Za koľko mesiacov sa vám podarilo otehotnieť?

ona12
18. okt 2018

Ahojte za koľko mesiacov sa vám podarilo otehotnieť?

malinajahoda
18. okt 2018

@ona12 celý život bez antikoncepcie. Po pol roku sa podarilo. Ťažká fyzická práca a stres.

timilv
18. okt 2018

Na prvý pokus 🙂 antikoncepciu som nebrala, v robote sme mali akurát najnáročnejšie obdobie v roku, bežne sme boli aj 16-18 hodín denne v práci a domov sme sa chodili len osprchovať a vyspať... Ešte som hovorila manželovi, že neexistuje, že sa nám to v tom období podarí... Bola som pracovne tak zaneprázdnená, že som si ani neuvedomila, že mi neprišla menštruácia a napadlo ma to keď mi meškala možno už aj dva týždne 😂😂

haluta
18. okt 2018

1x po 6 mesiacoch.... 2x po 24 mesiacoch.......

julliya
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dai
19. okt 2018

@ona12 cely zivot som brala antikoncepciu- prve 2 deti hned na prvy pokus, posledne po 3och mesiacoch...

zuzka0605
19. okt 2018

nam sa nejak asi zadarilo a obe boli na prvy sup.. s antikonc. to podla mna nema suvis..antikonc som brala tabletkovu cca pat rokov ale bolo to este pred prvym dietatom a bola vysadena rok pred pocatim prveho

ona12
autor
19. okt 2018
helena1982
19. nov 2018

@zuzka0605 tymto osobne som si nie celkom ista, niekedy to moze mat suvis aj s antikoncepciou, kazdy organizmus je iny, cize sa to neda nejako zovseobecnit 🙂 ale niekedy aj tie hormony z antiky mozu zauradovat 😉
viem, ze kamoska ked sa zacali snazit o dietatko, tak rozoberala so svojou gynekologickou tieto veci a napriklad jej odporucala gyn uzivat vitaminy, femibion uz s poslednym balenim antikoncepcie, ked uz ju sla vysadit 🙂

ellemell
20. nov 2018

@helena1982 Prečo jej to odporúčala ešte počas užívania antikoncepcie, nestačilo by hneď po vysadení??

helena1982
21. nov 2018

@ellemell spominala mi nieco take, ze antikoncepcia moze viest k znizeniu hladiny folatov v tele a cim dlhsie sa antikoncepcia berie, tym viac sa znizuje ta hladina 😒 a prave to moze narobit problemy pri snazeni :-/

ellemell
22. nov 2018

@helena1982 To by mi nenapadlo, čiže môže byť, že čím dlhšie žena berie antikoncepciu, tým skôr môže mať problém otehotnieť? Či to už moc zovšeobecňujem? To naše ženské telo je takou povedala by som, že až vedou. Aj sa jej podarilo otehotnieť??

manqua
23. nov 2018

@helena1982 dnes co pozorujem aj vo svojom okoli tak viacero zien ma problem s otehotnenim, aka som ja rada, ze nam sa podarilo mat Damianka, ze nejake problemy sme nemali, dufam, ze aj ked sa budeme snazit o druhe tak pojde vsetko bez problemov 🙂

helena1982
29. nov 2018

@ellemell teoreticky podla tohto ano, ale myslim, ze kazde zenske telo je ine a u kazdej z nas to moze byt inak, ale vitaminy su dolezite pre kazdu z nas 🙂
@manqua to mozes byt fakt rada, ze si s tym nemala problem, planujete uz teraz druhe?

manqua
5. dec 2018

@helena1982 planujeme, planujeme, uvidime ako to pojde, zacali sme sa snazit, tak uvidime co to povie. Samozrejme, ze by som si priala aby to bolo tak ako pri nasom prvorodenom, ze som sa nemusela dokopy nicim trapit, ze vsetko slo ako sa hovori po masle, ze neboli problemy, len viem, ze kadeco sa moze stat, kolke zienky maju problemy v dnesnej dobe :(

helena1982
14. dec 2018

@manqua jedna vec je, co si prajeme a druha vec je ako to bude, ale ja dufam, ze bude dobre, ze nebudete mat problemy a ze vsetko pojde ako ma, ze cochvilka budes mat dve ciarky na testiku 🙂 stat sa moze kadeco, ale treba mysliet pozitivne a este ked zabezpecis aby tvoje telo malo vsetko, aby dietatku mohlo dat vsetko, tak to bude fajn 🙂

ellemell
3. jan 2019

@helena1982 Takže je jedno v podstate či žena niekedy užívala antikoncepciu alebo neužívala vitamíny by sme mali pri snažení užívať bez rozdielu?

manqua
15. jan 2019

@helena1982 dakujem, ze nam takto fandis, ze dufas, aj za mna 🙂 Teraz budem mesiac co mesiac cakat a trpnut, ze jak to pojde, ci mi cervena pride ci nepride, no musim si hlavku niecim zamestnat aby som na to az tak nemyslela 🙂

helena1982
28. feb 2019

@ellemell vitaminy je prospesne uzivat tak ci tak, to bez pochyb 🙂 to uskodit nemoze, len pomoct to moze 🙂
@manqua netrpni hlavne, ber to tak ako to je 🙂 bude dobre ak si nieco najdes, nejake konicky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre