Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

pampeliska1
8. mar 2010

Tak už mi poradily holky z diskuze o BT, tak vkládám.. A teď babo raď 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/2a64ed

bay
8. mar 2010

Pampeliska, ak chces hodit graf tak ked si na FF na svojom grafe, tak chod do sharing - home page setup. nastav si ako chces a dole daj ze save settings a potom sa ti hore v obdlznicku ukaze adresa.
Bude vyzerat podobne ako tato: http://www.fertilityfriend.com/home/20c38e
len na konci bude iny zhluk pismen a cisel 😉

pampeliska1
8. mar 2010

Bay: díky, už se mi to podařilo.. Jak tak na to ale koukám, tak ten pokles po ovu není teda moc přesvědčivý.. 🙄

pampeliska1
8. mar 2010

Bay: a můžu se zeptat, co znamená, když ta červená čára ovulace je přerušovaná? Asi proto, že ten pokles nebyl tak výrazný, co?

bay
8. mar 2010

No prerusovana je ked si FF nie je uplne isty. To je napr. ked zadavas iba teplotu a nemas ovu "potvrdenu" ovu testami laebo hlienom alebo krckom. Cim viac dokazov ovu mu das tak ti da plnu ciaru 😉

pampeliska1
8. mar 2010

Azeret: tak jsem tak ze srandy navkládala tvoje teploty do grafu FF a ovu se mi zobrazila 11. den měření..Tak nevím, teď tomu nerozumím už vůbec 😀 😀

kathrin17
8. mar 2010

azeretka...ten tvoj grafik je podla mna krasny, tak uvidime, co z toho bude...

ja som uz druhy den cela bez seba....dnes teplota 36.3 a to je 33. den cyklu, tak ja uz fakt neviem, asi fakt ovulka vobec nebola a uvidime teda, ked budem poctivo merat po MS, ci sa to nejak zmeni, ak nie, tak slapem k dokimu nech sa na to kukne odbornym okom 😀

juuuj dnes mam volno, tak idem porobit, co som cez vikend nestihla....drzte palce, aby mi ten optimizmus a energia na upratovanie vydrzala 😀

komurka
8. mar 2010

Ahoj holky,
zdravím po víkendu a přeji příjemný pracovní týden.
Mně přijela po stráááášně dlooouhéééé době na návštěvu nejlepší kámoška, která je vdaná v Kalifornii, takže celý víkend se nesl v babském duchu 😉 a bylo to úplně super.
Teď už ale zase pracovní realita 😒 , dnes se nám sem nastěhovala inspekce, tak doufám, že si nebude dlouho vymýšlet a brzy to vzdá!!!!
Taktéž si azer myslím, že graf je učebnicový a teď už jen, aby ty teplotky setrvaly nahoře a můžeme gratulovat 🙂
Jinak mi jsme se s miláčkem taktéž domluvili, že to asi zkusíme trošičku dřív. Nejdřív jsem si myslela, že budu do července brát HA a pak se na to vrhnem. Ale aktuálně končím platíčko, ještě mám jedno a pak už si pro další nepůjdu. Takže snaženíčko začne už někdy v dubnu. Jak jááá se těším. Už aby to bylo!!! No, snad se brzy zadaří!

azeretka
8. mar 2010

pampeliško, test jsem jeste nezkoušela, asi to zkusím o vikendu, abych měla jistotu, že mluví pravdu 😉
já jsem se zkoušela taky přihlásot na fertilityfriend, ale nějak mě to tam nechtělo pustit bez pozvání, tak jsem nakonec využila obyčejný excel, ten má jen tu nevýhodu, že ti to neukáže ovulační křivku, ale pokud mi en mrňousek teď vyjde, tak už ovulační čáry nemusím řešit 😀
Tvoje křivka vypadá také ukázkově, tak s čím potřebuješ poradit 😀
Jestli ti tam ten 11. den nevyzkočil proto, že já v těch hodnotách měřím až po MS, páč počátek cyklu je tuším od počátku MS, takže před naměřenýma hodnotama je ještě cca týden MS, proto ti moje ovulka ukazuje opožděně, ale jen tipuju 😉

azeretka
8. mar 2010

kathrin: s chutí do toho a hned je hotovo 😀
Mně to v práci dneska vůbec nebaví, už ať přijde miminko, potřebuji asi změnu 😉
komurka: já to měla stejně, končilo platíčko a druhé jsem si již nevyzvedla. Pokud je mimčo v brzkém plánu, tak ten nějaký měsíc dřív už na tom rozhodnutí, že se chceme stát rodiči nezmění 😉

pampeliska1
8. mar 2010

Azeretka: tak jestli po tom moc toužíš 😀 být na FF, tak mi pošli do IP tvoji emailovou adresu a já tě pozvu 😉 Ale jak chceš 😉 No však dál pěkně měř a snad se bude teplotka pěkně držet.. Určitě informuj, jak to vypadá! 🙂

komurka
8. mar 2010

Mně se taky na fertilityfriend nepodařilo zaregistorvat, ale na wunschkinder to šlo v pohodě. Chtěla bych se totiž taky pustit do měření, ať po vysazení vím, na čem jsem 😉 . V práci se to táhne, úúúplně neuvěřitelně, ještě tři hodiny ☹ , takhle při pondělku, je to vždycky nekonečné!
Dneska jsem si taky došla koupit listovku, když jsme posunuli termín snaženíčka, tak ať už pěkně zobkám! 😀

kathrin17
8. mar 2010

azeretka.....moja chut do prace nevydrzala...prave som sa nadlabla chutneho obedu a je po energii na pracu, ale idem sa premoct, lebo od zajtra uz idem do prace a bude to o to horsie, ked budem chodit az vecer domkov...inak drzim palce s tym grafikom, skutocne vypada velmi nadejne 🙂

komurka....tak to je super, si mala krasny vikend, ja tiez cakam onedlho kamosku z Irska, tak sa tesim na babsku jazdu...mala byt prist na velku noc...jupiiii :D

azeretka
8. mar 2010

děkuju pampeliško, tento měsíc už dojedu v excelu a pokud se nezadaří, tak se nechám pozvat 😉

pampeliska1
8. mar 2010

Azeretka: a dneska byla teplota pořád vyšší, jestli se můžu zeptat? 😉

azeretka
8. mar 2010

dneska byla 37,1, takže pořád stejná, ale myslím, že to není asi nic neobvyklého, pokud bude před MS vyšší, záleží jak to bude vycházet po MS, tedy jestli přijde 😀

kinsli
8. mar 2010

azeretka: To je úžasnééé 😵 😵 jen tak dál 😉

Já jsem se dnes měřila a měla jsem 36,8c ... takže nic ☹

Tak MS a hups na další snaženíčko 😀 😀 😀

Jinak ty vaječníky máme stejné, proč to tak je netuším ptala jsem se kámošky a ta taky nevěděla, ale říkala, že k těhotenství to nebude. No nevím ale já to nikdy jindy než při snažení neměla, takže nějaký vliv na to co se děje v těle to mít musí.

Jsem přišla domů a říkám taťkovi, to že nejsme těhu má 2 pozitiva.
1) nebudeme mít Štíra
2) kdyby to byl chlapeček tak se mu alespoň prodloužil rozdíl mezi svátkem a narozeninami.

to co bych viděla jako negativ je, že kdybych rodila v první polovině listopadu tak bych se do vánoc
stihla z toho oklepat, když bych otěhotněla v březnu tak bych rodila cca v první polovině prosince a
to bych na vánoce byla si dost nepoužitelná 🙄

Po MS začnu taky měřit jen tak od cca 5 den do cca 16 dne abych věděla, že ovu proběhla 😉

pavlinka777
8. mar 2010

Ahoj holky, tak schválně co si myslíte o mém grafu, snad se zobrazí:
http://www.fertilityfriend.com/home/2d6afe
Začla jsem měřit až v 32 dc a jsem 44 a ms nikde ☹ .Tak nevím jestli teoreticky mohla být ovulace někdy kolem 30, nebo je to anovulační cyklus..Ta fáze po ovulaci jsem zjistila že je 12-16 dní.. Je to divný..
azer: Tvůj graf je hezký, ale ty podmínky ovulace nesplňuje tak nevím.. Ty jsi myslím po vysazení HA? Po vysazení prý můžou bolet vaječníky-protože x let nefungovaly a najednou začínají pracovat 😉 .. A nebo to je těhu... 😉
pampeliška: Ty máš krásný vzestup. Myslím jasná ovu 🙂
kathrin: Ty míváš jak dlouhé cykly? A měříš od začátku cyklu a pořád máš stejnou teplotu?
Kisnli: To je škoda ☹, ale myslím že se určitě brzo zadaří 🙂 Pravděpodobnost otěhotnění v prvním cyklu je prý asi jen 1:6. ☹
Máte krásné fotky, hlavně ty noční, nádhera 🙂

azeretka
8. mar 2010

Kinsli. a druhý test jsi zkoušela? No kdybych náhodou byla těhu a zůstala v tom sama ze všech z Vás, tak nevím jak byh to zvládala 😀

To bolení břicha by mohlo být taky z příchodu MS ( u mě aktuálně za týden). V době HA byly bolesti před příchodem MS malinko jiné, ale teď je to první měsíc, co čekám na MS bez HA, tak je to třeba jiné, nevím, zatím své tělo poznávám

V prosinci bych taky nechtěla moc rodit, nechci trajdat po doktorech v takové zimě,v tom listopadu se to ještě dá. Negativum je, že by mělo malé narozky ve stejném měsíci jako já,ale to se dá přežít 😀

azeretka
8. mar 2010

pavlinko: díky za info, je fakt, že po vysazení HA mé tělo pracuje jinak a vzpamatovává se. Sice mi to ubírá naděje na těhu, ale jsem ráda, že se tělo snaží bojovat a pracuje..asi to bude přece jen příchod MS, no neva, manžel už se stejně těší na další snaženíčko 😀
Tvůj graf moc nechápu, když jsi začla měřit tak pozdě v rozjetém cyklu (32), proč si myslíš, že ovu proběhla v 30. a ten nemáš zaznamený. Tvůj cyklus je zřejmě dlouhý a nepravidelný, těžko se v něm čte, alespoň pro mě ☹

pavlinka777
8. mar 2010

azer: Někde jsem četla, že po vysazení se každé tělo chová jinak, někdo otěhotní hned-protože vaječníky najednou pracují ostošest 😉, (třeba i dvojčata) a někdo má pak cyklus rozházený a ovulaci vůbec..Tak snad budeš ta první možnost, nevím teda jestli chceš dvojčata 😉 (ne, sranda, nevím jestli je to fakt o těch dvojčatech, ale říká se to)

Ten můj graf, já to myslela tak, že ta druhá fáze po ovulaci je prý max 16 dní, tak pokud mi přijde MS tento týden tak by to ještě vycházelo, že mohla možná být ovulace někdy před tím že to stoupá od 32dc do 36..
Ale spíš asi ovu nebyla ☹ Studuju grafy na merenibt.cz 🙂, a tam je pár anovulačních cyklů a ty vypadají jinak než ten můj, tak nevím. Asi těžko z toho něco vyvozovat když jsem začla měřit pozdě.

Právě nám dovezli novou pračku, juchůů 🙂

kinsli
8. mar 2010

azeretka: další test jsem nedělala teplota na těhu je fakt moc nizká ☹
Ale ta tvoje je super 😵 tak doufám, alespoň za tebe 😉

Jinak je pravda, že vaječníky můžou bolet po vysazení, ale já třeba, žádné HA neberu a taky mě bolí.
Takže babo raď 😀

pavlinka777: Ty to máš jako horskou dráhu 😅

Vzbudila se mi Kačenka tak letím 😉 Budu tu večer 🙂

kathrin17
8. mar 2010

pavlinka777...no takze moj uzasny cyklus trva kolko sa mu zachce....raz 41 dni, raz 47 inokedy 36...je totalne nepravidelny a mam strasne blby pocit, ze mne ovulka vobec nenabieha, ale hovorim este musim pockat na MS a potom budem mudrejsia, ked budem merat vzdy v tu istu hodinu a cely cyklus, nie tak ako sa mi zapaci...ale aj tak neviem...nieco sa mi skratka nezda.....a tusim mame z cyklami podobny problem, ze?

bay
8. mar 2010

Kinsli preco by ta teplota bola na tehu nizka??
Pavli, ufff. No tazko povedat....

pavlinka777
8. mar 2010

kathrin17: Jo jo, jsme na tom podobně. Já mám cykly 22-40, většinou okolo 35, HA neberu rok a půl, hned po vysazení jsem měla i párkrát přes 50. Těším se až mi dojde MS (za 3 měsíce to budu psát naopak 😉 ) a budu moct měřit od začátku, protože jak jsem začla měřit v půlce tak nevím..
Ale potěším tě 🙂 , na merenibt.cz je plno cyklů, kdy byla ovulace třeba až 40dc a holka otěhotněla, takže naději určitě máme.
Já teda doufám, že mám ovulaci aspoň někdy, v létě jsem byla na preventivní kontrole na utz a říkal, že tam vidí folikuly-tak to snad znamená, že tak nějak funguju.. Doufám..

Taky nějak nevím co všechno může mít na tu BT vliv, v tom mém grafu to 42,43 bylo měřeno o cca 1,5h dříve protože jsem se probudila a chtělo se mi na WC protože jsme večer popíjeli🙂 tak jsem radši změřila hned..Jinak ve všední den měřím ve stejnou dobu a chodím i stejně spát, ale ty víkendy si budu muset pohlídat.. To je můj problém, jak mám večer pivko, tak se zbudím nad ránem a musím na wc..

pampeliska1
8. mar 2010

Azeretka: vzhledem k tomu, že bys měla MS dostat v pondělí, tak v sobotu tam ještě nemusí být nic vidět..ať nejsi třeba zbytečně zklamaná a kdoví jak to nakonec bude 🙂Tím tě ale nechci odrazovat a asi bych na tvém místě taky nevydržela.. 😉

Pavlinka: no snad to tak s ovu je, protože já jsem byla v sobotu po akci, sice jsem spala asi 6 hod, ale toho vína nebylo málo 😅 No uvidíme..posnažili jsme se den před ovu, tak třeba tam nějaké stihly doběhnout..😀 Jestli to teda vůbec byla ovu...ale neřešíím, nějak to dopadne 🙂
Jinak ten tvůj cyklus..no nevíím..asi se to dá fakt těžko porovnávat, když neměříš od začátku.. Na té české stránce o měření BT jsem taky koukala po křivkách, ale totálně mě to spíš zmátlo a připadá mi, že ať je jaká je, pokaždé je naprosto jiná..Takže těžko soudit..

Kinsli: já si taky myslím, že 36,8 je jasná netěhotenská teplota..No, moudřejší budem ve středu 😉

azeretka
8. mar 2010

Moje řeč, navíc v době usazování vajíčka by měla správně klesnout teplota na jeden den a pak hned zase vyskočit (není to povšem podmínka, může to opravdu znamenat i příchod MS). Takže se směř ještě zítra a pakse teprve uvidí 😉

pampeliska1
8. mar 2010

Kinsli: jeejda, já to popletla! Chtěla jsem říct, že 36,8 NENÍ jasná netěhu teplota.. Tak třeba to ještě dopadne 😉

kathrin17
8. mar 2010

pavlinka777 my to mame tusim presne tak isto...cyklus mi skace ako chce a tiez uz rok a pol neberiem HAK...brala som tri roky s dakymi prestavkami ale ja som ani pred anti nemala cyklus v poriadku, ty si mala aspon vtedy?Ja len dufam, ze mi vobec v daku blizku dobu pride MS, nech mozem merat..uz sa neviem dockat 🙂

pavlinka777
8. mar 2010

kathrin: Já taky brala HA asi 3 roky, teda v kuse, bez přestávek. Teď koukám do tabulky pampelisky že je ti taky 26😉
Před tím jsem to měla myslím celkem pravidelné, teda co pamatuju tak plus mínus 3 dny. Vždycky mám třeba dva cykly hezky okolo 30 tak se raduju, že už je to OK a pak zas 40 😒 Nevím proč. Nechce se mi to zatím řešit s mudr aby mě ládoval hormonama, od června začneme snažit a kdyby to pak nešlo tak to budu řešit s mudr., to je jasné.
Ještě mi doporučoval doktor cosi nehormonálního na úpravu cyklu a zvýšení možnosti otěhotnění, stálo to teda pár stovek na 3 měsíce, možná do toho půjdu od toho června, jen jsem zapoměla jak se to jmenuje..
Taky zkouším všelijaké ženské čajíky, ale účinek nic moc..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre