Ženský pomocník

janka7291
2. jún 2016

Ahojte. Volám sa Janka a momentálne som v 11 tt. Neviem, či tu takáto téma patrí, ak nie tak vopred sa ospravdlňujem. O čo ide ? Môj manžel, sa trošku zaoberá vytváraním nových aplikácií, a ja som mu navrhla, aby vytvoril niečo pre nás ženy 🙂. Na trhu síce existuje množstvo produktov v tomto smere, ale ja som nikdy nenašla takú, ktorá by mi úplne sadla...išlo by o aplikáciu, ktorá by fungovala, v 3 režimoch, podľa toho, v akej situácii sa momentálne nachádzate, a teda chránime sa a nesnažime sa o bábätko, snažíme sa o bábätko, a som v tom 🙂...a každý z tých variantov, by bol prispôsobený tak, aby Vám poskytoval možnosti a informácie, ktoré aktuálne najviac potrebujete. Ja som mu vychrlila veľa mojich požiadaviek 🙂 A tak sa obraciam, aj na Vás žienky, snažilky, maminky, čo je pre Vás dôležité, čo by ste uvítali a pod. Ako príklad uvediem, výpočty ovulácie, grafy, informácie napr. čo sa deje s drobčekom aktuálne vo vašom brušku, ľudové rady a recepty, napr. na zmiernenie menštruačných bolestí a pod....Áno, ono sa to všetko, dá nájsť na webe, ale prečo nemať všetko pokope? 🙂 Dúfam, že som touto témou nebola príliš otravná a vopred Vám ĎAKUJEM, za všetky postrehy, odpovede a názory. Pekný deň 🙂

baby2
2. jún 2016

ta aplikacia uz existuje - www.modrykonik.sk , trebars i v mobile... 😉

janka7291
autor
2. jún 2016

@baby2 Dovolím si oponovať, ide mi skôr hlavne o kalendár, zápisník, v ktorom budete mať všetko pokope, možnosť sledovať si svoju ovuláciu, váhu, pas...a pod. A tie rady, to bol skôr myslené ako bonusy 🙂 Modry konik, je samozrejme v tomto neprekonatelny 🙂 V každom pŗípade, ďakujem za názor 🙂

moni244
2. jún 2016

Dalsia zbytocnost, aby uz zeny boli totalne zblbnute netom, aplikaciami a sledovanim sa

sissy27
2. jún 2016

@janka7291 nechcem sa nikoho dotknúť, ale appka na dýchanie by nebola? že kedy sa treba nadýchnuť a kedy vydýchnuť?
mám samozrejme pochopenie pre tie, ktorým sa nedarí otehotnieť tak jednoducho a potrebujú si odsledovať cyklus, ale naozaj mám niekedy pocit, že bez telefónu v ruke sa človek už ani nevytento... 😝 celý život mať prepojený s telefónom - naozaj to treba?

janka7291
autor
2. jún 2016

@sissy27 Ďakujem za názor, samozrejme nijako si sa ma nedotkla. A paradoxne, dokonca s tebou súhlasím a aj keď to vyznie divne, tiež nie som zástancom aplikácií a samej sa mi nepáči ako vidím ľudí neustále na mobiloch. Dokonca sa musím priznať, že nevlastním ani dotykový mobil, lebo nechcem a v práci som jediná, ktorá na obednajšej prestávke nedrží v ruke mobil....Mojim cieľom, nebolo vytvoriť aplikáciu, na ktorej by bola žena závislá, išlo mi skôr o taký elektronický denník, ktorý by bol nápomocný. A taktiež súhlasím, že naozaj nie je dobré sa príliš sledovať, no niekedy to je potrebné...

janka7291
autor
2. jún 2016

Ešte možno by som to upresnila respektíve priblížila, čo som mala na mysli. Ja osobne, keď som sa dozvedela, že som tehotná kúpila som " Môj tehotenský časopis" a volila som formu knihu, pretože milujem listovať a cítiť vôňu papiera. Neberiem to ako vec, podľa ktorej sa sledujem. skôr ako taký spomienkový denník. Kde si značím síce váhu, obvod pasu, ale taktiež, ako otecko zareagoval, keď sa dozvedel, že bude tato, kedy ma chytila prvá tehotenská chuť, že som musela utekať do obchodu, či kedy som blinkala : D A ja celkom fajn si v tom prelistovať. No a niečo také som mala na mysli, aj v tej variante som v tom 🙂 v elektronickej podobe, keďže veľa ľudí preferuje takúto formu 🙂

worker_falcon
2. jún 2016

@janka7291 takých aplikácii je dosť, len si treba vybrať. v jednej aplikácii sa dá vybrať možnosť, či chcete otehotnieť, alebo nechcete, sledovať možné aj nemožné veci. Potom pre tehotné už neviem, ako to funguje. a neviem, či potrebujete vedieť, ako sa máte cítiť. Dosť, že potrebujete vedieť, koľko štatisticky môže vážiť dieťa v bruchu matky v konkrétnom týždni.

tani03
2. jún 2016

to by bolo uplne super... ja mam nieco podobne vo svojom mobile, no presne ako hovoris, neobsahuje ta aplikacia vsetko co by som chcela... tato apka (žensky dennik) obsahuje:
Oznamenia: zaciatok cyklu, moznosti otehotnenia, ovulacie, pripomenutie tabletky
Grafy - bazalnej teploty, vahy, obvodu stehien, pásu, pŕs, dlzka periody, dkzku cyklu.
Štatiskiky: dlzka cyklu, sexualna aktivita, teplota, vaha, obvody.
Výpočty: (toto sa mi paci) vypocet terminu z datumu pocatia, činsky kalendar pohlavia, vypocet idealnej hmotnosti, percento telesneho tuku, denny prijem kalorii, BMI index, denna spotreba vody.
neviem aka moze byt obsiahla taka aplikacia, ja by som prijala este vypocty podla Jonašovej metody.

janka7291
autor
2. jún 2016

@tani03 Ďakujem pekne za názor 🙂 . Vaše návrhy, si určite poznačím. Pekný deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre