaszabova
13. aug 2020

Tak proste este nechce. Daj s nim pokec - povedz mu, co mas na dusi, daj mu napr. ultimatum - ja neviem, napriklad ze pockas do 25 rokov, ci sa rozhybe... ak nie, budes hladat "darcu spermii" inde. Hlavne sa treba o tom porozpravat - nakolko ty chces jedno a on druhe.

Cysty a nepravidelny cyklus nie su dovodom, preco by si nemohla otehotniet.

nini1010
13. aug 2020

Nonked chlapnuz aj odmoeta sex tak by som sa na to asi vykaslala,to je zle znamenie.Naproti tomu 23 je tak strasne malicko ze pokojne mozes pockat,casu maaas,nic ti neujde.Uzivajte si.A ak ozaj nevies pockat tak si najdi ineho ale tam rataj ze tiez nebude chviet dlhsie dieta.

hopsadobrandejsa
13. aug 2020

Nuz vek zohrava rolu pretoze ak mate po 30-tke tak by som ten nadych urgentnosti pochopil, ale ak mate okolo 25-27 rokov tak urcite sa niet kam ponahlat.

autor
13. aug 2020

@nini1010 tak my aspon nemusel klamat ze ked vyriesime vlastne byvanie uz nebude problem... vzdy si najde problem...
Najnovsie ze nema cas na budovanie rodiny kvoli praci.

@hopsadobrandejsa ja mam 23 a priatel ma po 30tke... nie je to urgentnost ale na niecom sme sa zhodli... vedel to uz davno vopred ked sme sa len zoznamili... A zrazu z toho cuva... Postupne to oddialuje stale niecim inym... Aj ked vie ako mi na tom zalezi.

autor
13. aug 2020

@nini1010 ja nechcem dieta len tak... chcela som dieta s nim lebo ho lubim... a stale to tak chcem. Proste mame velky dom ale je prazdny... naco to vsetko potom? Sme dvaja a mozme sa po dome nahanat... a jeho to ani nehne. Zacina zaplnat volne izby hlupostami... Najnovsie si vymyslel ze do jednej hostovskej kupi biliardovy stol... A ja uz prestavam chapat 😒

nini1010
13. aug 2020

Nevidim do vasho vztahu a ano klamat nemusel ale muzi proste klamu ked im to vyhovuje,to je proste tak.Ja si vsak myslim ze to nemyslibm az tak uplne vazne a vasim vztahom.Takze ako hovorim bud sa postaraj o "nehodu"alebo chod od neho.Nezhodnete sa v mimoriadne zavaznej veci.

autor
13. aug 2020

@nini1010 mozno mu vyhovuje ten bezstarostny servis co ma doma, plus mame spolu majetky... Takze sa len tak lahko rozist nemoze 😕
A o nehodu sa nemam ako postarat ked jemu sex prestal chybat 😔... pol roka som bola ticho o dietati ze ved mozno zmeni sam nazor... a nic proste mozem sa snazit... Varit mu v podvazkoch a spodnom pradle veceru a nic. On to berie ako samozrejmost 😩

hopsadobrandejsa
13. aug 2020

Ako chlap ti mozem povedat, ze muz ktory ti bude skakat tak ako ty budes davat ultimata nie je chlap a s takym ktory ti bude na vsetko prikyvovat hlavou ta velmi rychlo prestane bavit zivot pretoze taky clovek sa ti bude bat oponovat len aby nedoslo ku konfliktu ci rozchodu.

Niekto ti tu povie aby si mu dala ultimatum "bud alebo". Co budes robit, je na tebe, ja osobne by som ti toto neradil pretoze ludia si tieto veci zvyknu pamatat tak aby si nebola prekvapena v buducnosti ked dojde partner za tebou a povie ti bud alebo....

Ak by mne partnerka zacala davat ultimata, tak to by velmi rychlo doslo ku koncu. Vztahy su hlavne o kompromisoch. V zdravom partnerskom vztahu nemaju ultimata co hladat takze good luck co sa tyka emocneho vydierania. Ak ma rozum tak to ti velmi rychlo pobali kufre.

autor
13. aug 2020

@hopsadobrandejsa nie je to take jednoduche... mame spolocne majetky... Kym sa to vsetko vyriesi. Urcite bude oponovat. Takze jedine cez pravnikov 😕 aja ho stale ako hlupa bezpodmienecne lubim... no proste cele zle...
Vydierat ho ani nechcem... Asi sa musim zmierit s tym ze dieta nebude. A budeme stastny aj tak ako sme 😞

hopsadobrandejsa
13. aug 2020

Ty si to podla mna prilis beries k srdcu. To, ze ty si pripravena na dieta neznamena, ze je aj on. Kazdy clovek je iny a po troch rokoch by si uz svojho partnera mala aj do istej miery poznat.

Podla mna tym naliehanim skodis sama sebe. Cim viac dobiedzas, tym viac ho zrejme odradzas pretoze tebe to "ponahla" a on nechape preco sa ponahlas. Ja som tiez clovek ktory rad robi vec vtedy ked sa mi chce ( svojim sposobom). Netvrdim, ze neurobim, ale cim viac na mna niekto nalieha s niecim, tym viac to oddialujem alebo odkladam pretoze ma s tym niekto otravuje. Samozrejme zalezi od toho cogo sa to tyka.

Ja si myslim, ze cim viac to budes urgovat, tym viac to on bude oddialovat.

fliacik
13. aug 2020

Ahoj, neviem, koľko rokov má partner, a aké máte zázemie, to sú dosť podstatné informácie. Ak Ti vyslovene netikajú biologické hodiny, je lepšie zvoľniť a muža nenútiť, inak Vám to pokazí vzťah. Muži nemajú radi pocit, že sú do niečoho tlačení, vtedy sa ješitne zatnú a urobia presný opak 😀 Uvoľni sa, užívajte si život a spoločné chvíle ešte vo dvojici, časom (a vôbec to nemusí byť dlhý čas) aj on zmení názor. Môj muž nechcel ani svadbu ani deti, bolo mu dobre tak, ako bolo. Boli sme dvaja, šli sme, kam a kedy sme chceli. Koľko som sa naplakala, že moje sny o krásnej svadbe a malom, voňavom uzlíčku ostanú nenaplnené. Každý pohľad na kočík a tehotnú ženu ma bolel a zarmucoval. Hlavou mi vírili otázky, či nie je lepšie to ukončiť a nestrácať čas s človekom, ktorý má úplne iné životné ciele než ja. Alebo to mám prijať a dúfať, že sa to zmení? Až som sa nejako upokojila a povedala si, že čo má prísť, príde a čas ukáže. Prešlo pár mesiacov, ženil sa jeden kamarát, o chvíľu druhý, tretí čakali dieťatko, odrazu sme boli zasnúbení aj my a akosi prirodzene sme začali riešiť aj dieťa. Je dobré si tieto veci na začiatku ujasniť, normálne sa o tom porozprávať ako dvaja rozumní dospelí ľudia, aby sa nestalo, že budeš čakať a čakať a zrazu zistíš, že je neskoro a jemu bezdetný život vyhovuje. Často tu čítam diskusie typu manžel nechce druhé/tretie dieťa, som tehotná a manžel to dieťa nechce a pod. Toto sú vo vzťahu vážne otázky, ktoré je dobré mať vyjasnené, aby sa potom jedna zo strán necítila oklamaná a nešťastná.

autor
13. aug 2020

@hopsadobrandejsa Ďakujem za tvoj názor. Trochu mi to zmenilo pohľad. Pokúsim sa zmeniť aj môj postoj a netlačiť tak na pílu. Veď netočí sa svet len okolo toho no...

autor
13. aug 2020

@fliacik Bohužiaľ u nás je podobná situácia aká bola u teba... No jemu sa do ničoho nechce... A ak si berie príklad z kamarátov tak ďakujem pekne... Buď nemajú stály vzťah alebo majú deti so ženou s ktorou sa spoznali v bare a hneď sa im to náhodne pritrafilo... No a ten čo sa oženil, tak mu to trvalo 15 rokov! Kým sa rozhýbal 😖

fliacik
13. aug 2020

Mrzí ma to za Teba, ale viem, ako reagoval môj muž na každý rozhovor tohto typu. Bol ako zúrivý býk, chcel, nech ho s tým prestanem otravovať a pýtal sa ma, či nám nie je dobre tak, ako je, že sme ešte dokopy nič nezažili. Pritom som bola staršia ako Ty, brali sme sa, keď som mala 28, prvé dieťa sa mi narodilo v 30-tke. U mňa sa ale bijú dva uhly pohľadu. Jeden je, že vek Ťa ešte netlačí, pokojne si môžete pár mesiacov iba užívať a nič neriešiť a uvidíš, ako sa to vyvinie. Ber to pozitívne - dieťa Vám zmení celý život, potom už nebude čas na randenie a romantiku, ani na vlastné záľuby. Tak si ich užívaj, kým ešte môžeš. Na druhej strane, niektorí ľudia ľutujú, že dieťa nemali skôr, lebo neskôr prišli zdravotné problémy a už to jednoducho nešlo, prípadne museli riešiť asistovanú reprodukciu a pod. Každopádne, držím palce, nech sa Ti skoro splní Tvoj sen byť mamou 🙂

autor
13. aug 2020

@fliacik Ďakujem krásne...
Áno vek ma netlačí. Ale aj náš vzťah sa niekam za tie 3 roky posunul a už to nie je romantika a randenie... Je to stereotyp, do ktorého sme sa zabehli pôvodne po dohode, že obaja zamakáme. A budeme mať bývanie. Potom môže prísť dieťa. Všetko sa nám splnilo. Stereotyp ostal... a dieťa sa oddiaľuje stále s niečím iným. Doma som ako slúžka, stále len práca. Doma upratať, navariť, ožehliť, nákup... dookola. A pán si ide s kamarátmi von, na futbal , do posilky... Keď aj ideme niekam. Tak mi potom vyčíta, že som niečo doma nestihla. Tak ja už o to nemam ani veľmi záujem... A keďže sme sa viackrát pohádali na tému dieťa. Momentálne si nevieme prísť na meno... Mňa to bolí a on to má na háku... Ľúbim ho a vždy keď si poviem že sa nenechám zlomiť tak ma zlomí jeho sladkými rečami... 😞

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. aug 2020

@taskataska problem je ze vsetko by sme si po rozchode museli delit bud dohodou alebo sudom... kedze sme spoluvlastnici... A to je zdlhavy proces ak by namietal. Inak mam nieco nasetrene ale zo dna na den najst vhodne byvanie nie je take lahke....

damtiporiti
13. aug 2020

Akože ste zabezpečení finančne, ale ak by náhodou nemáš kam ísť? Veď si nájdeš nájom alebo čo, ak pracuješ. Alebo ťa živí a ty si ho chceš poistiť deckom?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre