Zlé výsledky štítnej žľazy a snaha o dieťa

simik7192
5. feb 2021

Ahojte, mám otázku, že bola som na preventívnu u svojho obvodného lekára a volala som o vysledky, a bolo mi oznámené že mám nízke hodnoty.. Že potrebujem ísť na vyšetrenie do endokrinológa.. Je možné že aj preto sa mi dlhšie nedarí otehotnieť? A plus viete o nejakom dobrom endokrinológovi? (košický a prešovský kraj)
Ďakujem za každú radu.

alikal
5. feb 2021

ano, kamaratka mala problem so stitnou, aj jej polku vzali a kym si nedala hodnoty doporiadku mala az zakazane otehotniet, lebo bud by sa nedarilo alebo bola velka sanca potratit. ked si nastavila lieky, doktor jej to odobril a hned na prvy sup otehotnela a ma zdraveho synceka. urcite si to chod dat skontrolovat

addi
5. feb 2021

Ahoj, takže ešte nie si tehotná hej?
Mám kamarátku, ktorej sa tiež nedarilo otehotnieť ale na jar minulého roka zaradila do svojho jedálnička kvalitné zelené potraviny. Onedlho sa jej podarilo otehnotnieť a o 2 týždne má termín pôrodu 🙂
Bez akýchkoľvek liekov a s dobrým pocitom, že je čistá a môže priviesť na svet zdravé dieťatko. A tak aj je, všetky výsledky má úplne ukážkové 🙂
Skús pozrieť túto staršiu diskusiu: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/mozem-uzivat-zeleny-jacmen-a-chlorellu-ked-som-tehotna/
Jedna mamička, mysuliatko7, tam píše:
,,Ja užívam od cca polky druheho mesiaca, mala som zvysene hodnoty stitnej zlazy, mala som zacat brat lieky, ale vsetko sa mi upravilo, takze som bez liekov a len s jacmenom kazdy den :p Dokonca mi presli aj nevolnosti, ziadna zapcha an podobne tehotenske problemy nepoznam 🙂
A krve testy mam ukazkove :p"

Takže pokiaľ chceš byť zdravá a čistá aj bez liekov a chémie, tak šup naštudovať toto 🙂
Pokiaľ si typ, ktorý odmieta akúkoľvek prírodnú liečbu, ber môj komentár za bezpredmetný prosím 🙂

weronika2306
5. feb 2021

@simik7192 ahoj, ja sa liečim na štítnu žľazu už desať rokov,beriem aj lieky a podarilo sa mi aj otehotnieť.🙂 Určite odporúčam NEDU Ľubochňa.

simik7192
autor
5. feb 2021

@addi ja ich mam práveže nízke 😥 a neviem prečo, už som z toho taka nervózna že až, ale čo už musím to vydržať.. A ďakujem za radu, určite skúsim aj niečo prírodné cajiky a tak, aj ten zelený jačmeň

simik7192
autor
5. feb 2021

@weronika2306
@alikal ďakujem za odpoveď 😊🙏

mikasz
5. feb 2021

@simik7192 mne pri poslednych odberoch zistili znizene tsh, odporucenie k endo. Vysledky mam hranicne, ale vzhladom.k planovanej gravidite mi nasadila euthyrox.
Myslim, ze ked si hodis do lupy, vyhodi ti kopec vysledkov. A ano, neliecena moze sposobovat problemy s otehotnenim, ale pricin moze byt aj viac...

babydesire
5. feb 2021

@simik7192 ja podobne ako
@mikasz Pre rodinnu predispoziciu som sledovana uz par rokov,,vzdy hranicne,bez liecby,ale kontroly som zanedbavala a tak sa stalo ze v prvom tehu som zabudla ist na endo a potratila som (nemam istotu ze to bolo pre stitnu zlazu,no je to jedna z moznych pricin), druhe tehu - test -// - najprv endokrinologia (dala najnizsi euthyrox) - potom gynekologia - zdrave tehu,zdrave donosene dieta, potom vysadila, pri kontrole o dva roky,ze ak planujeme dieta,zasa nasadi lebo je to hranicne,planovali sme tak nasadila a vyssiu davku..aktualne som bez liekov..kamoska mala v oboch tehu stitnu hranicnu ale bez liekov a po druhom porode neskor sa jej zhorsil stav..dalsia ma zasa druhe dieta po vyoperovani stitnej zlazy,,moja svagrina ma 6deti a tiez berie euthyrox,,tusim stale,teda aj mimo tehu...takze neboj sa,na to endokr.vysetrenie chod

misa11111
6. feb 2021

Jedna známa napriek zlým hodnotám otehotnela hneď 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre