Utrogestan - snaha o dieťa, dávkovanie

lienka_9
9. feb 2021

Otehotneli ste po ňom? Ako ste ho brali? Piste len tie co ste uzivali Utrogestan pri snažení, nie tie co ste ho brali uz ako tehotné.

mikasz
9. feb 2021

@lienka_9 ja som brala prog.200mg 3x1 od 16DC do 12tt, spolu s estrimaxom

lienka_9
autor
9. feb 2021

@mikasz cize ked ste sa snažili tak od 16DC po ovulacii si brala a uz ti neprisli kramy?

mikasz
9. feb 2021

@lienka_9 ja som ho brala 6x, z toho jeden cyklus bol uspesny a mame syna, ale tie ostatne mi prisla ms vzdy az po vysadeni prog.

lienka_9
autor
9. feb 2021

@mikasz a ked sa ti podariko vtedy otehotnieť, tak od ktorého dňa si ho brala?

lienka_9
autor
9. feb 2021

@mikasz ja mam davku iba vecer 2x 200mg

mikasz
9. feb 2021

@lienka_9 my sme boli na ivf, na 16dc (ovulaciu) mi odobrali vajicka a od toho dna som ho brala.
Davku vzdy upravuje lekar, tym, ze po ivf je telo viac nastimulovane hormonami, tak aj tie davky byvaju vyssie.
Kamaratka sa snazila prirodzene a vzdy si vkladala len na vecer, na 3.cyklus sa podarilo.

majkaaa318
9. feb 2021

ja som brala od 16.dňa v dávke 3x100mg, tiež mi vyšiel nízky progesterón z hormonálneho profilu (snažili sme sa viac ako dva roky), otehotnela som hneď v prvom cykle a brala som ho až do 12tt. Neskôr sme sa začali snažiť o druhé, pár mesiacov nič, tak som zase dostala od lekára predpísaný utrogestan v rovnakej dávke a hneď sa podarilo. Takže v mojom prípade dva krát zafungoval okamžite, až som sama zostala prekvapená. Inak po zistení tehotenstva sa dávka zdvojnásobovala, aj to malo svoju úlohu, že sa tehotenstvá udržali. Držím palce nech ti to vyjde 😉

hippovka
9. feb 2021

16 deň cyklu a tiež som otehotnela hneď na prvy sup.. Cakam na prve vysetrenie aktualne 😊

any_soj
9. feb 2021

@lienka_9 hlavne si ho nedavkuj sama a nie ak si nie si fakt istá, že ovulacia už prebehla (inak ju zablokuje) - čiže nie podľa kalendára. Od MA som brala utrogestan vždy od 3.dna po ovulácií, 10 dní, potom 3 dní pauza a keď neprišla menštruácia, tak test. Som druhýkrát tehotná, odkedy ho beriem.

lienka_9
autor
9. feb 2021

@any_soj ja som mala piatok pichnuty utrogestan a doktor mi ho kazal si vkladat od nedele...ale este som ho nevkladala lebo fakt neviem ci ta ovulacia prebehla

jodo27
7. aug 2022

skúsim sa spýtať, neviem či zareagujete, myslíte, že je ok dávkovanie ked mi predpísal 2x ráno a 2x večer utrogestan? (ideme na KET)

lienka_9
autor
7. aug 2022

@jodo27 Áno, je to normálne...ale to máš vkladať až po ket nie?

jodo27
9. aug 2022

@lienka_9 nie, dali mi ho už pred. Tiež ma to prekvapilo, ale zistila som, že nie som jediná…. V štvrtok mam KET, od pondelka vsuvam utrogestan

lienka_9
autor
9. aug 2022

@jodo27 to preto lebo embryo je už oplodnené a vkladať ti ho budú už po ovulacii preto máš vkladať pred.

jodo27
10. aug 2022

@lienka_9 hej hej.... zajtra idem. posledné 3 dni ma totálne preháňa boh vie z čoho. jedlom to nebude... podla mna lieky a stres dokopy. (pri tom necítim sa v nejakom strašnom strese, ešte aj doma som, že mam možnosť oddychovať)

wlasticka
18. aug 2022

Ahojte, má niektorá na predaj UTROGESTAN..?? Ďakujem

jodo27
18. aug 2022

@wlasticka nekupujte si utrogestan z druhej ruky, neviete ako bol skladovaný a či neni skladovaním znehodnotený. Neodporúčam to ako lekárnik, viem že je drahý, ale tiež si ho beriem z lekárne

smajluska
12. sep 2022

@jodo27 Ako sa berie prosím ten UTROGESTAN? Dnes mám 11 DC, v stredu ideme na IUI, doktor mi ho dnes predpísal. Mám ho už doma. Povedal 1 tbl ráno a 1 tbl večer. Ale odkedy ho mám brat som sa zabudla opýtať 🤷‍♀️

lienka_9
autor
12. sep 2022

@smajluska ked som bola na iui tak hneď po zakroku mi dr tak aj utrogestan dnu...tak isto som brala aj po ivf hned utrogestan... vždy sa dáva po, nikdy nie pred lebo by zablokoval ovulaciu

smajluska
13. sep 2022

@lienka_9 Ďakujem za info 🙂

smajluska
13. sep 2022

@lienka_9 Prosím Ťa môžeš mi napísať ako prebieha to IUI? Dali Ti aj nejakú "oblbovačku" do žily? Idem na to prvý krát tak vôbec neviem. Bolí to keď zavádzajú tu hadičku do maternice? Môžeš mi to napísať aj do správy. Ďakujem.

lienka_9
autor
13. sep 2022

@smajluska iui je totálna kravina, uz teraz z odstupom času viem ze su to zbytočne vyhodené peniaze..je tam veľmi malá šanca, no ja som to chcela pred ivf vyskúšať veď predsa čo keby náhodou to zrovna vyjde. Tam nepotrebujes oblbovak je to ten isty systém ako ked máš pohlavný styk akurát ti to tam doktor so striekackou strekne, a hneď ako som vyšla z ordinácie tak to zo mňa vytieklo hoci som ležala 20minut

smajluska
13. sep 2022

@lienka_9 No tak to si ma veľmi nepotešila 🙈

sonicka88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonicka88
2. nov 2022

@smajluska ja som bola akurat vcera na iui a trvalo to asi 5min, je to ako klasicke gyn vysetrenie, ked Ti beru ster z krcka, ziadna bolest, nic. A kedze Ti spermie vstreknu priamo do maternice, krcok ich tam udrzi, nevytecu ako pisala pani predomnou. Mne vytiekla iba dezinfekcia a na to ma aj upozornila dr. A nemysim si, ze iui je blbost, pokial su spermie ok, aj Tvoje vajicka a priechodne vajcovody, len sa akosi nestretli, tak by to mohlo vyjst. Drzme si palce 😉

smajluska
3. nov 2022

@sonicka88 Ahoj, veľmi držím palce, aby to vyšlo 🙂 Ja už som na IUI bola, ale nám to na prvý krát nevyšlo, ale vyskúšame ešte. Doktor už spomínal, že keď to 2 x nevyjde, že ma pošle na prefuk vajcovodov. No snáď ma to obíde. Ale tak čo narobím... Pre bábätko urobím aj nemožné ❤️🥰 Daj vedieť či to vyšlo.

sonicka88
6. jan 2023

@smajluska ahoj, tak bohuzial to nevyslo, ale zas u nas to nie je az taka katastrofa, lebo uz jedno dietatko mame a chceli sme surodenca 😊 a prefuk vajcovodu mi tiez robili a skoro vobec som to necitila. Len trochu tlak. Drzim palce 🙂

adma11
9. jan 2023

Nemate niekto na predaj utrogestan?

miskazlm
13. okt 2023

Ahojte, zostal mi Utrogestan.

olivia_c
10. máj 2024

Ostal mi Utrogestan 100, 25 tabliet - posuniem za lepsiu sumu. Osobne v Ba alebo postou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre