Výsledky z hematologického vyšetrenia

lienka_9
8. máj 2021

Ahojte, vie sa mi niekto vyjadriť k týmto výsledkom? Vôbec neviem co je to za mutáciu a ci to má súvis s tým že už dva roky sa mi nedarí otehotnieť. Ďakujem.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka_9
autor
8. máj 2021
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
00bubka00
8. máj 2021

@lienka_9 mna zaujal ten koniec s tým herpesom ? Mávaš často herpesi?

lienka_9
autor
8. máj 2021

@bambulienka25 len neviem co v takom prípade robiť...vcera som tam volala a sestrička sa mi k tomu nevedela vyjadriť a objednala ma az na 11.6. 🙄

lienka_9
autor
8. máj 2021

@00bubka00 niee praveze to len teraz na nohe prvy krat a vraj to je infekcia z holenia..ale uz si to natieram s mastickou a pomaly sa to hojí.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meredithh
8. máj 2021

Suvis to moze mat, treba počkať na vyšetrenie hematologom s odporucenim dalsieho postupu, v sucasnej dobe sa tieto veci daju uz riešiť.

dejna_
8. máj 2021

@lienka_9 pri tejto mutácii sa väčšinou dávajú vyššie dávky kyseliny listovej ale sú hematologicky čo dávajú preventívne aj fraxaparin do 16 tt preventívne

lienka_9
autor
8. máj 2021

@dejna_ len ja nie som este ani tehotná 😔

dejna_
8. máj 2021

@lienka_9 to nevadí stačí spomenúť že co a ako keby ste boli tehotná

sisa0818
8. máj 2021

@bambulienka25 odkial máš toto tvrdenie?
Aj na som heterozygot pre ten druhý typ tejto mthfr mutácie a nestretla som sa s názorom od gyn ani hematologa že by to robili problém pri otehotneni. Áno , treba užívať kys listovú v aktívnej forme , ale aký konkrétne problém s otehotnieť?

fio88
8. máj 2021

Áno, môže to súvisieť s tým, že sa ti nedarí otehotniet. Homocystein sa bežne vyskytuje v krvi, MTHFR je enzým, ktorý ho odbúrava. Ak je prítomná jeho mutácia, neplní svoju funkciu - homocystein neodburava, ten sa hromadí v cievach a môže ich začať upchávat, čo sa môže prejaviť napríklad aj potratmi alebo problémom s otehotnením. Preto ti tam odporúčajú vyšetriť hladinu homocysteinu. Heterozygotna forma je ľahšia, homozygotna je ťažšia lebo postihuje celý gén , ale hematológovia to vedia riešiť.

meredithh
9. máj 2021

@sisa0818 lenže je rozdiel pri tej mutácii medzi hetero a homozygotom

zlatican
26. aug 2021

@bambulienka25 Mám zvýšenú hladinu homocysteínu na 23 a anémiu. Mám lístok na hematológiu, Budú sa homocysteínu na hematológii venovať?

dejna_
26. aug 2021

@zlatican myslím že ano lebo keď moja lekárka zhrnula výsledky tak spomínala že hladina homocysteinu v norme a ja že keby nebola tak že budeme dávať kyselinu listovú veľké dávky ...

ninah1486
9. feb 2022

ja som mala zle hodnoty homocysteinu

beahavala
11. feb 2022

@ninah1486 mne nan pomohli vitaminy od hcy vitality

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre