Žlté teliesko

ivana1410
6. júl 2015

Pekný vecer, googlila som, nenašla som. Prosim Vás je pravda že žlte teliesko na začiatku tehotenstva plní ulohu placenty...takže nema s krvvým obehom matky eešte nič spoločné?? chcem to vediet preto že akurat mi meška menzes a brala som antibiotika
dakujem

nanka3
6. júl 2015

@ivana1410 ano, je to tak, jedna sa o teliesko/ utvar, ktory vznika vo vajecniku, z ktoreho sa uvolnilo vajicko, v pripade, ze bude vajicko oplodnene, tak zlte teliesko produkuje hormon progesteron, je tomu tak asi do 12-13. tyzdna tehotenstva, kedy jeho ulohu prebera placenta, ak k oplodneniu nedojde, zlte teliesko sa meni na tzv. biele teliesko a pride ms. Cize ziadne spojenie zlteho telieska s krvnym obehom nie je.

ivana1410
autor
6. júl 2015

@nanka3 dakujem ...takže sa nemusim ani báť že by antibiotika nejako uškodilo babatku v pripade ak by som teda bola tehotna ??? alebo je to otazka na lekara?

nanka3
6. júl 2015

@ivana1410 myslim, ze sa netreba zbytocne stresovat, mozes sa pre istotu spytat svojho dr., ale myslim, ze ten stres je horsi, ako ATB

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre