Vzdávam vám hold snažilky

pauliesivackova
7. apr 2014

Milé snažilky. Som na MODROM KONÍKOVI "novorodeniatko". Ešte nemamička a nesnažilka. Postupne si pozerám témy jednu po druhej a zisťujem čo ma v budúcnosti čaká. Som mladučká, mám skoro 19 rokov, ale milujúceho priateľa a dieťatko plánujem splodiť niekedy na konci tohto roka. Možno si poviete, že som len dieťa, že je to rozmar, že neviem do čoho idem, ale po dieťatku veľmi túžim a chcem ho mať popri vysokej škole (externe) 🙂 Zdá sa mi to ako vhodný čas a myslím že mladá mamina sa skôr k dieťatku priblíži ako staršia. Chcem ale prejsť k téme! OBDIVUJEM VÁS SNAŽILKY za vašu trpezlivosť. Ste také odhodlané po roku alebo aj viac snaženia a nevzdávate to. Ja si to tak ľahko plánujem, otehotnieť v novembri. Neviem čo urobím keď sa mi to nepodarí hneď... Alebo viem? Budem od vás čerpať túto krásnu trpezlivosť. 🙂

A len tak na povzbudenie príklad zo života. Moja mamina sa o moju sestru snažila takmer jeden a pol roka. Až napokon na dovolenke v Španielsku ju splodili. Zmena prostredia nádherne prospieva. Veľa trpezlivosti vám prajem, ľúbim vás tu všetky 🙂 🙂

billam
8. apr 2014

@pauliesivackova toto je ten najidealnejsi model...len žiaľ, realita býva niekedy ina....btw. pri dietati si nikdy nebudeš budovať kariéru naplno...bud budeš naplno matkou, alebo naplno sa budeš venovať praci...v opačnom prípade budeš všetko robit 50:50

olivia6
9. apr 2014

@savanah111 k...via sa aj stare, to nevies? :D
No sorac, mne vobec nepride citlive to, co napisala v dalsom prispevku, to o tej kariere, vazektomii a sterilizacii...taky chladny kalkul s detmi je vela aj na mna, stareho pragmatika. Ale vsak dobre, kazdy sme si strojcom svojich problemov.

olivia6
9. apr 2014

@pauliesivackova ono to mozno tak nevyzera, ale ja ti rozumiem. Vela veci som vnimala podobne ako ty. Myslela som si ze sterilizacia a vazektomia su pohodickove veci, ktore si clovek naplanuje a urobi a super, ideme dalej a sme mladi, stastni, bohati a patri nam svet. Dokonca, co ma teraz sokuje s tym co viem a ako teraz citim veci, som mala pocit ze ist na prerusenie tehotenstva by bolo fajn keby sa cosi stalo, ze je to ok vec a ved tolke chodia...nemala som vobec ten hlbsi vhlad do veci. Verim, ze si prezila toho dost, asi aj tragicke veci, ja ti to neberiem, ako pisem, ja nepodcenujem ludi podla veku. ALE, a to je to, o com pisem ked pisem o viac zivotnych skusenostiach, ze mozu (ak si otvorena hlava) uplne zmenit tvoje nazory o 180 stupnov. Nemusia to byt skusenosti uplne osobne, ja sa radsej ucim na cudzich chybach.
Mne v tom tvojom chladnom kalkule jednoducho chyba pokora. Taka ta ziskana prave zivotnymi fackami, ze nemusi vsetko ist podla planu ktory som si urcila v teenagerskom veku. Ako som si precitala ze si chces budovat karieru a mat jedno dieta, ist na sterilku alebo partner na vazektomiu, zostalo mi az tazko.
Predstav si ze sa tvojmu jednemu dietatu nieco stane, jasne ze druhe nie je nahrada za prve, ale je to moznost mat proste dalsie deti. Mozno prides o partnera, a budes este vdacna za moznost mat dieta v 40-tke, ked najdes toho spravneho cloveka. Mozno sa rozidete a partner bude chciet deti s inou zenou. nie vzdy sa da plodnost obnovit. Zivot je strasne klukaty a velmi sa meni.
Znami mali jedno dieta a velmi si budovali financne zazemie, aby stale mali na pekne veci, byt ako z katalogu a nakupovat....dieta im zomrelo. asi boli stastni ze neurobili kvoli peniazom take finalne rozhodnutie a verim ze su vdacni ze po tom ocistci co prezili s chorobou prveho, maju teraz druhe dietatko.
Mozno casom pochopis ze plodnost je dar, aj ked niekedy otravny :D
Ja nemam proti tebe nic, kazdy zijeme ako vieme. Mna len zaskocil tvoj pohlad na zivot, na materstvo... mozno prave pre tu podobnost s mojim davnym pohladom.

pauliesivackova
autor
10. apr 2014

@olivia6 Priateľ pôjde na vazektómiu a neboj odložíme ďalšie spermie do spermobanky. To máme tiež premyslené toto keby náhodou. Ja si nemyslím, že mať nalinkovanú a naplánovanú peknú budúcnosť je zlé. Nemusí výjsť všetko podľa plánu, ale ja som skôr optimista, nie pesimista ani realista. 🙂 Ani ja proti tebe nič nemám a som rada, že si ma obohatila o svoj zaujímavý a myslím že aj hodnotný postoj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre