Vyšetrenie priechodnosti vajcovodov

siska266
17. júl 2018

Ahojte,zajtra idem na vysetrenie vajcovodov,mate nejake skusenosti,rady???

sindy70
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska266
autor
17. júl 2018

@sindy70 Ano ale neviem odborne ako sa to vola

petra844
18. júl 2018

Ja idem az 27.7.
Potom ak by sa ti chcelo mi napisat ako to prebiehalo cele som zvedava😊

siska266
autor
18. júl 2018

@petra844 Ahoj tak uz som doma a mam to za sebou a do akeho centra ides?

petra844
20. júl 2018

@siska266 do gin finu v Ba
Ktory den cyklu si bola?

siska266
autor
20. júl 2018

Jaj ja som bola v Martine robia to do 12-13 dňa od Menštruácie, najlepšie je tak 10 deň, len ja som vtedy nemohla tak mne to robili 12 deň.(A ešte podľa toho to určujú koľko dňový máš cyklus a koľko ti trvá MS.) Ja mávam 27-28 dní a MS trvá 5 dní

petra844
20. júl 2018

@siska266 mne teraz menzes prisiel o den skor tak budem 11den cyklu
No ja mavam tiez taky cyklus 26-28dnovy a cca tych 6 dni niekedy 5dni
A co ako nebolelo to?dostala si tiez čipok?
Špinenie si potom nemala?ake lieky ti dali pred tym ze si mas dat?

siska266
autor
20. júl 2018

No to je v pohode. Ja som mávala presne vždy 28 dní, teraz neviem čo sa stalo dva mesiace 26 dní teraz 27 dní bolo. Nič mi nedali ani predtým ani pri zákroku a ani po. Len mi dali biely plášť pod ním nič, išla som na operačný sál, tam bola ako na gynde koza ľahla som si a doktor najskôr čosi pozeral ma potom, že nejaké zrkadielka mi dával a nastavoval čosi dole aby mohol zaviesť takú sondičku,cez ktorú potom napúšťal tú tekutinu. Tak je to také trochu nepríjemné a potom na konci ma to aj bolelo ako menzes,ale len na jednej strane, tak som povedala, že už to trochu viacej bolí a on, že tak bude púšťať tú látku pomalšie a už to bolo ani nie 5 min to trvalo. Dalo sa to zvládnuť, strašne som sa bála a nakoniec v pohode. Dala som si vložku a na nej som mala trochu potom také hnedé aj keď som potom cikala tak na papieri, ale neviem či to bola tá látka, alebo zaschnutá krv. Nakázal nám hneď ako prídeme styk a ešte po dobu 10 dní máme skúšať. Hoci ovulka mi zrovna vyšla deň predtým a aj ma kukal a že už je asi po nej, ale máme skúšať.

petra844
20. júl 2018

@siska266 no super tak sa nemam bat teda
Som rada ze to nezrva dlho to vydrzim par minut
Zoberem si radsej aj vlozku
No mne dali čipok predtym a este nejake lieky od bolesti aby ma to tak nebolelo este som to nepozerala musim si to ist vybrat to si mam dat predtym 12h
Tak som zvedava
Inak vela bab hovorilo ze po tomto rychlo otehotniem aj som pocula pripady kedy sa tak stalo
Kolko nemozete otehotniet?my 1,5r behame po doktoroch a teraz ma dali na toto vysetrenie tak uvidime
Len sa nechcem nato namotavat ze sa zadari hned lebo nahodou sa nezadari a budem hned sklamana z toho ..tak radsej to beriem z rezervou

petra844
20. júl 2018

@siska266 drzim silno palce nech sa zadari ked nie tento mesiac ze mas po ovulke tak dalsi✊🏻✊🏻✊🏻✊🏻✊🏻✊🏻✊🏻✊🏻

siska266
autor
20. júl 2018

@petra844 No tak to máš v pohode keď teba takto vybavili, tak to zvládneš potom v pohodičke a budeš rada, že si to podstúpila a dozvieš sa zase niečo viac a aj sa posunieš niekam. Vložku si zober pre istotu, ja som si malú dala a v pohode. Od bolesti som si nič nedávala ani doma, trošku večer som mala ešte také divné pocity tam dole. My sme mali nakázaný aj styk tak potom som ešte hodinku doma ležala a celý deň nedvíhala nič ťažké a nenámahala sa radšej.
Aj doktor mi povedal, že práve po tomto zákroku sa môže zadariť, máme skúšať aj po ovulke teraz. Tiež sa snažíme 1,5 roka :( a je to pre nás tiež už večnosť a sme z toho smutný, keď všetko máme dobré a stále nič. Veď práve to je to zase v nás svetielko sa zapálilo, že teraz by sa mohlo zadariť. No ešte nám dali 2 mesiac prirodzene a potom už IUI.
Aj ty sa drž, potom sa ozvi ako si to celé zvládla a ako si dopadla a čo Vám odporučili. Držím palce 😉🙏👍

petra844
20. júl 2018

@siska266
Som zvedava co mne povedia ci hned styk
A nebolelo ta to tam dole pri styku hned po tom?
Ano ja viem co to je kazdy mesiac dojde menzes a zase sklamanie
Vsetci na okolo tehotny a my stale nic
Kamoska teraz otehotnela 3tie nechtiac praskol im kondom...co ja by som zato dala keby sa zadarilo uz konecne
Tiez som rozmyslala ci potom IUI ale asi pockam do konca roka este a ked tak az januar ak sa nepodari tak potom porozmyslame nad tym..aj ked som to nikdy nechcela ale ked sa inak nebude dat tak co uz
A papas aj nejake vitaminky?
Inak ja idem o 13h nato vysetrenie a potom idem este na 2h do roboty ale len sediet tak snad to nebude vadit dojdem dom a budem oddychovat
Inak mne povedali ze ma ma niekto doviest ani soferovat nemozem ani tam ani spat tak priatel ide so mnou

petra844
20. júl 2018

@siska266 Koli tym liekom ze su to take oblbovaky povedala ze mam si vybavit sofera
Inak aj m behame od marca po vysetreniach teraz zacal aj priatel spermiogram dali mu vitaminy a zase spermiogram hodnoty sa zlepsili raz tolko
Ale povedal ze treba aj urologicke vysetrenie len ono je to hrozne ho do toho tlacit na ten spermiogram v pohode isiel ze sak ked aj ja beham po dr musia aj neho pozret potom mu dali tie vitaminy folarndrol.. on a nieco dodrzovat pit tak to som stale donho ci nezabudol a teraz ze ma ist este k urologovi 🙈🙄tak cakam kedy sa rozhodne ist lebo uz to ma druhy tyzden doma na stole a nic
Inak ja som papala uz minuly rok skoro pol roka femibion a nic potom nosifol aj infolic a nic stale barjake vitaminy vzdy nejake obdobie a nic teraz mam zeleny jacmen tu chlorellu ci ako sa to vola a kyselinu listovu ale uz ma to nebavi ani riesit
Zacala som cvicit ze nech na to nemyslim ale aj tak sa nedari 😞🤷🏻‍♀️🙈
Ovulacne testy som zacala pouzivat teraz 3mesiace este tam mam na jeden dva cykle a uz kaslem aj cele ovulacne testy ...

siska266
autor
20. júl 2018

@petra844 Ako čítam ty si presne ten prípad ako ja, v dosť veciach sa úplne zhodujeme. Tak trochu to bolo nepríjemné a trochu aj bolelo, nie ako milovanie z vášne, ale tak ovuláciu som mala deň predtým tak sme ešte chceli poskúšať a keď nám do doporučil. Ja som tiež nechcela ísť do centra a ani som si to nevedela predstaviť a vidíš som tu. A na IUI doteraz nechcem ísť,ale keď sa nezadarí tak čo už pôjdem, túžba je silná. Ale už na IVF nechcem ísť aj z kresťanského hľadiska. Tiež okolo mňa všetci sú kamošky teraz tehotné a ešte aj v rodine 3 sesterky v júli rodia, prestala som aj na oslavy chodiť. Zatiaľ sme s manželom zdravý a vidíš nedarí sa aj tak, my už to nechápeme, že ukážkový spermiogram, krv dobrá a ja som tiež v poriadku. Na urológii bol tiež, lebo sme mysleli, že nám tam spravia spermiogram a tam ho nerobili tak mu spravil vyšetrenie už keď tam bol a odčakal si tam 5 hodín kým sa dostal na radu. Tak manžel chce veľmi bábo on s tým nemal problém a povedal, že podstúpi všetko, len aby sa to podarilo. Manžel užíval tiež folandrol možno 2 balenia, ale asi rok berie stále aj teraz ZINKOSEL (obsahuje selén a zinok).
Ja som brala Femiobiol 1vyše roka, teraz už nie, ale asi zase začnem, potom tiež 2 mesiace inofolic a ešte nejaké tinktúry čo sa kvapkali do vody, alchemilku pila sem tam (lebo nemám rada tú chuť) a mám doma ešte Macu, ale tú som neužívala. Teraz neužívam nič. Ovul testy si robím cca 4 mesiace.
Je to na Tebe či pôjdeš do práce, ja tiež robím v kancli, ale ja som mala celý deň dovolenku. Chcela som sa na to vyspať a pripraviť, lebo ja som sa toho strašne bála a mala som to o 13 tej tiež a domov sme prišli až o 15:30 takže aj tak som mala po prac dobe. A taká som bola šťastná že to mám za sebou a išla si lahnúť. Neviem mne sa v ten deň aj zle sedelo. Uvidíš ako sa ty budeš cítiť.

petra844
21. júl 2018

@siska266 no IvF sa ani mne moc nepozdava snad sa nedostanem az tam
Ale vzdy si poviem ze musime verit len niekedy ked sa zamyslam uz tak sa neda ani verit po takej dobe ze to vide..niekedy mam take nalady ze sak co bude tak bude nemam este 40r ale ked vidim naokolo ako seci maju aj nechtiac a my nic tak je mi to luto.inak kolko mas rokov?ja mam 28 zachvilu 29
Vzdy som chcela do 30ny jedno a po 30ne druhe ale neviem ci to takymto tempom stihnem
A florandrol mu dal urolog?priatel mal dobry spermiogram len nejaku morfologiu mal 3% ale ze to nevadi..tiez teraz dobera druhe balenie a uz dalsie kupovat nebudeme.Ako on tiez povedal ze postupi vsetko aby sa zadarilo len niekedy mi povie ze to vsetko silim ze mozno preto to nejde aj tie vysetrenia ja aj on ze sa stale stresujeme stale nieco vybavovat atd.
Ale vzdy mu to vysvetlim ok keby plodime mesiac a tlacim ho k dr ok ale je to dlha doba a po roku sme to zacali riesit tak si myslim ze to netlacim ked rok sme cakali..
Ja mam tiez femibion este 4 balenia ze este skusim uvidime..len mam pocit ze vsetko su to len hovadiny
No to ste boli tak dlho tam alebo ste cestovali?musim to nejako vymenit v robote len neviem ci sa mi to podari

mircalla
21. júl 2018

Mne to robili a potvrdili nepriechodnost. V celkovej narkoze este v roku 2005

petra844
21. júl 2018

@mircalla no sak som zvedava vobec ci su priechodne a potom si to ako riesila?

mircalla
21. júl 2018
mircalla
21. júl 2018

@petra844 Nperiechodne vajcovody vascinou byvaju ako nasledok nejakych infekcii alebo zrastov po operacii v brusnej dutine ci gynekologickej operacii (moj pripad)

petra844
21. júl 2018

@mircalla aha a uz si bola na IvF
Uvidime
Ked budu nepriechodne ina cesta nebude len IVF
Nevadi hlavne chcem mat deti uz jak bude tak bude

mircalla
21. júl 2018

@petra844 drzim palce. ja som na to mala predispoziciu ze budu

siska266
autor
21. júl 2018

@petra844 No nikdy nehovor nikdy.Uz som pisala tiez na okoli vsetky baby rodia,alebo su tehotne a teraz hlavne v mojom najblizsom kruhu a to sa ani nejako nesnazili.Vobec netusia ako sa trapime a co musime vsetko podstupit.Ja mam 3. Septembra 29.Florandol mu dal urolog ale sukromny.V centre robili spermiogram a ten brali vazne,predtym bol 2 krat u sukr. urologa a tam mal normal hodnoty a v centre mal ukazkovy spermiogram a to nic vtedy nebral len ten zinkosel a ten stoji mozno 3 eura,morfologiu mal 6 %.Ze aj mnozstvo ma dobre aj tvar,vsetko ok.No my mame do centra 1,15 trva cesta a kym ma isli robit tak pol hod som cakala a potom sme este konzultovali s doktorom.Väcsina bab ma priechodne,aj ty budes mat,ver tomu!Pekne nam to tam rozhybu a uz to pojde,musi!!!

mircalla
22. júl 2018

@siska266 jasne, ze ma. ja som mala dost vaznu gynek. operaciu, tak som uz tusila, ze to mohlo mat nasledky

petra844
22. júl 2018

@siska266
No ja tiez verim ze uz to vide musime mysliet pozitivne
To mal dobru morfologiu 👌🏻
Som zvedava ci sa zadari nejake obdobie potom budem vam drzat palceky
Aha no my sme z Ba tak to mame Gin-fin hned kustik ale uz som si vybavila cely den volno keby nahodou...a tebe povedali doktori ze teraz 3mesiace od prefukov a potom mas ist na IUI?

petra844
22. júl 2018

@mircalla a uz si bola na IVF?kolko sa snazite o babatko?

mircalla
22. júl 2018

@petra844 ano, ja uz mam 2 deti 7 a 2,5. ja som mala dermoidnu cystu na vajecniku, ktora je akoby zrarodok dvojcata, brali mi aj kusisko vajecnika, takze ono mi to potom sposobilo dalsie problemy ako znizenu funkciu vajecnikov a zrasty na vajcovodoch

siska266
autor
22. júl 2018

@petra844 Tak daj si pekne volno,nech si v klude potom a mozno ked aj vam nariadi styk,tak potom pol hodku este si polez.Ved uvidis ako sa budes citit,ozvi sa mi,ze ako si na tom a co ti povedali.V piatok to mas?Doktor povedal ze teraz ak dostanem menzes mam im zavolat a ked budem mat plodne dni tak ma objednaju a odsleduju vajicka folikumetriou pichnu nejaku inekciu a od dnej do 36 hod ze presne na hodinu nariadia styk.A ked potom sa nezadari tak nas objedaju uz na IUI.Este to chcu skusit prirodzrne nechcu hned IUI,ked mame vsetko ok.

petra844
22. júl 2018

@siska266 ano v piatok o 13h
Urcite ti napisem ako to cele prebiehalo sama som zvedava aj co mi povedia
A sak ano treba dat tomu sancu ako aj my mame vsetko v norme
Ja mam trosku znizene AMH ale zevraj to sa vekom znizuje takze je to ok ze nejsom na uplne spodnej hranici..
Ach ja by som tak strasne chcela aspon keby sa zadarilo do konca roka najneskor
Ked uz to tak dlho trva
Uvidime no..ale inak fakt to bardo nechape ja uz sa moc nerozpravam o tom s nikym iba s kanoskou a priatelom len nikto nevidi ako mi je ked mi dojde menzes a to stale dokola vsetko tak to leti uz a to cakanie ze konecne uz budu dve ciarocky na teste ach..
Chcela by som mat uz ine problemy nez toto riesit radsej taku vybavicku kukat meno vyberat atd🙈😂
Inak viesco ja keby toto viem ze to bude takto trvat tak by sme sa snazili od 25ky ale tak kto to vedel ze to tak dlho potrva
Inak ja som povedala ked bude jedno tak druhe nebudem odkladat ale 2-3r a ideme na druhe lebo ja uz sa tak obavam ze to bude zase takto
Ale seci hovoria ze to mas starost s jednym a otehotnies ani nevies jak,no uvidime sak este neni ani jedno kde je este druhe 😂😂

siska266
autor
22. júl 2018

@petra844 Aj ja som zvedava ako dopadnes,ale myslim ze dobre,ked este aj lieky ti dali,to das.Budem mysliet na teba drzat ti palce.Neviem co je AMH...Vam tiez brali krv a robili testy?Tiez keby viem zacneme skor,len ja som byvala u svokry a s nou som nechcela vychovavat babo lebo by som sla na psychiatriu.A este sme 2,5 roka stavali svojpomocne dom,kazdy den som bola na stavbe a pomahala muzovi.Zazili sme si pri stavani vselico stres,praca,hadky,nervozita.Rano do roboty, z roboty hned na stavbu,do vecera tam a do rana som varila na druhy den.Vtedy by som este aj babo nezvladla.Myslela som ze babo bude na prvy sup,v prvy den nastahovania sme sa o to pokusili a nic az do teraz :(

siska266
autor
22. júl 2018

@siska266 A ked mam dostat kramy mam nervy riadne na vsetkych som nevrla,ked dostanem potom revem.Ja ani kamosku nemam taku ktorej by som to mohla povedat,lebo uz byva v TN a uz som s nou velmi malo.Len s manzelom riesim a s mamou len tak okrajovo,nevie ze smev centre nikto to nevie.Lebo nikto by to ani nepochopil.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre