Výpočet Dr. Jonáša a vyvolávaná menštruácia

zuzkazivcak
24. jan 2013

Ahojte.
Chcela by som sa opýtať či máte niektorá z Vás skúsenosti s výpočtom od dr. Jonasa a tým, že na pravidelnú menštruáciu beriete lieky. Ja napr. beriem dufaston. Či ten výpočet bude vôbec platný. Chceme si dat urobiť výpočet lebo už 2 roky sa snažíme a stále nič. Skúšala som už aj ovulačné testy a nejako sa nedarí. Máme už jedno dieťatko a strašne túžime po ďalšom. Tak ak mi viete niektorá pomôcť a odpovedať budem Vám vďačná.

zuzana909
24. jan 2013

@zuzkazivcak pokiaľ viem tak výpočet ovulačných dní dr. Jonáša je založený na základe dátumu narodenia a lunárnej ovulácie, nemá nič spoločné s menštruačným cyklom ženy, dokonca ak máš nepravidelný cyklus tak sa môže stať, že podľa Jonáša môžeš mať ovuláciu aj v deň menštruácie.
my sme si dali tiež spraviť výpočet a vyšlo to 100%, je potrebné vedieť tvoj dátum narodenia s presnosťou na hodinu a minútu, ak si tvoja mama nepamätá je možné tento údaj vyžiadať za poplatok v pôrodnici, mne to mamina zistila a trvalo to asi 3 dni, kým prešli archív 🙂

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013

@zuzana909 Aha...no super...tak to asi zajdem do pôrodnice a dam si to vyhladat...tak sa na to dame 🙂 Ďakujem velmi pekne a dufam ze to aj nam vyjde🙂

kachniatko17
24. jan 2013

mne sa podarilo s jeho vypoctom aj ked nem pravidelnu a jedla som tiez dufaphastol

zuzana909
24. jan 2013

@zuzkazivcak držím palce, do pôrodnice si priprav rodné číslo tvojej maminy a dátum narodenia, neviem či to môžeš vyžiadať aj ty, alebo musí mamina ako rodička 🙂

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013

@zuzana909 Ok. uvidim...ked mi to nedaju tak poslem mamku.....dakujem velmi pekne este raz 🙂

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013

@kachniatko17 takze si brala dufaston a dala si si vypocitat? a vyslo to???

kachniatko17
24. jan 2013

@zuzkazivcak hej dala som si a vyslo to,len som potom potratila lebo som mala znizenu funkcnost stitnej zlazy,a mam pocit ze sa tam pise aj ci nemala potrat

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013

@kachniatko17 ano to som pozerala, ze sa tam pise aj to...ale nastastie som taky problem nemala, tak si to dam vypocitat.....dufam ze sa nam to podari....

kachniatko17
24. jan 2013

@zuzkazivcak tak drzim palceky🙂

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013

@kachniatko17 dakujeme

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013

@kachniatko17
@zuzana909 a este som sa chcel opytat aky vypocetr ste si dali urobit???

kachniatko17
24. jan 2013

@zuzkazivcak mne sa zda ze A-vypocet ovulacnych dni

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013

@kachniatko17 lebo ja co som na stranke tak tam je len bud maly vypocet alebo specialny. a neviem ktory si mam dat

kachniatko17
24. jan 2013

@zuzkazivcak ja som mala ten najlacnejsi

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013
kachniatko17
24. jan 2013

@zuzkazivcak a na akej stranke si to objednavas?

bobozoziliny
24. jan 2013

@zuzkazivcak JA som si datum narodenia zistila z karty kt mam u doktorky. Trvalo to 1 min 🙂 Ja mam tie6 nepravideln[ mens. ale neberiem 6iadne lieky na to. Brala som 6 rokov HAK, tak si mzslim že by aj stačilo s tou "chémiou". Podľa Jonáša zatial skusame 2mesiac tak uvidime.... Som 38DC a mrcha nikde, ale nemam ani najmensí naznak tehotenstva takže je to zase len nepravidelným cyklom 🙂

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013

@bobozoziliny a aky vypocet si si dala urobit....maly alebo specialny

bobozoziliny
24. jan 2013

@zuzkazivcak Specialny.

zuzana909
24. jan 2013

@zuzkazivcak ja som si tiež dala spraviť špeciálny výpočet, tam on ešte píše aká je živostnosť. my sme si dali spraviť aj výpočet zo stránky chlapecdievca.sk, takže sme to mali dvojmo.
ja som teda potratila v 23 tt a preto sme dávali špeciálny výpočet kvôli výpočtu zdravia dieťaťa 😉

zuzkazivcak
autor
24. jan 2013

@zuzana909
@bobozoziliny
dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre