Zmenili sa vám hodnoty bazálnej teploty po prvom dieťati?

mishuu
1. dec 2013

Pred prvým otehotnením som si merala BT a značila do grafu, poznala som svoj cyklus aj to, kedy mám akú teplotu. Teraz po pôrode dcérku stále dojčím (15 mesiacov) na požiadanie, menzes som mala už 2x a začala som si merať opäť BT, nakoľko sa nebránime druhému bábätku, teploty v porovnaní s cyklom pred otehotnením mám celkovo nižšie! pred ovuláciou resp. v deň ovulácie som si namerala len 36 stupňov, potom teplota vystúpila na 36,4 a teraz sa postupne zvyšuje zhruba každý druhý deň o 0,1 stupňa, aktuálne som už tretí deň na 36,7 pričom pred otehotnením som bežne mala 36,7 pri ovulácii prudko klesla na 36,3 - 36,4 a potom vybehla nad 37 - 37,1 a tak mi ostala až do menzesu, kedy opäť klesla...stretli ste sa s tým, že po pôrode sa to všetko takto zmení, alebo čím to môže byť spôsobené, že mám celkovo počas celého cyklu takú nízku teplotu oproti pozorovaniam spred otehotnenia? ďakujem za postrehy...

Pripájam graf keď som otehotnela (vtedy som si nemerala poctivo.) a graf aktuálny, v ktorom mi detekovalo ovuláciu - viď graf, ale skutočne som ovulačné bolesti mala 24.11. kedy klesla teplota a následne vystúpila, viď graf...

elienka
1. dec 2013

neviem prečo je to tak ale aj ja som si to všimla na mne - predtým som mávala 36,4 a po ovulke 36,7 a teraz 36,0-36,2 pred a 36,5 po ovulke

redlola
4. dec 2013

ahojte, aj mne klesli teploty. Dojcime sa stale, hlavne v noci, cez den menej. M prisla ked mal maly 5 mesiacov, ale odvtedy prebehli iba 4 cykly, ktore sa postupne ustalili na 29 - 31 dni. problem bol v dlzke lutealnej fazy a teda aj neskorej ovulacii. pred tehotenstvom som mala lutealnu fazu 12 dni, teraz sme na 10 dnoch, hned v prvom cykle neprebehla ovu, a potom bola LF dlha iba 7 dni, co sa neskor predlzilo na spominanych 10. my by sme tiez uz aj pomaly chceli dalsie babatko, no vidim, ze to telo sa este stale dava do normalu, takze pravdepodobne sa to tak skoro nepodari.
Takisto, predtym bola ta krivka relativne rovna, cim skor bolo od porodu, tym divokejsie vyzerala krivka, teraz je to uz skoro ako pre tehotenstvom.

albao
4. dec 2013

Hormony sa po porode ustaluju az jeden rok. Plus - minus. Mozno este nemas uplne zrovnane hormony, co vlastne moze byt ak si mala MS len 2x od porodu. To sa spravi, to chce cas, a neznamena to, z enemozes otehu, len este sa nie vsetky hromony dali do povodneho stabilneho cyklu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre