Čas na otehotnenie

gita17
20. feb 2018

Ahojte zienky,
mam taku otazocku. Neviem kedy je vhodny cas na otehotnenie (ano, kedy mame muchlovat, to sa pytam 🙂 ). Robim si ovulacne testy a podla info co mam, by mal byt najhodnejsi cas na muchlovanie ked ciarka zmizne, vychadzam z logiky, ze do 24 od ciarky ma byt ovulacia. Druhu ciarku mam aj 3 dni. Ked vsak zmizne ciarka zmizne aj hlien...? Tak po ci pred ci ako?

gita17
autor
20. feb 2018

tema neako zapadla

janickacrazy
20. feb 2018

@gita17 neviem ako dlho sa snažíte, ale ja som počula, že tie ovluačné testy sú vraj dosť nespolahlivé, ja som si ich nikdy nerobila, podľa mna sa treba muchlovať proste často, my sme sa každý den pre istotu, ked sme chceli bábo, netreba to brať príliš vedecky, potom sa vytráca tá spontánnosť

pininka
20. feb 2018

Mne ovulacne testy neukazali nic, aj ked ovulacia prebiehala a som aj otehotnela. Skus si vypocitat od prveho dna menzesu minus 14 dni, to by mal byt den ovulacie. A posleduj aj hlien. Ked je husty a biely nic z toho, ak je lepkavy a priesvitny ako lepidlo, ke to ono.

gita17
autor
20. feb 2018

@janickacrazy ved to, ked zmizne hlien zmizne aj ciarka,ale predsa ten hlien by tam mal byt zrovna vtedy,ovu je az ked zmiznu ciarky,nie? 24 po

janemari
20. feb 2018

Ked zmizne hlien je po ovulácii a teda aj plodných dňoch. V podstate sa odporúča ked začnú plodné dni cca každý druhý deň.Ak máš ovuláciu a žiaden problém s otehotnením určite neminieš.

montemotherone
20. feb 2018

@gita17 kukni meranie bazalnej teploty... Billingsova metóda... Napr. na fertility.sk. Je to na dlhšie, ale spoznáš svoje telo tak, že budeš fungovať bez antikoncepcie aj bez ovulacnych testov 😉

montemotherone
20. feb 2018

@gita17 táto appka je dobrý pomocník 😉

charlie1980
20. feb 2018

Tak my mame tretie (neplanovane) na 8DC zamiesene, mam 28 dnovy cyklus, to viem urcite, lebo AZ raz som dala muzovi 😂 Nejak som s tym nepocitala 🙇‍♀️

alobalka
20. feb 2018

Ovu test je pozitivny nie keď sa vyskytuje druha ciarka, ale vtedy, ak je tá druhá- testovana ciarka silnejšia ako kontrolná. Väčšinou to býva počas 12hod- 24hod. Pozitívny ovu test = ovulka príde do 24hodín. Kedy je vhodný čas závisí aj od kvality spermií. Vydržia aj ak sa ide na vec pri pozitivnom ovu teste, niekto počká 1deň, max 2.

bayonetts
20. feb 2018

Odporucam nesledovat a uzivat si to kazde 2 dni, napr. Ja som mala ovu podla pasikov na 10ty den...otehotniet sa mi podarilo zazrakom akosi az na 23ti den cyklu..a stresovat s pasikmi sa mi vobec neosvedcilo jedine co muz bol nervozny z toho

adushka367
20. feb 2018

Stiahni si cez obchod play menstruacny kalendar a tam ti vsetko vipise

alobalka
20. feb 2018

Ja som s ovu testami bola veľmi spokojná, hoci to nevychádzalo v strede cyklu

iwulqa
20. feb 2018

@gita17 neviem ako u teba ale ja som tento mesiac robila ovu testu aby som zistilankedy asi je ovu tak vysla na 15 dc sex sme mali 13 a 14 dc a potom 16 a 17 dc

zuzka6432
21. feb 2018

Ja si robím ovu testy dva mesiace a zatiaľ som s nimi spokojná, pretože to sedí aj s ovu bolesťou ... Tento mesiac som ale mala bolesti, aj krv pri ovu (to mám ja odjakživa a dr povedala že keď zbadám krv, vtedy sa vlastne vajíčko uvoľní) avšak tento mesiac som nebadala plodny hlien..ale ovulka prebehla.. tak nechápem 🤔

janemari
21. feb 2018

@zuzka6432 ak si nemala plodný hien ovulka nenohla byť.

zuzka6432
21. feb 2018

@janemari mala som aj folikulometriou potrvrdenu ale hlien nebol 😓

janemari
21. feb 2018

@zuzka6432 tak folikul nepraskol,alebo sa stava že sú anovulace cykly resp.moze ovulácia byť posunutá nprhned po menzese ked máš hlien už počas kramov a ty si to nemusíš všimnúť.

zuzka6432
21. feb 2018

@janemari áno môže sa stať, ale potvrdili mi to aj ovu testy, spätné aj bt a dr povedala že ovu prebehla, takže si myslím že určite áno. Možno som si to len nevšimla 🙂

janemari
21. feb 2018

@zuzka6432 no ja som bola na sone kde mi doktor tvrdil že mám krásny veľký folikul a následne som išla k inému doktorovi a ten si ťukal na čelo,aký folikul že to je cysta. :D

zuzka6432
21. feb 2018

@janemari to je hrozné, čo doktor to iný názor... 😯 😕

janemari
21. feb 2018

Tak ja som sa naučila sledovať si cyklus podľa hlienu a neskôr kontrolovala cyklus ovu testami.Ale najistejšie je keď chces otehotnieť snazilkovat každý druhý den.

alex2018
21. feb 2018

Este istejsie je skusat kazdy den aj 2x a nielen vecer aj pocas dna 😛 u nas to vzdy vyslo hned prvy mesiac. Nikdy som ziadny ovu test nerobila ani ine somariny 😂

zuzka6432
22. feb 2018

Ja som zas čítala že dvakrát denne nie je dobré, pretože niekedy spermie nemajú dostatok času dozrieť. Ja si ovu testy robím pretože som mala mimomaternicove tehotenstvo a následne mesiace mi to skákalo ako chcelo. To sa nám vtedy ale podarilo na prvýkrát. Už sa mi to ale upravilo a je to ako má, tak sa snažíme každý druhy deň

nela6
22. feb 2018

@gita17 pocuvaj svoje telo, hlien, zvysena chut na sex, a trosku matika ze priblizne v strede cyklu 🙂

tinka0000
5. mar 2018

@nela6 aky hlien prosim Vas 😀 citam to vsade ale nrjako sa nevyznam..aj ja som po potrate..missed..a to bolo 5januara a teraz cakam kym mi skocni menstruaciq a chceme skusit.len ten hlien nejako nerozumuem.Dakujem za odpoved.

nela6
5. mar 2018

@tinka0000 no mozme to nazvat aj vytokom, ale tak sa nazyva iba ak je to nieco zle 🙂) proste v case ovulacie tam dole mate priesvitny hlien, aby nim lahko presli "borci" 🙂) mimo ovulacie je to hustejsie, nie je to priesvitne a nenatahuje sa az tak...neviem ako inak to opisat, je to z tohto jasne? 🙂

tinka0000
5. mar 2018

Cize pocas ovulacie je to take tahave ano?😁😁😁asi ano, dufam ze to vyjde..🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre